Jel ovo opasno

darko darko

Ističe se
Poruka
2.567
Imao sam windovs XP, posto mi je blokirao verovatno zbog virusa, instalirao sam 7, e on funkcionise, ali kad sada pokusavam da instaliram neki programcic, ili prikljucak, neko mi se predtavlja kao sajt, na sve zasticene veze na koje pokusam da se zakacim, neko mi se predstavlja kao taj sajt, to mi se desavalo i ranije, mislim kada mi je zablokirao komp, pocelo mi se desavati kad sam pustio greskom licnu kartu skeniranu umesto slike, pa sam obrisao i to na limundu (****** nije trebala da stoji pod tim brojem) a onda mi se sve ovo pocelo desavati, mozda i nije, ali mi se desilo recimo posle deset dana.
Ja sam laik za PC, pa bi mi svaka pomoc dobrodosla, imam avast free antivirus, imao sam AVG free pa sam ga uninstalirao, sta da radim, i sta moze da se desi, nemogu vise nista da skinem sa mreze, svuda mi pokazuje da se neko drugi predstavlja kao sajt na koji zelim da se prikacim.....
 
e imam dosta falova, slika, rodjendana, ali sam podelio disk na dva dela, c i d, sve sto mi treba datoteke su na d, windovs i programi su na c, dali moze samo da se obrise samo c, a d da nediram...
 
Imao sam windovs XP, posto mi je blokirao verovatno zbog virusa, instalirao sam 7, e on funkcionise, ali kad sada pokusavam da instaliram neki programcic, ili prikljucak, neko mi se predtavlja kao sajt, na sve zasticene veze na koje pokusam da se zakacim, neko mi se predstavlja kao taj sajt, to mi se desavalo i ranije, mislim kada mi je zablokirao komp, pocelo mi se desavati kad sam pustio greskom licnu kartu skeniranu umesto slike, pa sam obrisao i to na limundu (****** nije trebala da stoji pod tim brojem) a onda mi se sve ovo pocelo desavati, mozda i nije, ali mi se desilo recimo posle deset dana.
Ja sam laik za PC, pa bi mi svaka pomoc dobrodosla, imam avast free antivirus, imao sam AVG free pa sam ga uninstalirao, sta da radim, i sta moze da se desi, nemogu vise nista da skinem sa mreze, svuda mi pokazuje da se neko drugi predstavlja kao sajt na koji zelim da se prikacim.....

Nemaš potrebe da sve brišeš.Instaliraj Windows na C Particiju i D Particiju ne otvaraj dok je ne preskeniraš sa Antivirusnim programom i sa Malwareboytes AntiMalware programom, možeš i sa Dr.Web skenerom dodatno preskenirati. To naravno važi ako se odlučiš za instalaciju Windowsa. Naravno mogao bi i sada sa ovim programima da sve preskeniraš...
 
e imam dosta falova, slika, rodjendana, ali sam podelio disk na dva dela, c i d, sve sto mi treba datoteke su na d, windovs i programi su na c, dali moze samo da se obrise samo c, a d da nediram...

Sve sa c što ti je potrebno prebaci na d znači te slike dokumenta itd.ostalo pobriši i neka ti neko instalira ponovo.Iskeniraj i ta dokumenta što si prebacio, skoro sam imala slučaj da mi je tip doneo dva usb da mu očistim pošto nije imao d particiju pa je sve prebacio na usb, na svakoj sitnici se zakačio virus koji mu je inače i blokirao sve programe koje je imao, oči su mi ispale dok sam ih očistila.

Moguće je da je bilo zakačeno za nešto što si otvarao na netu jedno vreme se takvo što predstavlja kao sajt i možeš da uđeš tamo i reinstaliraš ga, ja sam imala takav slučaj ali ne mora da znači da je i kod tebe tako ili vrati komp na stanje pre nego što se to dogodilo, mada mislim da neće biti vajde pošto si već menjao operativni sistem.
 
ja oduvek datoteke (slike rodjendane itd) drzim na D a windovs i programe na C, nema potrebe da prebacujem na D, znaci mogu samo da formatiram C, koje programe mogu da koristim za skeniranje virusa???, sta ima pametno, imam dosta na D, bas bi mi bilo muka da se cimam za narezivanje sa D, ali ako mora, nije tesko....
 
dr. web nije nasao bas nista, da probam verziju trial za jedan mesec, postoji nekoliko vrezija programa koji da izaberem....
e napomenuo je da mi sat nije nastelovan - vreme i datu, ali jeste, neznam koja je to fora, to mi se pojavljivalo i kod avg....
e i na face book kad probam da udjem to mi se pojavljuje, da neko pokusava da mi se predstavi kao sajt...
 
