Srednja skola...

Sa ovakvim stavom nećeš daleko dogurati. :confused:
Škola je super, još u srednjoj možeš da se zajebavaš, tu ti je društvo. Malo se pomučiš, istina, ali vredi kasnije.

Ahahahah vredi malo sutra,imas milion ljudi sa fakultetom pa im je zivot SRANJE! Evo npr neke profesorke iz moje skole. Otisle na faks,sa nadom da ce postati velike poslovne zene,zavrsile faks pa otisle na master studije,zavrsile master pa pocele doktorske studije. Na kraju kad su sve zavrisle 36,37 godina,mladost im je otisla. U Srbiji se prosecno studira, 8 godina,znaci kad zavris sve imas oko 28 godina.A dosta ljudi ima samo osnovnu,a vise para od ovih sa fakultetom. Zasto? Zato sto svi upisuju ista sranja - prava,ekonomija,turizam itd. Ima ih dosta tako da samo sa nekom vezom moze negde da se radi. A onaj sa osnovnom,nema veze sto ima samo OS,ako je pametan i snalazljiv imace vise para nego neko sa diplomom fakulteta...
 
Ahahahah vredi malo sutra,imas milion ljudi sa fakultetom pa im je zivot SRANJE! Evo npr neke profesorke iz moje skole. Otisle na faks,sa nadom da ce postati velike poslovne zene,zavrsile faks pa otisle na master studije,zavrsile master pa pocele doktorske studije. Na kraju kad su sve zavrisle 36,37 godina,mladost im je otisla. U Srbiji se prosecno studira, 8 godina,znaci kad zavris sve imas oko 28 godina.A dosta ljudi ima samo osnovnu,a vise para od ovih sa fakultetom. Zasto? Zato sto svi upisuju ista sranja - prava,ekonomija,turizam itd. Ima ih dosta tako da samo sa nekom vezom moze negde da se radi. A onaj sa osnovnom,nema veze sto ima samo OS,ako je pametan i snalazljiv imace vise para nego neko sa diplomom fakulteta...


Slazem se sa tobom ali mislim da ne trebamo svi da idemo tim stavom i da se oslanjamo na to..tacno je da ako imas fakultet ne mora da znaci da ces biti srecan..mozda te neko ubije haha..
koliko ljudi bez posla a zavrsili doktorate..i koji ce im sad to?
Jadna i bedna drzava u kojoj malo po malo diploma ne znaci nista,a svi govore da si bez skole upravo nista..
u zivotu je potrebno da se snadjes..a ako imas mogucnosti,uci..lakse ces se snaci!
 
Ahahahah vredi malo sutra,imas milion ljudi sa fakultetom pa im je zivot SRANJE! Evo npr neke profesorke iz moje skole. Otisle na faks,sa nadom da ce postati velike poslovne zene,zavrsile faks pa otisle na master studije,zavrsile master pa pocele doktorske studije. Na kraju kad su sve zavrisle 36,37 godina,mladost im je otisla. U Srbiji se prosecno studira, 8 godina,znaci kad zavris sve imas oko 28 godina.A dosta ljudi ima samo osnovnu,a vise para od ovih sa fakultetom. Zasto? Zato sto svi upisuju ista sranja - prava,ekonomija,turizam itd. Ima ih dosta tako da samo sa nekom vezom moze negde da se radi. A onaj sa osnovnom,nema veze sto ima samo OS,ako je pametan i snalazljiv imace vise para nego neko sa diplomom fakulteta...

Ne umeju da se snađu. Većinom ljudi završavaju ono što vole. Tuge. Šta ti možeš da radiš sa diplomom istoričara umetnosti?! Da obrišeš...Znaš već.
Onaj ko se snađe u životu, uspešan je. Nije bitno ima li srednju ili fakultet.
 
Jos i samo jedan mali deo ljudi koji upise faks zavrsi ga. Vise njih napusti pre nego sto zavrsi. Zasto? Pa zato sto tada imaju 28 godina,i tako matore roditelji vise ne mogu da izdrzavaju.A i sramota je da te sa tim godinama roditelji izdravaju.Tako da retko ko to moze da istrpi.A u roku da zavris je isto tako tesko,jedino da samo ucis...
 
Ne umeju da se snađu. Većinom ljudi završavaju ono što vole. Tuge. Šta ti možeš da radiš sa diplomom istoričara umetnosti?! Da obrišeš...Znaš već.
Onaj ko se snađe u životu, uspešan je. Nije bitno ima li srednju ili fakultet.

pa znas kako....i dileri su se snasli i rasturaju lovu....a nemaju skolu....
poenda je raditi ono sto volis....a do toga u 95% slucajeva ne mozes bez skole
 
Jos i samo jedan mali deo ljudi koji upise faks zavrsi ga. Vise njih napusti pre nego sto zavrsi. Zasto? Pa zato sto tada imaju 28 godina,i tako matore roditelji vise ne mogu da izdrzavaju.A i sramota je da te sa tim godinama roditelji izdravaju.Tako da retko ko to moze da istrpi.A u roku da zavris je isto tako tesko,jedino da samo ucis...

sad moras da zavrsis u roku inace ode godina.....ali je zato sistem skolovanja neverovatno olaksan u poredjenju sa polu bolonjom....
 
