Rusija ulazi na trziste velikih civilnih aviona

Moгли би смо да производимо вц шоље за тоалете у том авиону! Ту иду специјалне шоље коју су отпорне на турбуленције.


...kazu experti da ce moci i da se katapultira korisnik te WC sholje u slucaju opasnosti,

blagim povlacenjem rucice sa donje desne strane.
 
Moгли би смо да производимо вц шоље за тоалете у том авиону! Ту иду специјалне шоље коју су отпорне на турбуленције.

Cavez, kao i uvek pokazujes visok nivo originalnosti i kreativnosti.

Reputacija.


...kazu experti da ce moci i da se katapultira korisnik te WC sholje u slucaju opasnosti,

blagim povlacenjem rucice sa donje desne strane.

Sto se za ovog ne moze reci, pokusava da te kopira ali mu slabo ide.
 
Vama rusofilima je bolje da vas sve deportujeo za Sibir pa da Srbiju ostavite vise na miru sa poklanjanjem srpske industrije. Poklonili ste Rusima NIS i sada Srbija placa najskuplji gas i benzin u Evropi zahvaljujuci Rusima.

Nebac,
ko prica o rusofilima.

Radi se o elementarnim cinjenicama.

BRIK zemlje imaju neuporedivo brzi razvoj od zemalja Evrope i Severne Amerike.

Nece jos puno vremena proci a one ce potpuno dominirati svetskom ekonomijom.

I to je prema americkim izvorima ne izvorima BRIK zemalja.

Jednostavno ne znas, citaj ili se ne javljaj jer su ti podaci pogresni.

Pogresio si za plate u Sibiru, pogresio si za rusku poljoprivredu a tek za Kinu da ne pricam.

Danas svako ima Internet, ode, vidi podatke i onaj ko ne prica na osnovu cinjenica ispada smesan.

Slazem se potpuno da se kritikuju svi, naravno i rusofili, kada izmisljaju ali na primer ovo za ove avione je tacno.
 
Vama rusofilima je bolje da vas sve deportujeo za Sibir pa da Srbiju ostavite vise na miru sa poklanjanjem srpske industrije. Poklonili ste Rusima NIS i sada Srbija placa najskuplji gas i benzin u Evropi zahvaljujuci Rusima.
Шта ти пишеш па то је страшно, цена је таква зато што су и акцизе такве, а ту су присутне и компаније из Мађарске, Грчке и Аустрије и сви имају исту цену.
Па логично је продати НИС највећој енергетској сили света која сетелитски прати потрошњу и стање резервоара на својим црпним станицама, мада лично сам против продаје стратешких фирми странцима.

Хајде реци ми коме би ти продао НИС када стално кукаш што је продат Русима, коме ?
 
Nebac,
ko prica o rusofilima.

Radi se o elementarnim cinjenicama.

BRIK zemlje imaju neuporedivo brzi razvoj od zemalja Evrope i Severne Amerike.

Nece jos puno vremena proci a one ce potpuno dominirati svetskom ekonomijom.

I to je prema americkim izvorima ne izvorima BRIK zemalja.

Jednostavno ne znas, citaj ili se ne javljaj jer su ti podaci pogresni.

Pogresio si za plate u Sibiru, pogresio si za rusku poljoprivredu a tek za Kinu da ne pricam.

Danas svako ima Internet, ode, vidi podatke i onaj ko ne prica na osnovu cinjenica ispada smesan.

Slazem se potpuno da se kritikuju svi, naravno i rusofili, kada izmisljaju ali na primer ovo za ove avione je tacno.

Realnost je ipak nesto drugo, tesko ce Rusija cak i primirisati Boeingu i Airbasa motorima i po tehnlogiji a i po iskustvu, i to nije neka rusofilska-rusofobska rasprava, vec samo realna cinjenica. ja znam da se zandjih 20 godina siri bolesno anti-zapadnjastvo i sirenje bolesnog rusofilstva, tesko ce Rusi uspeti u tome.
 
Шта ти пишеш па то је страшно, цена је таква зато што су и акцизе такве, а ту су присутне и компаније из Мађарске, Грчке и Аустрије и сви имају исту цену.
Па логично је продати НИС највећој енергетској сили света која сетелитски прати потрошњу и стање резервоара на својим црпним станицама, мада лично сам против продаје стратешких фирми странцима.

Хајде реци ми коме би ти продао НИС када стално кукаш што је продат Русима, коме ?

Ja im nikad ne bi dao bez tendera, market o tome odlucuje ko da najvisu cenu a ne komnapniju koja vredi 2,5 bil. poklonili za 400 miliona, strasno, a cene gasa i benzina su ubedljivo najskuplje od dana kada je Rus uzeo monopol, proveri sam.
 
Ja im nikad ne bi dao bez tendera, market o tome odlucuje ko da najvisu cenu a ne komnapniju koja vredi 2,5 bil. poklonili za 400 miliona, strasno, a cene gasa i benzina su ubedljivo najskuplje od dana kada je Rus uzeo monopol, proveri sam.
То није требало ни продавати као и дозволити страним банкама већински уплив на домаће тржиште али то је цена приватизације али одговорност сносе и они који су давали подршку тој политичкој опцији надајући се бољем животу тако што ће бити најјефтинија радна снага у Европи што говори о њиховој кратковидост и наивности.
 
Realnost je ipak nesto drugo, tesko ce Rusija cak i primirisati Boeingu i Airbasa motorima i po tehnlogiji a i po iskustvu, i to nije neka rusofilska-rusofobska rasprava, vec samo realna cinjenica. ja znam da se zandjih 20 godina siri bolesno anti-zapadnjastvo i sirenje bolesnog rusofilstva, tesko ce Rusi uspeti u tome.

