Prodavnica alkoholnih i bezalkoholnih pica

Da li u Srbiji postoje specijalizovane prodavnice za alkoholna i bezalkoholna pica?


:roll:
Ne, ne postoje. U Srbiji je zabranjena prodaja alkohola i ako ti je bas preko potreban moraces na pijacu, tamo ispod hrpe paradajza i paprika poneki domacin ima litar domace sljivovice umotane u novinu. Ako se dobro trznes za dzep mozes kupiti tu rakiju za oko 125 do 140 eura po litru.
 
:roll:
Ne, ne postoje. U Srbiji je zabranjena prodaja alkohola i ako ti je bas preko potreban moraces na pijacu, tamo ispod hrpe paradajza i paprika poneki domacin ima litar domace sljivovice umotane u novinu. Ako se dobro trznes za dzep mozes kupiti tu rakiju za oko 125 do 140 eura po litru.

Paa, sad je cijena malo pala zbog skoka evra, sad se boca moze naci i za ispod 100 evra.
 
Mislim na prodavnice u kojima svako moze da ode i da kupi pivo svih vrsta, vinjake, konjake, vina, viskije, votke .... - gde ima raznih alkoholnih ali i bezalkoholnih pica....

Recimo pije mi se "Cuba libre" i odem i kupim flasu ruma i coca colu....

Ili flasu viskija Chivas regal...Ili votku Viborovu....Ili litru "Zilavke"...

Mislim na takve prodavnice.

(Ne razumem sta znaci "DISKONT" u smislu prodavnice?:think:)
 
Mislim na prodavnice u kojima svako moze da ode i da kupi pivo svih vrsta, vinjake, konjake, vina, viskije, votke .... - gde ima raznih alkoholnih ali i bezalkoholnih pica....

Recimo pije mi se "Cuba libre" i odem i kupim flasu ruma i coca colu....

Ili flasu viskija Chivas regal...Ili votku Viborovu....Ili litru "Zilavke"...

Mislim na takve prodavnice.

(Ne razumem sta znaci "DISKONT" u smislu prodavnice?:think:)

Koliko sam razumeo, upravo govoris o diskontu. Diskont ti je prodavnica pica, kao sto ej butik prodavnica obuce. Tu ima i alkoholna i bezalkoholna pica.
 
Hmmmmm.......

Zasto Srbija ne bi imala monopol nad prodajom alkoholnih pica i cigareta? U Kanadi je to normalna stvar i profit je orgoman. To bi moglo da finansira jako puno projekata i mozda smanji nezaposlenost.

Takodje, cigarete u Srbiji su uzasno jeftine. Juce sam kupio Malboro i platio $10. U Srbiji je mislim 1.5 evra ili sl. Manje bi ljudi pusilo (jako puno ima pusaca u Beogradu) a takse bi omogucile bolje projekte/investicije za gradjane.
 
Koliko sam razumeo, upravo govoris o diskontu. Diskont ti je prodavnica pica, kao sto ej butik prodavnica obuce. Tu ima i alkoholna i bezalkoholna pica.

Ponovo se izgleda ne razumemo.

Pogledao sam u Google "Discont" i vidim da su to uglavnom prodavnice mesovite robe i pice.

Ja sam mislio na OVAKVE prodavnice:

big_8730438_0_700-525.JPG


Ili ovakve:

expendio_crucero_tequila_selection_1208014419.jpg


Ili ovakve:

55-Variou.jpg


Kada bih se vratio u Srbiju, rado bih tako nesto otvorio, ako je moguce.

Ne znam sta treba od papira?
 
Poslednja izmena:
Ova druga slika najbliza je nasoj ponudi,ali kod nas u Srbiji,cepa se sve zivo odreda,samo da nije otrov.Sto vise, to bolje.Mislim da je to dobar posao.Ja sam hteo da otvorimo jedan podrum pica,ali moja zena nije htela ni pod razno,tako da sam predao mec.Ali,ko hoce i moze da plati porudzbine na vreme,da ne udje u blokadu,dok se radnja ne razradi,moze da normalno zivi od podruma.
 
Kod nas ovako izgleda šank neke malo bolje kafane, bas me podsjeti na to.

Treba ti od papira isto kao i za obicnu prodavnicu.

E vidite jedna takva prodavnica AMA BAS NIKAKO ne moze da omane!

Treba biti najveci moguci kreten - pa propasti sa takvom radnjom.

Od PRVOG DANA radnja MORA da donosi dobit, bilo gde da se otvori. Da li je dobit manja ili veca, druga je stvar.

Na svakih 1000 (pa i manje) stanovnika moze da opstane jedna ovakva radnja.
 
E vidite jedna takva prodavnica AMA BAS NIKAKO ne moze da omane!

Treba biti najveci moguci kreten - pa propasti sa takvom radnjom.

Od PRVOG DANA radnja MORA da donosi dobit, bilo gde da se otvori. Da li je dobit manja ili veca, druga je stvar.

Na svakih 1000 (pa i manje) stanovnika moze da opstane jedna ovakva radnja.

Mozda joj je u Americi zagarantovana buducnost, kod nas nije, iz vise raztloga.Ali..., ne vjerujem da bih te sad ubijedio u to pa i da napisem stotinu i jedan razlog zasto ne bi MORALA opstati...
 
E vidite jedna takva prodavnica AMA BAS NIKAKO ne moze da omane!

Treba biti najveci moguci kreten - pa propasti sa takvom radnjom.

Od PRVOG DANA radnja MORA da donosi dobit, bilo gde da se otvori. Da li je dobit manja ili veca, druga je stvar.

Na svakih 1000 (pa i manje) stanovnika moze da opstane jedna ovakva radnja.

