Бесмислени лик - Срђан Срећковић, министар за дијаспору

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Srđane, sine, mora li ta dijaspora

Sjajan lik ovaj Vukov mali, zadužen za dijasporu i okolinu! Vrhunski stručnjak kojeg je na ministarsku funkciju preporučila činjenica da ima tetku u Kanadi i da je kao mali tri godine zaredom letovao u Leptokariji, ostvarivši značajne kontakte sa našima koji su na plaži prodavali krofne i ulje za sunčanje


Stupivši na funkciju Vukov mali, alijas Srđan Srećković, zasukao je rukave i prionuo na ozbiljan posao - držanja dijaspore podalje od Srbije!

Mislim, u suprotnom to ne bi bila dijaspora, niti on ministar, niti bi za stranku od 0,15 odsto podrške u glasačkom telu moralo da se izmišlja mesto u Vladi.

Dakle, Srđan je u startu postavio stvari na svoje mesto: „Ostajte tamo, jer nas kao dijaspora interesujete samo dok ste zadnjicom van matice, a buđelarima u njoj! Ako vam treba razlog da se ne vratite, evo, ja sam tu - gledajte i očajavajte!"

Međutim, daleko od toga da Srki Boj ne održava žive kontakte sa rasejanjem i ne čini sve kako bi ojačala ta iskonska veza sa rodnom grudom - svakog ponedeljka sabajle on na beogradskom aerodromu presreće pevaljke po povratku iz vikend pečalbe i raspituje se: „Je li, kako su? Koliko ih je? Hodaju li na dve noge kao i mi? Pitaju li za mene? Tuguju li za Srbijom? Ima li koji evrić/dolar/franak viška? Jesu li se rasplakali kada si podvrisnula da je pesma „Mile voli disko" specijalno od mene i Vlade za njih? Jesi li mi donela onaj parfem?"

Daleko i od toga da je Srle još jedan od onih koji džaba jedu 'leba sa Mirkove trpeze (a o našem trošku) - evo, baš se pre nekoliko dana (posle nekoliko godina apstinencije) oglasio i obznanio da je zagledan u belinu svoje službene agende došao na genijalnu ideju - apelovati preko „Fejsbuka" na dijasporu da glasa za našeg predstavnika na Evrosongu! Uh, baš sam se umorio, dosta od mene za ovaj mandat - idem kod čika Vuka i teta Danice na četničko-liberalnu gibanicu!

Čovek je komotno, bezmalo dve godine, čučao u zasedi kabineta i čekao da mu nešto padne na pamet, pa da se oglasi i demantuje abrove da na njega ostali ministri kače jakne i sakoe, ubeđeni da je reč o čiviluku koji neodoljivo podseća na onog malog Srećkovića što izigrava oduševljenu masu dok Vuk govori na Ravnoj gori...

No, nije to sve što je Srele uradio za svojeg mandata, ne! Ministar za „Fejsbuk" i „tetris" primio je, neposredno pred put u Oslo, i našu evrovizijsku uzdanicu lično, valjda morajući nekako da opravda dolazak na posao tog dana?!

Ili je ministar kulture i informisanja bio zauzet (pod uslovom da Bregovićevo delo spada pod kulturu) cenzurisanjem medija, pa je plavokosog „kisni me, stisni me, Ljubice, čobanice, prepelice, haubice..." dečarca uputio na jednako važnog čiku, koji isto prima masne pare za rešavanje ukrštenica u kabinetu...

Kako god, tek primio ga je i okuražio pred životni nastup: „Milane, sine, ti sad postaješ deo dijaspore, što znači da ćeš biti pod mojom zaštitom! Nemoj tamo da si nam obrukao Srbiju, 'Grand' i pradedove koji su se pre tebe takmičili na Evroviziji i Kajmakčalanu! Zapamti, 'Ovo je Balkan, Balkan-kamon', i pošalji čika Srđi razglednicu iz rasejanja, skupljam ih za CV ako bude trebalo za neku buduću koaliciju! Ajd' sad idi da bi mogao da se vratiš, a kad se vratiš reći ćemo da je to mojom zaslugom i da za tobom stižu i ostali... Lepo sad zapiši na to papirče - Srđan Srećković, ministar za dijasporu... ne smej se, stvarno jesam... i javi ako odustane neka od devojčica iz plesne grupe, pa da bata Srki utrči - odlično igram kako drugi sviraju!"

Elem, sad se već može naslutiti da će sledeći bravurozni potez ministra za Milana i Bregu biti obilazak dijaspore na „Farmi", kako bi ih ohrabrio da izdrže u „tuđini" jer je majčica matica uvek uz njih.

