Prodavnica alkoholnih i bezalkoholnih pica

=NT Vending;14191127]Zato sto:
1. alk.i bezalk. pica kod nas mozes kupiti u svakom vecem, a i manjem marketu u gradu, na svakom mjestu, gdje god krenes, posebno niske cijene su u tzv.diskontima pica, niko nece traziti tvoju prodavnicu po gradu jer to pice moze kupiti na svakom cosku;

To je u CELOM SVETU tako.
U drugim zemljama ponuda je daleko vece nego u Srbiji.

Odbijam kao ozbiljan razlog.

2. ne mozes nabaviti povoljnije to pice(da bih imao manju cijenu i time privukao kupce da tvoje pice kupuju) od tih marketa i diskonta jer oni nabavljaju na veliko;

Pa ja smatram da svi koji imaju radnje kupuju na veliko...Sta znaci u Srbiji "na veliko"?. Neces kupiti deset gajbi piva za radnju, vec bar 200-300, a to se racuna na veliko svud na svetu...Tako da cena treba da ti bude kao na svim drugim mestima.

3. za tim skupim picima ovdje i nije tolika potraznja da bi samo od njihove prodaje mogao da zivis(idu uglavnom razne vrste viskija, votki, lozovaca, sljivovica, vina, a sve je to standardna ponuda marketa i diskonta);

Najvece zarade su uvek na pivu. Jako je bitno imati JAKO SIROK ASORTIMAN pica. Ljudi svuda na svetu piju mnogo. Pogotovo kad je kriza.

4. imas velike troskove firme koje trebas pokriti( zakup, plata, doprinosi, magacin, vozilo, razne takse, opstinske i republicke, fiskalna kasa, voda, struja, telefon...);

Ti troskovi apsolutno svuda postoje. nema ni jedne zemlje na svetu gde toga nema. Tako da to takodje nije razlog da radnja ne uspe.

5. ako ces prodavati samo i iskljucivo pica onda ces morati davati i na veresiju jer to i drugi rade, ako to ne radis nisi konkurentan, ispadas iz igre, a ako dajes na veresiju pocinjes da propadas jer moras imati dupli budzet za nabavku nove robe jer ti niko od dobavljaca nece dati robu dok ne uplatis unaprijed.

Versija se daje samo u izuzetnim slucajevima odabranim musterijama.
U svetu je pravilo kod dobavljaca: "Ti meni robu - ja tebi novac". Ne placa se nikada roba UNAPRED. Nekada, kod nekih dobavljaca, ti daju 7 dana odlozeno placanje.

Treba li jos razloga?

Pa ne treba..

To je uglavnom kako se obavlja ta vrsta delatnosti svuda u svetu, nije nista nenormalno.

Jedino sto je malo zabrinjavajuce je sto je neko gore izneo da postoji neka vrsta drzavne mafije koja salje inspekcije da te ucenjuju necim sto nije po Zakonu, ako sam dobro razumeo.

To moze da bude ozbiljan problem.
 
Koliko si spreman da ulozis? Hocemo na pola? Ja mislim da je dobra ideja.

Ako dobro krene, treba unajmiti nekog mafijasa i davati mesecno za "zastitu".

:)

Usput, ozbiljan sam.

Prvo, ja ne radim nikad sa ortacima.

Tu lekciju sam u zivotu naucio.

Drugo, ne bih nikada platio zastitu.

Ako bi me neko ucenjivao, platio bih jednom, ali da ga vise nikad ne vidim.

I ja sam ozbiljan.
 
A rekoh sebi da necu, ali...

Ako mi ne vjerujes da je ovako kako sam ti napisao ti fino otvori takvu radnju pa ostvari uspjeh, bice mi zaista drago.

Tebi kao da je cilj da na ovom forumu nama koji ovdje zivimo dokazes da smo priglupi jer osporimo skoro svaki tvoj biznis koji je u Americi uspjesan, a ovdje uopste ne mora da bude jer su ta dva trzista razlicita k'o nebo i zemlja, a mi eto, priglupi, pa ne znamo da razradimo i vodimo posao?Bas is neki cudan tip covjeka koji nikome ne vjeruje nista.

