Eh, taj shopping...

>Annabel Lee<

Veoma poznat
Poruka
12.505
Da li volite shopping? Da li uzivate u njemu i isprobavate stvaricice po pola sata, ili kupujete nabrzaka?
S' kim idete u shopping? Da li i vas partner ide sa vama? Ako ide, da li samo klima glavom i prevrce ocima ili podjednako uziva u zajednickoj kupovini...?
I tako... :cool:
 
Pu, prva!
Volim shopping, uglavnom idem sa ćerkama. Ne volim da idem sama i sve tri volimo da isprobavam stvari, makar ništa ne kupile.
SIn je na tatu, ne voli baš naručito da ide u shopping, proba sam kad ga nateram itd.
 
ja ne podnosim soping.nista nema da mi se svidja,nikad nema dovoljno veliko za mene,u kabinama je svetlo uvek prejako,ogledalo preblizu,pa u prolece onako bela i mlohava kad se skinem i po inerciji pokusavam da udjem u dva broja manje stvari, muka...a tek farmerice,kratke,u butinama tesne,pa mi prodavacice nude muske brojeve.pa sto puta udji u kabinu,pa pocnem da se znojim...jedino volim kad idem sa drugaricama dva,tri puta godisnje u beograd,to je onda pravi dogadjaj.imamo svoju rutu.prvo setnja i kafa u knezu,pa eurosalon,pa sajam kozmetike.vecera,pa odlazak na neku lepu predstavu,obicno na terazije.sutra kinezi,pa delta siti u kome najvise volim rucak.i volim samo da mi kuma govori kupi ovo ,ovo nemoj,jer ima puno ukusa i ne boji se da mi kaze istinu.
ali najgore od svega je sto i kad kupim nemam to gde da nosim jer ne radim.
 
Volim da idem u šoping kad imam para :)

Šalu na stranu, volim da idem u šoping, ali ili sama ili sa nekime ko ima sličan tempo kao ja.
Imam par drugarica koje svaku stvar uzmu u ruke (sviđala im se ili ne), pregledaju sa svih strana, pa vrate... i tako od radnje do radnje.
Mene to izluđuje, ako mi se ne svidi stvar na prvi pogled ni ne uzimam je u ruke,
ako mi se svidi pogledam cenu, ako je cena pristupačna tek onda razmišljam o tome da li ima broja i kako mi stoji...

Moj momak voli odeću, voli da kupuje i isprobava tako da često idemo zajedno... jedino je problem što uvek nekako preletimo žensko odeljenje i zadržimo se na muškom :think:

A najviše volim kad odem kod mojih u Beograd, mama i ja imamo neku našu tradiciju:
Kada u subotu ujutro završimo sa pijacom, maxijem i stavimo ručak da se kuva sednemo u 26icu, odemo do trga, popijemo piće u Operi, i onda prođemo ceo Knez do Kralja Petra, pa se spuštamo nazad kući.
Obavezno uđemo u Zaru, Batu i Lilly, i pojedemo sladoled na kraju.
Nekad se vratimo sa punim kesama i praznim novčanicima, a nekada samo razgledamo...
Sa njom stvarno uživam u šetnji i kupovini.

Kad je loše vreme odemo do Ušća :)
 
Uglavnom sam ravnodusna. Kada nemam novca, muvam se po radnjama cisto informativno i jer mi je potrebno opustanje, a kad imam novac znam tacno gde idem, i sta hocu da kupim. Sve brzo zavrsim, i onda odem na kafu - e, to je jedini deo sopinga u kom zaista uzivam :)

(A idem sama, uvek. Muz ne voli soping, i svake dve godine kupi sebi gomilu stvari, i onda je 2 godine miran. I on ide sam, i efikasan je kao i ja.)
 
Poslednja izmena:
E da, zaboravila sam da dodam da volim i sa tatom da idem u šoping :)
Tačnije, obožavam :mrgreen: .
Uglavnom odemo u Merkator, on sedne u kafić a ja idem po radnjama, kad nađem šta mi se sviđa
pozovem ga, i ako se njemu svidi kupuje mi bez obzira na sve!
Posle odemo u hipermarket i biramo CDove :)
Ali to je jako jako retko, na žalost :(
 
prezirem kupovinu
ne znam zasto je tako, ali ja ne mogu da se snadjem u tome... prije svega, ne mogu da zamislim sebe u necemu, mozda kada bih imala lutku sa svojim mjerama, pa da je vucem po buticima i oblacim... mozda bih tada uzivala, ovako, kupovina me iscrpljuje i veoma plasi
svratim povremeno u domino sop, vidim kako sve sto mi se dopada kosta 2100din, a ja imam 100, i onda se udaljim
a i da imam pare, garant bih ipak otisla preko vrata

