Jevreji - veciti prijatelji Srba!

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Robert Najman

Vesti ,,TV Foks”
16.05.1999.


Najman: Mi se protivimo tom poređenju. Pokrenuli smo peticiju od preko dvesta američkih Jevreja, od kojih su mnogi ugledni akademici i aktivisti za ljudska prava. Mi se protivimo tom poređenju. Smatramo to lažnim pokušajem da se izdejstvuje podrška za rat, koji se, kao što znate kritikuje širom sveta, zbog užasnog uništenja koje je bombardovanje NATO-a prouzrokovalo u Jugoslaviji.

Voditeljka: Znam da mislite da je rat u Jugoslaviji nepravedan, ali, recite mi, zašto mislite da je poređenje loše.

Najman: Pa dovoljno je samo da pogledate nedavni oglas u Njujork tajmsu. Neki gospodin je tamo dao oglas i rekao, ,,Ja sam jedan od tridesetoro unučadi, svi ostali su poginuli u holokaustu. Ja sam jedini koji je preživeo.” I rekao je, ,,Gospodine predsedniče, to je holokaust, a ne ovo!”

Voditeljka: Dakle, stvar je samo u pukim brojkama?

Najman: Pa naravno. I ne samo puke brojke, nego i namerna vladina strategija za ubijanje etničke grupe. Nema dokaza da se to dešavalo…

Voditeljka: Nema dokaza… Čekajte malo… Nema dokaza o strategiji vlade za ubijanje etničkih Albanaca? Tvrdite da nema dokaza za to?

Najman: Nema dokaza o vladinoj strategiji za istrebljenje kosovskog albanskog muslimanskog stanovništva.


Voditeljka: Dakle, hoćete li Vi to da kažete da biste porekli ili osporili sve te priče izbeglica koje dolaze preko granice o njihovoj braći, očevima i sinovima, koje su Srbi sve pohvatali i streljali?

Najman: Imajte na umu da nije da nije užasno to što se dešava i što rade jugoslovenske snage, ali nisu sve užasne stvari jednake svim drugim užasnim stvarima. U nacističkoj Nemačkoj je postojala smišljena kampanja za istrebljenje evropskih Jevreja, a posle jednog određenog trenutka, nije više bilo jevrejskih izbeglica, jer nisu više mogle da izađu.


Voditeljka: Ali nije li to etničko čišćenje? Nije li to ono o čemu je, u suštini, ovde reč? Samo se radi o manjim brojkama?

Najman: Ne, postoji jedna bitna razlika između proterivanja i istrebljivanja ljudi.

Voditeljka: Ali oni ih takođe i istrebljuju, ako verujete u bilo koju od tih na hiljade priča koje čujemo o ljudima koji su izvođeni iz vozova i odvođeni da budu streljani i ubijeni. Nalažena su tela tih ljudi. Pronađeni su. Vrlo je teško poreći sve te priče. Jel’ Vi to kažete da se to ne događa?

Najman: Vidite… Čitajte Njujork tajms i Vašington post; Vašington post je pre nekoliko nedelja objavio članak u kome se navodi da smo zasad mogli dokumentovano da dokažemo samo jedan masakr. Svedočenja izbeglica su ozloglašena po svojoj nepouzdanosti i moraju se dokumentovati, a zato grupe za ljudska prava uvek proveravaju…

Voditeljka: Moram da priznam…

Najman: Ne, čekajte samo da… Uzmimo samo jedan primer…

Voditeljka: U redu…

Najman: Kada je NATO bombardovao prvi izbeglički konvoj ubivši sedamdeset ljudi, prva svedočenja izbeglica… a o tome je izvestio Vašington post… Pitali su ljude, ,,Šta se desilo? Da li je NATO bombardovao vaš izbeglički konvoj?” A ljudi su odgovorili, ,,Ne, ne NATO to nije uradio, jer NATO to ne bi uradio, nemoguće da je to NATO uradio.”

Voditeljka: Naravno da će biti odstupanja i teško je usred sukoba doći do nezavisnih potvrda, ali, vidite… Evo, šta hoću da Vas pitam… Ima ljudi… Ima ljudi koji bi porekli da se holokaust ikad dogodio, a ima i onih ljudi koji nas često podsećaju da se zapravo jeste dogodio i da, ako ne upamtimo da se holokaust dogodio i njegove užase, sigurno ćemo ga ponoviti.

