Ubuntu 10.04

Što se tice ubuntu 9.10 jako sam zadovoljan, ali kad sam uradio nadogradnju na 10.04 više nisam mogao da ga pokrenem. Nabavio sam live cd, probao ali nista. Na kraju sam skontao da je najvjerovatnije do drajvera jer kad ugasim monitor u toku startovanja pa poslije nakon zvuka pri startovanju ponovo ga upalim on normalno radi. kad promjenim rezoluciju opet zatamni displej. Ako neko ima slicno iskustvo malim a da ga je resio neka mi objasni kako da to odradim .
 
Što se tice ubuntu 9.10 jako sam zadovoljan, ali kad sam uradio nadogradnju na 10.04 više nisam mogao da ga pokrenem. Nabavio sam live cd, probao ali nista. Na kraju sam skontao da je najvjerovatnije do drajvera jer kad ugasim monitor u toku startovanja pa poslije nakon zvuka pri startovanju ponovo ga upalim on normalno radi. kad promjenim rezoluciju opet zatamni displej. Ako neko ima slicno iskustvo malim a da ga je resio neka mi objasni kako da to odradim .

Isti problem imam i ja. To mi se javilo posle update-a. Verovatno ce da se samo od sebe resi putem nekog update-a.
 
Meni se po toj priči čini da pokušavate da setujete rezoluciju koja nije podržana od strane monitora? Možda rezolucija i jeste ali refresh rate nije?
Da li se zatamni displej i kad promeniš na neku manju rezoluciju/refresh?
Boot sa live cd-a nije uspeo? Jel prijavilo neku grešku? Koji monitor/grafičku imaš?
 
Evo probao sam neki stari monitor i sve je super, ubuntu 10.04 radi normalno. Ovaj stari monitor mi je malen 15 " pa cu se ipak vratiti na 9.10 i 19" monitor dok ne izadje sledeca verzija. Inace sto se tice ubuntu distribucije jako sam zadovoljan i sto ga vise koristim sve me vise iznenadjuje tako da sam totalno presao na njega i izbrisao Windows XP.
 
Meni se po toj priči čini da pokušavate da setujete rezoluciju koja nije podržana od strane monitora? Možda rezolucija i jeste ali refresh rate nije?
Da li se zatamni displej i kad promeniš na neku manju rezoluciju/refresh?
Boot sa live cd-a nije uspeo? Jel prijavilo neku grešku? Koji monitor/grafičku imaš?

Da, zatamni displej cim kliknem na onu ikonicu display u administraciji. A monitor mi je 19 " Siemens. Nikakvu prijavljenu gresku prilikom startovanja nemogu da vidim jer monitor moram da ugasim prilikom startovanja racunara.
 
Ja imam drugi problem. Sve je radilo normalno do juce, kada po startovanju racunara ostane crn ekran. Tj. pojavi se da se ucitava ubuntu i onda se ekran iskljuci. Cudi me da se to desava, sobzirom da je sve bilo ok i da nisam nista brljao.
 
Ja imam drugi problem. Sve je radilo normalno do juce, kada po startovanju racunara ostane crn ekran. Tj. pojavi se da se ucitava ubuntu i onda se ekran iskljuci. Cudi me da se to desava, sobzirom da je sve bilo ok i da nisam nista brljao.

Jesi li na 9.10 ili 10.04? I ja kad sam bio na 9.10 i nadogradio na 10.04 to mi se isto dogodilo.
 
Ja imam drugi problem. Sve je radilo normalno do juce, kada po startovanju racunara ostane crn ekran. Tj. pojavi se da se ucitava ubuntu i onda se ekran iskljuci. Cudi me da se to desava, sobzirom da je sve bilo ok i da nisam nista brljao.

Ugasi racunar pri startanju pa kad cujes start zvuk upali monitor pa na display promjeni osvezavanje recimo 60 Hz .
 
Otkud znam koji se update snimio.

Snimio sam Kubuntu 10.04(sinoc sam skinuo iso fajl) i posle login scr. prekine ucitavanje i iskljuci se ekran. Windows 7 radi bez problema. :confused:


инсталирао сам Kubuntu 10.04 одмах по изласку, у првих пар недеља био је поприлично баговит али је сад већ поприлично стабилан. Намерно сам га оставио да бих испратио разлику по изласку нових унапређења и морам приметити да је све боље и боље... (осим што нешто зезају поједини репои..)
 
problem???

pokusavam da instaliram 10.04 lts,pocne normalno, prikaze ubuntu logo sa sve onim novim tackicama ispod ali kad treba da krene instalacija, izbaci mi nesto teksta koje ne mogu tacno da se setim ali sam zapamtio nesto kao "can find live media"

a u virtual box instalacija ide normalno.

pomoc, zna li ko sta o ovome???
 

Back
Top