Nadogradnja.....

P

Pikas

Gost
Imam plocu Gigabyte GA-7IXEH i procesor AMD Athlon 900 MHz ,GF 2 MX 100/200 32MB,256 MB SDRAM ,pa me interesuje da li mogu da na ovu plocu stavim (zamenim) procesor XP 1700 (i jaci},GF 4 460 i dodam jos 256 memorije? Unapred hvala
 
Mozes da promenis procesor ako mozes povecati brzinu busa na 133 MHZ...proveri u dokumentaciji ili na samoj ploci da li postoje dzamperi za to. Duron radi na 100 MHz, Athlon na 133 MHz. Mozes dodati memoriju samo bi i one trebale biti na istoj brzini...Rizikujes da budu sporije ili cak da ova slabija i ne radi ukoliko je na 100 MHZ a dodas jednu na 133 MHZ. Za graficku je problem u brzini AGP Slota jer AGP 8X i 4X ne idu zajedno..Razlika je sto je za osmicu napon manji pa ako je stavis na slot 4X ima da izgori..Nadam se da imas dokumentaciju za plocu, ako ne potrazi je na sajtu proizvodjaca maticne. Tu ti sve pise 8)
 
I ja sa imao neki sličan problem. Isto sam hteo da stavim taj procesor Athlon XP 1700, i svi su se naravno složili da može, i kada sam ugradio procesor jednostavno sistem nije mogao da se podigne. Nešto nije bilo u redu. Kasnije sam konsultovao nekog boljeg stručnjaka koji je naravno rekao da Athloni XP ne idu na ove ploče. Zato se dobro raspitaj oko procesora. Mislim da za grafiku neće biti problema.
Pozdrav.
 

Back
Top