DVOKRATNO RADNO VREME

Pota1985

Početnik
Poruka
2
Ako bi neka upucena osoba mogla da mi kaze koja su prava osobe koja radni dvokratno ( 7-11 i 17-20 ) u prodavnici, i ona je jedini radnik u istoj, pre svega mislim, na prava u vezi duzine rada, da li ima pravo na slobodan dan u toku nedelje iil mora da radi svaki dan i naravno da li ima pravo na uvecanu zaradu?
hvala Vam unapred
 
Ako bi neka upucena osoba mogla da mi kaze koja su prava osobe koja radni dvokratno ( 7-11 i 17-20 ) u prodavnici, i ona je jedini radnik u istoj, pre svega mislim, na prava u vezi duzine rada, da li ima pravo na slobodan dan u toku nedelje iil mora da radi svaki dan i naravno da li ima pravo na uvecanu zaradu?
hvala Vam unapred

Bez obzira što imaš dvokratno radno vreme po Zakonu o radu radna nedelja se vodi kao 40-to časovna,sve što prelazi 40 sati trebalo bi da se vodi kao prekovremeni rad i naravno treba da ti se posebno plati.Pošto vidim da ti imaš radno vreme od 8 sati dnevno, time svaki vikend bi trebalo da ti se plati.Ovde kod nas poslodavci (slobodno mogu tako da kažem) ‚‚uvaljuju‚‚ Ugovore o radu radnicima na potpis koji nisu u skladu sa Zakonom o radu.
Imaš prava na: godišnji odmor u trajanju od 21 dan,naknadu putnih troškova na posao i sa posla,topli obrok,regres,naknadu u slučaju bolesti,slobodne dane (7 dana u toku godine)u slučaju selidbe,smrtnog slučaja itd,obavezno socijalno,zdravstveno,penziono osiguranje...i promašila sam nešto sigurno ali to ti je okvirno to.;)
 
Ako bi neka upucena osoba mogla da mi kaze koja su prava osobe koja radni dvokratno ( 7-11 i 17-20 ) u prodavnici, i ona je jedini radnik u istoj, pre svega mislim, na prava u vezi duzine rada, da li ima pravo na slobodan dan u toku nedelje iil mora da radi svaki dan i naravno da li ima pravo na uvecanu zaradu?
hvala Vam unapred
Imas ovde Ugovore o radi dopunskom radu,pa procitaj.

link http://www.ekonomskisavetnik.rs/index.php/ekonomija/zakoni_obrasci/radni_odnosi
...i o sporovima na radnom mestu
link http://www.ekonomskisavetnik.rs/index.php/ekonomija/zakoni_obrasci/radno_pravo
 
Poslednja izmena:
Imaš prava na: godišnji odmor u trajanju od 21 dan,naknadu putnih troškova na posao i sa posla,topli obrok,regres,naknadu u slučaju bolesti,slobodne dane (7 dana u toku godine)u slučaju selidbe,smrtnog slučaja itd,obavezno socijalno,zdravstveno,penziono osiguranje...i promašila sam nešto sigurno ali to ti je okvirno to.;)

Samo da te ispravim za boldovano: od 1.1.2006. topli obrok i regres su uračunati u platu. Ne daju se više dodatno.
 

Back
Top