Bezbednost na trotoaru u Beogradu?

Denca PA

Ističe se
Poruka
2.224
Verujem da svi dobro pamtite tragediju kada je tadašnji ministar Dragan Veselinov, tj vozilo u kojem se on nalazio, prošao kroz crveno, udario mečku i usmrtio Katarinu Marić.
Danas u centru Beograda opet saobraćajka u kojoj su stradali ljudi i deca koji su bili na trotoaru.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/192849/Pokosio-majku-i-dvoje-dece

Šest osoba povređeno je danas u 17 sati na uglu Takovske i Svetogorske ulice u centru Beograda kada je posle sudara dva automobila jedno vozilo pokosilo pešake dok su čekali da pređu ulicu na semaforu. Najteže povrede zadobila je Snežana Nikolić (37), koja je na semaforu stajala sa dvoje dece.

Čemu nov ZOBS ako se zbog saobraćajnog haosa ne poštuje, dal i u centru važi ograničenje od 50km/h ili ko se kako snadje.

Treba li kvalitetnije obezbediti trotoare kraj puta,ili da se pooštri kontrola i funkcionisanje saobraćaja, ili se saobraćaj smatra kao jedan vid "prirodne" selekcije.
 
Баш ме је потресла ова данашња несрећа. Жена ни крива ни дужна остала без ноге, а даљи развој ситуације с њом је неизвесан. :(
И због чега? Због два дебила која бахато возе и крше прописе, због полиције које нигде нема да санкционише бахато понашање возача, због необезбеђених тротоара...
Неко од оних који су коментарисали тај новински текст је написао да је на тој раскрсници већ било тежих инцидената. Зашто онда на тој и сличним "црним тачкама" у граду не дежура полиција нон-стоп? Зато тај тротоар није боље обезбеђен?
Претпостављам да је та раскрсница покривена камерама, па ће се ваљда без проблема утврдити кривац, али несрећна жена од тога нема вајде, осим да јој кривци доживотно плаћају, ако преживи, рехабилитацију, лечење, отштету за губитак ноге.
Због таквих манијака за воланом, сам престала да возим кола, а као пешак пазим и кад на пешачком прелазу прелазим на зелено.
 
Ja lepo svima govorim da je Fiat najgori auto na svetu. Yugo je za njega avangarda.
Primat u sklopociji, zamislja da je seo u bolid F1 i da vozi po pustom Nirnburgringu - opisu odgovara 99% muskaraca na srpskim drumovima. Danas je zena dozivotno obogaljena, deca povredjena i istraumirana plus jos nekoliko slucajnih prolaznika sa potresom mozga i slomljenim kostima. Bice jos ovakvih a i mnogo gorih scenarija.
Kad sam imao 12 godina, auto me je pocistio na trotoaru ispred skole. Udarac je ublazilo drvo koje je udario pre mene, u suprotnom bio bih mrtav ili toliko unakazen i osakacen da bi bilo bolje da sam mrtav.
Lik koji me je udario pozajmio je mecku od svog suraka (inace pandura), a prica se zavrsila tako sto sam tek posle dve godine dobio poziv za saslusanje.
Navukao sam dozivotni strah od automobila. Vozacki ispit sam polagao tek sa 22 godine. Imam dozvolu, ali ne vozim.
Kad ludaci za volanom shvate da voze lose automobile po jos gorim putevima i da drugi ucesnici u saobracaju imaju prava da zive mozda i bude malo bolje.
 
strasno jbte

tako je to kada svi voze ko ludaci
svi oni negde zure,svi su nervozni,seku jedni druge,voze kao da su sami na ulici ne gledajuci druga vozila oko sebe
bahato i ludo
i ono sto mi je krivo je to da u 90 i nesto % slucajeva stradaju oni koji nisu krivi....zbog tamo neke budaletine
 
Verujem da svi dobro pamtite tragediju kada je tadašnji ministar Dragan Veselinov, tj vozilo u kojem se on nalazio, prošao kroz crveno, udario mečku i usmrtio Katarinu Marić.
Danas u centru Beograda opet saobraćajka u kojoj su stradali ljudi i deca koji su bili na trotoaru.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/192849/Pokosio-majku-i-dvoje-dece



Čemu nov ZOBS ako se zbog saobraćajnog haosa ne poštuje, dal i u centru važi ograničenje od 50km/h ili ko se kako snadje.

