Knjige za čitanje u porodilištu, predlozi

Poruka
75
Drugarica mi ide u porodilište početkom sledeće nedelje, ležaće tamo nekih sedam dana, a zatim - beba :super:.
Treba se izolovati od tih žena, nijhovih priča :roll:, ovo joj je prva beba, pa je uplašena :eek:.
Pitala me je šta da ponese da čita, pale su mi na pamet priče, ali koje, treba nešto što je neće ni na koji način uzbuditi, znate na šta mislim. Radnju romana treba pratiti, a ne znam da li će imati koncentraciju.
Razmišljala sam i setila se Srđana Valjarevića i knjige "Komo".
O samom Valjareviću nemam neko naročito mišljenje, čitala sam šta ljudi pišu o njemu, neki ga vole baš zbog stila, a drugi misle suprotno. Ali to sad nema veze. Čitala sam i "Zimski dnevnik", ne znam da li i njega da joj preporučim :think: ?
Šta mislite da li ja Komo OK za ovu priliku ? Koliko se sećam tu nema ničega što bi je moglo uzbuditi, potresti, a mogla bi se opustiti.
Šta bi još predložili ?
 
Ne ljuti se, ali drugarica ti i nije neki čitalac ako ne zna šta bi čitala već pita tebe koja takođe ne znaš. Ne ide na nekoliko godina tamo već na nekoliko dana. Porađala sam se dva puta, i veruj da tamo nije atmosfera za čitanje knjiga. Uplašenost će pre izlečiti ako se opusti sa tim ženama, razmeni neko iskustvo. U suprotnom, delovaće baksuzasto i prepotentno.
 
Hvala, specifična je situacija, ona me danas zvala i zamolila da joj preporučim knjige, a podrazumeva se i da joj nabavim. Za rođendan sam joj poklonila "Dan zaljubljenih", Olafa Olafsona, pitam je da li je pročitala, kaže nije. Onda se setim da ima neka priča, deca se dave u reci, nije baš za porodilište, tako sam počela da razmišljam i svakoj nešto fali.
Eto za sada imamo 3, ali samo vi pišite :).
 
moja je preporuka da to bude neka knjiga koja bez napora drzi paznju i gde ce je likovi i radnja privuci dovoljno da se odlepi od sredine. Bila sam vise puta u situaciji da uplasena lezim u bolnici duze vremena i zaista te tudje price jos vise prepadnu i razlude. Knjige su mi bile velika uteha i namerno sam birala da budu knjige koje imaju gorenavdene kvalitete (dakle, mozda cak i ne nesto sto bih u normalnim okolnostima citala). Pravi primer je recimo "Senka vetra" Karlosa Luisa Safona (posle mene je to citala i moja najbolja drugarica u gotovo identicnim bolnickim okolnostima) ili recimo Agata Kristi. Citala sam i epsku fantastiku ali ne znam da li tvoja drugarica to voli.
"Komo" mi se svidela svojevremeno kada sam je citala, pisana je lagano i cita se bez napora tako da bi sa te strane verovatno odgovarala, ali s druge, nije to neka brzopotezna knjiga koja te tera da citas dok je ne zavrsis, a mozda je u bolnici to vaznije. To je samo moje misljenje... Mozes i sama da razmislis na tu temu - koju si knjigu skoro procitala a da nisi mogla da je ispustis dok ne zavrsis...
U svakom slucaju zelim joj da sve lepo prodje
 
Hvala svima :), Senku vetra sam čitala, ali mi se čini preobimnom, a ima "neprijatnih" detelja - čovek bez lica npr. , ako se dobro sećam.
Zaista bih je poštedela, zamisli da ima neke noćne more :sad2:
Usput, pozdravlja te Uma, kaže da ste se lepo igrale na Literarnom kvizu jednog foruma ;).
Kao što je Rada primetila moja drugarica nije neki čitalac - potpuno se posvetila nauci, nije istrenirana i ne znam bojim se da je ova kniga ne uzbudi previše.
Nušićevu autobiografiju imam kod kuće, to joj mogu odneti, za Komo smo se dogovorile.
Ostale knjige nisam čitala, ali uzeću u obzir :cool:.
 