Naravno ali pod uslovom da su tih 1000 stanovnika Indijanci koji se lece od bolesti zavisnosti od alkohola. :)
 
Mozda joj je u Americi zagarantovana buducnost, kod nas nije, iz vise raztloga.Ali..., ne vjerujem da bih te sad ubijedio u to pa i da napisem stotinu i jedan razlog zasto ne bi MORALA opstati...

Svi vi samo kazete "Ne moze, ne moze...." ali niko mi jos nije uspeo da tacno objasni ZASTO ne moze? Sva objasnjenja su polovicna i konfuzna.

Sta to u Srbiji ima, a u ostalom svetu nema, sto onemogucava i najbolje poslove?

De, napisi mi bar PET razloga zasto ne moze, onih najvaznijih, pa da shvatim!
 
Poslednja izmena:
Svi vi samo kazete "Ne moze, ne moze...." ali niko mi jos nije uspeo da tacno objasni ZASTO ne moze? Sva objasnjenja su polovicna i kobnfuzna.

Sta to u Srbiji ima, a u ostalom svetu nema, sto onemogucava i najbolje poslove?

De, napisi mi bar PET razloga zasto ne moze, onih najvaznijih, pa da shvatim!

Koliko si spreman da ulozis? Hocemo na pola? Ja mislim da je dobra ideja.

Ako dobro krene, treba unajmiti nekog mafijasa i davati mesecno za "zastitu".

:)

Usput, ozbiljan sam.
 
Svi vi samo kazete "Ne moze, ne moze...." ali niko mi jos nije uspeo da tacno objasni ZASTO ne moze? Sva objasnjenja su polovicna i konfuzna.

Sta to u Srbiji ima, a u ostalom svetu nema, sto onemogucava i najbolje poslove?

De, napisi mi bar PET razloga zasto ne moze, onih najvaznijih, pa da shvatim!

Naravno da moze samo ne tako lako kao sto mislis.

Ono sto otezava posao u nasem regionu je izostanak podrske drzave na pocetku. Ne samo da nema povoljnih kredita, pomoci, saveta, podrske vec se od samog pocetka jave razni inspektori, papirologija bez kraja, velike kazne za sitnice, ucenjivacko ponasanje...Ko ima kapital da vec na pocetku krene bez velikih dugova a uz to ima mogucnost da dobije podrsku lokalne vlasti sanse su mu vece ali i oni drugi mogu uspeti, naravno, samo uz malo vise truda i zivaca. Srbija nije takva kakvom je predstavljaju oni koji iz nekih razloga zive lose niti je onakva kakvom je predstavlja danasnja vlada. Negde je na sredini. :)
 
Mozda joj je u Americi zagarantovana buducnost, kod nas nije, iz vise raztloga.Ali..., ne vjerujem da bih te sad ubijedio u to pa i da napisem stotinu i jedan razlog zasto ne bi MORALA opstati...
Nekima ide bolje nekima malo lošije...Al naš narod ima naviku da se stalno žali,čak i kad mu odlično ide,po inerciji...Siguran sam da i miško ima hiljadu zamerki na svoj ''težak život'':mrgreen:
 
Svi vi samo kazete "Ne moze, ne moze...." ali niko mi jos nije uspeo da tacno objasni ZASTO ne moze? Sva objasnjenja su polovicna i konfuzna.

Sta to u Srbiji ima, a u ostalom svetu nema, sto onemogucava i najbolje poslove?

De, napisi mi bar PET razloga zasto ne moze, onih najvaznijih, pa da shvatim!

Zato sto:
1. alk.i bezalk. pica kod nas mozes kupiti u svakom vecem, a i manjem marketu u gradu, na svakom mjestu, gdje god krenes, posebno niske cijene su u tzv.diskontima pica, niko nece traziti tvoju prodavnicu po gradu jer to pice moze kupiti na svakom cosku;
2. ne mozes nabaviti povoljnije to pice(da bih imao manju cijenu i time privukao kupce da tvoje pice kupuju) od tih marketa i diskonta jer oni nabavljaju na veliko;
3. za tim skupim picima ovdje i nije tolika potraznja da bi samo od njihove prodaje mogao da zivis(idu uglavnom razne vrste viskija, votki, lozovaca, sljivovica, vina, a sve je to standardna ponuda marketa i diskonta);
4. imas velike troskove firme koje trebas pokriti( zakup, plata, doprinosi, magacin, vozilo, razne takse, opstinske i republicke, fiskalna kasa, voda, struja, telefon...);
5. ako ces prodavati samo i iskljucivo pica onda ces morati davati i na veresiju jer to i drugi rade, ako to ne radis nisi konkurentan, ispadas iz igre, a ako dajes na veresiju pocinjes da propadas jer moras imati dupli budzet za nabavku nove robe jer ti niko od dobavljaca nece dati robu dok ne uplatis unaprijed.

Treba li jos razloga?
 
Nekima ide bolje nekima malo lošije...Al naš narod ima naviku da se stalno žali,čak i kad mu odlično ide,po inerciji...Siguran sam da i miško ima hiljadu zamerki na svoj ''težak život'':mrgreen:

Naravno, nisam ja rekao da takva radnja ne bi mogla opstati, mozda bi, mozda ne bi, pitanje je koje zavisi od mnogo faktora.

Ali, tvrdim da to nije takav biznis koji ce opstati 100 %, koji MORA opstati, kako rece autor teme!Ne mora, moze i da propadne, nije toliko sigurno da je izvjesno da ce da radi..Sem prodaje narkotika na veliko i sa deebelim vezama u podzemlju i nadzemlju (drzavi) ja ne vidim biznis kome je zagarantovana buducnost.
 

Back
Top