Treba li kvalitetnije obezbediti trotoare kraj puta,ili da se pooštri kontrola i funkcionisanje saobraćaja, ili se saobraćaj smatra kao jedan vid "prirodne" selekcije.

Возач бившег Министра још увек вози (додуше не у Скупштини) ....
Поступак се већ трећи пут понавља ...
 
Ja lepo svima govorim da je Fiat najgori auto na svetu. Yugo je za njega avangarda.
Primat u sklopociji, zamislja da je seo u bolid F1 i da vozi po pustom Nirnburgringu - opisu odgovara 99% muskaraca na srpskim drumovima. Danas je zena dozivotno obogaljena, deca povredjena i istraumirana plus jos nekoliko slucajnih prolaznika sa potresom mozga i slomljenim kostima. Bice jos ovakvih a i mnogo gorih scenarija.
Kad sam imao 12 godina, auto me je pocistio na trotoaru ispred skole. Udarac je ublazilo drvo koje je udario pre mene, u suprotnom bio bih mrtav ili toliko unakazen i osakacen da bi bilo bolje da sam mrtav.
Lik koji me je udario pozajmio je mecku od svog suraka (inace pandura), a prica se zavrsila tako sto sam tek posle dve godine dobio poziv za saslusanje.
Navukao sam dozivotni strah od automobila. Vozacki ispit sam polagao tek sa 22 godine. Imam dozvolu, ali ne vozim.
Kad ludaci za volanom shvate da voze lose automobile po jos gorim putevima i da drugi ucesnici u saobracaju imaju prava da zive mozda i bude malo bolje.

Zanimljiv komentar. Ne voziš, imaš strah od automobila, a znaš da je Fiat najgori auto? Inače, Fiat nije auto, nije to model automobila koji je izazavao sudar, već je model Punto 2. A pitanje je šta bi bilo sa tom nesrećnom ženom da je u pitanju bio neki veći, teži i brži auto.
Kao što se vidi iz ovog slučaja, svaki auto koji prekorači brzinu i ne poštuje saobraćajne propise može da nanese velike povrede. A za to nije kriv auto već onaj ko upravlja sa njim.
 
Zanimljiv komentar. Ne voziš, imaš strah od automobila, a znaš da je Fiat najgori auto? Inače, Fiat nije auto, nije to model automobila koji je izazavao sudar, već je model Punto 2. A pitanje je šta bi bilo sa tom nesrećnom ženom da je u pitanju bio neki veći, teži i brži auto.
Kao što se vidi iz ovog slučaja, svaki auto koji prekorači brzinu i ne poštuje saobraćajne propise može da nanese velike povrede. A za to nije kriv auto već onaj ko upravlja sa njim.
Da je Punto udario u neki veci i tezi auto od Stila (posebno u neki krsni terenac) zdrav razum i logika mi nalazu da zakljucim da ga ne bi toliko daleko lansirao.
Ali ti si verovatno procitao sve brojeve SAT i TopSpeed, te si bolje upucen u materiju od obicnih smrtnika.
Pretpostavljam i da si ponosni vlasnik jednog od ovih zabarskih restlova iz Kragujevca, cim si me zajahao kao smrt babu.
U svakom slucaju mogao bi malo da od*ebes :ljutko:
 
Nema potrebe da izokrećeš napisano, nije reč o autu u koji je Punto udario, već o autu koji je izazavao saobraćajni udes.
Ne, nisam vlasnik automobila iz Kragujevca, ali se ne bih bunio da imam jedan novi od tih automobila.
Možeš li da mi objasniš po čemu sam te to ja zajahao? Šta sam netačno napisao? I čemu ružne reči, zar forum ne služi za razmenu mišljenjai nekakav dijalog. Ako ti smeta dijalog, prestani da pišeš i slušaj samo istomišljenike.
 
