Srednja skola...

[glitter.bomb]

Zainteresovan član
Poruka
383
Nisam sigurna,mozda ima vec tema,ali k'o ce sad provjeravati :confused: xD
Anw...Ja sam sad zavrsila osnovnu,i glavna tema u drustvu nam je srednja skola...
Pa koju cete vi upisati? ili ako ste stariji,u koju idete?
koju srednju skolu preporucujete,i zasto?
i tako..xD
 
[glitter.bomb];14150978:
Tako moja mama isto kaze -.-
a sto sta fali? xD
ja vec odlucila da je upisem,ovi svi stariji koji su je zavrsili kazu da ne upisujem o_0


Zato što je gimnazija produžena osnovna škola. Učiš iste stvari, samo deset puta obimnije. Nemaš stručne predmete, što znači da je svakom profesoru njegov najbitniji, i svi te drkaju podjednako. Dakle, sumirano, imaš 16 do 19 predmeta i svaki učiš do detalja.

Drugo, ako se predomisliš/udaš/nemaš kinte za fakultet, nemaš nikakvu diplomu i sa završenom gimnazijom možeš da radiš kao čistačica. Dakle, ne možeš da se zaposliš.

Kažem ti, nemoj. I ja sam tako mislila kad sam upisivala gimn pa sam se zeznula. Kod nas je bila ona priča, gimnazija elitna škola, tu idu samo jaki đaci...Videćeš da nije tako. Glupi su oni koji upišu gimnaziju, umesto neku stručnu, ili na kraju krajeva, neki zanat.
 
Zato što je gimnazija produžena osnovna škola. Učiš iste stvari, samo deset puta obimnije. Nemaš stručne predmete, što znači da je svakom profesoru njegov najbitniji, i svi te drkaju podjednako. Dakle, sumirano, imaš 16 do 19 predmeta i svaki učiš do detalja.

Drugo, ako se predomisliš/udaš/nemaš kinte za fakultet, nemaš nikakvu diplomu i sa završenom gimnazijom možeš da radiš kao čistačica. Dakle, ne možeš da se zaposliš.

Kažem ti, nemoj. I ja sam tako mislila kad sam upisivala gimn pa sam se zeznula. Kod nas je bila ona priča, gimnazija elitna škola, tu idu samo jaki đaci...Videćeš da nije tako. Glupi su oni koji upišu gimnaziju, umesto neku stručnu, ili na kraju krajeva, neki zanat.

Sad ispade da sam i ja glup...:mrgreen:
 
Ja zavrsavam gimnaziju...ja bih ti rekao, upisi je, jer je najprohodnija za fax.

Ovo nije istina. Sve jedno je, ionako spremaš iz stručne literature za upis. Imaš ti ljudi koji su iz srednje umetničke upisivali medicinu. Ako imaš volje da sediš i 10 meseci pred prijemni kreneš da spremaš, apsolutno nije bitno u kojoj si srednjoj.

Sad ispade da sam i ja glup...:mrgreen:
I ti i ja, burazeru. :cool:
 
Zato što je gimnazija produžena osnovna škola. Učiš iste stvari, samo deset puta obimnije. Nemaš stručne predmete, što znači da je svakom profesoru njegov najbitniji, i svi te drkaju podjednako. Dakle, sumirano, imaš 16 do 19 predmeta i svaki učiš do detalja.

Drugo, ako se predomisliš/udaš/nemaš kinte za fakultet, nemaš nikakvu diplomu i sa završenom gimnazijom možeš da radiš kao čistačica. Dakle, ne možeš da se zaposliš.

Kažem ti, nemoj. I ja sam tako mislila kad sam upisivala gimn pa sam se zeznula. Kod nas je bila ona priča, gimnazija elitna škola, tu idu samo jaki đaci...Videćeš da nije tako. Glupi su oni koji upišu gimnaziju, umesto neku stručnu, ili na kraju krajeva, neki zanat.

Pa tako mi dosta njih kaze,narocito to za faks,ako iskrsne nesto i ne mogu na faks,propala sam...
Sto se tice ovoga da je elitna skola i idu jaki djaci,kod nas bas nije tako,upisuju i slabiji,i nikad ne zavrse xD


A sad sto kaze Ctrl_Alt_Elite,najprohodnija je za fax...
Ako hocu FAKULTET npr Medicinski,onda upisem srednju medicinsku da se upoznam sa teorijom,tako je po nekoj mojoj logici...
Ja planiram da upisem Fakultet za novinarstvo ili neki jezik,a za to bar u CG nema srednja xD

Tako da cu verovatno upisati gimnaziju,ako mi iskrsne nesto i ne odem na faks,ne gine mi metla -.-
 
[glitter.bomb];14151119:
Pa tako mi dosta njih kaze,narocito to za faks,ako iskrsne nesto i ne mogu na faks,propala sam...
Sto se tice ovoga da je elitna skola i idu jaki djaci,kod nas bas nije tako,upisuju i slabiji,i nikad ne zavrse xD


