Koliko smo mi iz uze Srbije podrske i koristi imali od prekodrinske brace?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ko li je od vas dobra dočekao ili čekao :cool:

Mojne ko da je Romaniju u lošem kontekstu pominjao! :cool:

Taj kamen rađa divlje, ali dobre ljude.

A neka pita postavljač teme Srbe koji su bežali od NATO bombardovanja gde su nalazili sklonšta.
Sreća te nije bilo veće nesreće u kojoj bi braći preko Drine mogli pomoći, pa je malo teško dokazati našu spremnost da pomognemo, ali znaju oni koji treba da znaju na koga se uvek mogu pouzdati.

I duboko žalim što nijedan narod u okolini ne uživa istu slogu kao Srbi u svim svojim zemljama. Izaziva malo ljubomore, shvatam.
 
Pa nisu narocito mnogo u vreme ustanaka i borbi sa Turcima, u prvom svetskom ratu i balkanskim isto slabo jako ... mada opet nisu imali i neku veliku nacionalnu svest tada izgradjenu , nisu bili ni nacionano i politicki organizovani kao recimo u danasnjoj Vojvodini ,a i ziveli su u zabacenim i ruralnim predelima ,ogrezli u siromastvu i materjalnom i duhovnom ,uglavnom bez ikakve sire komunikacije i neke svesti o borbi u Srbiji i za "vaskoliko srpstvo " ...
Tako da se ne mogu ti ljudi kriviti da nisu pomagli iz nekog sebicluka ili kukavicluka ,vec jednostavno pre svega nedostak nacionalne svesti i onda i svi ostali nabrojani razlozi su tu najvise doprineli ...
Sa druge strane upravo zbog toga je smesno sto pojedinci iz tih krajeva optuzuju Srbe iz Srbije kako im nisu pomagali i kako nismo svi izginuli za njih u proslim ratovima , kao da smo im nesto narocito duzni , pogotovo sa obzirom bas na tu istoriju ,kao i na neka negativna iskustva pred kraj II svetskog rata ...
 
Poslednja izmena:
:think:

Kad nam je bilo tesko, kad smo ratovali, bili u frci...
Nesto su mi prekodrinci tanki na takve radove...

Jel te molim te, kakvo, jos nezahvalno i rekao bi bezobrazno pitanje..

Ako je cuvao Srbiju????
Srbija se ne cuva na kucnom pragu i prateci TV prenos sa ratista, kako si ti verovatno cinio..

Ciji su sinovi ginuli i cija su deca stradala da bi ti mogao da postavis ovako bezobrazno pitanje..
Da li si ikada otisao na neki spomenik srpskim zrtvama i da se poklonis istim, jer su ti isti cuvali ne samo sebe nego i tebe i uzu srbiju zajedno...


Pokaj se

:pop: :pop: :pop:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top