USB stick

joca22

Početnik
Poruka
39
Molio bih vas dame i gospodo da mi odgovorite, ako je to moguće na nekoliko pitanja:
1. Da li je moguće pomoću "nLite" napraviti butabilni USB fleš sa instalacijom XP ?
2. Imam eksterni HDD(Transcend) na kojem imam snimljenu instalaciju XP SP2 (sa nLite) pa da li je moguće to uraditi sa eksternog ili mora sa CD-a. Usput eksterni HDD je u FAT32 pa da li je to eventualno smetnja ?
3. Znam da bi USB fleš morao da bude najmanje 4Gb, ali neznam da li je brzina bitna i ako jeste šta bih trebao da kupim a šta nikako ne ?
4. Da li je uopšte moguće botati sa eksternog HDD ?
5. Da li ima još koja stvar u vezi ove radnje a na koju bih naročito trebao obratiti pažnju ,ako ima koja ?
U Boot sequence postoje sledeće opcije:
1. Internal HDD
2. CD/DVD/CD-RW Drive
3. Diskete Drive
4. USB Storage Device onboard NIC
U onboard Device: 1. integrated NIC, 2. External USB ports, 3. Media card and 1394, 4. SATA operation, 5. Module Bay Device

Pošto mi je crko optički drajv a Xp se počeo joguniti pokušavam se spremiti za instaliranje.
Ako slučajno ne uspem ovo sam da odradim dali ima neko iz okolice Šimanovaca ili Stare Pazove, Rume ko bi mi ovo odradio a kontakt na PP radi eventualnog sustreta i dogovora. Znam da ovo nije uobičajen način ali šta da radim moram nekako da se vadim.
U očekivanju odgovora Hvala vam unapred! Pozdrav !
 
Molio bih vas dame i gospodo da mi odgovorite, ako je to moguće na nekoliko pitanja:
1. Da li je moguće pomoću "nLite" napraviti butabilni USB fleš sa instalacijom XP ?
2. Imam eksterni HDD(Transcend) na kojem imam snimljenu instalaciju XP SP2 (sa nLite) pa da li je moguće to uraditi sa eksternog ili mora sa CD-a. Usput eksterni HDD je u FAT32 pa da li je to eventualno smetnja ?
3. Znam da bi USB fleš morao da bude najmanje 4Gb, ali neznam da li je brzina bitna i ako jeste šta bih trebao da kupim a šta nikako ne ?
4. Da li je uopšte moguće botati sa eksternog HDD ?
5. Da li ima još koja stvar u vezi ove radnje a na koju bih naročito trebao obratiti pažnju ,ako ima koja ?
U Boot sequence postoje sledeće opcije:
1. Internal HDD
2. CD/DVD/CD-RW Drive
3. Diskete Drive
4. USB Storage Device onboard NIC
U onboard Device: 1. integrated NIC, 2. External USB ports, 3. Media card and 1394, 4. SATA operation, 5. Module Bay Device

Pošto mi je crko optički drajv a Xp se počeo joguniti pokušavam se spremiti za instaliranje.
Ako slučajno ne uspem ovo sam da odradim dali ima neko iz okolice Šimanovaca ili Stare Pazove, Rume ko bi mi ovo odradio a kontakt na PP radi eventualnog sustreta i dogovora. Znam da ovo nije uobičajen način ali šta da radim moram nekako da se vadim.
U očekivanju odgovora Hvala vam unapred! Pozdrav !

Puno ti je jednostavnije kupiti polovan CD-ROM za cca 5 eura i instalirati XP sa cd-a.. jeftiniji je od USB-Stika
 
Ma to sam se i ja bio ponadao ali posle nekoliko dana traženja ovlaštenih a i bilo kojih drugih servisa svi su skoro isto odgovorili: "Za model DELL 500 Vostro ovaj deo je nabavljiv samo iz inostranstva sa rokom isporuke do 3 meseca, cena prava sitnica izašlo bi negde oko 12 000 din. i na kraju su me dotukli "ovo važi samo u garantnom roku". Mislim koji sam ja baksuz da kupim ovo njesra.
 
treba na 'usb storage device'
iz mog iskustva na novijim laptopima bi trebalo d aide bez problema pošto na prastarima ide kao podmazano :think:

(sama windows instalacija treba joj duže da se podigne , zavisi od hardvera )

ae ovako , uzmi testiraj pomoću unetbootin-a (to je program)
http://unetbootin.sourceforge.net/
i skini neki linuks ,ili čak direktno iz njega skini ali neki koji je takozvani Live CD

200MB, na primer ovaj je 200MB .ISO ?
http://www.slax.org/get_slax.php
i posle toga se izabere USB , izabere 'Disk image' i pronađe path do slax-nesto.iso i on ga začas prebaci ;)
(na tri tačkice pored)
bitno je da bude .ISO za ovu svrhu ;) ne onaj drugi paket
.tar je da se napravi fleška bez ovog gore programa ali iz komandne linije,može i tako to je zvaničan način :think:

za slax nije potrebna instalacija na hard disk on ide tako kako ide i bez pantalona :think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top