Odsekao stenetu glavu sekirom

Jos jedan slucaj nasilja maloletnika nad zivotinjom.
Ovo je katasrofa sta se desava.
Verovatno ce biti insinuacija da je ovo jadno stene mozda ujelo nekoga, kao i price o posledicama desavanja na ovim prostorima poslednjih decenija, ali za mene je ovo cist sadizam i bolest!

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/120034/Maloletnik odsekao glavu psu!.html

Dobro. Slažem se. Čist sadizam i bolest. I nema nikakve veze sa zemljom u kojoj živimo. I nije reakcija nekih ogorčenih ljudi na milione koji se spominju u aferama zaštitara.Ali ovo se dešava...i sve je češće. Koje pametno rešenje možemo od tebe da čujemo a da nije još jedan poziv na linč?
 
Ja stvarno ne znam sta je to s nama...gde nestade ljudskost, kakvi smo to postali, u sta se pretvaramo...ne kazem ovo samo zbog ove price o stenetu nego uopste, toliko se zla nagomilalo u ljudima, toliko surovosti da je to porazavajuce.
Sve su mi cesci me spopadaju momenti strasne zelje da pokupim svoje pinkle i odem na planinu sa vukovima da zivim.
 
Dobro. Slažem se. Čist sadizam i bolest. I nema nikakve veze sa zemljom u kojoj živimo. I nije reakcija nekih ogorčenih ljudi na milione koji se spominju u aferama zaštitara.Ali ovo se dešava...i sve je češće. Koje pametno rešenje možemo od tebe da čujemo a da nije još jedan poziv na linč?

Ima veze sa zemljom u kojoj živimo. Do juče smo bili jedna zemlja, prošli smo kroz slične situacije raspada zemlje, ekonomske krize i tranzicije, sličnog smo mentaliteta, da ne kažem istog, tako da ...
Pametno rešenje je da ovakve stvari osude svi - i oni koji vole životinje i oni koji ne vole. Ovakvo nasilje mora da osudi svako normalan, nije potrebno da voliš nekog da bi osudio nasilje nad njim, ne moraš ni da ga poznaješ. Osuda nasilja nad živim bićem - to je suština.
 
Ima veze sa zemljom u kojoj živimo. Do juče smo bili jedna zemlja, prošli smo kroz slične situacije raspada zemlje, ekonomske krize i tranzicije, sličnog smo mentaliteta, da ne kažem istog, tako da ...
Pametno rešenje je da ovakve stvari osude svi - i oni koji vole životinje i oni koji ne vole. Ovakvo nasilje mora da osudi svako normalan, nije potrebno da voliš nekog da bi osudio nasilje nad njim, ne moraš ni da ga poznaješ. Osuda nasilja nad živim bićem - to je suština.

Normalno da itekako ima veze sa zemljom koja je prošla ono što smo mi. Agresija kod mladih je prisutna na svakom koraku...ne samo sa životinjama. Da se dizala onakva medijska frka, kao u slučaju keruše Mile, kod prvih pojava čudne "mode" među mladima i da je to proprađeno ozbiljnom reformom školstva...možda sad ne bi pričali o ovome.
Mada, verujem da je sada postalo popularno kod novinara da izveštavaju o tome. I ranije se to dešavalo al nije zasluživalo da zauzima novinski prostor. Sada...mora da je vrlo profitabilno, kad se i Veran uključio u kampanju. :confused:
 
o boze,a otac je najgori
mazi i pazi sina,pa nije ni cudo sto je samo bes kulja iz njega
Moli komsiju,pa i ja bi ga namerno prijavio,mora da se zna za to
Jedino dobro ispadne sto sada javnost saznaje za takve slucajeve,iako to ne daje,i dalje,resenja
 
Ima veze sa zemljom u kojoj živimo. Do juče smo bili jedna zemlja, prošli smo kroz slične situacije raspada zemlje, ekonomske krize i tranzicije, sličnog smo mentaliteta, da ne kažem istog, tako da ...
Pametno rešenje je da ovakve stvari osude svi - i oni koji vole životinje i oni koji ne vole. Ovakvo nasilje mora da osudi svako normalan, nije potrebno da voliš nekog da bi osudio nasilje nad njim, ne moraš ni da ga poznaješ. Osuda nasilja nad živim bićem - to je suština.
Da li zaista iko pomišlja da bilo ko normalan nije zgrožen nad ovakvim činom?
E sad... što je malo "normalnih" to je druga priča.
Pričam jutros sa svojom majkom koja se ji u kom slučaju ne bi mogla nazvati "ljubiteljem životinja", odnosno nema nikakvih afiniteta prema njima. Naravno da je zgrožena... i čak zabrinuta, šta nas još čeka, u društvu u kome takav vid surovosti postaje svakodnevna pojava.
Ali, šta ona, ili ja, ili ti... ili bilo koji pojedinac može da uradi, nakon što se podrazumeva da je zgrožen nad onim što svakodnevno viđemo i čitamo?
 