Najman: Nema vajde od istorije, ako je koristite da biste lagali zarad nepravde. Reći da se holokaust nije dogodio je laž, a reći da se holokaust sad događa u Jugoslaviji, takođe je laž, i to vrlo opasna laž koja se koristi za prikrivanje užasnih zverstava koje su počinile naše snage. Samo pre nekoliko dana vazduhoplovstvo NATO-a je pogodilo još jedan izbeglički konvoj.

Voditeljka: To razumem, ali ono što mi je, ustvari, zapanjujuće jeste to što Vi tvrdite da ono što se događa Srbima, etničko čišćenje koje verujemo da se događa…

Najman: Mislite kosovskim Albancima?

Voditeljka: Kosovskim… Da… Hvala… Kosovskim Albancima… se ustvari ne događa… da to nije ista stvar…

Najman: Ne, ne kažem to i meni je zapanjujuće što, umesto da se rukovodite svojom novinarskom odgovornošću, da zauzmete kritički stav prema vladi SAD, vi slepo ponavljate propagandu američke vlade…

Voditeljka: Ono o čemu ovde govorimo je poređenje između holokausta i…

Najman: Ova administracija je lagala u prošlosti i sad ponovo laže.

Voditeljka: Govorim o toj analogiji između holokausta i etničkog čišćenja. To da li vlada treba da se bavi Kosovom ili ne je sasvim drugo pitanje. Vi pravite vezu između te dve stvari, a ja…

Najman: Nije sasvim drugo pitanje. Jedini argument koji je preostao Klintonovoj administraciji jeste taj lažni argument da mi intervenišemo, jer se dešava holokaust.

Voditeljka: A vi kažete da je to nepravedan rat?

Najman: Taj rat jeste nepravedan i taj argument je lažan. Zato ga i osporavamo.

Voditeljka: U redu. Hvala Vam što ste nam se pridružili. Vrlo sam Vam zahvalna. Nadam se da ćete nas ponovo posetiti.

Najman: Veliko hvala Vama.
 
Poslednja izmena:
http://sarantakos.com/kosovo/ks20jews.html

Pismo koje je slao vašingtonski Centar Preambula

Zdravo,

Sledeće pismo bi moglo da bude presudna pomoć da se zaustavi bombardovanje Jugoslavije. Imamo samo šest dana da prikupimo potpise i da ih pošaljemo nemačkoj Partiji zelenih, koja se sastaje u četvrtak, 13. maja. Mnogi članovi Partije zelenih su vrlo ljuti zbog podrške njihove partije bombardovanju i, ako konferencija izglasa da je protiv bombardovanja, vladajuća koalicija socijaldemokrata i zelenih bi bila pod ogromnim pritiskom da promeni svoju politiku ili da rizikuje raspad svoje koalicione vlade.

Prosleđujemo ovo pismo amerikih Jevreja, jer se u Nemačkoj (kao i u SAD), mnogim liberalnim i progresivnim ljudima govori da oni koji se protive bombardovanju Jugoslavije čine istu grešku kao oni koji nisu ništa preduzeli povodom događaja koji su doveli do holokausta. Mi se oštro protivimo tome, kao što je u nastavku objašnjeno.


Molim Vas da prosledite ovo pismo što šire i brže možete, naročito preko elektronske pošte i internet sajtova.

Kako biste se upisali, samo pošaljite svoje ime i bilo kakvu titulu ili vezu sa organizacijom (biće istaknuto da je to samo za potrebe identifikacije) na:

naimanr@preamble.org

Apel američkih Jevreja nemačkoj Partiji zelenih

Mi smo američki Jevreji koji su jako zabrinuti da se poziva na uspomenu i tragediju holokausta kako bi se opravdala nepravedna kampanja bombardovanja protiv civilnog stanovništva Jugoslavije. Mnogi od nas imaju prijatelje koji su u holokaustu ostali bez članova porodice ili smo i sami ostali bez rođaka. Jako smo svesni svoje sopstvene istorije i potrebe da svetska javnost interveniše u situacijama kada postoji opasnost od genocida, kako bi sprečila da do toga dođe. Međutim, ovo očigledno nije ono što se danas dešava u Jugoslaviji.