Pa zar nisi primetio da je i sam Boeing bio konsultant za ovaj Superjet 100.

Svet se potpuno promenio od 2008, stari postulati vise ne vaze.

Nema vise ni na Zapadu jedinstva, u vreme krize svako gleda sebe i radi protiv interesa dugog.

U toku je planetarna tranzicija gde Daleki istok postaje centar svetskog bogatstva i moci.

U Evropi glavnu ulogu preuzimaju Nemacka i Vatikan.

Te nove trendove treba razumeti i prilagodjavati im se inace se ostaje zarobljen u mislima o svetu koji ne postoji.

Vec za trideset godina prema Goldman Saksu BRIK zemlje ce nositi cetiri mesta medju prvih sest ekonomija na svetu a Kina ce biti svetski lider, neko to moze da voli ili ne voli, ali to je tako i oni koji to shvate, razumeju i prilagode se bolje ce proci u odnosu na one koji ce se ponasati u stilu "ne verujem u Kinu jer je nisam video".
 
Realnost je ipak nesto drugo, tesko ce Rusija cak i primirisati Boeingu i Airbasa motorima i po tehnlogiji a i po iskustvu, i to nije neka rusofilska-rusofobska rasprava, vec samo realna cinjenica. ja znam da se zandjih 20 godina siri bolesno anti-zapadnjastvo i sirenje bolesnog rusofilstva, tesko ce Rusi uspeti u tome.

У наредних 10 година неће успети да постане конкурент Боингу и Ербасу, али ће значајно напредовати тако да после 2020. их можемо очекивати као крупне играче у цивилној авиоиндустрији.
 
Vama rusofilima je bolje da vas sve deportujeo za Sibir pa da Srbiju ostavite vise na miru sa poklanjanjem srpske industrije. Poklonili ste Rusima NIS i sada Srbija placa najskuplji gas i benzin u Evropi zahvaljujuci Rusima.

Mi u Srpskoj smo još prije par godina dali Rusima rafineriju nafte Brod. Danas imamo najniže cijene goriva u regionu. Šta misliš o tome? Pljuješ po Rusima, a ne pitaš se koliko od cijene goriva ide Rusima, a koliko su akcize? Ma što bi to provjeravao, najlakše je samo dobro se napregnuti, pa sočno pljunuti.
 
Vama rusofilima je bolje da vas sve deportujeo za Sibir pa da Srbiju ostavite vise na miru sa poklanjanjem srpske industrije. Poklonili ste Rusima NIS i sada Srbija placa najskuplji gas i benzin u Evropi zahvaljujuci Rusima.

Ne mora u Sibir, moze u Moskvu? Nemam nista protiv. :D
I ne ogredjuje NIS cenu po kojoj ce da prodaje gorive nego to odredjuje Ministarstvo energetike Republike Srbije i gorivo jeste skupo medjutim uopste nije "najskuplje u Evropi", da si putovao negde malo dalje od tog svog grada ili sela gde zivis znao bi da je u vecini evropskih zemalja gorivo skuplje nego u Srbiji, a bilo bi i jeftinije da tako odredi Minsitarstvo energetike i da su manje akcize za gorivo, NIS zato placa najvise akcize na gorivo u Evropi i puni budzet Republike Srbije daleko vise nego bilo koja druga firma u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Realnost je ipak nesto drugo, tesko ce Rusija cak i primirisati Boeingu i Airbasa motorima i po tehnlogiji a i po iskustvu, i to nije neka rusofilska-rusofobska rasprava, vec samo realna cinjenica. ja znam da se zandjih 20 godina siri bolesno anti-zapadnjastvo i sirenje bolesnog rusofilstva, tesko ce Rusi uspeti u tome.

Ovo za motore jeste tacno, zato ce MS-21 imati Pratt & Whitney motore.
 
Ма кад боље размислим био сам ја у праву кад сам рекао да је Русија пукла ко порцеланска ваза. Мотор је главни део авиона, ако то не праве, то ни није њихов авион.

Чавез
ne znam za MS-21 ali za Sukhoi SuperJet 100 imam podatke.

Motor koji se ugradjuje u ovaj avion je SaM146.

Firma je PowerJet

To je joint venture firm 50% 50% vlasnistvo

ruske firme:

NPO Saturn

i francuske firme:

Snecma.

NPO Saturn i Snecma su medju najpoznatijim proizvodjacima avionskih motora u svetu.

Sediste NPO Saturn je u gradu Ribinsk u Rusiji,

Sediste Snecma je u Courcouronnesu pored Pariza, u Francuskoj.

Zajednicka firma PowerJet je kreirana da proizvodi motore za civilne avione Sukhoi SuperJet.

Sajtovi su:

www.npo-saturn.ru/index.php?slang=1

www.snecma.com/spip.php?rubrique3&lang=en

www.powerjet.aero/?id=194&selt=1

Dakle ovaj motor je zajednicki rusko francuski proizvod i proizvodni kapaciteti jesu u Rusiji.

Jedini konkurenti motoru SaM146 u svetu su:

General Electric CF34 (USA)
Pratt & Whitney PW6000 (Canada)
Rolls-Royce BR700 (vlasnistvo BMW, Germany)

Mozes pogledati svaki od ova cetiri motora i oceniti koji ima najbolje performanse.

Na slici Sam146 avionski motor koji se ugradjuje u sve verzije aviona Sukhoi SuperJet 100:

file_212_prod_sam146.gif
 

Back
Top