Rusko indiski avion 5 generacije

su47berkut

Primećen član
Poruka
760
za tri meseca se potpisuje ugovor o izgradnji novog aviona 5 generacije bice ulaganje obe strane oko 8-10 milijardi.
Jedino pitanje je da li je to dvosed pak fa,ali ovo mi nema logike jer je Suhoj trebao da odradi ceo avion a u indiji samo elektronika i lanseri,tako da to nemoze kostati 8-10 milijardi,sto znaci da ce mo uskoru na nebo vdeti izvoznu verziju rusko indiskog aviona 5 generacije, a pak fa ce koristiti samo za VR Rusije i indije.

Russia and India for three months to sign a protocol on the project for the creation of fighter 5 th generation

June 2, AVIA.RU - Russia and India over the next three months to sign a protocol design documentation within the program to create a fighter 5-th generation, according to ARMS-TASS .
It is an important step in the implementation of this promising area of military-technical cooperation, the head of the Federal Service on Military Technical Cooperation, Mikhail Dmitriev, following the meeting on June 1 in India, Indo-Russian high-level monitoring committee in the PTS.
On the Russian side, according to him, at this stage of the project is ready. "The Indian side is still undergoing the necessary domestic procedures for the completion of which they will require from one to three months", - said Dmitriev.
The creation of the fighter 5 th generation will deal with the Indian corporation Hindustan Aeronautics Limited and United Aircraft Corporation. According to Indian media, the drafting of both sides will spend a total of 8.10 billion. The joint project, according to experts, will surpass foreign analogues by the criterion of "cost-effective and will not only strengthen the defensive power of the Russian Air Force and India, but will take its rightful place on the world market.
 
Poslednja izmena:
@ kristijane ako si misle na njihov T50 to ce biti samo dotao jes jeno mesto i povecanje duzine ili povecanje letne povrsine zavisno kako ce stavljati drugo sediste,ako ga budu stavljali jedno iz druo morace Pak Fa da poraste u duzinu,a ako ga stavljaju jedno pored drugo kako je na Su34 morace da se poveca letna povrsina.
Po meni je bolje da bude jedno pored drugo je jedna pilot moze da se kocetrise na upravljanje a ovaj pored nja da mu signalizira opasnost od raketa i ono najvaznije moze drugi pilot vise koncetrisati na istrumente,a i zbog vece povrsine stakla povecava se i preglednost.

oko ovog novog proekta nema nista sema da bi trebalo da ima dva motora jer rusi su prestali da porave jednomotorne kako bi pokazali svetu da prave oruzije za odbranu,a ne za napad,ali mislilim da pole gruzije to promeniti i da ce ovaj da bude jednomotorni ovo je neka moja zelja jer je i ruse udarli malo moc u glavu a i Indiju koja je nezavisna 100 godina,ali su oni za tih 100 godina svoju zemlju digli na takav nivo na koj mi nismo i nikad necemo ni za 1000 godina.
 
Poslednja izmena:
Pa osnovna uloga jednomotoraca je napad, a ne odbrana jer je sporiji u presretanju prorivnickog aviona i normano slabija aerodinamika losije karakteristike u dogfajtu manja nosivost itd...
Ruski generli koji se davali interviju za BBC valj je ta oznaka,da Rusija pravi dvomotorne avione jer oni sluze pretezno za odbranu.
Dokaz ovoga su ratovi SAD gde oni uvek salju F16 od lovaca,a i NATO 99 je slao u velikoj vecini ako i ne sve jednomotorne lovace., a boga mi i Rusija je u gruziju slala Su25 a nije slala ni Mig29,niti Su 27
 
Иначе је тачно да не само авијација већ уопште руско оружје служи за одбрану а не за напад. Америка се са друге стране држи оног, напад је најбоља одбрана, боље да тучем ја њега него он мене, али све то нема никакве везе са тим да ли је авион једномоторац или двомоторац.
 
Znam da je Su25 dvomotorac ali je tu negde sa jednomotorcima po karakteristikama jer su mu motori jedan pored drugog i nama razmaka izmedju njih.

Е ово не волим, кад неко нешто лупи, па неће да каже погрешио сам, живот иде даље, већ почиње још више да се запетљава у глупости покушавајући да се извуче. И ја сам хиљаду пута овде и уопште у животу лупио глупости или погрешио и чим сам уочио одмах сам признао, шта има везе свако греши, најважније је признати грешку.

Мотори су близу један другом и код МиГ-31, па шта?

Готово свако оружје може послужити и у офанзивне и у дефанзивне сврхе. Изузетак су рецимо носачи авиона, стратешки противракетни штитови, та оружја имају искључиво офанзивну улогу, док ПВО има готово искључиво дефанзивну улогу. Што се авијације тиче, она је већином офанзивно оружје, као и морнарица, и то што Русија заостаје у односу снага у та два рода показује ко је у ствари у Хладном рату имао претензије на кога. Су-25 јесте јуришник, дакле офанзивно оружје али може ефикасно послужити и да пресретне копнене јединице које нападају Русију.
 
Mig 31 u porediti sa Su25 daj molim te mig 31 ima motore koje bi pojele motore sa Su25,a ovom netreba razmak bitno je da presrtne avion, ja nisam mislio kad sam gore rekao da su slali jedno motorci gruziju nego avion tog tipa jer koliko ja znam da rusi nemaju jedno motorne avione posle Mig21 bio je u planu LFI da bude jednomotorac ali se odustalo od tog proekta valjad zbog cene.

Kad pogresim priznam,ovde jednio mogu da priznam da sam se lose izrazio pa se protumacilo da je Su25 jednomotorac,to stoji.
 
Ето и ја ћу признати да сам био мало претерано арогантан, али остајем при мишљењу да број мотора неког авиона и његова офанзивност немају никакве везе.
 
To je izjava ruskih oficira a ne moja da su dvomotorci za odbranu a jedno motorci za napad,a u praksi se pokazalo da su upravu. Svako ouzije moze da posluzi i za napad i za odbranu sem PVO,raketno naouruzanje ,ali i ovo moze da se protumaci da moze da bude za odbranu u nekom smislu kao odvracaj neke drzave da napadne ako ovo druga ima veliki i dobar arsenal.
 
Америка шаље већином Шеснаестице зато што ратује против вишеструко инфериорних противника, за такве им бољи авиони не требају. А ако је неки руски генерал изјавио то што кажеш, претпостављам да је вероватно лобирао за двомоторни авион у неком пројекту.
 
Su 25 nema spojene motore cak su i razdvojeni celicnom plocom posto je jurisnik da bi motor mogao da prezivi pogodak rekete drugog motora a i nalazese sa bocnih strana trupa aviona. To koliko avion ima motora neznaci dali je za odbranu ili napad. Dva motora omogucuju avionu vecu fleksibilnost manevarsku sposobnost pogotovo u dog fajtu a pilot otkazom jednog uvek moze bezbedno da se spusti sa drugim motorom po posebnim rezimom letenja.
 

Back
Top