Da li zaista iko pomišlja da bilo ko normalan nije zgrožen nad ovakvim činom?
E sad... što je malo "normalnih" to je druga priča.
Pričam jutros sa svojom majkom koja se ji u kom slučaju ne bi mogla nazvati "ljubiteljem životinja", odnosno nema nikakvih afiniteta prema njima. Naravno da je zgrožena... i čak zabrinuta, šta nas još čeka, u društvu u kome takav vid surovosti postaje svakodnevna pojava.
Ali, šta ona, ili ja, ili ti... ili bilo koji pojedinac može da uradi, nakon što se podrazumeva da je zgrožen nad onim što svakodnevno viđemo i čitamo?

Iskreno se nadam da za ovo nisi u pravu. Ako jesi, onda je ovo što se dešava mačji kašalj.:roll:
 
Da li zaista iko pomišlja da bilo ko normalan nije zgrožen nad ovakvim činom?
E sad... što je malo "normalnih" to je druga priča.
Pričam jutros sa svojom majkom koja se ji u kom slučaju ne bi mogla nazvati "ljubiteljem životinja", odnosno nema nikakvih afiniteta prema njima. Naravno da je zgrožena... i čak zabrinuta, šta nas još čeka, u društvu u kome takav vid surovosti postaje svakodnevna pojava.
Ali, šta ona, ili ja, ili ti... ili bilo koji pojedinac može da uradi, nakon što se podrazumeva da je zgrožen nad onim što svakodnevno viđemo i čitamo?

Sećate se priče o mačetu? Beše u Laktašima ona trojica kretena snimlia kako jedan od njih šutira mače? Otac jednog od njih trojice, onog što je dobio nadimak Ludi Fiko (ili Fako ili kako već...) se žalio kako im se od sinovljevog pojavljivanja na tom snimku život pretvorio u pakao, non-stop im zvoni telefon, zvono na ulaznim vratima, stiže pošta, svi prete i šikaniraju. Nažalost, ne vidim drugo rešenje. Da se počinioci takvih monstruoznosti otkriju i da se skažnjavaju u skladu sa zakonom i istovremeno da se poziva na javni linč, da se redovno skreće pažnja koliko se novca svakodnevno gubi neulaskom zemlje u neke međunarodne organizacije zbog niskog nivoa svesti o zaštiti prava životinja.
 
Poslednja izmena:
nemojte samo povlaciti tu kartu krize u zemlji i tranzicije, ima li jadnijeg pravdanja?
baba mi je prezivjela i njemce i italijane i partizane pa joj je jedino ubijanje zivotnje u zivotu bilo da se prehrani
bolesan um je bolesan um i u raj da ga ubacis

Dobro... i šta sa tim bolesnim umovima? Meni su podjednako bolesni ovi sa živorinjama i oni koji koškanje sa drugarima reše tako što potežu tatine pištolje, noževe i bejzbol palice. I ovi što snimaju mobilnim kako siluju klinku, pa snimak stave na jutjub. A posebno oni što zbog ocene šamaraju nastavnike.
Toga nekada ne beše. A ti daj objašnjenje kako se toliko raširi bolest među omladinom. I šta da se uradi.
 
Нису ово чиста посла.
Ни са стране оних који чине овакава дела, ни са стране оних који их објављују.
Овако често писање медија о злочиначким акцијама над животињама, мирише ми на неки нови закон о заштити истих.

:think:
 
Нису ово чиста посла.
Ни са стране оних који чине овакава дела, ни са стране оних који их објављују.
Овако често писање медија о злочиначким акцијама над животињама, мирише ми на неки нови закон о заштити истих.

:think:

Da si ti živ i zdrav, Zakon o dobrobiti životinja je usvojen još prošle godine! :lol:
 
Нису ово чиста посла.
Ни са стране оних који чине овакава дела, ни са стране оних који их објављују.
Овако често писање медија о злочиначким акцијама над животињама, мирише ми на неки нови закон о заштити истих.

:think:

pa zakon je vec tu....sad ga treba....ljuljati....dok
i najgori medju nama ne skapiraju sta je sve... kaznjivo. :)
 
pa zakon je vec tu....sad ga treba....ljuljati....dok
i najgori medju nama ne skapiraju sta je sve... kaznjivo. :)

Po svim krivičnim zakonima unazad, ubistvo je ohoho kažnjivo al to klince ne sprečava da iskasape nekog. I to sve češće i češče. I kad za svirepo ubistvo čoveka (deteta, nebitno) dobijaju svega par godina...koliko će da dobiju za ovo. Ako dobiju.
Rešenje je neka promena iz fundamenta...zakon ništa neće da pomogne.
A možda je ona kometa i najbolje rešenje. :think:
 
Dobro. Slažem se. Čist sadizam i bolest. I nema nikakve veze sa zemljom u kojoj živimo. I nije reakcija nekih ogorčenih ljudi na milione koji se spominju u aferama zaštitara.Ali ovo se dešava...i sve je češće. Koje pametno rešenje možemo od tebe da čujemo a da nije još jedan poziv na linč?