Pisem ti ovako pesimisticki jer sam u privatnom biznisu i svjestan sam realnih problema na koje nailazim u svakodnevnom radu, samo ti iznosim svoje utiske i probleme koje ti ili neces ili ne mozes da razumijes, pokusavam ti docarati kakvo je ovdje okruzenje i atmosfera za bilo koji privatni posao.Ovo je sasvim posebno trziste ponajvise zbog lose platezne moci stanovnistva, zbog nasih cudnih navika, ne znam da li je to dobro ili nije, da li je cudno trziste ili nije, ali je prosto tako.
 
A rekoh sebi da necu, ali...

Ako mi ne vjerujes da je ovako kako sam ti napisao ti fino otvori takvu radnju pa ostvari uspjeh, bice mi zaista drago.

Tebi kao da je cilj da na ovom forumu nama koji ovdje zivimo dokazes da smo priglupi jer osporimo skoro svaki tvoj biznis koji je u Americi uspjesan, a ovdje uopste ne mora da bude jer su ta dva trzista razlicita k'o nebo i zemlja, a mi eto, priglupi, pa ne znamo da razradimo i vodimo posao?Bas is neki cudan tip covjeka koji nikome ne vjeruje nista.

Pisem ti ovako pesimisticki jer sam u privatnom biznisu i svjestan sam realnih problema na koje nailazim u svakodnevnom radu, samo ti iznosim svoje utiske i probleme koje ti ili neces ili ne mozes da razumijes, pokusavam ti docarati kakvo je ovdje okruzenje i atmosfera za bilo koji privatni posao.Ovo je sasvim posebno trziste ponajvise zbog lose platezne moci stanovnistva, zbog nasih cudnih navika, ne znam da li je to dobro ili nije, da li je cudno trziste ili nije, ali je prosto tako.

Ne prijatelju...:)

Na protiv....Pisem vam iz najplemenitijih pobuda.

Meni u zivotu nista ne treba, ni radnja pica ni bilo sta drugo. Ja imam SVE sto mi treba.


Vi ste zaplaseni...bez inicijative....Sve vam se cini tesko, nemoguce...

TAKVA PSIHOLOGIJA VAM SE SERVIRA!

To je DEO PSIHOLOSKOG RATA!

Beznadje i atmosferu vam NAMECU S POLJA!


Naravno da se u kapitalizmu propada...ali se i podize....

Ja sam par puta imao u zivotu VEOMA mnogo para, ali par puta sam i bio gladan. Bukvalno.

Vi MORATE POKUSAVATI! Bez straha i panike.

Porediti se sa svetom..

I sto je najvaznije: NE BOJATI SE NI KONKURENCIJE NI RIZIKA!

Verujete da ste BOLJI od onog pored vas, verujete U SEBE!

Samo to vas moze spasti bede.

Sedeti i kukati ne vodi nicemu.
 
Najvece zarade su uvek na pivu. Jako je bitno imati JAKO SIROK ASORTIMAN pica. Ljudi svuda na svetu piju mnogo. Pogotovo kad je kriza.
Imati sirok asortiman piva u srbiji je donekle glupost, imajuci u vidu da 80-90% stanovnika pije Lav i Jelen pivo. Pogotovo covek ako nema para uzece cak jos jeftinije pivo, tipa Meraklija ili tako nesto. Znaci trazice najjeftinije ili nesto "kvalitetno" kao sto su Lav ili Jelen. Jedino ce neko sa vise para uzeti recimo Tuborg, Becks ili Holsten.
 
Ne prijatelju...:)

Na protiv....Pisem vam iz najplemenitijih pobuda.

Meni u zivotu nista ne treba, ni radnja pica ni bilo sta drugo. Ja imam SVE sto mi treba.


Vi ste zaplaseni...bez inicijative....Sve vam se cini tesko, nemoguce...

TAKVA PSIHOLOGIJA VAM SE SERVIRA!

To je DEO PSIHOLOSKOG RATA!

Beznadje i atmosferu vam NAMECU S POLJA!


Naravno da se u kapitalizmu propada...ali se i podize....

Ja sam par puta imao u zivotu VEOMA mnogo para, ali par puta sam i bio gladan. Bukvalno.

Vi MORATE POKUSAVATI! Bez straha i panike.

Porediti se sa svetom..

I sto je najvaznije: NE BOJATI SE NI KONKURENCIJE NI RIZIKA!

Verujete da ste BOLJI od onog pored vas, verujete U SEBE!

Samo to vas moze spasti bede.

