..bar na tren

Violetna

Elita
Poruka
22.085
..biti zaljubljen :zaljubljena:

Koliko ste željni i možda prelazite preko nečega što vidite da nije po vašem
ukusu da biste doživeli malo strasti i poleta...hormoni su tu koji dovode do
euforije - dopamin, noradrenalin - hormon stresa, ubrzano znojenje i rad srca
i serotonin - dovodi do zadovoljstva ili ako ga ima premalo ili previše dovodi do
čudnog ponašanja ili depresije? Šta je to preko čega ste
prelazili, a da vam je posle smetalo :)?
 
..u čemu različitost, u razmišljanju, ponašanju ili..?

skoro svemu
bili smo istog obrazovanja, istih moralnih pogleda :lol:, ali različiti u svemu ostalom - od hrane, interesovanja, muzike do životnih ciljeva
trajalo je zahvaljujući mojoj toleranciji, jer je on baš i nije imao :lol:, a puklo je jer je hteo da me menja i modeluje po svom ukusu
 
..biti zaljubljen :zaljubljena:

Koliko ste željni i možda prelazite preko nečega što vidite da nije po vašem
ukusu da biste doživeli malo strasti i poleta...hormoni su tu koji dovode do
euforije - dopamin, noradrenalin - hormon stresa, ubrzano znojenje i rad srca
i serotonin - dovodi do zadovoljstva ili ako ga ima premalo ili previše dovodi do
čudnog ponašanja ili depresije? Šta je to preko čega ste
prelazili, a da vam je posle smetalo :)?
Preko svega moze da se predje, ali je pitanje koliko ce to potrajati, minut, dan, godinu...
Cak i preko nedostatka privlacnosti, e to su veze razumske, deluju skladno...
 
Ja sam osoba koja u odnosu s nekim može mnogo toga da proguta,prećuti i pređe preko nekih stvari...problem je samo u tome kad se to nagomila, mora da izađe i tada nastaje zemljotres koji ne ostavlja ništa....ali treba stvarno mnogo vremena za tako nešto.
 
skoro svemu
bili smo istog obrazovanja, istih moralnih pogleda :lol:, ali različiti u svemu ostalom - od hrane, interesovanja, muzike do životnih ciljeva
trajalo je zahvaljujući mojoj toleranciji, jer je on baš i nije imao :lol:, a puklo je jer je hteo da me menja i modeluje po svom ukusu
Ne znam, mislim da mi muzika i interesovanja ne bi smetali, ako je sve ostalo kompatibilno.
U sustini, treba utvrditi kojih par kriterijuma je obavezno i ne odstupati od toga.
Ako trazis 10 stvari, tesko da ces naci.
Najbitnije je kakav odnos imate, mnogo bitnije od toga kakvi ste pojedinocno (mislim na ukuse, obrazovanje i sl)
 
Presla sam preko necije nesigurnosti..:roll:..mada mi se cini da je vise utripovana nego sto je zaista prisutna....

P.s. inace mi je najbitnije da osoba zna sta hoce, da je stabilna, zrela licnost i da imamo iste poglede na svet, ta tezimo ka sl. ciljevima...ostalo nije problem...
 
Ne znam, mislim da mi muzika i interesovanja ne bi smetali, ako je sve ostalo kompatibilno.
U sustini, treba utvrditi kojih par kriterijuma je obavezno i ne odstupati od toga.
Ako trazis 10 stvari, tesko da ces naci.
Najbitnije je kakav odnos imate, mnogo bitnije od toga kakvi ste pojedinocno (mislim na ukuse, obrazovanje i sl)

e, veruj mi, trajalo je par godina... meni nije smetalo da ide sa društvom na koncerte muzike koju on sluša, da se u slobodno vreme bavi stvarima koje mene zaista ne interesuju, ali je on stalno kukao kako mi ne možemo ništa zajedno da radimo :eek: jer nas ne interesuju iste stvari
gomilaju se te razlike, negde počne lagano da puca... j'bg, sličan se sličnom raduje, istina živa
 
Ne znam, mislim da mi muzika i interesovanja ne bi smetali, ako je sve ostalo kompatibilno.
U sustini, treba utvrditi kojih par kriterijuma je obavezno i ne odstupati od toga.
Ako trazis 10 stvari, tesko da ces naci.
Najbitnije je kakav odnos imate, mnogo bitnije od toga kakvi ste pojedinocno (mislim na ukuse, obrazovanje i sl)

Da, najbitnije je imati dobre odnose :per: :lol:

Ni meni ne bi smetalo i ne smeta mi sto ne volimo iste stvari.
Bitno je da imamo iste vrednosti i da se oko bitnih stvari slazemo
 
e, veruj mi, trajalo je par godina... meni nije smetalo da ide sa društvom na koncerte muzike koju on sluša, da se u slobodno vreme bavi stvarima koje mene zaista ne interesuju, ali je on stalno kukao kako mi ne možemo ništa zajedno da radimo :eek: jer nas ne interesuju iste stvari
gomilaju se te razlike, negde počne lagano da puca... j'bg, sličan se sličnom raduje, istina živa

pazi ja sam bila u vezi sa tipom koji nikavih dodirnih tačaka nije imao sa onim što mene interesuje ali nekako ne znam ni sama prilagodili smo se jedno drugom...mislim da to sa različitošću nema veze...čini mi se da taj tvoj i nije želeo da prihvati toju različitost i malo da joj se prilagodi...ako ništa drugo makar da je prihvati bez obaveznog prilagođavanja.
 
