Edukativna igrica... hajde da ucimo Italijanski i Engleski !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Lako je... za one koji zele i imaju volje da nesto nauce :) Poznato je da se najlakse i najbrze uci kroz igru, zabavu i salu ... to vazi kako za malu tako i za veliku decu!

Znaci dobra prilika da se uz pomoc Google zabavi i nauci po neka rec... a za one koji vec znaju neki ili oba jezika, dobra prilika da potvrde i dopune svoje znanje!

Dakle za pocetak se postavlja jedna (bilo koja rec) na srpskom ( kasnije ce moci i neke jednostavnije recenice), osoba ispod ponavlja tu rec i ispisuje njen prevod na italijanskom - obavezno, a po zelji moze i na engleskom (pozeljno) i zatim zadaje novu rec na srpskom!

Naravno u ovoj igici pravila nisu tako stroga (osim obaveznog prevodjenja zadate reci i postavljanja nove) tako da se u postovima mogu pisati i komentari, saveti i sugestije i postavljati pitanja i pod pitanja vezana za temu kao i po neki video sa italijanskim ili engleskim pesmama, insertima iz filmova, pa cak i zamoliti neko ko dobro zna jezik da nam prevede neku pesmu koja nam se svidja! Ja znam da se tako najbolje uci... iz iskustva!

Zasto bas Italijanski ... pa zbog fonetike koja je slicna nasoj, zbog njihove muzike, filmova i jos puno toga!
 
Poslednja izmena:
:super:

E baš mi je drago!

nevina-ljubav-1.jpg


Poljubac - Bacio (italijanski) - Kiss (engleski)

More
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top