Ne verujemo da je rat naše vlade protiv Jugoslavije motivisan humanitarnom brigom. O tome svedoči njihovo odbijanje da se očajnim izbeglicama unutar Kosova avionima dostavi hrana i voda, kao i mizerne svote koje se preusmeravaju za humanitarnu pomoć izbeglicama naspram milijardi dolara koji se troše za bombardovanje. Velika neodlučnost Klintonove administracije u težnjama da se do rešenja sukoba dođe pregovorima, takođe pokazuje da je moć jedina svrha ove intervencije: pokazivanje svetu da su Sjedinjene države (i NATO, koje uglavnom one kontrolišu) samoproglašeni međunarodni policajac i da stoje iznad međunarodnog prava i Ujedinjenih nacija. Vode svoj rat protiv civila, uništavaju jugoslovensku ekonomiju i ubijaju stotine nedužnih ljudi kako bi pokazale i utvrdile svoju moć.

Mnoge pristalice bombardovanja su pravile poređenja sa holokaustom, tvrdeći da svet ne može samo da sedi skrštenih ruku pred etničkim čišćenjem na Kosovu. Međutim, bombardovanje je uveliko pogoršalo položaj kosovskih Albanaca, što je sad opšteprihvaćeno. Takođe je uništilo prodemokratski pokret u Jugoslaviji i destabilizovalo susedne zemlje.

Pozivamo Vas da odbacite ta lažna i preterana poređenja sa holokaustom i Drugim svetskim ratom, koja se koriste kako bi se prikupila podrška za kampanju bombardovanja zbog koje još više pate sve nacionalnosti u Jugoslaviji. Apelujemo na nemačku Partiju zelenih da se suprotstavi tom ratu i da podrži rešenje sukoba pregovorima.


(Organizacije su navedene samo u svrhu identifikacije).

Noam Chomsky
Institute Professor of Linguistics
Massachusetts Institute of Technology
Edward S. Herman
Professor Emeritus,
Wharton School, University of Pennsylvania
Robert Weissman
Editor, Multinational Monitor
Michael Albert
Z Magazine/ZNet
Michael Brün
Department of Natural Resources and Environmental Sciences
University of Illinois at Urbana-Champaign
Mark Weisbrot
Research Director, Preamble Center
Dean Baker Senior
Research Fellow, Preamble Center
Robert Naiman
Research Associate, Preamble Center|
...

Mark Jacobs
Director of WESPAC (Westchester People's Action Coalition), New York
-------------------------------
Robert Naiman
naimanr@preamble.org
Preamble Center
1737 21st NW Washington, DC 20009
fax: 202-265-3647
http://www.preamble.org
-------------------------------
 
Poslednja izmena:
Stalno nas proganjaju jedni te isti, kao da smo stvarno braca. :(
E, ovo je najgore.:neutral:
Ја сам међутим чуо другачије, да су Пољаци, који никад нису протјеривали Јевреје, максимално избјегавали скривање Јевреја па макар и најбољег пријатеља, док код нас није био такав случај. То да су комшије издале комшије Геcтапоу није тачно, већ су, напротив, наши људи врло често и врло успијешно крили Јевреје у својим кућама. У Београду је то било изузетна ствар, а у Сарајеву је било и више, може се рећи чак и чудо. А Јевреји брзо заборављају шта је све Србија урадила за њих, па су нас онако сјебали 1999
 
E, ovo je najgore.:neutral:

Zbog takvih sam i okacio ovo.

Zato sto oni koji ne govore engleski nemaju prilike da cuju ili procitaju takve stvari, nego im dodje neki neonacista ogrnut srpskom zastavom i onda krene da prezvakava sto jednu varijantu ,,Protokola sionskih mudraca" u srpskom izdanju i ne samo da zatucava ljude lazima, nego preusmerava njihovo nezadovoljstvo na pogresnu stranu, okrivljuje citav jedan narod, a umanjuje krivicu stvarnih zlocinaca koji nam cine nepravdu i zlo.
 
Poslednja izmena:
Zbog takvih sam i okacio ovo.

Zato sto oni koji ne govore engleski nemaju prilike da cuju ili procitaju takve stvari, nego im dodje neki neonacista ogrnut srpskom zastavom i onda krene da prezvakava sto jednu varijantu ,,Protokola sionskih mudraca" u srpskom izdanju i ne samo da zatucava ljude lazima, nego preusmerava njihovo nezadovoljstvo na pogresnu stranu, okrivljuje citav jedan narod, a umanjuje krivicu stvarnih zlocinaca koji nam nanose cine nepravdu i zlo.

Baš to.
 
Zbog takvih sam i okacio ovo.

