Pocela turisticka sezona u CG

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Vatreni obračun u Kotoru, u prepunom Starom gradu

Ubijen suvlasnik Maksimusa

Dragan Dudić - Fric (50) podlegao je teškim povredama sinoć oko 21.30 u Kliničkom centru Crne Gore nakon što ga je juče, oko podne, sa dva metka ranio Ivan Vračar (32). Sumnja se da se radio o osveti, navode izvori iz istrage

Kotor/ Podgorica – Biznismen iz Kotora i suvlasnik diskoteke Maksimus Dragan Dudić - Fric (50) ubijen je juče oko 12.30 sati na glavnom kotorskom trgu. Na njega je na terasi lokala ''Moka'' iz pištolja pucao Ivan Vračar (32) koji je ubrzo uhapšen. U društvu Dudića bio je i vlasnik lokala Željko Bojanić (42) koji je ranjen u nogu, ali je nakon ukazane pomoći pušten kući. Vračar je teško povrijeđen i zadržan je na liječenju u risanskoj bolnici, gdje ga čuva policija.

Dudić je ustrijeljen sa dva hica, od kojih ga je jedan pogodio u grudi, zakačio jetru i oštetio kičmeni stub, potvrđeno je Pobjedi u Kliničkom centru Crne Gore. Ljekari nijesu uspjeli da se izbore za njegov život. Teškim povredama podlegao je oko 21.30 sati.

Pucnjava u Starom gradu odigrala se pred desetinama zaprepašćenih turista. Nakon što je osuo paljbu i ranio Dudića i Bojanića, prema riječima očevidaca, Vračar je pokušao da pobjegne ali su ga poslije stotinjak metara, na rivi stigli Dudićevi tjelohranitelji. Nasrnuli su na njega i, kako je Pobjedi potvrdio izvor iz istrage, drškama pištolja izudarali ga po glavi.On je, pored drugih brojnih povreda zadobio i frakturu lobanje. Na rivi se, kako kaže naš izvor, u tom trenutku zatekao policajac, koji je odmah dotrčao i spasio Vračara od linča.

Ubrzo je stiglo i pojačanje tako da su uhapšeni i Vračar i Dudućevi tjelohranitelji Novo Delić (30) i Darko Perović (31) iz Nikšića i B.D. (29) i M.D. (30) iz Kotora.

Pobjedin izvor iz istrage kaže da se najvjerovatnije radi o osveti. Vračar je, prema riječima našeg izvora, bio tjelohranitelj i prijatelj iz djetinjstva Dejana Đukovića, vlasnika kotorskog Red taksija, koji je pod još neutvrđenim okonostima ubijen 1. oktobra prošle godine ispred stana u Dobroti. Đuković je ubijen sa više hitaca koje je nepoznati napadač ispalio iz zasjede. Dudić se nezvanično dovodio u vezu sa ovim ubistvom.

Dudić u javnosti slovi za poslovnog partnera i prijatelja braće Duška i Darka Šarića. Njegove firme su se našle i pod lupom tužilaštva zbog sumnje da je preko njih bilo pranja novca. Pljevljak srpskog državljanstva Darko Šarić optužen je u Srbiji da je na čelu kriminalne organizacije koja godinama krijumčari kokain iz Južne Amerike u Evropu. On je u bjekstvu. Crnogorska policija je prije nekoliko mjeseci u potrazi za Šarićem ili makar nekim tragom koji bi ukazivao gdje se krije pretresala i kuću i ostale nepokretnosti Dudića.

Uprava policije potvrdila je sinoć da je tokom uviđaja pronađen pištolj iz kojeg je pucao Vračar.

O događaju je obaviješten viši državni tužilac u Podgorici, kao i istražni sudija Višeg suda iz Podgorice Radomir Ivanović koji je obavio uviđaj uz asistenciju policije i tužioca Željka Tomkovića.

U kotorsku luku juče ujutro uplovila su tri kruzera, tako da je u trenutku vatrenog obračuna Stari grad bio prepun turista. Kada su odjeknuli hici nastala je prava panika. Kako je Pobjedi ispričao jedan od očevidaca neki su odmah polijegali po trgu, neki se sakrili ispod stolova, a neki se dali u paničan bijeg.