Verujem da svi dobro pamtite tragediju kada je tadašnji ministar Dragan Veselinov, tj vozilo u kojem se on nalazio, prošao kroz crveno, udario mečku i usmrtio Katarinu Marić.
Danas u centru Beograda opet saobraćajka u kojoj su stradali ljudi i deca koji su bili na trotoaru.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/192849/Pokosio-majku-i-dvoje-dece



Čemu nov ZOBS ako se zbog saobraćajnog haosa ne poštuje, dal i u centru važi ograničenje od 50km/h ili ko se kako snadje.

Treba li kvalitetnije obezbediti trotoare kraj puta,ili da se pooštri kontrola i funkcionisanje saobraćaja, ili se saobraćaj smatra kao jedan vid "prirodne" selekcije.

Strašno je to što se desilo, jadna žena je ostala bez noge.
Nivo saobraćajne svesti dobrog dela vozača je na nezavidnom nivou. Relativno skoro se na mene drao taksista (NS) zato jer vozim "samo" 50km/h, te se on pita imam li ja uopšte dozvolu?
Po njegovom "tumačenju" u gradu treba voziti "najmanje 50km/h" (baš me zanima koliko li misli da najviše treba voziti?). Ovo sam pričala na automobilizmu...
Ironija je da takvih pojedinaca ima i previše, voze bahato, ne znaju značenje znaka "stop", na sireni vežbaju mišiće.. Ne kažem da svi tako voze, daleko od toga, ali ova bahata manjina je suviše opasna i puštena s lanca da to ne bi imalo odjeka.
 
U nedelju dok sam sa drugaricom sedela i ćaskala na klupicama Pionirskog parka na onoj strani preko puta skupštine Srbije (u Srpskih vladara) jedan idiot na motoru je na zadnjem točku prošišao trotoarom (U CENTRU GRADA) brzinom oko 100/h. Gde je ta silna policija koja brine o bezbednosti u saobraćaju...
Važno da se Iva na dan obeležavanja godišnjice MUP-a kako je bezbednost povećana.
 
Мотористе који возе слалом између возила и крше прописе везано за брзину је тешко или немогуће стићи и наплатити им било какву казну. Ко је још видео полицајца да је уопште кренуо у потеру за мотористом?
Иначе, полиција уводи мопеде Беверли у свој асортиман возила, ваљда да хвата клинце без кацига...
Од доношења новог закона, све је више оних који имају неодложан телефонски позив јер авиони-камиони-шлепери управо чекају на граници...
Решење против бахатости: уградити ојачање у сопствено возило слично оном које се користи у рели возилима, обавезна клима како би затворени прозори давали само слику али не и тон оних који би да вам објашњавају како треба возити и сетити се да је сирена директан кратак спој за акумулатор иако већина "музичара" то не зна...
 
Secam se kad je svojevremeno Dusan Mihajlovic tadasnji ministar policije,
na kritike zbog kupovine onih silnih pezoa i punta za potrebe policije izjavio,
kako im trebaju brza vozila da jure kriminalce.
Naravno, do sada niko nikada nije video naseg policajca da juri nekog!!
 
Verujem da svi dobro pamtite tragediju kada je tadašnji ministar Dragan Veselinov, tj vozilo u kojem se on nalazio, prošao kroz crveno, udario mečku i usmrtio Katarinu Marić.
Danas u centru Beograda opet saobraćajka u kojoj su stradali ljudi i deca koji su bili na trotoaru.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/192849/Pokosio-majku-i-dvoje-dece



Čemu nov ZOBS ako se zbog saobraćajnog haosa ne poštuje, dal i u centru važi ograničenje od 50km/h ili ko se kako snadje.

Treba li kvalitetnije obezbediti trotoare kraj puta,ili da se pooštri kontrola i funkcionisanje saobraćaja, ili se saobraćaj smatra kao jedan vid "prirodne" selekcije.

На жалост овакве ствари се дешавају и у далеко уређенијим државама,што не значи да не треба радити на свему што може допринети безбедности како учесника у саобраћају тако и пешака.
Највећу пажњу треба усмерити ка едукацији возача није довољно само наметнути ригорозне казне мада и оне могу позитивно утицати на савесну вожњу.
...
 

Back
Top