[glitter.bomb];14162906:
hvala na svim savjetima....
ugl pola vas kazej da je gimnazija super,pola da je njesra..
rizikovacu i upisati je,pa cu da vidim xD
Ja bih ti savetovao da upises ako si postavila visoke ciljeve sto se tice poslovnog zivota,tj.ako nameravas na fakultet i ako si fantastican djak, gimnazija ja prava stvar. ;)
 
fantastican:lol:
daj malo uspori:lol:
kakav fantastican,ako zivis u malom gradu i ako si jak vrlodobras upisujes bez problema

u nasoj su ove godine primali i one koji su dli uslov na prijemnom(po bod iz svakog predmeta),samo da popune mesto,nema dece uopste
 
fantastican:lol:
daj malo uspori:lol:
kakav fantastican,ako zivis u malom gradu i ako si jak vrlodobras upisujes bez problema

u nasoj su ove godine primali i one koji su dli uslov na prijemnom(po bod iz svakog predmeta),samo da popune mesto,nema dece uopste

Jeste...kad sam ja upisivala trebalo je 48 poena da se upiše...tuga...nekima je bila treća želja....i svi je na kraju završe...ali i dalje je bolja opcija od stručne škole....
 
fantastican:lol:
daj malo uspori:lol:
kakav fantastican,ako zivis u malom gradu i ako si jak vrlodobras upisujes bez problema

u nasoj su ove godine primali i one koji su dli uslov na prijemnom(po bod iz svakog predmeta),samo da popune mesto,nema dece uopste
Shuut...To je cisto da je okurazim. xD
Ma i kod nas ne postoji granica - svi koji pozele,upadaju.Kakvi poena,kakvi bakraci...Vape za ucenicima.
Bez obzira,msm da joj je pravi odabir gimnazija.Samo da ne zezne smer - to je bitno.
 
Jeste...kad sam ja upisivala trebalo je 48 poena da se upiše...tuga...nekima je bila treća želja....i svi je na kraju završe...ali i dalje je bolja opcija od stručne škole....

Kad sa ja upisivala,samo odlikasi su mogli da upadnu.
Medjutim,u opstini ima bas malo dece tog uzrasta,i plus uplasise se ljudi ove ekonomske krize,i nisu davali deci da upisu gimnaziju.

Ali opet,ti koji su upisivani tako bzv su se odmah premestili,ipak se u Gimnaziji(u pocetku najvise,posle vec ne) drzi do nekog nivoa.

Nama je direktor prvog dana prvog razreda odrzao tradicionalni govor o tome kako smo mi "elita"

@stefan-ma daj,bas si joj time dao kuraz :lol:
Ni smer nije toliko bitan,prve dve godine svi rade manje-vise isto.
uvek moze da se prebaci u drugi smer,tako da nemojte plasiti devojku.
 
Poslednja izmena:
fantastican:lol:
daj malo uspori:lol:
kakav fantastican,ako zivis u malom gradu i ako si jak vrlodobras upisujes bez problema

u nasoj su ove godine primali i one koji su dli uslov na prijemnom(po bod iz svakog predmeta),samo da popune mesto,nema dece uopste

E to je dobro, kod nas nije tako, nekada i ovi što imaju više bodova od minimuma nisu sigurni.
 
Ala ste se napljuvila na gimnazije alal vam vera :roll:

Gimnazija je ubedljivo najsadrzajnija skola i niko me ne moze razuveriti u tako nesto . Sve ostalo je manje ili vise lako . E sad koja gimnazija ima kakve kriterijume u to ne zalazim ali je sigurno da zavrsiti "prosecnu" gimnaziju je ekstra stvar a kamoli nadprosecnu :roll:


Ja bez obzira sto mi naidju periodi kad umrem od knjige evo recimo sazadnje dve nedelje , se opet ne kajem sto sam je upisao , drago mi je brate sto znam stvari za koje pola sveta nije ni culo u svom zivotu . I lepo mi je sto znam Paskal i lepo mi je sto rasturam matematiku :hahaha: i sto mogu da pricam o svemu sa svakim sa kolicinom znanja kojim raspolazem , stim sto sam eto sticajem okolnosti okrenut vise priordnim naukama i matematici nego drustvenim naukama ....


Preporuka za gimnaziju s moje strane uvek stoje, a ljudi nek pricaju kako im cef, a svi znama kakav covek(gimnazijalac) moze reci za gimnaziju da je sr.anje , da nema pojma ili sta vec ne ....


Pozdrav svim kolegama :bye:
 
Zato što je gimnazija produžena osnovna škola. Učiš iste stvari, samo deset puta obimnije. Nemaš stručne predmete, što znači da je svakom
profesoru njegov najbitniji, i svi te drkaju podjednako. Dakle, sumirano, imaš 16 do 19 predmeta i svaki učiš do detalja.

Drugo, ako se predomisliš/udaš/nemaš kinte za fakultet, nemaš nikakvu diplomu i sa završenom gimnazijom možeš da radiš kao čistačica. Dakle, ne možeš da se zaposliš.

Kažem ti, nemoj. I ja sam tako mislila kad sam upisivala gimn pa sam se zeznula. Kod nas je bila ona priča, gimnazija elitna škola, tu idu samo jaki đaci...Videćeš da nije tako. Glupi su oni koji upišu gimnaziju, umesto neku stručnu, ili na kraju krajeva, neki zanat.

aj,placi sad
Ja zavrsavam gimnaziju...ja bih ti rekao, upisi je, jer je najprohodnija za fax.

realno......
mada nemoj niko da upisuje 12. i 8.beogradsku
prijateljski savet
 

Back
Top