Zato sto oni koji ne govore engleski nemaju prilike da cuju ili procitaju takve stvari, nego im dodje neki neonacista ogrnut srpskom zastavom i onda krene da prezvakava sto jednu varijantu ,,Protokola sionskih mudraca" u srpskom izdanju i ne samo da zatucava ljude lazima, nego preusmerava njihovo nezadovoljstvo na pogresnu stranu, okrivljuje citav jedan narod, a umanjuje krivicu stvarnih zlocinaca koji nam nanose cine nepravdu i zlo.


Mislim da si pogresio sagovornika, jer ovaj gore podrzava NACIZAM.
 
Evo sta je okacio na drugoj temi:


jevreji1999.gif
[/QUOTE][/IMG]



Da se covek ispovraca, nista drugo. Zbog nekoliko zlotvora, krivi su im svi Izraelci.
 
kako popraviti muslimansko jevrejske odnose preko srpske grbache ili kako zloupotrebiti holokaust jos jedared

govorimo o akciji americko-jevrejskog kongresa, jevrejskog komiteta, bnai brit i defamation league - najjace svetske jevrejske organizacije.


Seeking to Advance Muslim-Jewish Relations:

trazimo intervenciju u bosni jer bosanski srbe cine novi holokaust, mi jevreji to ne mozemo da gledamo majke im ga:


1992-1995 Urging action in Bosnia
In a series of letters and public statements from 1992 to 1995 and in numerous meetings with U.S. and foreign officials, AJC urges NATO intervention in Yugoslavia in order to prevent further mass killing of Bosnian Muslims and help bring an end to the continued violence in the region.

In an "Open Letter to World Leaders," AJC and two sister agencies lament the "the existence of Serbian death camps in which humans, forcibly incarcerated because of their ethnicity, are once again being systematically slaughtered" and urge the United States and the international community to act without delay.



pomoc albvancima sa kosova jer se desava holokaust tamo, opet traze bombardovanje:


1999 Aiding Muslims in Kosovo
A high-level AJC delegation travels to Macedonia at the start of the Kosovar refugee crisis to bear witness and show solidarity and support for Muslims forced to flee their homes. AJC draws attention to the plight of the refugees through ads in The New York Times depicting the children of Kosovo. Over $1.2 million is raised for humanitarian aid, which AJC directs in its entirety toward alleviating the plight of the refugees.

AJC publicly supports NATO's action against Serbian troops as a necessary last means of defending Albanian Muslims persecuted in Kosovo. In ads in The New York Times, International Herald Tribune, and New Republic, AJC states: "With determination and courage, NATO weighed the difficult choices and chose to act - because it was right, because the alternative would give tyrants a green light to terrorize civilian populations and destroy the fabric of international order."
http://www.ajc.org/site/apps/nlnet/c...705&ct=1083361


koliko je to imalo uticaja na odluku natoa da krene u rusenje srbije najbolje govori svedocenje ruder and fin, agencije za muslimansko/siptarsko/kroatsko stanje stvari:


“To have managed to put Jewish opinion on our side…At the beginning of August 1992, ‘New York Newsday’ came out with the affair of [Serb] concentration camps. We jumped at the opportunity immediately. We outwitted three big Jewish organizations--B'nai B'rith, Anti-Defamation League, the American Jewish Committee, and the American Jewish Congress.
http://97.74.65.51/readArticle.aspx?ARTID=9255

gospodja agencija tvrdi da im je najveci uspeh bio da pridobiju americke jevreje na svoju stranu i prvi rezultat je bio clanak jew york newsday o postojanju naci stil koncentracionih logora.

bombarderi su kasnije usledeli.

prepoznaces ih po plodovima milane
 
Poslednja izmena:
Evo sta je okacio na drugoj temi:






Da se covek ispovraca, nista drugo. Zbog nekoliko zlotvora, krivi su im svi Izraelci.

Ti ljudi jesu neki od krivaca za bombardovanje i sljamovi su svi do jednog, a mamlaz je svako ko zbog toga sto su Jevreji izdvoji njih, a izostavi Klintona, Blera i sl.

Inace, diskutabilna su i ta njihova jevrejska porekla...

Npr. Klark je navodno potomak beloruskih jevrejskih izgnanika, koga su odgajali, a da mu nisu rekli da je Jevrejin da bi ga zastitili od Kju-kluks-klana :roll: pa je to naknadno otkrio.

Medlen Olbrajt je takodje otkrila da je Jevrejka tek tokom svog utrkivanja za mesto drzavnog sekretara SAD sa Holbrukom, koji jeste Jevrejin.