zato imam veoma malo garderobe i pozajmljujem je od sestre
 
uglavnom sam tako/tako raspolozena kada idem u kupovinu
najprijatnije mi je u prisustvu tetke :lol: ali to vazi i za bilo koju drugu aktivnost pa ne znam racuna li se
... nastojim da sam u drustvu kada nesto kupujem
jer me nerviraju one radnice tamo, ovako im je paznja podjeljena na bar dvije osobe pa su podnosljivije

ali ako sam pronasla nesto sto mi se jako svidja, i idem da to kupim, nista mi ne moze pokvariti raspolozenje ^__^
 
Ja volim da cunjam po radnjama i isprobavam sve sto mi privuce paznju. To moze biti bilo sta - nesto sto je bas po mom ukusu i sto cu sigurnmo da nosim, ili nesto sto je potpuno deseto od mog stila (ako se to moze nazvati stilom) ali me interesuje da vidim kako mi stoji. Ne mrzi me da probam, jedini uslov za sve to je da imam par sati vremena.

I volim da idem sama, tako mogu da gnjavim do mila volje ili da odem na sasvim deseto mesto od planiranog bez da se usaglasavam oko svega. Sa mamom jedino volim da idem u kupovine, mada ona ne voli kupovinu i sama ide samo kad bas mora. Valjda kad je sa mnom nema izbora ili je zarazno :)

Elem problem je sto mi ne treba toliko graderobe, a kad probas sto stvari bar nesto ce ti se dopasti. Tako da mi pod hitno treba neka zgodna il zdepasta da ide sa mnom da otima odecu :think:
 
ja volim da idem u shoping sa mm...
on uživa u tome da mi pronalazi stvari za koje misli da bi mi dobro stajale i onda mi to dovlači u kabinu..
treba li da kažem da nas prodavci uvek zapamte?
pri tom, naravno, ne kupim baš uvek nešto, desi se i da dva sata isprobavam (dok ne obamrem) i na kraju ništa ne kupim
i da, najviše volim delta city, nedeljom uveče, nekako mi je to i glamur i užitak na kraju nedelje i opuštanje
i na kraju koktel sex on the beach
 
Volim da idem,volim samo i da gledam,da pokupim neke ideje...
Najvise volim da idem sa svojom najboljom drugaricom, ona isto voli da seta,ne mrzi me,voli da razgleda.
Mama ne voli,ona uvek mene salje da joj kupim. Veruje meni i sestri i kad joj kazemo,mama videle smo sandale za tebe- daje pare da joj kupimo.
Volim da kupujem za druge, za to imam cak i vise strpljnenja nego za sebe. Onda smisljam sta bi se nekom svidelo,probam da li je to to i tako...
A moj decko... Ha... On ima strpljenja samo za elektronske stvari. Ne mozes da ga izbacis iz prodavnice.
Ali ne mogu da kazem,nekad stvarno ucini napor i ide samnom. Znam koliko ga to smara,narocito zenske prodavnice,ona guzva i sve to. Tako da cenim kad ide samnom i trudim se da zavrsim sve sto pre.
U Londonu sam volela da idem sa koleginicom Srpkinjom.Zavrsimo posao sto pre i onda pravac prodavnice. Odemo zajedno,svaka na svoju stranu,razgledamo,probamo i onda zajedno komentarisemo. Dal da kupim cizme od 100 funti- ma kupi vidis da smo dobili vaucer za Bozic, e u Accesorize popust 70% - super idemo. A ova ogrlica,ma nije u mom fazonu- e kupi bas zato,sve su ti iste... Onako tipicno zenski...
 
Obožavam :D

al ne idem često. Kad legne stipendija, pošto mi je u poslednje vreme bezveze da tražim od svojih za majicu i nešto slično što u stvari mogu sama da priuštim.

