KREMA ZA LICE

e...ja odluchio malo sa vama ovdi da se druzim...

povremeno mi se javlja sledeci problem
-kada sam pod stresom duze vreme javljaju mi se crvene fleke po faci i sa njih se guli koza...tako da izgleda kao da imam lishajeve na faci...
nisu velike fleke ali me nerviraju...prodju same posle relativno kratkog perioda...odnosno kada ja odluchim da iscooliram....
na povrshini gde se nalaze koza mi je isushena skroz...stavio sam hidrantnu kremicu ali pisha...crvenilo se ne izgubi....i shta sada ja da radim...ima to josh neko...neka?
 
goodday:
e...ja odluchio malo sa vama ovdi da se druzim...

povremeno mi se javlja sledeci problem
-kada sam pod stresom duze vreme javljaju mi se crvene fleke po faci i sa njih se guli koza...tako da izgleda kao da imam lishajeve na faci...
nisu velike fleke ali me nerviraju...prodju same posle relativno kratkog perioda...odnosno kada ja odluchim da iscooliram....
na povrshini gde se nalaze koza mi je isushena skroz...stavio sam hidrantnu kremicu ali pisha...crvenilo se ne izgubi....i shta sada ja da radim...ima to josh neko...neka?

Moj muž ima,oko nosa...
Trebalo bi da korisitiš neku mast ali ja sada ne znam koju...što bi rekli pošten svet već spava...do ujutru ne mogu da pomognem...
A kada saniraš problem moraš redovno da mažeš neku kremu za masnu ili mešovitu kožu...neku laganu kremu ili losion (valjda)...Mislim, ja mog muža maltretiram da se maže mojim kremama i kada me sluša onda mu je lice OK...
E ako sam nešto lupila...eto blama...
Nadaj se da će ti neko pametniji dati pravi savet...:)
 
goodday:
e...ja odluchio malo sa vama ovdi da se druzim...

povremeno mi se javlja sledeci problem
-kada sam pod stresom duze vreme javljaju mi se crvene fleke po faci i sa njih se guli koza...tako da izgleda kao da imam lishajeve na faci...
nisu velike fleke ali me nerviraju...prodju same posle relativno kratkog perioda...odnosno kada ja odluchim da iscooliram....
na povrshini gde se nalaze koza mi je isushena skroz...stavio sam hidrantnu kremicu ali pisha...crvenilo se ne izgubi....i shta sada ja da radim...ima to josh neko...neka?
namazi na to pantenol, ne moze da skodi, a i konsultuj dermatologa
 
I suprug i ja imamo mesovitu kozu i od svih isprobanih meni najvise odgovara Loreal Triple Active Jour a njemu Nivea visage za mesovitu i osetljivu kozu. A za ciscenje koze Lorealov tonik mi je jak pa koristim i mleko i losion Garnier za mesoviti tip.
Sve to zavisi, cak isti itpovi koze razlicito reaguju na supstance u kremama. :wink:
 
goodday:
e...ja odluchio malo sa vama ovdi da se druzim...

povremeno mi se javlja sledeci problem
-kada sam pod stresom duze vreme javljaju mi se crvene fleke po faci i sa njih se guli koza...tako da izgleda kao da imam lishajeve na faci...
nisu velike fleke ali me nerviraju...prodju same posle relativno kratkog perioda...odnosno kada ja odluchim da iscooliram....
na povrshini gde se nalaze koza mi je isushena skroz...stavio sam hidrantnu kremicu ali pisha...crvenilo se ne izgubi....i shta sada ja da radim...ima to josh neko...neka?

moj cale ima isti problem. kad se iznervira, crveni pecati, pa se perutaju i ljuste. bio je kod doktora i nisu imali pojma sta bi to moglo da bude. dobio je neki "sinoderm gel" i mackao i prolazilo. do sledece nervoze. to je bilo pre 20 godina. vremenom su se povecavale fleke (i nervoza). sad je u penziji i miran kao bubica i gotovo da nema problema. on ima teoriju da je to od peruti (sa kojom se vecito bori)
koja se spusta na lice. ja mislim da je na nervnoj bazi. a tebi je najbolje da odes kod koznog lekara. valjda su u medjuvremenu otkrili sta je u pitanju.
 
garou:
moj cale ima isti problem. kad se iznervira, crveni pecati, pa se perutaju i ljuste. bio je kod doktora i nisu imali pojma sta bi to moglo da bude. dobio je neki "sinoderm gel" i mackao i prolazilo. do sledece nervoze. to je bilo pre 20 godina. vremenom su se povecavale fleke (i nervoza). sad je u penziji i miran kao bubica i gotovo da nema problema. on ima teoriju da je to od peruti (sa kojom se vecito bori)
koja se spusta na lice. ja mislim da je na nervnoj bazi. a tebi je najbolje da odes kod koznog lekara. valjda su u medjuvremenu otkrili sta je u pitanju.
svidja mi se ideja sa perutanjem koje se prenelo na facu....
u svakom sluchaju hvala svima...ipak dermatolog
josh jednom...HVALA!
 
maja mala mama:
koristim dr.Hauschka kolekciju za negu lica.Nisam nista bolje imala prilike da probam a probala sam i koristila gomilu razlicitih firmi...
rezultati na mom licu su evidentni... :D cena je kao Vichy.

