Otac Nikolaj: Papista Irinej sprema izdaju Svetosavlja i uniju sa katolicima!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.087
Izdaja svetosavlja

Sprema nam se nešto zbog čega će se mnogi u grobu prevrnuti, nešto što se nije moglo pretpostaviti ni u fantazijama. Dakle, da bi ušli u Evropu, priprema se izdaja svetosavlja i svetog Save, srpstva i svetih predaka mučenika. Priprema se unija sa Latinima, što potvrđuje i izjava nadbiskupa Hočevara po kojoj “Srbi ne mogu u Evropu sa svetim Savom”. Na sve ovo je ukazivao i episkop Aremije i to je razlog zbog čega je napadnut, tvrdi otac Nikolaj.

Od patrijarha i Sinoda samo kazne

Može li patrijarh srpski Irinej da razreši ovu situaciju?
- Nisam siguran da može i da ima nameru. Ne očekujemo milost ni od njega, ni od Sinoda, već kazne. Oni su na potezu, a mi ćemo podneti sve kazne ma kakve one bile, ali nam je savest čista.

http://www.novinar.de/2010/06/07/mi-smo-sada-hajduci.html


------------------------------

Znaci Srbi ne mogu u Evropu sa Svetim Savom, nasim svetim velikomucenicima , ne mogu u evropu kao pravoslavni vec samo kao unijatizovane papine sluge i skutoljupci rimskog arhijeretika.

I zato su neki srpski arhijereji prvenstveno patrijarh Irinej, pali na ispitu Pravoslavlja i poklekli i prihvatili da sluze papi kao papini kardinali.

I ne samo to vec iskljucuju progone i proteruju iz crkve sve one nase monahe a i uskoro nas vernike koji necemo da prihvatimo Svejeretika Papu za svog poglavara, Sve nas koji necemo uniju sa arhijeretickim katolicima, Sve nas koji zelimo da ostanemo verni nasoj tradiciji i Svetom Savi i ne zelimo da se odreknemo nase vere i obicaja zarad nekog imaginarnog "puta u Evropu"

Da ih sve obavestim - Srbija je vec vekovima u evropi i ne treba joj nikakav put za Evropu.
 
Издаће другови граџани и оца и мајку а не веру или државу,све ће учинити за још мало снова и бајки њихових западних пријатеља.

nije logicno, ako dobro razumem najvisi crkveni krugovi - jedna struja, se spremaju na taj necuveni cin

onda se to ne uklapa sa boldovanim.

da bi bio izdajica prvo mora da budes ravnopravni clan
 
Ма ништа од тог посла....
Могу неки нешто покушати, али све док постоји сестринска руска црква,
Срби неће прихватити унијаћење...
Пре ће прећи у ту цркву него се молити пред педофилским кланом.
:per: :per: :per:

:hahaha:
Лепо речено!
 
Izdaja svetosavlja

Sprema nam se nešto zbog čega će se mnogi u grobu prevrnuti, nešto što se nije moglo pretpostaviti ni u fantazijama. Dakle, da bi ušli u Evropu, priprema se izdaja svetosavlja i svetog Save, srpstva i svetih predaka mučenika. Priprema se unija sa Latinima, što potvrđuje i izjava nadbiskupa Hočevara po kojoj “Srbi ne mogu u Evropu sa svetim Savom”. Na sve ovo je ukazivao i episkop Aremije i to je razlog zbog čega je napadnut, tvrdi otac Nikolaj.

Od patrijarha i Sinoda samo kazne

Može li patrijarh srpski Irinej da razreši ovu situaciju?
- Nisam siguran da može i da ima nameru. Ne očekujemo milost ni od njega, ni od Sinoda, već kazne. Oni su na potezu, a mi ćemo podneti sve kazne ma kakve one bile, ali nam je savest čista.

http://www.novinar.de/2010/06/07/mi-smo-sada-hajduci.html


------------------------------

Znaci Srbi ne mogu u Evropu sa Svetim Savom, nasim svetim velikomucenicima , ne mogu u evropu kao pravoslavni vec samo kao unijatizovane papine sluge i skutoljupci rimskog arhijeretika.

I zato su neki srpski arhijereji prvenstveno patrijarh Irinej, pali na ispitu Pravoslavlja i poklekli i prihvatili da sluze papi kao papini kardinali.

