optimizacija xp

rasa-ns:
Probaj da iskljucis sto vise inacative icons(dole levo na taskbaru). Ili ako bas oces instaliraj service pack 2 i uzivaj...
Do sad nisam čuo ni jednu lepu reč za SP sem ove .Ti mora da kriješ nešto od širokih narodnih masa :wink: :o :shock: A kako će on to da uživa? Možda kada bude deinstalirao SP2 :twisted:
 
Za početak skini neki program tipa REGCLEANER ili RegistryCheckup pa pusti program da odradi svoje. Uradi backup programa koje brišeš(to je ponudjena opcija).NO zaboravih pre svih spybot 1.3 i Ad Aware intaliraj i preskeniraj.
 
Upgrade-uj komp..;)
NalepnicaPotpis.jpg
 
sto se tice sp 2 ja sam ga pre neki dan instalirao i to sve po pesu, znaci format c: pa cist xp , pa preko sp 2 i da li znate ste sam dobio ****. Toliko o sp2, inace sp2 sam narucio od microsofta i za divno cudo ga dobio za dzabe. jos nesto vratio sam moj dobri stari sp 1, inace i ja sam bio jedan od onih nevernih toma sto je mislio da je sp2 neko novo cudo i neka zesca zakrpa za xp, ali nije. Ko hoce neka proba samo moja licna preporuka je NE :D
 
panther:
sto se tice sp 2 ja sam ga pre neki dan instalirao i to sve po pesu, znaci format c: pa cist xp , pa preko sp 2 i da li znate ste sam dobio ****. Toliko o sp2, inace sp2 sam narucio od microsofta i za divno cudo ga dobio za dzabe. jos nesto vratio sam moj dobri stari sp 1, inace i ja sam bio jedan od onih nevernih toma sto je mislio da je sp2 neko novo cudo i neka zesca zakrpa za xp, ali nije. Ko hoce neka proba samo moja licna preporuka je NE :D

Pa sta si ocekivao da dobijes sedmicu na lotou???
A SP2 jeste zesca zakrpa i molim te nemoj ljude da savetujes ako si ga instalirao samo jednom i deinstalirao isti ili sledeci dan!!! Ja sam ga instalirao jedno 30-ak puta i za svo ovo vreme (od pojavljivanja istog pa do sada) nije napravio ni jedan problem.
 
Brate ne znam, zale se svi na SP2, ali kod mene radi kao podmazan. Rekao sam mozda vec, svi oni koji imaju AMD XP se zale. Moguce je da je tu prob. Kazem, nisam siguran ali svi koji su mi se zalili su imali AMD.
Ja nmpr. imam Intel Celeron 1.7 (pazi, CELERON bratE!!! ) i 256MB DDR 333Mhz i radi cool... Ne primicujem veliku razliku u startovanju sistema od SP1. Cak nisam ni primetio da neka aplikacija koci, a video sam negde na forumu da je neko postovao OGROMAN spisak aplikacija koje nisu kompatibilne...

itd... :wink:
 
FaXcooL:
Brate ne znam, zale se svi na SP2, ali kod mene radi kao podmazan. Rekao sam mozda vec, svi oni koji imaju AMD XP se zale. Moguce je da je tu prob. Kazem, nisam siguran ali svi koji su mi se zalili su imali AMD.
Ja nmpr. imam Intel Celeron 1.7 (pazi, CELERON bratE!!! ) i 256MB DDR 333Mhz i radi cool... Ne primicujem veliku razliku u startovanju sistema od SP1. Cak nisam ni primetio da neka aplikacija koci, a video sam negde na forumu da je neko postovao OGROMAN spisak aplikacija koje nisu kompatibilne...

itd... :wink:
Evo i jad da se pohvalim da sam od MS-a dobio SP2, lepo ga instalirao i sve savrseno radi (ako se to za Win moze reci).
Inace imam Athlon XP, a od onih silnih programa vecinu sto imam sam testirao kod mene i svi su oni beskprekorno radili te sam stoga i obrisao tu temu.
 