Ja na linc ne pozivam niti ga opravdavam. Od tebe nisam ni ocekivala odgovor u kome nema cinizma.
Od mene ces cuti pametno resenje, kako si sam napisao, a to je da se sprovodi zakon o dobrobiti zivotinja i da gradjani prijavljuju svakoga ko na bilo koji nacin maltretira zivotinju. Da mucitelji idu u zatvor. Kao i to da se psi sterilisu, cipuju i vakcinisu.
Ja nisam izvrsni organ vlasti tako da ne mogu ne znam koliko da uradim, vec samo koliko je u mojoj moci kao obicnog gradjanina ove zemlje i studenta.
A te price o silovateljima i klincima koji se bodu nozevima i slicno, su isto strasne, tacnije uzasne i svako normalan se toga grozi i uopste mi nije jasno zasto malo-malo pa navodis takve slucajeve. Tu bar reaguje policija, jos i na to da se ogluse e onda imamo anarhiju. Svima nam je jasno da je nasilje u eskalaciji na svim poljima pa i na ovom i o tome ne sme da se cuti.

Tvoja teorija je akcija i reakcija, pa mozda predlazes da se u medijima vise ne govori o tome- bar sam ja stekla takav utisak?
 
Ja na linc ne pozivam niti ga opravdavam. Od tebe nisam ni ocekivala odgovor u kome nema cinizma.
Od mene ces cuti pametno resenje, kako si sam napisao, a to je da se sprovodi zakon o dobrobiti zivotinja i da gradjani prijavljuju svakoga ko na bilo koji nacin maltretira zivotinju. Da mucitelji idu u zatvor. Kao i to da se psi sterilisu, cipuju i vakcinisu.
Ja nisam izvrsni organ vlasti tako da ne mogu ne znam koliko da uradim, vec samo koliko je u mojoj moci kao obicnog gradjanina ove zemlje i studenta.
A te price o silovateljima i klincima koji se bodu nozevima i slicno, su isto strasne, tacnije uzasne i svako normalan se toga grozi i uopste mi nije jasno zasto malo-malo pa navodis takve slucajeve. Tu bar reaguje policija, jos i na to da se ogluse e onda imamo anarhiju. Svima nam je jasno da je nasilje u eskalaciji na svim poljima pa i na ovom i o tome ne sme da se cuti.

Tvoja teorija je akcija i reakcija, pa mozda predlazes da se u medijima vise ne govori o tome- bar sam ja stekla takav utisak?
Drago mi je da opravdavam tvoja očekivanja. :lol:Znači student...:think: sad mi je jasnija tvoja (utopijska) želja da svet učiniš boljim. Ali mi nije jasno zašto smatraš da o jednom nasilju treba ćutati a o drugom govoriti. I otkud ti ideja da nema povezanosti? A o sprovođenju zakona... da li je zakon o sprečavanju nasilja na fudbalskim utakmicama sprečio navijače da divljaju? Sem onog čuvenog Uroša, ko još ode u zatvor? Isto će biti i sa ovim...psi laju a karavani prolaze.
Taman posla da smatram da u medijima ne treba govoriti. Ali smatram da je hiljadu puta bilo korisnije da vesti o Mili i vešanju pasa ostanu samo vesti. Znam kakvu je pozitivnu klimu izazvalo objavljivanje. Dok se nije umešao Veran Matić i B92, gradonačelnik, predsednik... Šta misliš, kakvo je osećanje sve to izazvalo kod ratnih veterana koje su baš u to vreme rasterivali sa blokade batinama? Njima država osporava dnevnice, i još ih bije, a oni su krvarili za tu istu državu. A izdvaja ogromne sume za neke džukce. Ili kod ljudi koji su doživeli neki vid napada lutalica? I plus što bar 50% ljudi ove zemlje smatra da ono što brani B92 po difoltu mora da bude protiv interesa Srbije. O takvoj akciji i reakciji pričam. A biće mi drago da nisam u pravu.
 
Poslednja izmena:
Po svim krivičnim zakonima unazad, ubistvo je ohoho kažnjivo al to klince ne sprečava da iskasape nekog. I to sve češće i češče. I kad za svirepo ubistvo čoveka (deteta, nebitno) dobijaju svega par godina...koliko će da dobiju za ovo. Ako dobiju.
Rešenje je neka promena iz fundamenta...zakon ništa neće da pomogne.
A možda je ona kometa i najbolje rešenje. :think:

drugim rijecima, smatras da su postojece kazne...premale?
slazem se.
 

Back
Top