Sagovornik Pobjede, koji se u trenutku obračuna zadesio na terasi Moke, kaže da je Vračar „hladno” prišao stolu za kojim je sjedio Dudić i počeo da puca. Samo što je ispalio hice počeo je da bježi. Za njim su se u trk dali Dudućevi tjelohranitelji.

http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?datum=2010-05-31&id=186019
 
Хвала лепо..............Бирам Грчку као и (према свим анкетама) 60% грађана Србије............не због тих инцидената, будала има свуда већ зато што желим да се одморим и уживам са све струјом и водом и да за добру услугу плаћам добру цену а не да дајем велике паре миловој шабанерији за никакву услугу, штрокаве плаже, лошу а прескупу храну и два сата питке воде дневно.....
 
Ma i ta Grcka je postala sranje i leglo neradnika i dzabalebarosa, ne znas oce neko blokirati put ili strajkovati na aerodromu,trajekt ili na zeleznici,posti ,carini ... , ko ide na more preporucio bi mu ove godine Spaniju i Kataloniju , ima ekstra povoljnih aranzmana za ovo leto .
 
Ma i ta Grcka je postala sranje i leglo neradnika i dzabalebarosa nikad ne zn as oce neko blokirati put ili strajkovati na arediromu ili na zeleznici , ko ide na more preporucio bi mu ove godine Spaniju i Kataloniju , ima ekstra povoljnih aranzmana za ovo leto .

Тачно........ал' за Милову прћију је закон у сваком погледу
 
Грци као да су попримили ЦГ менталитет, ево ви море, за све остало се снађите ко вас шиша. И једни и други могу од Турчади да уче шта је то туризам.
А ови што се се рокају по Будви, Никшићани, ништа ново...
Убиство у Старом Граду у БД означило као ударац у гонг отварање нове туристичке сезоне :lol:
У ЦГ иде баш ко мора на летовање..
 
Грци као да су попримили ЦГ менталитет, ево ви море, за све остало се снађите ко вас шиша. И једни и други могу од Турчади да уче шта је то туризам.
А ови што се се рокају по Будви, Никшићани, ништа ново...
Убиство у Старом Граду у БД означило као ударац у гонг отварање нове туристичке сезоне :lol:
У ЦГ иде баш ко мора на летовање..

..........t.j. onaj ko ima neku nekretninu na primorju pa @da ne propadne@
 
Грци као да су попримили ЦГ менталитет, ево ви море, за све остало се снађите ко вас шиша. И једни и други могу од Турчади да уче шта је то туризам.
А ови што се се рокају по Будви, Никшићани, ништа ново...
Убиство у Старом Граду у БД означило као ударац у гонг отварање нове туристичке сезоне :lol:
У ЦГ иде баш ко мора на летовање..

Tacno, nemaju nijedan normalan hotel, ja da hocu sam da spremam i perem sudove iso bih u CG, odes lepo u Tursku ko gospodin covek i odmoris se, plus su jeftiniji od Grka.
 
Ja ma kako bio razocaran u CG,ipak ljetujem dole.Nekako sam opet najslobodniji.Kupim beogradsku stampu,pivo,nadjem bracu Srbe za druzenje i milina,bude i rostilj i dobro je.U hrvatsku ne idem na ljetovanje i nema puske koja bi me natjerala na to.Malo sam lijen za neke dalje destinacije,ali moracu i to vidjeti.
 
Tacno, nemaju nijedan normalan hotel, ja da hocu sam da spremam i perem sudove iso bih u CG, odes lepo u Tursku ko gospodin covek i odmoris se, plus su jeftiniji od Grka.

Jok, nemamo :hahaha::hahaha:
38543_HR
 
Хвала лепо..............Бирам Грчку као и (према свим анкетама) 60% грађана Србије............не због тих инцидената, будала има свуда већ зато што желим да се одморим и уживам са све струјом и водом и да за добру услугу плаћам добру цену а не да дајем велике паре миловој шабанерији за никакву услугу, штрокаве плаже, лошу а прескупу храну и два сата питке воде дневно.....

Ja ću malo do Azurne obale, možda skoknem i još neđe ako stignem :mrgreen: A Crna Gora... pa nije mi problem nikad da skoknem do mora, nije mi daleko :mrgreen:
 

Back
Top