ISO/UDF nrg. problem

gost 16798

Elita
Poruka
15.861
u neru napravim image, kopiram na fles memoriju, ubacim u deamon i pustim video ali ne mogu da ga narezem ili ga nareze ali na dvd-u nema nista kad ga ubacim u komp... stari video sa mature, morala sam ga prebaciti u dvx jer tad ga power dvd nije citao, sad ga cita al nero nece da ga reze
 
mora da se stavi udf verzija 1.02 ili 1.50 :think:

i da se napravi udf format jer nero po difoltu napravi iso9660 dvd disk ;) ako ovde govorimo o dvd-video?

ako imaš već ISO ili NRG sliku onda mora da ideš na opciju 'Burn Image' u neri
:super:

(ne da selektuješ iz mountovanoga diksa sa daemontools)
:gace:
 
...ja sam napravila disc image (.nrg) na HD, kopirala ga na fles memoriju, prebacila na drugi komp i preko daemon toolsa mogu taj video da pustim sa fles memorije ali taj image file ne mogu da narezem na dvd
... video je sniman u americi, jedva sam ga prebacila u dvx i narezala davno ali sad taj cd koji sam tada narezala ne mogu da pokrenem... dvd orginal nisam mogla ranije da gledam (losa slika)... kad sam videla da je dvx neupotrebljiv ubacim orginal dvd i na power dvd 9 slika je super ali se plasim da ce uskoro i taj dvd da da postane neupotrebljiv... imam nero 6.6.1.6. i 9.4.26.0 ...naravno da idem na burn image....kakve su to verzije 1.02 i 1.50?
 
koliko je veliki taj dvd. ispod 1 gigabajta ili vise od 4.5 gigabajta?

ti možeš da napraviš sliku originalnog diska ?
to je opcija burn image i izabereš Iso recorder ?
tada ga čita sektor po sektor i to je 1:1 kopija originala

da li si tako pravila ili išla na novu kompilaciju ?
ako si pravila novu kompilaciju mora da se napravi dvd-video a ne običan data dvd

dvd video mora da bude sa udf filesystemom 1.02

ako je samo za računar ti možeš i samo iso9660/joliet da izabereš

(pomoću md5 programa izračunaš ček-sumu tog iso - opciono)
 
Ја се само питам, зашто је уопште прављен имиџ тог ДВД-а? Зар није једноставније било да уради просто копирање истог и нарезивање на нови ДВД диск. :think:
 
Image sam napravila na kompu na kome imam nero6 i externi plextor zato sto drugi komp na kome imam nero9 vise ne cita taj dvd. Plextor je i narezao image na prazan dvd ali to sto je narezao ne moze da cita. Prebacim preko flesha taj image na drugi komp i pokusam da narezem sa nero9 ali nece da ga reze - trazi drugi prazan dvd, kaze na ovaj ne moze da reze udf.
Za ovaj dvd nero mi je napravio 2 .nrg fajla - od 4gb i 24kb (svi drugi imigi koje sam pravila u neru imali su samo 1 .nrg fajl). Blind write koji sam nekad koristila za zasticene diskove takodje je imao 2 fajla
Imam alcohol 1.9.2.1705, ne znam dal da probam sa njim..je li moguce da je ovaj dvd zasticen ali zasto mi je nero napravio image koji radi a nece da ga nareze
 
Али зашто стално говориш о "имиџ фајлу", па тај НЕРО ваљда има и опцију копирања ЦД, односно ДВД-а. Јеси ли пробала са "Copy Entire DVD"?
 
То "Copy Entire DVD" пише у NERO Еxpresu, у NERO Burning ROM-u имаш опцију "Copy Disc", где програм сам копира садржај диска на хард, а затим га реже на нови диск (тражиће ти да га убациш).
 
Не знам зашто ти НЕРО прави толики проблем са тим? Јеси ли пробала можда са неким другим програмом да то одрадиш, можда и са неком другом "марком" дискова.
 
...super ti ovaj program - napravio mi image dvd-a (od 4gb) na 2mb
Не разумем?! Ја тај програм већ годинама користим уместо НЕРО-а и никад нисам имао никаквих проблема са њим, само речи похвале! Све више стичем утисак, да ти ту нешто не одрађујеш како треба. :confused:
 

Back
Top