A sad sto kaze Ctrl_Alt_Elite,najprohodnija je za fax...
Ako hocu FAKULTET npr Medicinski,onda upisem srednju medicinsku da se upoznam sa teorijom,tako je po nekoj mojoj logici...
Ja planiram da upisem Fakultet za novinarstvo ili neki jezik,a za to bar u CG nema srednja xD

Tako da cu verovatno upisati gimnaziju,ako mi iskrsne nesto i ne odem na faks,ne gine mi metla -.-

Predomislićeš se ti deset puta do fakulteta, veruj mi ;)
Kad ti dođu novi predmeti, pa ti se svidi nešto novo...Tako sam i ja mislila da ću medicinu, pa se odlučih za arhitekturu :lol:
 
[glitter.bomb];14151119:
Pa tako mi dosta njih kaze,narocito to za faks,ako iskrsne nesto i ne mogu na faks,propala sam...
Sto se tice ovoga da je elitna skola i idu jaki djaci,kod nas bas nije tako,upisuju i slabiji,i nikad ne zavrse xD


A sad sto kaze Ctrl_Alt_Elite,najprohodnija je za fax...
Ako hocu FAKULTET npr Medicinski,onda upisem srednju medicinsku da se upoznam sa teorijom,tako je po nekoj mojoj logici...
Ja planiram da upisem Fakultet za novinarstvo ili neki jezik,a za to bar u CG nema srednja xD

Tako da cu verovatno upisati gimnaziju,ako mi iskrsne nesto i ne odem na faks,ne gine mi metla -.-

Ako planiras novinarstvo, onda mozes gimnaziju.Tu imas dosta literarnih sekcija i ima stvari za novinarstvo, kao sto je uredjivanje skolskih novina...
 
Tehnicka skola, elektrotehnicar racunara, kad sam poceo sve me interesovalo, ali za vreme skole sam zamrzeo sve vezano za elektroniku, svaki tehnicki predmet mi bio smor, jedino interesantna matematika i donekle engleski i filozofija.
 
[glitter.bomb];14151119:
Ja planiram da upisem Fakultet za novinarstvo ili neki jezik,a za to bar u CG nema srednja xD

pa kakve veze ima, svaka srednja shkola ima srpski jezik, ne treba da se neshto posebno specijalizujesh za to, ionako cesh sve nauchiti na fakultetu.
Ja sam upisao gimnaziju i pokajao se vishe nego jednom zbog toga. Toliko forsiranje svega i svachega, potpuno bespotrebno.
 
o cemu se ovde radi ? pa kakvi su ovo glupi komentari ?? sta sad, ispada da svi koji zavrse gimnazijui rade po komunalnim preduzecima ili kopaju kanale ?? pa naravno da ne treba da ide u gimnaziju onaj ko i ne planira da ide na faks, i ko ce u svakom slucaju zavrsiti "s metlom"...naravno da ne treba da ide u gimnaziju onaj ko planira da zavrsi medicinu, ekonomski, i ostale fakultete za koje postoji i srednja...naravno da o gimnaziji seru samo oni koji nemaju pojma sta ce sa sobom posle srednje...ko nije sposoban za odabir skole, neka se i ne skoluje, cemu trosenje para...

@ [glitter.bomb]

zelis novinarstvo ili jezik ? pa sta je onda tu nejasno ? da ti ne treba mozda HIP ili umetnicka za to ??

edit: ipak, slazem se da se u gimnaziji radi preobimno gradivo, ali to je, naravno, sasvim drugi problem...
 
[glitter.bomb];14150825:
Nisam sigurna,mozda ima vec tema,ali k'o ce sad provjeravati :confused: xD
Anw...Ja sam sad zavrsila osnovnu,i glavna tema u drustvu nam je srednja skola...
Pa koju cete vi upisati? ili ako ste stariji,u koju idete?
koju srednju skolu preporucujete,i zasto?
i tako..xD

Zavrsila ekonomsku...Razmisljala izmedju nje i gimnazije,i sad sam jako zadovoljna jer nisam gim.zavrsila,jer je mnogo teza,a za fax mi je isto....samo je sad problem koji fax upisati :sad2:
 
[glitter.bomb];14151119:
A sad sto kaze Ctrl_Alt_Elite,najprohodnija je za fax...
Ako hocu FAKULTET npr Medicinski,onda upisem srednju medicinsku da se upoznam sa teorijom,tako je po nekoj mojoj logici...
Ja planiram da upisem Fakultet za novinarstvo ili neki jezik,a za to bar u CG nema srednja xD

Tako da cu verovatno upisati gimnaziju,ako mi iskrsne nesto i ne odem na faks,ne gine mi metla -.-
ako te zanima novinarstvo, onda je najbolje da upises drustveno-jezicki smjer gimnazije
imaces glavne predmete na koje se odlicno nastavlja taj fax,
a progledavace vam kroz prste sto se tice casova prirodnih nauka, daleko im lijepa kuca
 

Back
Top