Poslednja izmena:
ja oduvek datoteke (slike rodjendane itd) drzim na D a windovs i programe na C, nema potrebe da prebacujem na D, znaci mogu samo da formatiram C, koje programe mogu da koristim za skeniranje virusa???, sta ima pametno, imam dosta na D, bas bi mi bilo muka da se cimam za narezivanje sa D, ali ako mora, nije tesko....

Prvo sve prebaci na diskove ( ako imaš drugi hard disk, na njega ) i onda sa Partition Magic, sve obriši ( full ), pa onda instaliraj windows.
Inače ćeš i dalje kukati.
 
Prvo sve prebaci na diskove ( ako imaš drugi hard disk, na njega ) i onda sa Partition Magic, sve obriši ( full ), pa onda instaliraj windows.
Inače ćeš i dalje kukati.

Čovječe ti nemaš pojma o instalaciji Windowsa...On ako hoće novu instalaciju nema potrebe za Partition Magic. Prilikom instalacije može formatirati cijeli Hard Disk, a C Particiju će formatirati svakako.....Ali to dolazi ako nema drugog rješenja...pa kada se Virut ugnijezdi na Hard Disk nema potrebe da se cijeli Hard Disk formatira....je si li ti ikada instalirao Windows, je si li ikada čistio Windows od virusa....
wet.gif
wet.gif
wet.gif
 
Čovječe ti nemaš pojma o instalaciji Windowsa...On ako hoće novu instalaciju nema potrebe za Partition Magic. Prilikom instalacije može formatirati cijeli Hard Disk, a C Particiju će formatirati svakako.....Ali to dolazi ako nema drugog rješenja...pa kada se Virut ugnijezdi na Hard Disk nema potrebe da se cijeli Hard Disk formatira....je si li ti ikada instalirao Windows, je si li ikada čistio Windows od virusa....
wet.gif
wet.gif
wet.gif

Tako je,bre,reci mu.:klap:
 
Čovječe ti nemaš pojma o instalaciji Windowsa...On ako hoće novu instalaciju nema potrebe za Partition Magic. Prilikom instalacije može formatirati cijeli Hard Disk, a C Particiju će formatirati svakako.....Ali to dolazi ako nema drugog rješenja...pa kada se Virut ugnijezdi na Hard Disk nema potrebe da se cijeli Hard Disk formatira....je si li ti ikada instalirao Windows, je si li ikada čistio Windows od virusa....
wet.gif
wet.gif
wet.gif

Nisam, samo sam tebe čekao da me naučiš
 
Све се то одради са инсталационим диском, нема потребе за додатним програмима, а иначе, по мени је Partition Magic један од најгорих те врсте. Не препоручујем га никоме.
 
Čovječe ti nemaš pojma o instalaciji Windowsa...On ako hoće novu instalaciju nema potrebe za Partition Magic. Prilikom instalacije može formatirati cijeli Hard Disk, a C Particiju će formatirati svakako.....Ali to dolazi ako nema drugog rješenja...pa kada se Virut ugnijezdi na Hard Disk nema potrebe da se cijeli Hard Disk formatira....je si li ti ikada instalirao Windows, je si li ikada čistio Windows od virusa....
wet.gif
wet.gif
wet.gif

nemoj da se ljutis, ali to sam vec uradio ali mi se neke greske ponavljaju iz XP sada u 7...mada ja sam laik, mozda nije zbog toga, probacemo sve ponovo kako bojan kaze pa da vidimo....
MAlo mi je cudno, nemogu da primam postu, nemogu na face book, nemogu bilo gde gde su finansije, kao da me neko "prisluskuje" , unutar programa sve radi sad, ali na mrezi katastrofa....
 
Poslednja izmena:
Pa pošto se iz opisa problema vidi da momak nema dovoljno iskustva u radu sa takvim programima vjerovatno je @DeMikelis mislio na njega i njemu slične da je program opasan...
 

Back
Top