Da li ljudi imaju potrebu da pricaju gluposti

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da li ljudi imaju potrebu da pricaju gluposti.

-Da bi se rasteretili onoga sto se nakupilo , ali je pametnim uzdrzavanjem zadrzano za sebe....
-Da bi otvorili "novu takmicarsku oblast" u kojoj ce pokazati svoje kreativnosti i takmicarske kvalitete.
-Da bi izneli neke poetske ili druge njima interesantne sporedne kreacije za koje smatraju da bi bilo steta da ostanu zaboravljene i neprimecene.
-Da bi pokazali zelju za podrskom nekom
-Da bi nervirali nekoga
-Da bi ostavili pogresan utisak
-Da bi se osvetili nekom preko lupetanja o sebi ili o drugima....

ZASTO???????

Ako/DA LI su bljuzgotine sastavni deo kreativnog ili analitickog razmisljanja NORMALNOG ili PATOLOSKOG ili DEVIJANTNOG uma , RECI TE MI SVOJE MISHLJENJE.
 
Tuzni_patak:
Da li ljudi imaju potrebu da pricaju gluposti.

...
-Da bi nervirali nekoga
-Da bi ostavili pogresan utisak


...

ZASTO???????

Ako/DA LI su bljuzgotine sastavni deo kreativnog ili analitickog razmisljanja NORMALNOG ili PATOLOSKOG ili DEVIJANTNOG uma , RECI TE MI SVOJE MISHLJENJE.

Ne znam za druge, ali ja sam se ovde nasao :)

Bljuzgotine su sastavni deo zivota prosecne jedinke, po sistemu, jedes, jedes, onda odes u wc i pre izlaska povuces vodu. Bez bljuzgotina zivot bi bio jako teska pojava...
 
glupost shvacena ne u smislu nize iq, je jedan izuzetno bitan resurs covecanstva.
glupost kao i ludost ne priznaje pravila, npr logike i kauzaliteta, ona je svoja, ne stavlja se ni na ciju stranu i ne krije iza oklopa odbrambenih mehanizama kao tzv normalni ljudi....
iz kombinacije gluposti i slucajnosti kao da se radja kreativnost .......
 
random_cloud_form:
glupost shvacena ne u smislu nize iq, je jedan izuzetno bitan resurs covecanstva.
glupost kao i ludost ne priznaje pravila, npr logike i kauzaliteta, ona je svoja, ne stavlja se ni na ciju stranu i ne krije iza oklopa odbrambenih mehanizama kao tzv normalni ljudi....
iz kombinacije gluposti i slucajnosti kao da se radja kreativnost .......

Из глупости креативност? Извини, али ово је глупост.
Доза ''лудости'' јесте потребна за креативност, али мислим да глупост са тим нема везе.
 
Pričanjem gluposti na pogrešnim mestima, pogrešnim povodima ili u pogrešnim prilikama ljudi najčešće žele iz čiste ljubomore da se svete boljima i uspešnijima od sebe. Tako su nastali komunizam, anarhizam i izopačeno shvatanje pravde kao apsolutne jednakosti među ljudima. Pravda je ophođenje prema zaslugama a ne jednakost, i ko god želi pravdu kao jednakost a ne kao dobijanje onoga što je zaslužio, ne želi tu jednakost da bi svi bili srećni, nego želi da on bude jednak s drugima koji su bolji od njega, a to može učiniti samo tako što će gušiti bolje od sebe stvaranjem bolesnog sistema.
U većini drugih slučajeva razlog je onaj pod 3 s početka teme.
 
Jao sto mi je lakse da se izrazim, kad u Patkinom postu vidim da gostuju i druge zivotinjke. Moja potreba za gluposcu je velika i zabavlja me i dovodi do suza. Nekad i istovremeno. A i sama umem onako ,,fino" da se izrazim, pa da lupim, a kad lupim, cuje se daleko. Bezanje od stvarnosti sve nas vodi u neku novu dimenziju. Laz iliti gluposti razbijaju monotoniju svakodnevnice, bogu fala. Kao kad se nadu dve domacice, pa udare u diskusiju , zasto jednoj moze da se digne, a drugoj ne moze.mislim hleb. A isto jaja stave, i prasak za pecivo, ma i kvasac, onaj svezi , al ne lezi vraze,svaka ima svoj sistem mesanja...a zadovoljne obe, jer su svi siti !
 
glupost shvacena ne u smislu nize iq, je jedan izuzetno bitan resurs covecanstva.
glupost kao i ludost ne priznaje pravila, npr logike i kauzaliteta, ona je svoja, ne stavlja se ni na ciju stranu i ne krije iza oklopa odbrambenih mehanizama kao tzv normalni ljudi....
iz kombinacije gluposti i slucajnosti kao da se radja kreativnost .......
Hajde da parafraziram Einstaina:

Svi mi znamo da je nešto nemoguće. Onda se nađe neka budala koja to ne zna i dokaže suprotno!

To bi ujedno bio i komentar na temi.
 
Ukoliko ne postoji jak podsticaj od spolja, mozak radi "free-run". Katkad izuzetno kreativno.
Neki ljudi uspevaju da kontrolisu i/o jedinice, i da razmisljaju u sebi.
Vecina brise tok razmisljanja jer nema gde da smesta hrpu podataka.
Retki ukljucuju dodatni proces koji oznacava neke misli kao dobre i smesta ih u privremenu memoriju. Privremena traje do prvog sna, tako da je nepohodno misli staviti na papir ili ce one biti izgubljene.
Fenomen je kad "free-run" oscilator dobije podsticaj iz i/o jedinice (usi ili oci), onda free-run prestaje da bude free i generise misli koje su posledica ulaza. Kreativnost dolazi od nedostatka slobode.
Svi puno razmisljaju, a neki i puno pricaju. Naravno da i u rudi zlata ima do 1% zlata. Mudrost je izdvojiti ga.
 

Back
Top