Pitanje za starije forumase: sta je to bio "zajam za privredni razvoj" krajem 80-ih?

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Ja se toga ne secam, bio sam jako mali a treba mi to sad nesto pa eto hocu da pitam ovde o tome, stvarno ne znam ama bas nista o tome a ne mogu da nadjem nigde na internetu, bilo kakve informacija je dobrodosla ako znate nesto o tome.
Koliko mi je poznato negde valjda krajem 80-ih ili pocetkom 90-ih stedni ulozi u bankama su zamrznuti iz nekog razloga i onda su kasnije emitovane "obveznice stare devizne stednje" sa dospecem valjda od 2002. do 2016, e sad moje pitanje je: kakve veze sa time ima "zajam za preporod Srbije" i da li uopste ima ikakve veze sa time?
 
Ja se toga ne secam, bio sam jako mali a treba mi to sad nesto pa eto hocu da pitam ovde o tome, stvarno ne znam ama bas nista o tome a ne mogu da nadjem nigde na internetu, bilo kakve informacija je dobrodosla ako znate nesto o tome.
Koliko mi je poznato negde valjda krajem 80-ih ili pocetkom 90-ih stedni ulozi u bankama su zamrznuti iz nekog razloga i onda su kasnije emitovane "obveznice stare devizne stednje" sa dospecem valjda od 2002. do 2016, e sad moje pitanje je: kakve veze sa time ima "zajam za preporod Srbije" i da li uopste ima ikakve veze sa time?

Jedno sa drugim nema nikakve veze...Devizne obveznice stare štednje su hartije od vrednosti koje je država emitovala da obešteti koliko toliko štediše banaka koje su likvidirane ili u stečaju...inače tu šdenju je neka vlast potrošila za kupovinu socijalnog mira.
Zajam za preporod Srbije je nešto drugo....ali su pare potrošene na isti način...
 
Ja se toga ne secam, bio sam jako mali a treba mi to sad nesto pa eto hocu da pitam ovde o tome, stvarno ne znam ama bas nista o tome a ne mogu da nadjem nigde na internetu, bilo kakve informacija je dobrodosla ako znate nesto o tome.
Koliko mi je poznato negde valjda krajem 80-ih ili pocetkom 90-ih stedni ulozi u bankama su zamrznuti iz nekog razloga i onda su kasnije emitovane "obveznice stare devizne stednje" sa dospecem valjda od 2002. do 2016, e sad moje pitanje je: kakve veze sa time ima "zajam za preporod Srbije" i da li uopste ima ikakve veze sa time?

To je bila prva velika pljacka naroda od strane rezima Slobodana Milosevica!
 
To znam da su emitovane obveznice za privredni razvoj, a jer su pare na kraju isplacene vlasnicima obveznica ili ne?

pa pazi..neko je davao na polon tj bespovratno, a drugi su uzimali obaveznice..kako ko..mislim da je nešto isplaćivano..ali ti se nebih mogao zakleti da je iko išta uzeo po pitanju zajma u zadnjih 10 godina...
 
Како би најлакше схватио о чему се ради, само једна реченица.
ТО ЈЕ БИО ПОРЕЗ ЗА БУДАЛЕ.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

nemoj tako..negde su ljudi bili primoravani da se odreknu jedne ili dve plate,dnevnice neznam ni ja čega već..znaš kako je bilo ako nedaš dođi za radnu knjižicu.....
 
nemoj tako..negde su ljudi bili primoravani da se odreknu jedne ili dve plate,dnevnice neznam ni ja čega već..znaš kako je bilo ako nedaš dođi za radnu knjižicu.....

Кувац било тако...И од мене су тражили....
ја сам само рекао да ћу дати кад будем имао....
:per: :per: :per:
 
Hoce taj zajam ikad biti vracen? Jer moze EU da nas natera da taj zajam bude vracen vlasnicima obveznica?

Према неким изворима новац је , између осталог, отишао Карићима који су од сеоских музиканата преко ноћи постали империјалисти. Због тога нису могли самостално да располажу средствима.
То ти је нешто као данашња прича са агенцијама за маркетинг које веома лако долазе до новца. Јуче је агенцију водио Беба Поповић, данас је Ђилас уписан као већински власник, а у ствари власништво партије.
 
a da i ja neshto pitam........... u banci mi da li tu hartiju "obveznice" u fojeru banke je takodje chekao neki broker i za te moje obveznice mi odmah nudi kesh love!? ako si imo 7000 maraka on meni daje 3500 a ja njemu hartiju "obveznicu"...................

takodje je jedno vrijeme bilo moderno kod nekih novo pechenih biznismena da "kupujesh ili gradish" npr. poslovni prostor on kazhe "urachunat chu ti pola shtedne knjizhice a ostalo neka ide meni" to jest pozdravish se sa shtednom knjizhicom!?

jeli oni imaju neke tajne kanale kako che ipak da izvuku te pare u kompletu dok narod ovamo zamajavaju politichari nekim obeznicama!?

*oorva banda
 

Back
Top