Srpska vojska ko izraelska?

Sta mislite o tome?

  • Da, treba rerutovati i muskarce i zene

  • Ne, treba regrutovati samo muskarce

  • Ne, treba uvesti profesionalnu vojsku


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Da li mislite da bi i u Srbiji trebalo uvesti vojni rok kao u Izraelu?

3 godine i za zene i muskarce?


idf-women.jpg


MIDEASTISRAELfemale.jpg


:per:
 
Da li mislite da bi i u Srbiji trebalo uvesti vojni rok kao u Izraelu?

3 godine i za zene i muskarce?

Васпитање Јеврејке и Српкиње се разликује као небо и земља и то не може да функционише.
Већина мушкараца у Србији није спремна да се бори за своју слободу и да брани државу,а камоли жене које се прилагођавају и раде онако сходно условима које еуропеизиарни неспосбни мушкарци стварају.

Друго,Израелци одрастају уз учење Библије у школама и не плаше се да бране своју земљу,а у Србији се стварају генерације ЕУропљана са уверењем да су настали од риба, глиста,гуштера,бубоједа, и мајмуна.

Никако се не може поредити наше упропаштено друштво са Израелом.Нажалост.
 
Da li mislite da bi i u Srbiji trebalo uvesti vojni rok kao u Izraelu?

3 godine i za zene i muskarce?


idf-women.jpg


MIDEASTISRAELfemale.jpg


:per:
Ja licno mislim da bi trebalo, ali znam da nema sanse a ni teorije.
Previse je u Srbiji kretena koji bi izmislili prigovor savesti pa odabrali da "civilno" sluze vojsku.
Gledao sam kretene zimus kako su im natukli fluorescentna prsluke, uvalili u ruke nekakve improvizovane lopate sklepane od komara sperploce zakovane na letvu i poslali da ciste sneg.
Takvih kretena na svakom cosku po nekoliko, a Beograd nikad nije bio prljaviji.
Jad i beda da ti se zivot smuci. Ni sugavi pas ih nebi popisao, a oni kreteni samo se smeju i zevzece i neshvataju koliko su jadni i bedni.
I sto je najgore takvi ce sutra da se nadju na stokojekakvim odgovornim mestima pa i u vladi.
I danas imamo ministra vojske koji je dok su njegove kolege vojnici ratovali dizao rampu.
Baruta nigde nije ni omirisao, a ministar vojske.
A i njegov prethodnik nije sluzio vojsku. A i vrli nam precednik je bio ministar vojske a nije sluzio vojsku.
Zlo i naopako da biti gore nemoze.
 
Ja licno mislim da bi trebalo, ali znam da nema sanse a ni teorije.
Previse je u Srbiji kretena koji bi izmislili prigovor savesti pa odabrali da "civilno" sluze vojsku.
Gledao sam kretene zimus kako su im natukli fluorescentna prsluke, uvalili u ruke nekakve improvizovane lopate sklepane od komara sperploce zakovane na letvu i poslali da ciste sneg.
Takvih kretena na svakom cosku po nekoliko, a Beograd nikad nije bio prljaviji.
Jad i beda da ti se zivot smuci. Ni sugavi pas ih nebi popisao, a oni kreteni samo se smeju i zevzece i neshvataju koliko su jadni i bedni.
I sto je najgore takvi ce sutra da se nadju na stokojekakvim odgovornim mestima pa i u vladi.
I danas imamo ministra vojske koji je dok su njegove kolege vojnici ratovali dizao rampu.
Baruta nigde nije ni omirisao, a ministar vojske.
A i njegov prethodnik nije sluzio vojsku. A i vrli nam precednik je bio ministar vojske a nije sluzio vojsku.
Zlo i naopako da biti gore nemoze.

eee al u Izraelu ne postoji prigovor savesti, jedino te oslobadjaju vojske ako si mentalno oboleo i to ako te tako oslobode mozes da se oprostis od vozacke dozvole i zaposlenja jer vojska prosledjuje poslodavcima spisak onih koji su oslobodjeni vojske i zasto. A nema ni govora da mogu da dobiju neki posao u drzavnoj strukturi.
 
