sta je to u ljudima

NidjeVeze®SpetljanaUZivot

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.307
Danas na tv-u gledam izvjeshtaj iz johanesburga south africa, vechinom se radnja odvijala u siromashnim delovima grada mada su isto tako u jednom kratkom mahu pokazali onaj bogati dio grada............da se vratimo u siromashni sta da se prica kad je vetj sve vidjeno medjutim mene zanima zasto zene nemaju nikakvu vrijednost u siromasnim delovima svijeta? ove dve reporterke se nisu smjele same kretati bez zastite to jest bez domacih muskaraca koji su upuceni u opasnosti tog grada, kazhu da se svako 30 minuta zena siluje a nekad odmah i ubije a svako 90 minuta auto ukrade.............vazda su zene ispastale a muskarci su ti koji se sile nad neznim polom kao da su one krive za politicka desavanja ili nemastinu, ratove ili sta ja znam. kakva je to psihologija?
 
pa zakon jaceg, prosto moze im se
uzimaju sta pozele, probude se oni zivotinjski nagoni u njima. mada, te silovane zene cesto zavrse tako sto uzmu puske, ne brini... nisu one tako bezopasne. imam par drugarica u darfuru, pobile su brat bratu svaka po zavidnu gomilicu.
 
pa to se dešava i u centru beograda
i na menhetnu i na jelisejskim poljima
bezakonje i niža društvena organizacija
samo otvaraju prostor
kkva je tu mudrost

nego jesi se prijavila u crveni krst ili un u neku misiju kad si tako solidarna sa ženama iz zemalja trećeg sveta?
 
Danas na tv-u gledam izvjeshtaj iz johanesburga south africa, vechinom se radnja odvijala u siromashnim delovima grada mada su isto tako u jednom kratkom mahu pokazali onaj bogati dio grada............da se vratimo u siromashni sta da se prica kad je vetj sve vidjeno medjutim mene zanima zasto zene nemaju nikakvu vrijednost u siromasnim delovima svijeta? ove dve reporterke se nisu smjele same kretati bez zastite to jest bez domacih muskaraca koji su upuceni u opasnosti tog grada, kazhu da se svako 30 minuta zena siluje a nekad odmah i ubije a svako 90 minuta auto ukrade.............vazda su zene ispastale a muskarci su ti koji se sile nad neznim polom kao da su one krive za politicka desavanja ili nemastinu, ratove ili sta ja znam. kakva je to psihologija?

ja sam sve razumela...osim priche ,,zene''...pa zar tamo gde je rat i bezakonje ne ispashtaju svi ?

ljudi su najgora vrsta postojecih zemaljskih bica...krv na rukama od postanka sveta, preko gladijatorskih arena, do danas...mozda samo strah od kazne i zakona moze to da ublazi...kod nekih ljudi ni to...ali oni u uredjenim sistemima su manje ispoljeni...haos oslobadja taj necu reci zverski , jer to je samo ljudski nagon za muchenjem, ubijanjem, nanoshenjem bola drugom bicu, izivljavanjem....da li je to frustriranost zbog nemoci i beznachajnosti postojanja, pa onda uzivljavanje u ulogu zemaljskog boga koji odnosi zivot, sudi i nanosi bol, sa atrofiranim centrom za empatiju...ko zna...

...da bice manje tih ljudi na tim teritorijama...shta si rekla ,,istrebice se''...da li je svet briga za to ? chemu sluze te emisije ? da uzbude gledaoce...zavuku ruku u dzep...ili izazovu zgrazavanje, gadjenje, probude saosecanje u shlagom zatopljenim srcima...dok ne promene kanal na TV-u ili da budu sretni shto ne zive tamo ?

koga je briga dok vrti mashina ?

isti ti ljudi smo mi svi...i isto shto je tu je isto moguce svuda

vrsta koja peva, pricha , svira o ljubavi i miru...na Planeti...a za novac peva, zbog interesa pricha i k. svira o toj ljubavi i miru

nishta nije jeftinije od ljudskog zivota

i shta cemo mi sad...da diskutujemo kako je to loshe, plachemo shta...

oh...da...
 
Danas na tv-u gledam izvjeshtaj iz johanesburga south africa, vechinom se radnja odvijala u siromashnim delovima grada mada su isto tako u jednom kratkom mahu pokazali onaj bogati dio grada............da se vratimo u siromashni sta da se prica kad je vetj sve vidjeno medjutim mene zanima zasto zene nemaju nikakvu vrijednost u siromasnim delovima svijeta? ove dve reporterke se nisu smjele same kretati bez zastite to jest bez domacih muskaraca koji su upuceni u opasnosti tog grada, kazhu da se svako 30 minuta zena siluje a nekad odmah i ubije a svako 90 minuta auto ukrade.............vazda su zene ispastale a muskarci su ti koji se sile nad neznim polom kao da su one krive za politicka desavanja ili nemastinu, ratove ili sta ja znam. kakva je to psihologija?

ma otišlo sve u ***** šta ćeš:(
 
Zivimo u muskom svetu i to je realnost
Mi treba da budemo srecne sto zivim u delu sveta gde je polozaj zena kudikamo solidan i gde zene imaju kakvu takvu ravnopravnost
A to sto je u ljudima je nasledje i usvojeni socioloski obrazac ponasanja, koji, ma koliko bio stravican, dok god ne nailazi na sankcije ce ostati surova realnost
 

Back
Top