Kako zaspati?


Nikako !!!

Samo na kratke staze i ako je nesanica izazvana psihičkim poremećajima. Bromazepam razvija strašnu zavisnost i ma koliko da smo ga kao nacija konzumirali dok je bio u slobodnoj prodaji, hvala onome ko ga je stavio pod kontrolu (mada i nije sasvim, na žalost). To je jedan od najgorih lekova (a pri tom jeftin) i bez kontrole lekara ga ne treba uzimati.
 
Nikako !!!

Samo na kratke staze i ako je nesanica izazvana psihičkim poremećajima. Bromazepam razvija strašnu zavisnost i ma koliko da smo ga kao nacija konzumirali dok je bio u slobodnoj prodaji, hvala onome ko ga je stavio pod kontrolu (mada i nije sasvim, na žalost). To je jedan od najgorih lekova (a pri tom jeftin) i bez kontrole lekara ga ne treba uzimati.


Ja vise ne znam sta je gore.......piti lekove ili ne....
Ako ih nepijem/o mogu samo da se srusim od srcke....
Ako ih pijem/o onda postajemo zavisnici..........Sta izabrati, a da bude manje zlo? :dash:

Stvarno bih zelela misljenje lekara!
 
Ja vise ne znam sta je gore.......piti lekove ili ne....
Ako ih nepijem/o mogu samo da se srusim od srcke....
Ako ih pijem/o onda postajemo zavisnici..........Sta izabrati, a da bude manje zlo? :dash:

Stvarno bih zelela misljenje lekara!


I nista.....no comment...Uzas!!!!!!!!!
Gde nam ovo zdravstvo ide.......gde mi idemo......gde cemo stici? Boze pomaga, ako te ima.......:worth:
 
I nista.....no comment...Uzas!!!!!!!!!
Gde nam ovo zdravstvo ide.......gde mi idemo......gde cemo stici? Boze pomaga, ako te ima.......:worth:

Ocigledno bas imas problem sa spavanjem pa i sa nervozom .Ipak je bolje kod lekara u ordinaciju na vreme nego forum..Idi otvori dusu pa verovatno i krv,mokraca ... bice bolje.Mozda neke lose navike. Ima ovde par komentara da se lekovi samo pod nadzorom lekara uzimaju pogotovu za spavanje ,znaci pravac kod lekara.
 
Ocigledno bas imas problem sa spavanjem pa i sa nervozom .Ipak je bolje kod lekara u ordinaciju na vreme nego forum..Idi otvori dusu pa verovatno i krv,mokraca ... bice bolje.Mozda neke lose navike. Ima ovde par komentara da se lekovi samo pod nadzorom lekara uzimaju pogotovu za spavanje ,znaci pravac kod lekara.

Pu, pu .... ne daj Boze, ja sam spavanjem nemam problema......! Nadam se da ce tako i ostati. Nego bez sve sale, piti lekove ili ne? Evo danas clanak u novinama, kaze depresija/nervoza ili sta li vec je bogami na prvoj lestvici bolesti u Srbiji od 1997-2007, a gde je plus jos ovih 3 godine gde je masa ljudi ostala bez posla! Kazu smanjite stres,...to je jednostavno i prosto ne moguce!

...vidim ja da se vrtim u krug...nista.....ko zeli da razume, shvati ce poentu mog pisanja!!!!!!
 