Sedeti i kukati ne vodi nicemu.
Ti koji si zbrisao iz ove moralne i ekonomske pustare,drzis pridike nama koji smo ostali ,opstali i uspeli da putem svojih nekih privatnih radnji zivimo kakav-takav pristojan zivot????Zasto i kako????Sto je najvaznije,pises od tamo gde bi vecina ljudi odavde istog minuta i iz istih stopa krenulo!!!!
 
Ti koji si zbrisao iz ove moralne i ekonomske pustare,drzis pridike nama koji smo ostali ,opstali i uspeli da putem svojih nekih privatnih radnji zivimo kakav-takav pristojan zivot????Zasto i kako????Sto je najvaznije,pises od tamo gde bi vecina ljudi odavde istog minuta i iz istih stopa krenulo!!!!

Prvo, ja nisam nikuda ZBRISAO. Ja sam otisao legalno, da legalnije biti ne moze.

Pokusavam da vam STAVIM DO ZNANJA da u kapitalizmu svako onaj ko je posten - OSUDJEN JE NE NEUSPEH U STARTU!

Da bi neko u kapitalizmu bio posten - mora prvo biti jako bogat.

NIKO, apsolutno NIKO u kapitalizmu se nije obogatio na posten nacin.

A svi koji zele ZAISTA da ovamo dodju, mogu to sada da ucine.

Ja sam stigao u Latinsku Ameriku sa 300 dolara u dzepu....
 
Poslednja izmena:
Prvo, ja nisam nikuda ZBRISAO. Ja sam otisao legalno, da legalnije biti ne moze.

Pokusavam da vam STAVIM DO ZNANJA da u kapitalizmu svako onaj ko je posten - OSUDJEN JE NE NEUSPEH U STARTU!

Da bi neko u kapitalizmu bio posten - mora prvo biti jako bogat.

NIKO, apsolutno NIKO u kapitalizmu se nije obogatio na posten nacin.

A svi koji zele ZAISTA da ovamo dodju, mogu to sada da ucine.

Ja sam stigao u Latinsku Ameriku sa 300 dolara u dzepu....
Fino,kad si tako stekao mnogo samopouzdanja,sad se vrati u Srbiju da vidis sta je bugi-vugi,pa kad upadnes u generalnu frku,a mi cemo ti iskvotati ove tvoje postove u kojima nam drzis predavanje.Jel to o.k.???
 
Moj drug je drzao prodavnicu gde se prodaje samo pice,u Beogradu i brzo je propao , jednostavno niko vise nekupuje pice po diskontima i podrumima pica vec u tempo pa kupi vecu kolicinu , jednostavno tempo , idea i rodic supermarketi imaju najnize cene i nemaju konkurenciju , moj drug nije mogao da ima nizu cenu pica od tempa ,a mnogi koji su usli u njegovu radnju su kupili po jedno pice max gajbu piva da neidu u tempo za jedno pice, ali ako hoces zaradu mora dosta ljudi da kupe vece kolicine pica da bi imao zaradu , moj drug je imao 1 dinar po pivu a 2 dinara po kokakoli , to je mala zarada , a onaj ko hoce da kupi vise pica na primer za slavlje ide u tempo jer je tamo jeftinije .
 
Moj drug je drzao prodavnicu gde se prodaje samo pice,u Beogradu i brzo je propao , jednostavno niko vise nekupuje pice po diskontima i podrumima pica vec u tempo pa kupi vecu kolicinu , jednostavno tempo , idea i rodic supermarketi imaju najnize cene i nemaju konkurenciju , moj drug nije mogao da ima nizu cenu pica od tempa ,a mnogi koji su usli u njegovu radnju su kupili po jedno pice max gajbu piva da neidu u tempo za jedno pice, ali ako hoces zaradu mora dosta ljudi da kupe vece kolicine pica da bi imao zaradu , moj drug je imao 1 dinar po pivu a 2 dinara po kokakoli , to je mala zarada , a onaj ko hoce da kupi vise pica na primer za slavlje ide u tempo jer je tamo jeftinije .
u vezi tvog posta-za tvog druga ne znajem pa ti verujem,ali ostalo nisi u pravu.
znam jednu radnju na slaviji, u njegosevoj gde prodaju samo pice.rasturise se od posla!
cene su im nize nego kod drugih,i koliko ja znam svi pice kupuju iskljucivo tu,a narocito vece kolicine pica.u razlicita doba dana sam kupovala,a i svakodnevno tu prolazim i uvek se odusevim,fantasticna je cirkulacija musterija.
 

Back
Top