Kad tonem...

sebicno..sa jedne tacke,missim ako delimo sve onda delimo i lose a ne samo dobro?:think:

:ok:

Po meni je to pošten odnos...jer ako ja treba da tonem, ne želim još nekoga da povučem sa sobom, to ne bi bilo fer.:neutral:

Pa jeste posten odnos ako se to saopsti pre nego sto nekoga "povuces" sa sobom, pre nego sto sa nekim podelis velika osecanja itd....
I zasto bi neko MORAO da tone? Nije li to odluka pojedinca?
 
:ok:



Pa jeste posten odnos ako se to saopsti pre nego sto nekoga "povuces" sa sobom, pre nego sto sa nekim podelis velika osecanja itd....
I zasto bi neko MORAO da tone? Nije li to odluka pojedinca?

dvosmislena si...:ok:
missim moras da objasnis malo situaciju..na sta konkretno mislis na neku bolest ili nesto na sta se moze uticati?narakomanija,alkoholizam na sta si mislila?
 
:ok:

Pa jeste posten odnos ako se to saopsti pre nego sto nekoga "povuces" sa sobom, pre nego sto sa nekim podelis velika osecanja itd....
I zasto bi neko MORAO da tone? Nije li to odluka pojedinca?

Pazi ja krećem od sebe, da ne radim ono što ne bih htela meni da se uradi...ima situacija u životu kada jednostavno znaš šta te čeka i nije fer uvlačiti još nekoga u tvoje probleme msm ako zaista nekoga voliš pusti ga da može ići dalje a ne da zaglavi s tobom u tvom brlogu.:neutral:
 
:ok:



Pa jeste posten odnos ako se to saopsti pre nego sto nekoga "povuces" sa sobom, pre nego sto sa nekim podelis velika osecanja itd....
I zasto bi neko MORAO da tone? Nije li to odluka pojedinca?

nije odluka pojedinca..mislim samo tog specificnog pojedinca..vec je u pitanju siri uticaj..niko ne tone sam a da drustvo i okruzenje nije potapalo
tako da na konkretno pitanje iz naslovnog posta mogu da odgovorim..zavisi ko je sve saucesnik i kojom merom..oni koji su ucestvovali u potapanju smatram licnom obavezom da povucem sa sobom..one koji nisu u tome ucestvovali smatram da ih valjam sacuvati od sebe i svog pada
 
Pazi ja krećem od sebe, da ne radim ono što ne bih htela meni da se uradi...ima situacija u životu kada jednostavno znaš šta te čeka i nije fer uvlačiti još nekoga u tvoje probleme msm ako zaista nekoga voliš pusti ga da može ići dalje a ne da zaglavi s tobom u tvom brlogu.:neutral:
a ako je taj neko aktivni saucesnik u tom problemu?:think:
 
nije odluka pojedinca..mislim samo tog specificnog pojedinca..vec je u pitanju siri uticaj..niko ne tone sam a da drustvo i okruzenje nije potapalo
tako da na konkretno pitanje iz naslovnog posta mogu da odgovorim..zavisi ko je sve saucesnik i kojom merom..oni koji su ucestvovali u potapanju smatram licnom obavezom da povucem sa sobom..one koji nisu u tome ucestvovali smatram da ih valjam sacuvati od sebe i svog pada

Kako nije odluka pojedinca? Zar potop ne moze da se zaustavi? :think:
 
Pa naravno da uvek postoji neki povod za postavljanje teme...:D cisto me zanima u kojim zivotnim okolnostima bi forumasi zauzeli taj stav o tonjenju,.

pa recimo kada bi znao da mi ta druga osoba ne moze nikako pomoci..jedino u tom slucaju..inace..ovo sto je rekao varilac navar..one koji su pridoneli mom "potapanju" povuk'o bih sa sobom..
 
Kako nije odluka pojedinca? Zar potop ne moze da se zaustavi? :think:
na zalost to je izvan moci jednog pojedinca..da bi se potop zaustavio to drustvo koje potapa treba da prestane da potapa..al posto drustvo misli i veruje da postupa ispravno onda nema ni govora o ikakavom drugacijem stavu osim..ides i ti sa mnom dole..
 
na zalost to je izvan moci jednog pojedinca..da bi se potop zaustavio to drustvo koje potapa treba da prestane da potapa..al posto drustvo misli i veruje da postupa ispravno onda nema ni govora o ikakavom drugacijem stavu osim..ides i ti sa mnom dole..

Pa cek sad..ako ti okruzenje i drustvo u kom jesi ne odgovara pa mozes da ga promenis zar ne? Zar stav na koji se odnosi tema ne odise nekako predajom?
 
pa recimo kada bi znao da mi ta druga osoba ne moze nikako pomoci..jedino u tom slucaju..inace..ovo sto je rekao varilac navar..one koji su pridoneli mom "potapanju" povuk'o bih sa sobom..

Pa obicno covek mora da bude prvo sa sobom nacisto kako da resi problem...drugi moze da bude samo podrska...ali koji su to problemi zbog kojih bi neko razmisljao uopste o tonjenju..to me interesuje....ali sve nesto obilazite ko kisa oko Kragujevca...:P
 
Poslednja izmena:
Pa cek sad..ako ti okruzenje i drustvo u kom jesi ne odgovara pa mozes da ga promenis zar ne? Zar stav na koji se odnosi tema ne odise nekako predajom?
drustvo je svuge i mahom postalo isto zahvaljujuci globalizaciji medija i medijske slike..danas se ljudi isto ponasaju od aljaske do australije i od kamcatke do ognjene zemlje..razlike su u nijansama//

zar ti mislis da je prikaz neke snage "tonem sam" bez obzira na ljude koji su me potapali..necu da ih vucem za sobom jer sam ja dobar i bl bla..

ja cu ih povuci sa sobom..iz dva razloga..delom zbog sebe a delom zbog drugih koji ce isto biti na meti potapanja doticnih osoba ukoliko ih ja postedim te im time stavim do znanja da mogu da potapaju i da prodju nekaznjeno..te se u tom potapanju samo osile
 
Pa cek sad..ako ti okruzenje i drustvo u kom jesi ne odgovara pa mozes da ga promenis zar ne? Zar stav na koji se odnosi tema ne odise nekako predajom?
onemogucavanje u normalnoj socijalizaciji..
kada ti ljudi sire razne price iza ledaj pa drugi ljudi koji cuju te preice pocnu drugacije da te gledaju te pocnes da naleces na prepreke za normlano funkcionisanje od posla preko ostalog jer te sabotiraju ( neko ce reci pa dao si ljudima povoda i ostale gluposti koje se mogu cuti i procitati od kvazi mislioca )
ljudi po pravilu odnosno bolje receno neljudi teze da potope samo one bolje od sebe..i to iz osnovnog razloga jer nisu sposobni da prevazidju tu konkurenciju ako mogu tako da se izrazim..:think:
 

Back
Top