marihuana vs alkohol!?!?!?

ne_dam_se_ja_lako

Zainteresovan član
Poruka
187
svakog petka,subote cujem od danasnjih klinaca,jedva cekam vikend da se odvalim od alkohola,itd itd. Pa imam pitanje kada bi se alkohol poredio sa marihuanom sta je stetnije??
Evo recimo ja alkohol ne podnosim...Ne mogu ocima da ga vidim,dok recimo marihuanu konzumiram u razumnim kolicinama. E sada,mnogi marihuanu smatraju nesto kao mnogo ubitacno,za razliku od alkohola,koga smatraju,kako tako,dopustljivim jer je LEGALIZOVAN. Da li ova rec LEGALIZOVAN utice na nasu podsvest da marihuanu kao nesto sto je mnogo stetno???:dontunderstand:
 
I alkohol i marihuana su ubitačni u velikim količinama. Mada se mora priznati da je broj ljudi koji stradaju od alkohola daleko veći upravo zbog njegove pristupačnosti i prihvatljivosti u društvu.

Konzumirati i jedno i drugo u razumnim količinama (ja recimo 1 sedmično smatram razumnom količinom) i ne verujem da ostavlja prevelike posledice.

Poenta alkohola i marihuane ne treba da bude "odvaljivanje" već uživanje u manjim količinama i u svesnom stanju.
 
I alkohol i marihuana su ubitačni u velikim količinama. Mada se mora priznati da je broj ljudi koji stradaju od alkohola daleko veći upravo zbog njegove pristupačnosti i prihvatljivosti u društvu.

Konzumirati i jedno i drugo u razumnim količinama (ja recimo 1 sedmično smatram razumnom količinom) i ne verujem da ostavlja prevelike posledice.

Poenta alkohola i marihuane ne treba da bude "odvaljivanje" već uživanje u manjim količinama i u svesnom stanju.

slazem se u potpunosti!!!! ali zapravo zasto ljudi marihuanu danas smatraju za mnogo stetnijom od alkohola?
 
pa onda alkohol je stetniji od marihuane u svakom slucaju,retki su slucajevi da se porodica raspada zato sto jedan clan pusi marihuanu,drugo je to kad ostatak porodice nije spreman da tog clana tako prihvati pa onda pocinju komplikacije, a za alkohol brdo slucajeva pa cak i oko nas
 
Nekad je na sličan način popularizovan alkohol, zatim cigarete..sve to tad kad je ta
vrsta industrije trebalo da procveta, nije bilo ni toliko štetno ni opasno...i na sličan način su se
podsmevali "neznanju" nekih koji su bili protiv toga...

Danas, kad tu vrstu industrije ne može niko živi da ugasi jer je porasla u neugasivu veličinu
apeluju na štetnost po zdravlje...krajnje licemerno...ali za mnoge nedokazne, kasno...
Tako je i sa marihuanom...neko je smislio da je do te mere popularizuje i ubaci medju svet
da kasnije može da je legalizuje, kasnije proizvodi i zaradi brdo para a da se to brdo para nikad ne obruši...

Dakle...veliki sam protivnik...

Preporučujem ovu temu...http://forum.krstarica.com/threads/111169&highlight=bolesti+zavisnosti
 
Poslednja izmena:
I ja sam veliki protivnik preterivanja koja vodi alkoholizmu ili narkomaniji
.. ali mislim da je umerenost majka mudrost, naravno ako vam bilo šta od ovoga prija.
ja retko pijem a nisam pušila maruhuanu već godinama.. ipak kada bi me neko pitao šta mi je više prijalo bila bi to sigurno marihuana.
I sada bih recimo bar jednom nedeljno zapalila džoint al me mrzi da se angažujem oko toga a i uz postojeć zakon ne bi da se izlažem riziku.
 

Back
Top