Najviše volim da idem sama jer tad idem samo u one radnje koje me zanimaju, ostajem koliko se meni hoće, probam koliko se meni hoće, nemam grižu savesti što nekoga možda zadržavam koliko ne bi hteo i slično. Kad sam živela s jednom drugaricom, baš nisam volela da idem u šoping s njom jer smo različitih platežnih moći pa ona ulazi u prodavnice u kojima ja znam da ne mogu da kupim običnu pamučnu majicu, a u onima koje meni odgovaraju se ona smarala. Najbolje u šopingu s njom je bilo kad sednemo na kafu :)

inače volim da probam sve i svašta jer mi se dešavalo da mi nešto što na prvi pogled izgleda bezveze stoji super. Mada najčešće biram onako kako je shushu već napisala - ako mi se sviđa, gledam cenu, ako cena odgovara onda možemo da razmišljamo o broju i da l dobro stoji. Dešava se i da se ne razočaram kad mi nešto ne odgovara jer onda razmišljam o tome šta drugo bih mogla da kupim za te pare :hahaha: samo, jedan plišani duks ne mogu da prežalim već jedno šest godina, našla, svideo mi se, i kad sam se vratila s parama (a našla ga kad sam gubila neki čas, u školu nikad nisam nosila toliko para) njega nema :sad2:

uzgred, momka nikad nisam vodila u šoping radi mira i sreće u vezi :D
 
Uglavnom ne volim, naročito kad moram nešto da kupim, a to nešto mi hitno treba. Tad me uhvati panika:sad2: Idem k'o muva bez glave po prodavncima, sve gledam na brzinu i nerviram se što mi se Ili ništa ne sviđa, ništa mi ne stoji ili je roba š kategorije:roll::roll::roll:
Najgora varijanta je npr kad krenem da kupim farmerke jer ih nemam, a dođem kući sa još jednom suknjom, haljinom itd :neutral:

Ponekad i volim, kad naletim na neku stvar koja mi se sviđa i dobro mi stoji- npr sandale koje sam poslednje kupila :heart:

Imam i treću varijantu - kupovina nakon čekanja u redu. Naime, najviše na svetu mrzim da nešto čekam tako da znam sebe da častim nakon dugog stajanja u redu, npr u pošti :D Poslednji put sam tako kupila jednu crvenu torbu, samu sebe da nagradim :D

PS Uvek idem sama
 
Da li volite shopping? Da li uzivate u njemu i isprobavate stvaricice po pola sata, ili kupujete nabrzaka?
S' kim idete u shopping? Da li i vas partner ide sa vama? Ako ide, da li samo klima glavom i prevrce ocima ili podjednako uziva u zajednickoj kupovini...?
I tako... :cool:

ja bas ne uzivam.. npr ako mi trebaju farmerke ja cu probati jedne, eventualno jos jedne i ako mi ne odgovaraju cao zdravo nema dalje..
hm... moj decko ide sa mnom, sad.. da li uziva nemam pojma, ali svakako mora da ide da bih i ja isla sa njim, a to je tek napor.. on kad kupuje to je tortura...
 
Obozavam shopping, uzivam u njemu, a i kad enmam novca cak ni za zvake, rado setam i obilazim radnje, ali tada ne isprobavam stvari, vec samo razgledam... Prava sam mala kupoholicarka, ali nisam od onih koji kupuju radi kupovine, pa zaboravljaju kupljene stvari, vec kupujem kad me stvar odusevi, sve sto imam koristim i nosim, zabavlja me da se igram kombinovanja nakita, tasnica, obuce i odece, sportski sam tip i najbolje se osecam u patikama, farmerkama i topu, ali volim da se jednom do dva puta nedeljno malo vise sredim :heart: :kiss: Svoj sportski stil zacinim interesantnim kaisevima, narukvicama i mindjusama, snalice prosto obozavam, tako da je to sporty girly style. :manikir:
 
Jako sam druzeljubiva osoba, ali u shoppingipak najvse volim d aidem sama, jer tokom shoppinga donosim veoma vazne odluke. Znam da zvuci sasavo, ali ja se tada upustam u ozbiljna razmisljanja o nekim svojim problemima i tokom shoppinga uvek savrseno sredim svoje misli i napravim dobre strateske planove kada mi je u zivotu haos. :)
 
Sto ne znaci da ne volim sa mamom ili amigama obici mallove, a i sa deckom mi je lepo da prosetam i kupim nesto, s tim sto on cuti da meni ne bi pokvario zabavu, ali znam da je njemu sest sati setnje po prodavnicama mnogo, pa ga ne pitam cesto d ali bi mi se pridruzio, jer on sve obavi za pola sata, ostatak samo mene prati, a ja se tada osecam glupo, nije fer prema njemu jer znam da mu je dosadno, ali voli da bude sa mnom i smesna sam mu dok shoppingujem jer sam kao dete u prodavnici slatkisa, pa trpi. :)
 
e, i nervira me radno vrijeme, ljeti je mnogo prijatnije kupovati kasnije uvece a onda je sve zatvoreno
ili rano ujutro kada je temperatura jos podnosljiva...a i tada je sve zatvoreno...