Dakle, pre bih rekao da se radi o ljudima koji manipulisu pucajuci na solidarnost jevrejske zajednice SAD kako bi dobili podrsku u karijeri lepeci sebi etiketu Jevreja, a onda svojim postupcima nanose zlo i njima i drugima.
 
sta je bilo presudno u mobilizaciji zapadnog javnog mnjenja protiv srbije?
koja je karta falila klintonu da krene u rat?

well, serbian death camps, srpski koncentracioni logori toliko pominjani u americkim medijima pod kontrolom jevrejskih organizacija, u prvom redu new york times-a i washington post-a.

clanak o tome sa isecchicma iz ovih i slicnih novina:

http://www.fair.org/index.php?page=1205
 
kako popraviti muslimansko jevrejske odnose preko srpske grbache ili kako zloupotrebiti holokaust jos jedared

govorimo o akciji americko-jevrejskog kongresa, jevrejskog komiteta, bnai brit i defamation league - najjace svetske jevrejske organizacije.




trazimo intervenciju u bosni jer bosanski srbe cine novi holokaust, mi jevreji to ne mozemo da gledamo majke im ga:






pomoc albvancima sa kosova jer se desava holokaust tamo, opet traze bombardovanje:



http://www.ajc.org/site/apps/nlnet/c...705&ct=1083361


koliko je to imalo uticaja na odluku natoa da krene u rusenje srbije najbolje govori svedocenje ruder and fin, agencije za muslimansko/siptarsko/kroatsko stanje stvari:



http://97.74.65.51/readArticle.aspx?ARTID=9255

gospodja agencija tvrdi da im je najveci uspeh bio da pridobiju americke jevreje na svoju stranu i prvi rezultat je bio clanak jew york newsday o postojanju naci stil koncentracionih logora.

bombarderi su kasnije usledeli.

prepoznaces ih po plodovima milane

Skoro sam bas otvorio temu o toj PR agenciji:

http://forum.krstarica.com/threads/370591

Sto, opet pokazuje da nije stvar u tome ko je Jevrejin, a ko ne.

Sto se same agencije tice, sve mogu da poverujem, sve, ali to palamudjenje da su ih placali Bosanci i Hrvati, a oni izmanipulisali Stejt Department i Belu kucu... :mrgreen:
 
Skoro sam bas otvorio temu o toj PR agenciji:

http://forum.krstarica.com/threads/370591

Sto, opet pokazuje da nije stvar u tome ko je Jevrejin, a ko ne.

Sto se same agencije tice, sve mogu da poverujem, sve, ali to palamudjenje da su ih placali Bosanci i Hrvati, a oni izmanipulisali Stejt Department i Belu kucu... :mrgreen:

objasnio sam kasnije u postu, klintonu je falilo raspolozenje javnog mnjenja da krene u rat. tu su ove tri-cetiri najjace jevrejske organizacije priskocile u pomoc, srbi su pretoceni u naciste koji drze koncentracione logore.
kad jevreji to tvrde, ostaje samo da se pali mashina i krece u rusenje.
 
sta je bilo presudno u mobilizaciji zapadnog javnog mnjenja protiv srbije?
koja je karta falila klintonu da krene u rat?

well, serbian death camps, srpski koncentracioni logori toliko pominjani u americkim medijima pod kontrolom jevrejskih organizacija, u prvom redu new york times-a i washington post-a.

clanak o tome sa isecchicma iz ovih i slicnih novina:

http://www.fair.org/index.php?page=1205

Jel' su to mediji pod kontrolom jevrejskih organizacija ili vlade SAD? :roll:
 
u vezi danasnjeg izraela, pa bio sam tamo za vreme bombardovanja srbije, barak je u ime opozicije trazio da se izrael pridruzi savezniku SAD i bombarduje srbiju, vlast se isprecila cutnjom pa se na svu srecu to nije desilo.

medjutim, barak je danas ministar odbrane u koalicionoj vladi.

itekako bi se sad desilo.
 
objasnio sam kasnije u postu, klintonu je falilo raspolozenje javnog mnjenja da krene u rat. tu su ove tri-cetiri najjace jevrejske organizacije priskocile u pomoc, srbi su pretoceni u naciste koji drze koncentracione logore.
kad jevreji to tvrde, ostaje samo da se pali mashina i krece u rusenje.

A to sto si sam rekao da je te organizacije lobirala agencija Rader-Fin? :think:
 

Back
Top