- Duša me zaboli kad vidim da potomci naših iseljenika slabo govore srpski, kao gospodin Gagi! Plače mi se što gospođa Brunclik, nekad istaknuta umetnica u Srbiji, ovde muze krave, a saobraćajni inženjer Bojanić preživljava osam infarkta dnevno zbog žala za domovinom!!! Ne bio ja Srđan Srećković Srećko (Šojić) ako na „Fejsbuku" ne osnujem grupu „Pomoć za Srbe iz dalekog Lisovića - naši su iako su budale" - već ga čujem kako viče u kameru, dok ga obezbeđenje odvodi u izolaciju, da mu objasne neke stvari...

Sve u svemu, Vukov mali je zaista sjajan lik - još samo da nije našim novcem plaćen za to.

Uz kolege iz Vlade čini da se osećam kao Jagodinka Simonović kojoj je Perica zašao za leđa... samo što je ona uživala u tome...


Imate li i vi takav osećaj?

Mihailo Medenica
 
Vrhunski stručnjak kojeg je na ministarsku funkciju preporučila činjenica da ima tetku u Kanadi i da je kao mali tri godine zaredom letovao u Leptokariji,


Да ли се и вама чини да сва та грчка туристичка места имају имена као неке полне болести?
Лептокарија, Вуљгамени. Камена Вурла................
 
Стварно, колико процената гласача подржава СПО?
постоје ли неке анкете које имају одговор на ово питање?

Da se u ovoj zemlji išta odvija uz minimum logike ti odavno ne bi čuo za izraze : SPO, G17+ i još mnogo vlatitih imena i prezimena ... Ali, instituciji su potrebni i žuti mravi ako su bitni za 50% + 1.
 
Kolko je bilo koji ministar smislen ili besmislen od 90.-te na ovamo je diskutabilno ali je činjenica
da samo kod njega nije nađeno ''besmisleno trošenje'',
koje je pronađeno kod skoro svih ostalih ministara...Verovatno je u pitanju neki ustupak SPO-u,misim:eek::mrgreen:

Он сам и цело то Министарство
заједно са свим запосленима
је апсолутно бесмислено трошење ...

:dash::dash::dash:
 
Он сам и цело то Министарство
заједно са свим запосленима
је апсолутно бесмислено трошење ...

:dash::dash::dash:
Ovaj predlog da dijaspora ima predstavnike je sasvim ok:)
Posebno jer nas je sve više u dijaspori,uskoro niko neće ni ostati da ''drži plamen'':mrgreen:
 
Ovaj predlog da dijaspora ima predstavnike je sasvim ok:)
Posebno jer nas je sve više u dijaspori,uskoro niko neće ni ostati da ''drži plamen'':mrgreen:

тај предлог је изузетно лош преседан, који најављује наставак политике ове државе да охрабрује одлазак у иностранство и останак ван земље,
овај предлог руга се свима нама и смеје се у лице демократији...
 
Ама чиста будалаштина,
имамо више Министарстава него Кина ????

Да али ми смо већи, богатији и имамо већу дијаспору од Народне Републике Кине.
То је одговор а и брже се развијамо од Кине па нам сразмерно и администрација расте...
 
тај предлог је изузетно лош преседан, који најављује наставак политике ове државе да охрабрује одлазак у иностранство и останак ван земље,
овај предлог руга се свима нама и смеје се у лице демократији...
Ovo ko da je piso mladidemokrata:mrgreen:
 
Dečko je zajebant a što se tiče političkih stavova daleko je od pravih yellowsa,pre bi reko da je vaški:mrgreen:
Nick je izabrao verovatno iz zeza:mrgreen:

Ласка ми што се не може разазнати чији сам,
нисам у зајебант нисам дечко и ништа не радим из, како сте рекли зезе, у
сваком случају молио бих Вас да прекинете дискусију о мојој личности, хвала.
 
Dečko je zajebant a što se tiče političkih stavova daleko je od pravih yellowsa,pre bi reko da je vaški:mrgreen:
Nick je izabrao verovatno iz zeza:mrgreen:

Значи нашка вашка ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
ма нема везе док је добре зезе ... :lol::lol::lol:

Него шта ћемо са Срђаном - НЕшапером,
да га пошаљемо на дошколовавање
на СуперУлтраГига МегаТренд Универзитет (као ону "сармицину" СЕКРЕТарицу)
или код Чумета на Сингидунум ???

Да се не брукамо, ако не морамо, јел ...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Стварно, колико процената гласача подржава СПО?
постоје ли неке анкете које имају одговор на ово питање?

Postoje, SPO je uvijek na redovnim anketama. Prema posljednjim čini mi se da je porastao negdje sa 0,5%-0,8% na 1,4%-1,7% kako stoji sada.
 

Back
Top