Васпитање Јеврејке и Српкиње се разликује као небо и земља и то не може да функционише.
Већина мушкараца у Србији није спремна да се бори за своју слободу и да брани државу,а камоли жене које се прилагођавају и раде онако сходно условима које еуропеизиарни неспосбни мушкарци стварају.

Друго,Израелци одрастају уз учење Библије у школама и не плаше се да бране своју земљу,а у Србији се стварају генерације ЕУропљана са уверењем да су настали од риба, глиста,гуштера,бубоједа, и мајмуна.

Никако се не може поредити наше упропаштено друштво са Израелом.Нажалост.
Na zalost sve istina.
Svaki izraelac i izraelka voli svoju zemlju i bori se i borice se za nju do zadnjeg daha.
A mi Srbi, ove nove generacije samo znaju da lelemudaju i kukaju kako im je tesko i kako nemaju para. A da bi neko zasukao rukave i uhvatio se posla potesko.
A moram priznati i da ima vlast jako pomaze u tome. Svim silama se trudi da unisti sto vise preduzeca i da sto vise ljudi posalje na biro.
Od dolaska na vlast zutaci su ostavili bez posla i otpremili na biro za zaposljavanje vise od 350.000 ljudi I slivima (trista pedeset hiljada)
 
Jao.... ne glorifikujte Izrael. To je u svojoj osnovi militantna tvorevina koja samostalno ne bi opstala da nema podrsku Amerike, sve i da je podrzavaju najmocniji jevreji sveta.
Ni tamo ne vole svi vojsku i nisu odusevljeni tom idejom, ali su uslovi za boravak odlicni, kuci se ide jako cesto, zene se ne salju u opasna podrucja i sl. Jedini rizik su stvarna i prava borbena dejstva u kojima mozes da izgubis zivot.
Oni to prihvataju iz mnogo razloga koje ne mogu sada da objasnjavam, ali njima njihova drzava daje mnoooogo toga i pruza standard i mogucnosti koje su za nas nezamislive. Za uzvrat ocekuje da sluze svojoj zemlji i budu spremni da to sto imaju brane.

Kad bi se nasa drzava prema nama odnosila kao Izrael prema svojim gradjanima, mozda bi i mi rado isli u vojnike, opet.
 
eee al u Izraelu ne postoji prigovor savesti, jedino te oslobadjaju vojske ako si mentalno oboleo i to ako te tako oslobode mozes da se oprostis od vozacke dozvole i zaposlenja jer vojska prosledjuje poslodavcima spisak onih koji su oslobodjeni vojske i zasto. A nema ni govora da mogu da dobiju neki posao u drzavnoj strukturi.

ili nedaj bože pasoš pa da mogu da odu iz zemlje...:ok:
 
inace, ajd onaj fijasko u libanu kad im je jedna malo organizovanija gerila onesposobila 50 tenkova za nedelju-dve, al ovo sad je tek blamaza nad blamazom.

nekoliko dana pred incident sa flotilom izraelska vlada se sastala dvaput da razmatra opcije i spremi akciju, debate su se vodile, imalo se dosta vremena, razgovora i planiranja - i pazi rezultat.
klince naterali da skacu jedan po jedan u gomilu sa helija a onda njihov kolega otvori vatru iz mashinca odozgore pa roka po svemu sto mrda.

debakl za debaklom.

ta vojska je samo bleda senka one iz jom kipur rata i za sad je samo uspesna da se nosi sa kamenicama upotrebljavajuci brute force kao zastitu
 
Васпитање Јеврејке и Српкиње се разликује као небо и земља и то не може да функционише.
Већина мушкараца у Србији није спремна да се бори за своју слободу и да брани државу,а камоли жене које се прилагођавају и раде онако сходно условима које еуропеизиарни неспосбни мушкарци стварају.

Друго,Израелци одрастају уз учење Библије у школама и не плаше се да бране своју земљу,а у Србији се стварају генерације ЕУропљана са уверењем да су настали од риба, глиста,гуштера,бубоједа, и мајмуна.

Никако се не може поредити наше упропаштено друштво са Израелом.Нажалост.

Ajde ne lupetaj vise.Ti si hrabar biblijski ratnik...
 

Back
Top