Nešto drugačija priča

Bolja Srbija

Ističe se
Poruka
2.378
Dakle ,nakon što sam se načitao raznih gluposti i diskutovao u raznim glupim temama , gde se iznose poluistine i kvazteorije, gde se mnogo kritikuje a ništa ne nudi ja evo otvaram jednu specifičnu temu ..... naime INTERESUJE ME ŠTA VI MISLITE KOJI JE TRENUTNO NAJVEĆI PROBLEM U SRBIJI? ..... dakle neka svako iznese svoje mišljenje a potom neka ponudi rešenje . Zamislite na momenat da ste premijeri ove države i da imate presudnu moć odlučivanja. Koji bi to bio prvi problem sa kojim bi ste se uhvatili u koštac i koji bi to bio metod njegovog rešavanja. Hajde neka svako iznese svoj, pa da diskutujemo , bar malo više KONSTRUKTIVNO A MALO MANJE FILOZOFSKI . Da vidimo svi mi koji smatramo da nije dobra vlast šta bi mi to bolje radili .

Ovo je poziv i za one koji smatraju da vlast dobro radi .... da pohvali to što oni rade , te da objasne i dočaraju zašto je baš to dobro za SRBIJU sada i ključno. Naravno ako ima takvih !

HAJDE LJUDI .... da malo PREUZMEMO ODGOVORNOST.
 
veliki broj izbeglih sa svih strana, kao i seljani koji dodjose u Bg, ili vece gradove iz manjih mesta ..
jesam li pogodila :flert: :D

Nije fora da pogodiš .... jer je tvoj izbor šta je to za tebe NAJVEĆI PROBLEM .... stvar je u tome da ga imenuješ i ponudiš rešenje .... inače ja mislim da je SRAMNO što ljude deliš na SELJANE i BEOGRAĐANE i što smatraš da BG ne pripada onima koji su rođeni negde drugde u Srbiji van Beograda .... to je vrlo ružno i vrlo nehumano , necivilizacijsko shvatanje .... koje vodi samo raspirivanju dalje mržnja među svima nama u Srbiji .....
 
ja da sam premijer, ja bih lepo potpisao komsijama papir u kojem prizanjem njihovu drzavu. za uzvrat bih dobio crno na belo sve moguce garancije da niko ne sme da pipne bilo kojeg srbina ubuduce, da ce sve ono sto je srpsko biti cuvano kao da je njihovo, a bogami i nekoliko milijardi od zapada za moj potpis. jednu bih mozda zadrzao za sebe, ostale bih ulozio za bolji zivot svih u srbiji. puteve i nova radna mesta za mozda 500.000 radnika za nekoliko dana oni koji su me smatrali izdajnikom, pevali bi pesme o meni, i nikog ne bi boleo ***** za tamo nekakvo kosovo.

Nije ti ovo "Make a wish fondation" :lol:
 
Najveći problem u Srbiji je trenutno institucija. Odlepio je skroz, zanči poludiška ...

Ja bih to rešio tako što bih poslao ekipu malo jačih čika, da mu obuku onu košuljicu što se zakopčava pozadi i smestio u lep pansion u Lazi.

Imam utisak da bi tada u Srbiji sve krenulo ... na unutrašnjem planu. :per:
 
ja da sam premijer, ja bih lepo potpisao komsijama papir u kojem prizanjem njihovu drzavu. za uzvrat bih dobio crno na belo sve moguce garancije da niko ne sme da pipne bilo kojeg srbina ubuduce, da ce sve ono sto je srpsko biti cuvano kao da je njihovo, a bogami i nekoliko milijardi od zapada za moj potpis. jednu bih mozda zadrzao za sebe, ostale bih ulozio za bolji zivot svih u srbiji. puteve i nova radna mesta za mozda 500.000 radnika za nekoliko dana oni koji su me smatrali izdajnikom, pevali bi pesme o meni, i nikog ne bi boleo ***** za tamo nekakvo kosovo.

Sva sreća pa ti nisi premijer .... btw ...ja takođe više neću odgovoriti ni na jednu tvoju poruku ni na jednom forumu tj topiku ...
 
Veoma sam razočaran dragi moji forumaši .... na žalost samo ste potvrdili moje mišljenje da je većina vas da ovde da leči neke frustracije a ne da ozbiljno diskutuje o nekoj temi .... vi čak niste ni naveli ŠTA JE ZA VAS NAJVEĆI PROBLEM (osim dotične koja je rekla da su to seljaci došli u BEOGRAD) .... a kamo li da ste razmišljali o načinu da rešite problem ....

Znate LAKO JE KRITIKOVATI ( posebno kada imate koga , a mi imamo NESPOSOBNU VLAST) .... ali treba biti spreman i preuzeti nekada odgovornost .... možemo li to , zapitajte se ..... ako ne možemo onda treba da ćutimo , dragi moji ..... JA IPAK VERUJEM DA MOŽEMO , samo nas MRZI DA RAZMIŠLJAMO! Zašto ? :dontunderstand:
 
ja da sam premijer, ja bih lepo potpisao komsijama papir u kojem prizanjem njihovu drzavu. za uzvrat bih dobio crno na belo sve moguce garancije da niko ne sme da pipne bilo kojeg srbina ubuduce, da ce sve ono sto je srpsko biti cuvano kao da je njihovo, a bogami i nekoliko milijardi od zapada za moj potpis. jednu bih mozda zadrzao za sebe, ostale bih ulozio za bolji zivot svih u srbiji. puteve i nova radna mesta za mozda 500.000 radnika za nekoliko dana oni koji su me smatrali izdajnikom, pevali bi pesme o meni, i nikog ne bi boleo ***** za tamo nekakvo kosovo.

i odmah uz to uzeo pola bosne ,makedonije i 80crne gore ...:hahaha:........nije realno da ocekujes nesto takvo
 
Dakle ,nakon što sam se načitao raznih gluposti i diskutovao u raznim glupim temama , gde se iznose poluistine i kvazteorije, gde se mnogo kritikuje a ništa ne nudi ja evo otvaram jednu specifičnu temu ..... naime INTERESUJE ME ŠTA VI MISLITE KOJI JE TRENUTNO NAJVEĆI PROBLEM U SRBIJI? ..... dakle neka svako iznese svoje mišljenje a potom neka ponudi rešenje . Zamislite na momenat da ste premijeri ove države i da imate presudnu moć odlučivanja. Koji bi to bio prvi problem sa kojim bi ste se uhvatili u koštac i koji bi to bio metod njegovog rešavanja. Hajde neka svako iznese svoj, pa da diskutujemo , bar malo više KONSTRUKTIVNO A MALO MANJE FILOZOFSKI . Da vidimo svi mi koji smatramo da nije dobra vlast šta bi mi to bolje radili .

Ovo je poziv i za one koji smatraju da vlast dobro radi .... da pohvali to što oni rade , te da objasne i dočaraju zašto je baš to dobro za SRBIJU sada i ključno. Naravno ako ima takvih !

HAJDE LJUDI .... da malo PREUZMEMO ODGOVORNOST.

1. Анти корупцијске мере
2. Повећање активности као и рационализација администрације
3. Улагање у покретање озбиљне производње
4. Измештање администрације по унутрашњости
5. Подстицајне мере за останак на селу и у малим срединама и анти-подстицајне мере за досељење у Бгд, НС и сл.

Све су ово приче које причају и политичари, али нико не ради на њиховм спровођењу у живот!
 

Back
Top