Кулиража:
Evo i jad da se pohvalim da sam od MS-a dobio SP2, lepo ga instalirao i sve savrseno radi (ako se to za Win moze reci).
Inace imam Athlon XP, a od onih silnih programa vecinu sto imam sam testirao kod mene i svi su oni beskprekorno radili te sam stoga i obrisao tu temu.

E ajde reci nam koja ti je tacna oznaka procesora? AMD XP..? Koliko je jak i to... Ovi koji su se meni zalili su otprilike imali od 1800+ do 2200+ ... :roll:
 
FaXcooL:
Кулиража:
Evo i jad da se pohvalim da sam od MS-a dobio SP2, lepo ga instalirao i sve savrseno radi (ako se to za Win moze reci).
Inace imam Athlon XP, a od onih silnih programa vecinu sto imam sam testirao kod mene i svi su oni beskprekorno radili te sam stoga i obrisao tu temu.

E ajde reci nam koja ti je tacna oznaka procesora? AMD XP..? Koliko je jak i to... Ovi koji su se meni zalili su otprilike imali od 1800+ do 2200+ ... :roll:
AMD XP 2200+
FSB 133MHz
mnozilac 13.5

Ako jos sta fali javi.
 
Nema to veze sa hardverom, nego Microsoftovim idiotizmom. A i da ima, pa neće valja proizvođači hardvera da se prilagođavaju softveru? Koliko se ja sećam, softver se piše namenski, a ne da se hardver proizvodi namenski.

Nešto o SP2...
http://www3.telus.net/dandemar/xpsp2.htm
http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/63/004455090.html?28

Naravno, neki kažu da im radi OK (neki moji prijatelji, a i Sonne kaže isto), mada je sigurno da niko nemože isprobati SVE programe i ustanoviti da li nešto funkcioniše 100% ili ne. Inače, problemi nemaju nikakve veze sa Athlonom XP, pošto se neki od problema javljaju i na Intel procesorima, bez nekog pravila. Jedina veza sa nekim procesorom se ispoljava kada je u pitanju Prescott, gde bez posebnog patcha nije moguće instalirati SP2, a da posle možete da uđete u Win.

Pozdrav
 
Šta u stvari znači tebi ubrzati ili optimizirati XP.
Ubacio si kosku i sada se vodi žestoka rasprava o SP2 Iz nekog iskustva znam ako si pokupio par Spyvare programa može dosta da ti uspori komp. ALI pri brisanju istih može doći i do obaranja operativnog sistema tako da ti format c.negine.
Iz radoznalosti instalirao sam SP2 i nema nikakvih promena sem upozorenja o bezbednosti kada je AV isključen .Svi programi rade normalno na Celeronu od 2,00GHz sa 512 MB RAM.
 
sonne:
panther:
sto se tice sp 2 ja sam ga pre neki dan instalirao i to sve po pesu, znaci format c: pa cist xp , pa preko sp 2 i da li znate ste sam dobio ****. Toliko o sp2, inace sp2 sam narucio od microsofta i za divno cudo ga dobio za dzabe. jos nesto vratio sam moj dobri stari sp 1, inace i ja sam bio jedan od onih nevernih toma sto je mislio da je sp2 neko novo cudo i neka zesca zakrpa za xp, ali nije. Ko hoce neka proba samo moja licna preporuka je NE :D

Pa sta si ocekivao da dobijes sedmicu na lotou???
A SP2 jeste zesca zakrpa i molim te nemoj ljude da savetujes ako si ga instalirao samo jednom i deinstalirao isti ili sledeci dan!!! Ja sam ga instalirao jedno 30-ak puta i za svo ovo vreme (od pojavljivanja istog pa do sada) nije napravio ni jedan problem.
izvini sone molim te nisam bio bas precizan bio mi je instaliran 12 dana i pravio mi je dosta problema, i tacno je da ga nisam instalirao 30 puta kao ti ali jedno deset puta jesam :shock: :shock: :shock:
 

Back
Top