e, veruj mi, trajalo je par godina... meni nije smetalo da ide sa društvom na koncerte muzike koju on sluša, da se u slobodno vreme bavi stvarima koje mene zaista ne interesuju, ali je on stalno kukao kako mi ne možemo ništa zajedno da radimo :eek: jer nas ne interesuju iste stvari
gomilaju se te razlike, negde počne lagano da puca... j'bg, sličan se sličnom raduje, istina živa

I agree...:ok:
 
pazi ja sam bila u vezi sa tipom koji nikavih dodirnih tačaka nije imao sa onim što mene interesuje ali nekako ne znam ni sama prilagodili smo se jedno drugom...mislim da to sa različitošću nema veze...čini mi se da taj tvoj i nije želeo da prihvati toju različitost i malo da joj se prilagodi...ako ništa drugo makar da je prihvati bez obaveznog prilagođavanja.

skorpijica- zivim za ljubav :heart:... i spremna na mnogo toga, da bi stvari funkcionisale... da igraju leptirici u stomaku :zaljubljena:

suprotnosti se privlace... slican se slicnom raduje... a zivot je cudo, mastovitije od nas... ;)
 
zvoco, rekoh negde da sam ja tu bila tolerantna, a da je on mene hteo da menja po svom ukusu :D

suprotnosti se privlače, ali kad izgustiraju jedno drugo, ne ostaje nikakva zajednička stvar koja bi ih i dalje držala
 
zvoco, rekoh negde da sam ja tu bila tolerantna, a da je on mene hteo da menja po svom ukusu :D

suprotnosti se privlače, ali kad izgustiraju jedno drugo, ne ostaje nikakva zajednička stvar koja bi ih i dalje držala

nekada slicnosti dosade jedno drugom.... bas zbog prevelike slicnosti.. a suprotnosti se mogu stalno poticati ;)

mogla bih navesti dosta primera iz okoline, gde mnogo bolje funkcionisu suprotnosti, na duuuge staze ;)

zivot je cudo...
 
zvoco, rekoh negde da sam ja tu bila tolerantna, a da je on mene hteo da menja po svom ukusu :D

suprotnosti se privlače, ali kad izgustiraju jedno drugo, ne ostaje nikakva zajednička stvar koja bi ih i dalje držala

Upravo tako.
A razlog sto nije uspelo, verovatno lezi u njegovom nedostatku tolerancije. Kao sto kazes, hteo je da te prilagodi sebi, a nije bio spreman da se tebi prilagodjava.
 
nekada slicnosti dosade jedno drugom.... bas zbog prevelike slicnosti.. a suprotnosti se mogu stalno poticati ;)

mogla bih navesti dosta primera iz okoline, gde mnogo bolje funkcionisu suprotnosti, na duuuge staze ;)

zivot je cudo...

Čini mi se da nekad suprotni funkcionišu, pod uslovom da se nadopunjuju i uče, a slični jer su u harmoničnom odnosu, pa ko kako voli:lol:.

a vidim da ovde i nije bio takav slučaj:
a da je on mene hteo da menja po svom ukusu :D

suprotnosti se privlače, ali kad izgustiraju jedno drugo, ne ostaje nikakva zajednička stvar koja bi ih i dalje držala
 
veze su niz okolnosti, slucajnosti...

ja nisam do sada ostvarila harmonicnu vezu sa osobom koja super zvuci na papiru

schatje, sve smo mi imale takvu vezu, sada da li sa slicnom ili suprotnom osobom, ili cak sa obe...
jednostavno, okolnosti, vreme cine svoje
 
Prelazila sam preko mnogo toga, ali ni slucajno iz razloga koje pominjes. Prelazila sam preko losih postupaka, reci, situacija, jer sam tada mislila da moram preci.

Biti zaljubljen (po mom misljenju) ne podrazumeva trpeti bilo sta i cim bi morala preci preko necega sto me zabolelo ili povredilo zaljubljenost bi prosla sama od sebe.

A pesmu koja te inspirisala prosto obozavam.
 
..biti zaljubljen :zaljubljena:

Koliko ste željni i možda prelazite preko nečega što vidite da nije po vašem
ukusu da biste doživeli malo strasti i poleta...hormoni su tu koji dovode do
euforije - dopamin, noradrenalin - hormon stresa, ubrzano znojenje i rad srca
i serotonin - dovodi do zadovoljstva ili ako ga ima premalo ili previše dovodi do
čudnog ponašanja ili depresije? Šta je to preko čega ste
prelazili, a da vam je posle smetalo :)?

Ne prelazim nikada preko toga, ako neko ima potrebu da svoju veličinu pojave umanjuje važnošću moje, gde veza prerasta u nadmetanje i kada me neko sapliće. Kada neko ne zna šta hoće, kada nema hrabrosti za neke stvari, kada u pogrešno vreme želimo iste stvari, kaad je neko potpuno različitog karaktera nego što je moj. Prešla sam preko toga jednom i nikada više. :heart:
 

Back
Top