Holivudski teen klišei

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
svesno ili nesvesno i kod nas se integrisao veliki broj filmskih klišea i važan su deo teen života... setiću se nekih a vi napišite primećujete li ih i šta mislite primere iz svoje okoline i dodajte neke ako se setite...


glavni baja/riba u razredu - nadrkani, nedodirljivi, opasni, markirani, svi žele da budu oni i sa njima
razredni štreber - lik koga svi zajebavaju zbog štrebanaj i štreberskog izgleda koji tunjav i patnji zbog toga
društvene podele - ovi uz glavne, ovi uz štrebere, čudaci, prosečnjaci, koje su već...
kupovina/vožnja auta odmah posle 18-e i dolaženje-kurčenje autom u školi
veličanje prvog pijanstva/radjenja/sexa - to je naravno životni vrhunac nešto što se željno iščekuje, brižljivo planira...
američki ljubavni teen zaplet - muvanje, nameštanje, zavist, javna prezentacija, spletke, raskid, patnja, mirenje
................
 
iskakicu ti se u usta, budi analitičan malo na ozbiljnoj temi :heart:

Znas da ne volim te pervezije:rumenko:

Dobro, ajde, uglavnom jeste tako, ali ipak i mi malo preterujemo...a normalno da filmovi uticu na zivot kad ih vecina tinejdzera gleda non-stop, to utice na psihu rodjaci i umesto da upoznaju pravi zivot, oni zive u filmovima i postaju ubedjeni da je zivot kao na filmu...

Poznajem jednog lika koji je takav 'tard i toliko je navucen na filmove, da nekad hoda usporeno, znate ono kad glavni baja u filmu hoda, pa ono krene usporeni snimak...e tako...:mrgreen:
 
ne mislim šta konkretno primećujete i kako to izgleda kod vas
ne mislim da je ovo pravilo
al svi se truda da žive tu bajku
i sveš i debilnije tako izgledamo

To da...

Ali gledaj, ne zele svi da se druze sa najjacim likom samo zato sto su to videli na filmu vec zato sto tako mora biti ukoliko ne zelis da ti taj lik jednom nasapunja (macora) facu...:lol:

Cak i u zivotinjskom carstvu, sve zenke gledaju da budu sa najjacim, a ne gledaju televizn...:mrgreen:
 
prva tri su urnebes i najbolji su,posle vec i nije bas zanimljivo!

Tako je...posle vise nisu imali koje fore da prikazu, samo ponavljanja...

@tema

Ali zamislite da zivite u nekoj skoli gde svaka devojka hoce sex koliko i muskarci...pa to mora da je raj...:mrgreen:

I zurke svaku noc, u nekoj kuci gde se svi sastaju, odvedes ribu u sobu, bacis, dovedes drugu, bacis i na kraju upadne murija i sve syebe... -.-
 

Back
Top