Ko sve ide na Sajam i šta planirate da kupite?

triple one

Zainteresovan član
Poruka
178
Ja već nekoliko godina merkam da kupim Hegelovu
"Fenomenologiju duha", ali nema je čak ni među polovnim knjigama.Dosadilo mi je da je više uzimam iz
biblioteke, pogotovo zato što u biblioteci u Valjevu
radi i neka karakondžula na koju redovno naletim, pa mi se više ne mili da zalazim tamo.

Pretpostavljam da najveći broj ljudi ne odlaze na Sa-
jam sa namerom da kupe nešto odredjeno, već da čisto pregledaju ponudu, pa ako nalete na nešto interesantno, to će i kupiti. Možda je tako i najbolje. Samo se nadam da krov neće prokišnjavati
ovoga puta.
 
Komplet Dostojevskog u izdanju SPC, i da dopunim kolekcije Pekića, Eka, psihologa (Jung/Frojd/Adler i dr.). Pored toga obično podleti još dvadesetak naslova iz raznih oblasti, npr. Zagonetka smrti od Ljubomira Tadića itd. Biće dobra berba ove godine. Isprazniću gepek automobila pre polaska :D.

I ono što obično radim u oktobru, oko sajma - moram da kupim još jednu vitrinu za knjige...
 
Dont Break, hvala za informaciju. I bilo je krajnje
vreme da se reizda ta knjiga. Da se pogrešno ne razume, ja nisam hegelijanac, više kantovac, mada ne bih mogao da sebe u celosti nadjem ni u jednom stvorenom sistemu filozofije.Uvek imam šta da prigovorim.

Ha- ha-ha, Ilona je izgleda iz Valjeva i imala je
bliskih kontakata sa Vešticom iz Biblioteke.!!! :D
U poređenju sa njom veštica iz Blera je samo bajka za
malu decu.
Mada je nisam nešto video u poslednje vreme... Možda
su je spalili. Moram pohvaliti i Ilonin izgled, a usput bih
pozvao što više devojaka sa foruma da ulepšaju njegove stranice svojim fotografijama! :D :P :D :P
 
To su ti Dinamiti,Triple,isto kao sto je bio Nietzsche,Hamsun,isto ono sto sam ja danas.
Stirner je poricao ceo svet,poricao postojanje svega sto nije proizaslo iz covecije volje.On je postavio temelje same Volje,da covek ima pravo samo ako hoce da uradi sve,i da pri tom nikakav moral niti zakon,ma nista nije jace od njega samog.
Ima njegovo genijalno delo "Jedini i njegova svojina",pa ako je nadjes procitaj.
Paul Holbach,francuski filozof je bio prvi koji je napao hriscanstvo do tada u najbrutalnijem obliku i ja mu skidam kapu na tome."Razgoliceno hriscanstvo" je genijalno delo,genijalno,sama njegova razmisljanja koja su toliko logicna i toliko realna i lako svhatljiva.
Inace je bio predvodnik francuske filozofije pre revolucije.Cuveni "Holbachov salon" gde su se skupljali svi znacajni filozofi onog doba.
 
triple one:
Ha- ha-ha, Ilona je izgleda iz Valjeva i imala je
bliskih kontakata sa Vešticom iz Biblioteke.!!! :D
U poređenju sa njom veštica iz Blera je samo bajka za
malu decu.
Mada je nisam nešto video u poslednje vreme... Možda
su je spalili. Moram pohvaliti i Ilonin izgled, a usput bih
pozvao što više devojaka sa foruma da ulepšaju njegove stranice svojim fotografijama! :D :P :D :P
Nisam iz Valjeva ali sam tu provela cetiri godine u gimnaziji,a i sad dolazim dva-tri puta nedeljno... Btw, hvala na komplimentu :D
 
joGooOOD:
nikad vishe pozera....idu u "lov na muza" :lol: oooo daaaaaaaaaa...uglavnom dela stiven kinga,daglas adamsa... :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: ja sam bila sa bratom i pokusala sam njemu da namestim jednu simpaticnu plavusu koja je kupila istu knjigu kao i on, ali nije bio zainteresovan :wink:

kupila sam interesantne knjizice, poeziju,nesto sam ostavila da kupim na sajmu u domu sindikata oko Bozica...
 

Back
Top