Eee, i mene ovo nervira... :confused:

Inace, ja obozavam kupovinu, Uglavnom idem sa cerkicom ili drugaricom, volim sve da isprobam, da obilazim prodavnice... I posle shoppinga, naravno kafica i sladoled. :cool:

Moj muz je najgori shopping-partner :D Ustvari, mozda i nije tako los... Nikad me ne pita zasto tako puno kupujem niti koliko sta kosta, ali nikad i ne pogleda to sto ja probam...
Samo nezainteresovano klima glavom...
 
Ja obozavam shopping. Trudim se da bar 2 puta godisnje odvojim nesto malo vise para pa da sebe obradujem jednim dobrim danom u nekom od shopping mall-ova. Ovde se, naravno, ne racunaju one varujante: trebaju mi patike ili cipele ili zimska jakna. To je samo ono sto mi treba, ali kad kupujes i ono bez cega bi mogao (nakit, esarpe, novu torbu iako imas vec 10 kod kuce) e onda je to vec nesto. Daje mi utisak da sam ziva :).
Obicno idem ili sama ili sa muzem. Dok sam bila u Srbiji cesto sam isla s mamom. Ostala mi navika jos iz detinjstva, al ona je sad daleko, pa se zadovoljavam time da joj preko skype-a pokazujem sta sam kupila. Tipicno zenski, sta da se radi :)
 
Obozavam shopping :D

Da mi das pun dzak para ne bi mi bilo dovoljno

U shopping idem sa muzem, sestrama, sama, drugarice .... ali sam jako teska za kupovinu tako barem kazu zrtve mog shoppinga :zcepanje:
Muz poludi jer moram da udjem u svaku radnju ali je zato iskren i nema mozda vec kupuj ili ostavi :D
 
Da li volite shopping? Da li uzivate u njemu i isprobavate stvaricice po pola sata, ili kupujete nabrzaka?
S' kim idete u shopping? Da li i vas partner ide sa vama? Ako ide, da li samo klima glavom i prevrce ocima ili podjednako uziva u zajednickoj kupovini...?
I tako... :cool:

Oboožavam šoping ali samo kada imam para :D
Ne moram obavezno istog tog trenutka kupiti nešto što mi se svidi ali ako vidim nešto lepo a znam da bar još mesec dana neću moći sebi to da priuštim ...uf....vrlo frustrirajuće :(
Dakle kad je budžet prazan idem kraj izloga žmurećki:D

Inače stvarno volim odeću, nisam od onih što moraju da imaju samo skupe i fensi stvari tako da se moj standardni šoping svodi na obilaske svega, od fensi radnji, indie shopova do kineza i second hand-a.
To su pravi maratoni a nijedna moja drugarica ne voli šoping ,niti imaju živaca.
One kupuju po principu ' prvo što vidim da je lepo to uzimam'.
Ja opet imam trip da čak i kad nađem nešto lepo, probam to dva puta i obiđem još neke radnje, za slučaj da možda naiđem na istu tu stvar ali jeftiniju.

Dakle konačan odgovor, uvek vodim mamu sa sobom jer ona deli moju strast prema šoping maratonima ( plus se večito takmičimo koja će naći jeftinije a lepo) a i znam da ako vodim nju -postoje i veće šanse da ću si kupiti još neku dodatnu stvar, nešto što je van mog budžeta :D

Mislim da nikada nisam vodila dečka u šoping...ne verujem da bi iko mogao to da istrpi a ipak nisam sadista :)
 
Volim šoping, naravno:) Nejčešće idem sa mamom ili jednom drugaricom ili sama. Uvek probam garderobu, ma koliko me to smaralo, ne mogu da podnesem da kupim neku stvar koja će posle da skuplja prašinu po ormanu. Najveći gušt mi je da obiđem radnje, eventualno nešto isprobam, pa sačekam rasprodaju. Obožavam kad nađem nešto kvalitetno po pristojnoj ceni:lol: Šoping mi nije provod ako se posle ne svrati na kaficu ili u Mek :)
 
A kad ce rasprodaje? :think:

Extreme intimo stidljivo spusta neke cene, Colours&beauty imaju veliki popust na nakit i sminku jos odavno i ne prekidaju ga, TRN takodje nesto malo, ali zato Replay, Miss sixty, Bata, CP & co. cak 50% pousta :heart:

Sta vi mislite, kad ce da bude caboom sale? :)
 

Back
Top