I ne samo to vec iskljucuju progone i proteruju iz crkve sve one nase monahe a i uskoro nas vernike koji necemo da prihvatimo Svejeretika Papu za svog poglavara, Sve nas koji necemo uniju sa arhijeretickim katolicima, Sve nas koji zelimo da ostanemo verni nasoj tradiciji i Svetom Savi i ne zelimo da se odreknemo nase vere i obicaja zarad nekog imaginarnog "puta u Evropu"

Da ih sve obavestim - Srbija je vec vekovima u evropi i ne treba joj nikakav put za Evropu.

Mlaćenje prazne slame..:lol: .Evropa većinski nije katolička, može Hočevar da priča šta hoće.
 
циљ је да се уништи српска духовност, и то се ради преко издајничких владика иринеја буловића, мидића, лаврентија који се клања ђаволу папи итд. Народ не сме пристати на ово пљување на Светог Саву и свете оце, иначе одосмо дођавола
 
Izdaja svetosavlja

Sprema nam se nešto zbog čega će se mnogi u grobu prevrnuti, nešto što se nije moglo pretpostaviti ni u fantazijama. Dakle, da bi ušli u Evropu, priprema se izdaja svetosavlja i svetog Save, srpstva i svetih predaka mučenika. Priprema se unija sa Latinima, što potvrđuje i izjava nadbiskupa Hočevara po kojoj “Srbi ne mogu u Evropu sa svetim Savom”. Na sve ovo je ukazivao i episkop Aremije i to je razlog zbog čega je napadnut, tvrdi otac Nikolaj.

Od patrijarha i Sinoda samo kazne

Može li patrijarh srpski Irinej da razreši ovu situaciju?
- Nisam siguran da može i da ima nameru. Ne očekujemo milost ni od njega, ni od Sinoda, već kazne. Oni su na potezu, a mi ćemo podneti sve kazne ma kakve one bile, ali nam je savest čista.

http://www.novinar.de/2010/06/07/mi-smo-sada-hajduci.html


------------------------------

Znaci Srbi ne mogu u Evropu sa Svetim Savom, nasim svetim velikomucenicima , ne mogu u evropu kao pravoslavni vec samo kao unijatizovane papine sluge i skutoljupci rimskog arhijeretika.

I zato su neki srpski arhijereji prvenstveno patrijarh Irinej, pali na ispitu Pravoslavlja i poklekli i prihvatili da sluze papi kao papini kardinali.

I ne samo to vec iskljucuju progone i proteruju iz crkve sve one nase monahe a i uskoro nas vernike koji necemo da prihvatimo Svejeretika Papu za svog poglavara, Sve nas koji necemo uniju sa arhijeretickim katolicima, Sve nas koji zelimo da ostanemo verni nasoj tradiciji i Svetom Savi i ne zelimo da se odreknemo nase vere i obicaja zarad nekog imaginarnog "puta u Evropu"

Da ih sve obavestim - Srbija je vec vekovima u evropi i ne treba joj nikakav put za Evropu.

Odakle ta izjava Hocevara? Izvor?
 
Tihi, nema ti druge već da se odrekneš nas većinskih papista i da pokreneš svoju crkvu Svetog Save. K'o Crngorci :mrgreen:

pa ja cu samo preci u neku drugu pravoslavnu crkvu i to je to .

Spas je u pravoslavlju a sasvim je svejendo koje pravoslavne crkve si clan .

Sve je to uostalom jedna crkva Bozija.

A SPC ako se zaista ovo desi i prihvati uniju sa Vatikanom samim tim sebe ispisuje iz spiska pravoslavnih crkava i prelazi u tzv unijate ili grkokatolike . Ja sigurno necu biti clan takve crkve.

ostaje da se vidi sta ce se desiti
 
циљ је да се уништи српска духовност, и то се ради преко издајничких владика иринеја буловића, мидића, лаврентија који се клања ђаволу папи итд. Народ не сме пристати на ово пљување на Светог Саву и свете оце, иначе одосмо дођавола

Da li ti misliš da 90% naroda zna razliku između pravoslavlja i katoličanstva?
 
.....Nešto ne verujem da je Hočevar uopšte izjavio takvu besmislicu:think:
Beše to razborit čovek, šta mu se desilo? :dontunderstand:

чудно је што наши кардинали овако жустро и са сузама радосницама прилазе папи, као да је он Творац лично! мора да су добро подмазани парама ватиканске банке:rtfm:
 
pa ja cu samo preci u neku drugu pravoslavnu crkvu i to je to .

Spas je u pravoslavlju a sasvim je svejendo koje pravoslavne crkve si clan .

Sve je to uostalom jedna crkva Bozija.