ja sam imala problem sa nesanicom godinama
pila lekove za spavanje...islo tesko..bez lekova jos teze...onda sam samo prestala da pijem lekove i pomirila se sa tim da ne spavam...i tako jos skoro dve godine
uz nesanicu me uhvatila i nervoza i ocaj.....i onda sam odlucila da prekinem sa tim
preko dana uvela dosta fizickih aktivnosti koje su me umarale
taje period mi je bio najtezi
telo mrtvo od umora a oci sirom otvorene i mozak bomabrdovan s a hiljdu stvari
ali sam bila odlucna da prekinem da se mucim
pocela sam da razmisljam o lepim stvarim..pa o lepoj stvari...i uspela
sad spavam....legnem osmehnem se...pomislim na lepu stvar..na nesto lepo sto mi se desilo....zaspim
poslednjih meseci cak ni to
legnem i zaspim
ali borba sa nesanicom je trajala skoro 6 godina
ipak uspela sam i veoma sam zadovoljna zbog toga
pri tom uzrok (po pravilu )nesanice su probelmi
ja ih nisam jos resila sve
ali sam neke uspela da resim.necije resavanje sam pokrenula...neki probelimi tek dolaze na red....ali polako
 
Pu, pu .... ne daj Boze, ja sam spavanjem nemam problema......! Nadam se da ce tako i ostati. Nego bez sve sale, piti lekove ili ne? Evo danas clanak u novinama, kaze depresija/nervoza ili sta li vec je bogami na prvoj lestvici bolesti u Srbiji od 1997-2007, a gde je plus jos ovih 3 godine gde je masa ljudi ostala bez posla! Kazu smanjite stres,...to je jednostavno i prosto ne moguce!

...vidim ja da se vrtim u krug...nista.....ko zeli da razume, shvati ce poentu mog pisanja!!!!!!

Prognoze su da će depresija 2020.godine biti bolest broj 1 ne samo kod nas, nego u celom svetu.
 
Hipnotici, takodje izazivaju tešku zavisnost. Posle mesec dana redovnog konzumiranja njihovo dejstvo slabi, a čovek je već postao zavistan. Onda sledi povećanje doza i stvara se mnogo veći problem nego što je nesanica.
Nesanica je simptom neke bolesti. Obratite se lekaru i nemojte piti lekove na svoju ruku.
 
Koliko bioritam utiče na spavanje? Kako da ja znam moj bioritam? Šta to zapravo podrazumeva?

Razlog zbog kog pitam ovo je sledeći: primetio sam još odavno da imam problema da se uspavam ako legnem u krevet posle 3 ujutru. Tada me u većini slučajeva zadesi insomnia i tek između 6h i 8h me "uhvati san", a dotle uzaludno vrtenje po krevetu. Druga je priča ako sam umoran i ako mi se baš spava, tada mi vreme u koje legnem u krevet ne predstavlja problem.

Dakle, da li je ovaj problem posledica mog bioritma (prema kome mi izgleda nije suđeno da zaspim u periodu 3h - 7h)? Ima li još neko od vas ovakav problem i da li ga je moguće nekako rešiti (samo bez nekih očiglednih rešenja, tipa "legni ranije", to znam i sam :) )??

Inače, nisam pušač, konzumiram kafu i alkohol u malim količinama (male količine alkohola i to ne svakog dana, kafu popijem i do 3 turske preko dana). Ovo navodim jer znam da pomenute stvari sadrže stimulanse koji ometaju san.
 
Fizički umor? Aha, ok. Ako je to bio odgovor na moje pitanje, onda sledeći put kad tako budem ležao i uzaludno se trudio da zaspim, umesto toga ću ustati, odraditi 20-30 sklekova i trbušnjaka i onda padam u san kao zaklan.

Yeah, right! :mrgreen:
 
Sinoć sam ponovo legao malo posle pola 4 i pogodite kada sam se uspavao! U 8h!

U međuvremenu (od kako sam napisao prvi post u ovoj temi) sam smanjio kafu na 2 šolje dnevno i to gledam ta druga da ne bude ništa posle 19h. Takođe sam sinoć probao neke tehnike uspavljivanja: pravio sam apsolutnu tišinu u sobi, pokrivao sam oči majcom (kada je već počelo da sviće, nemam roletne), slušao sam sa mobilnog neku baš laganu i opuštajuću muziku... Mislim da me je u par momenata muzika i "ponela" malo u san, ali to je trajalo jako kratko i odmah je stalo.
 

Back
Top