Setila sam se jos jedne koja me je u skorije vreme opustila i nasmejala ali nije glupava i povrsna knjiga - "Udruzenje ljubitelja knjiga i pite ljuskuse", Laguna objavila.
Hvala za pozdrav i uzvracam istom merom :D Kazi Umi da nam svima nedostaje:sad2:

Hvala na predlozima, bila sam u biblioteci, upravo sam se vratila i uzela sam nekoliko knjiga, bibliotekarka mi je preporučila i Kišona, zbirka je "Kamila kroz iglene uši".
I vi meni, ups. Umi :D, nedostajete, pozdrav starom društvu :heart:.
(izvinjavam se na trolovanju)
 
Hvala, već se naoružala sa 3 knjige koje sam joj odnela, a dobila je i
Robin Skiner i Džon Kliz, Kako preživeti život, samo sam listala, pa je ne mogu preporučiti, ali svakako obratite pažnju, kad pročitam napisaću nešto o njoj. Videla sam da je pisana u formi dijaloga psihoterapeuta i klijenta sa mnoštvom zaista smešnih :hahaha: ilustracija.
Postoji još jedna, tek da znate
Robin Skiner i Džon Kliz, Kako preživeti svoju porodicu.
A ja ću, za sebe, potražiti Otmenost ježa ;) .
 
Hvala, već se naoružala sa 3 knjige koje sam joj odnela, a dobila je i
Robin Skiner i Džon Kliz, Kako preživeti život, samo sam listala, pa je ne mogu preporučiti, ali svakako obratite pažnju, kad pročitam napisaću nešto o njoj. Videla sam da je pisana u formi dijaloga psihoterapeuta i klijenta sa mnoštvom zaista smešnih :hahaha: ilustracija.
Postoji još jedna, tek da znate
Robin Skiner i Džon Kliz, Kako preživeti svoju porodicu.
A ja ću, za sebe, potražiti Otmenost ježa ;) .

Ko je objavio Kliza i Skinera? To bih rado citala, bas bi mi prijalo nesto slicno za ovakve sumorne, kisne dane.
 
Treba se izolovati od tih žena, nijhovih priča :roll:, ovo joj je prva beba, pa je uplašena :eek:.
Pitala me je šta da ponese da čita, pale su mi na pamet priče, ali koje, treba nešto što je neće ni na koji način uzbuditi, znate na šta mislim. Radnju romana treba pratiti, a ne znam da li će imati koncentraciju.
Možda bi mogla da čita Sitničarnicu kod srećne ruke, Gorana Petrovića. Ili Moja omiljena supruga, Toni Parsons, zatim Avanture nevaljale devojčice, Mario Vargas Ljosa, Sluškinjina priča, Margaret Atvud...

Hvala na predlozima, što se moje drugarice tiče knjige su izabrane, samo da se vratim na početak teme, Sluškinjina priča npr. je OK, ali ne za čitanje u porodilištu, koliko se sećam tu postoje obešeni ljudi, pa devojkama uzimaju decu, one se ubijaju :sad2:. Sve to može da potrese ženu pred porođaj.
Drago mi je što je dosta vas odgovorilo, ali ja bih se rukovodila onim što sam dala u uvodnom postu, a kao što sam rekla tema će ostati, pa može da služi i kao preporuka sadašnjim i budućim trudnicama koje iz nekog razloga moraju da leže, bilo kod kuće, bilo u bolnici.

Ko je objavio Kliza i Skinera? To bih rado citala, bas bi mi prijalo nesto slicno za ovakve sumorne, kisne dane.
Nisam videla ovo, objavila je IK "Odiseja", imaš sve ovde ;) :
http://odiseja.co.rs/zivotP.html
 
Poslednja izmena:

Back
Top