A SPC ako se zaista ovo desi i prihvati uniju sa Vatikanom samim tim sebe ispisuje iz spiska pravoslavnih crkava i prelazi u tzv unijate ili grkokatolike . Ja sigurno necu biti clan takve crkve.

ostaje da se vidi sta ce se desiti

Tihi, ujedinjavanje hrišćanstva je neizbežno. Sad ili za jedan vek, ali to će se desiti. Nećeš imati u koju crkvu da pređeš pravoslavac...
 
Kako nije kada su samo Bugarska i Grčka čisto pravoslavne zemlje a delimično i Rumunija.


Аха,пази да нису.

У целој Бугарској има 20-ак монаха,патријарх се бира
по пријави. А у Грчкој клупе у црквама,нови календар и
унижавање папи. Код њих су можда у реду само старокалендарци.
 
Poslednja izmena:
...Izdaja svetosavlja

Sprema nam se nešto zbog čega će se mnogi u grobu prevrnuti, nešto što se nije moglo pretpostaviti ni u fantazijama. Dakle, da bi ušli u Evropu, priprema se izdaja svetosavlja i svetog Save, srpstva i svetih predaka mučenika. Priprema se unija sa Latinima, što potvrđuje i izjava nadbiskupa Hočevara po kojoj “Srbi ne mogu u Evropu sa svetim Savom”. Na sve ovo je ukazivao i episkop Aremije i to je razlog zbog čega je napadnut, tvrdi otac Nikolaj...

Hehe, ma sta kazu... rek'o otac Nikolaj...

'Ajde bas da mi neko pokaze gde je to Hocevar izjavio.

Ima on neke ispade, kao npr. da nije bas siguran da li je Jasenovac gori od komunistickih zlocina i zasto srpska zuta stampa pise da je franjevacki monah otisao u Jasenovac da pripomogne kad se dobro zna da je on to samoinicijativno, pa onda nema veze sto je franjevac :cool:

Mislim, voleo bih da capim i okacim na net taj snimak gde je izjavio da ne mozemo u EU sa Sv, Savom, ali mislim da je to ili lupetanje ovih sa tog gastarbajterskog ,,novinarskog" sajta ili se otac Nikolaj nesto premetnuo na jedan intervju sa Jovanom Dereticem, gde on kaze da je neko od DOS-ovaca to rekao.

Inace, van ovog clanka vidim da se te reci citiraju samo na Serbian Cafe i jos par foruma, tako da mi je malo sumnjivo...
 
Da li ti misliš da 90% naroda zna razliku između pravoslavlja i katoličanstva?

pa svaki hriscanin zna.

glavna razlika je ta sto su pravoslavni istinski Hriscani koji sluze Gospoda i postuju crkvu Boziju koju je napravio Isus Hristos i 12 njegovih apostola, dok su tzv katolici jeretici hriscanski, otpali od crkve bozije i cija je organizacija bazirana na ljudskim potrebama strahovima zeljama za moci i kontroli.

Tacnije na grehu.
 
Tihi, ujedinjavanje hrišćanstva je neizbežno. Sad ili za jedan vek, ali to će se desiti. Nećeš imati u koju crkvu da pređeš pravoslavac...

napravicemo nase crkve a nikada se necemo ujediniti sa jereticima osim ako se oni ne pokaju i ne odreknu svoje arhijereticke organizacije i krste kao pravoslavni Hriscani.

Tebi ne branim da se ujedinjujes sa kim ti hoces - svako svoj krst nosi
 
pa svaki hriscanin zna.

glavna razlika je ta sto su pravoslavni istinski Hriscani koji sluze Gospoda i postuju crkvu Boziju koju je napravio Isus Hristos i 12 njegovih apostola, dok su tzv katolici jeretici hriscanski, otpali od crkve bozije i cija je organizacija bazirana na ljudskim potrebama strahovima zeljama za moci i kontroli.

Tacnije na grehu.

Objašnjenja su ti kao i teme: briljantne!
 
Objašnjenja su ti kao i teme: briljantne!

pa prozivas kako smo mi Srbi navodno glupi ne znamo nista ne znamo razlike izmedju pravoslavlja i katolicanstva - kad dobijes odgovor , onda i dalje se glupiras.

Dokazi da ista od toga sto sam ti rekao nije tacno.

Evo ti osnovna razlika izmedju Pravoslavlja i Katolicanstva

Pravoslavlje je CRKVA a katolicanstvo je JERES I OTPADNISTVO OD BOGA
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top