Gde uopste ima da se kupi dr hauschka? Uvek vidim da te kreme preporucuju u raznim casopisima a nemam pojma gde to da nadjem.
 
radim u parfimeriji i mogu vam reci da sam isprobala svasta ali najbolja stvar je clinique ddml.ko ima masnu kozu savrsena je daje hidrataciju a vrlo je lagane teksture.jedina mana sto proizvodi ove firme ne mirisu.takodje preporucujem za kozu sklonu alergijama.za dame posle 40-e dior ima super kolekciju capture 60\80
 
goodday:
e...ja odluchio malo sa vama ovdi da se druzim...

povremeno mi se javlja sledeci problem
-kada sam pod stresom duze vreme javljaju mi se crvene fleke po faci i sa njih se guli koza...tako da izgleda kao da imam lishajeve na faci...
nisu velike fleke ali me nerviraju...prodju same posle relativno kratkog perioda...odnosno kada ja odluchim da iscooliram....
na povrshini gde se nalaze koza mi je isushena skroz...stavio sam hidrantnu kremicu ali pisha...crvenilo se ne izgubi....i shta sada ja da radim...ima to josh neko...neka?

Ja imam takav problem-seboreični dermatitis.Ima ga 70% ljudi,manje/više,ali sa različitim stepenom ispoljenosti(Zavisi od jačine stresa,provjereno).Koristim mast Elokom,ali povremeno i preko noći mi smiri crvene dijelove lica.Posavjetuj se sa dermatologom jer mast može izazvati veće probleme kod dugogodišnjeg korištenja.
(Pantenol će ti više upaliti kožu!)
 
hanibal77:
radim u parfimeriji i mogu vam reci da sam isprobala svasta ali najbolja stvar je clinique ddml.ko ima masnu kozu savrsena je daje hidrataciju a vrlo je lagane teksture.jedina mana sto proizvodi ove firme ne mirisu.takodje preporucujem za kozu sklonu alergijama.za dame posle 40-e dior ima super kolekciju capture 60\80

to je zdravije za kožu :!:
 
ma super su ti Dior i slični proizvodi. Samo ja sam siromašna pa ne mogu za kremu za lice da izdvojim preko 3000 din. A gde su mi onda tonik, mleko, i ostale zezalice. I mene ova tema zanima ali bih molila savete za srednji sloj u ovoj zemlji. Hvala
 
kosamja:
ma super su ti Dior i slični proizvodi. Samo ja sam siromašna pa ne mogu za kremu za lice da izdvojim preko 3000 din. A gde su mi onda tonik, mleko, i ostale zezalice. I mene ova tema zanima ali bih molila savete za srednji sloj u ovoj zemlji. Hvala
Koliko imaš godina, i koji tip kože?
 
Za one koji imaju mesovitu kozu, odnosno masnu T zonu, jako dobra je Vichy krema, termal S mat, a moze da se nadje za oko 1100 dinara, samo morate malo da se potrudite da je nadjete. Imate takodje i mleko i tonik za masnu kozu iz iste kolekcije, oko 800 din. svaki. Krema je odlicna, ima pumpicu pa se lakse nanosi, a u sebi ima termalnu vodu pa sprecava isusivanje koze. Protiv umorne koze je krema oligo 25, isto Vichy. Colistarovu kremu sam probala, ali mi je masna, Dior je za starije ili za osobe s jako suvom kozom. lancome je jako skupa, trenutno je koristim, ali moram da priznam da mi je po kvalitetu u rangu s Vichy. Dakle, svima preporucujem Vichy. Ako ti treba jos neki savet, pitaj
 
Meni treba savet. Kako da znam kada upotrebljavam neku kremu da li mi je dobra ili ne.

Za izbor kreme mi najuverljivije zvuci argument da treba izbegavati konzervanse i da su najbolje pravljene kreme. Sta mislite o tome?
 
I da i ne. Ove bez konzervansa, sto ce reci iz apoteke, jesu dobre, ali i ove poznatih kozmetickih kuca. Svaka ima nesto sto druga nema. Vecina dermatologa je misljenja da kreme treba povremeno menjati, znaci posle 3-6 meseci koriscenja uzmes neku drugu, pa se posle mozes vratiti na svoju proverenu kremu. To je da se koza ne bi zasitila i da dobije i neke druge sastojke koje ta vasa krema nema.
 
Ja imam mesovitu kozu i problem da mi retko koja krema odgovara. Preporucili su mi da koristim gel kreme za kontrolu sebuma, ali ne mogu nigde da ih nadjem. Probala bih da koristim i neku drugu i dvoumim se izmedju dve o kojima sam ovde procitala: Vichy termal S mat i Clinique. Koja od njih je manje masna?
 

Back
Top