Gozba/ Veliko ždranje

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Recimo da treba da se pozdravite sa vama dragim ljudima, jer napuštate zemlju, planetu, život... nebitno. Tek, želite da se oprostite sa stilom, da pozovete ljude koji su vam dragi, i da im pružite neverovatno zadovoljstvo. Gozbu ne plaćate i ne kuvate vi, nego... duh iz čarobne lampe. Dakle maštamo o hrani :pivce: :zjede: :kolac:
Koga zovete? Gde bi se odigrala ova gozba - napolju? U zatvorenom prostoru? U bašti, pored mora, ispod zemlje? Šta bi se našlo na meniju? Predjela? Dezerti? Egzotično ili tradicionalno nacionalno? Pustite mašti na volju :)
 
Pu prva :)

Ja bih napravila veliku zurku u nekoj fensi vili,pored bazena
Sa svedskim stolom prepunim svakojakih djakonija,voca,slatkisa...i picem naravno :)

Pozvala bih sve koje znam..i one koje volim i one koje bas i ne volim...
Prethodno bih se skockala do yaya...pa da oni koje ne volim crknu od muke :lol::lol: i imaju o cemu da pricaju kad odem :mrgreen:
 
napolju, u basti, pored fontane iz koje bi kuljao sampanjac po telima posejdona i omiljenih mu nimfi :)
muzika bi svirala kao da je kraj sveta, a trbusne plesacice bi plesale ispred lagano obucenih gostiju u blagom transu... mirisi afrodizijaka sa levanta bi se mesali sa dimom vatri koje bi osvetljavale noc crvenkastim odsjajem.
morski pauci i jastozi, krabe i oktopodi bi se sluzili za predjelo, nosili bi ih mladi, zgodni, preplanuli robovi na ramenima u velikim posudama u obiku galija
na meniju bi se nasla i divljac, uz crveno vino, meso jelena, divljih patki, i punjenih srndaca... sve bi bilo ukraseno perjem paunova i bljestalo bi na posluzavnicima od dragog kamenja
...
 
J.e.l.e.n.a. daj to malo konretnije, 'đakonija' ne znači niša, uživi se malo u stvar :)
Gledaj kako je Mojrae detaljna :lol:

Za moju gozbu bi bilo jako važno da ima gde da se prilegne. I mislim da bi najbolje bilo da oko jednog stola budu 4 duple ležaljke, za četiri para, odnosno osam gostiju, i jedno deset takvih stolova, odnosno 80 ljudi na gozbi, pa vremenom mogu da menjaju ležaljke. Sve se odigrava u velikoj bašti, punoj voćki, pored bašte da bude potok. Stolovi i ležaljke su pod krošnjama drveća. ALI: bašta bi morala da bude dovoljno izolovana da bismo imali utisak da smo jedini ljudi na planeti, a opet dovoljno blizu civilizacije da oni kojima dosadi žubor potoka i cvrkut ptica mogu brzo do stignu do lokalne rupe od bara (gde bi ih, a da gosti ne znaju, takođe čekali moji ljudi sa veoma širokogrudim asortimanom tvrdih i tvrdjih pića, odličnom kafom i izborom cigareta i cigara iz celog sveta. I lakih droga, što da ne).

Gozba bi trajala tri dana i dve noći, a uz - ili pre i posle- povremeni kulturni program (projekcije omiljenih filmova pod vedrim nebom i koncerti) bi mnogobrojni konobari - neuniformisani, ali svakako veoma prijatnog izgleda i ponašanja - služili doručak, užinu, ručak, i večeru u nekoliko navrata. Sad ću da sastavim meni.
 
ja detaljna, a ti si i na lezaljke mislila, ja jos ne znam na cemu ce sav taj narod da jede :lol:
moji gosti... bi stizali sa razlicitih krajeva sveta, ne znajuci gde je odrediste ni zasto dolaze - svima bi im pozivnice urucili istog dana, na ruke, bez reci. cvet krina, kratka poruka ispisana zlatnim prahom i karta koja bi ih vodila do druge, pa do trece destinacije.
pozvala bih sve prijatelje i poznanike, samo ljude do kojih mi je stalo.
jela bi se smenjivala, pastete od labudova i divljac bi bili zamenjeni volovima iz kobea i prasadi tovljenoj jeguljama, sosovi od tartufa i cezarevih amanita bi ustupili mesto vocu i slatkisima dok bi se vino polako uvlacilo u sve pore, mameci rumenilo, sjaj u ocima i osmehe...
i naravno, vece bi se zavrsilo bahanalijama, koje bi otpocele drugarice meneade (njih bih birala na krstarici, da bude svima zanimljivije) :lol:
 
Bila bi na obali jezera, pored suma i topla planinska koliba sa kosim anti-sneg krovom..

Hrana- losos kanapei, jez sa kozicama, ahino, skoljke, rostiljalo bi se, kokteli u izdubljenim lubenicama, vino, pivo ... za svakoga po nesto :aha:

Akcenat na prirodi i toploj, opustenoj atmosferi ;)
 
Recimo da treba da se pozdravite sa vama dragim ljudima, jer napuštate zemlju, planetu, život... nebitno. Tek, želite da se oprostite sa stilom, da pozovete ljude koji su vam dragi, i da im pružite neverovatno zadovoljstvo. Gozbu ne plaćate i ne kuvate vi, nego... duh iz čarobne lampe. Dakle maštamo o hrani :pivce: :zjede: :kolac:
Koga zovete? Gde bi se odigrala ova gozba - napolju? U zatvorenom prostoru? U bašti, pored mora, ispod zemlje? Šta bi se našlo na meniju? Predjela? Dezerti? Egzotično ili tradicionalno nacionalno? Pustite mašti na volju :)
ne bi se desila :lol:
... ljudima do kojih mi je stalo volim da posvetim 100% svoje paznje
drugim rijecima, za svakog odvojim njegovo vrijeme 1:1 za "oprastanje", u skladu sa karakteristikama veze koju djelim sa konkretnom osobom

nikako svi na gomili i svi na isti nacin, na istoj lokaciji, u isto vrijeme, kao da su iste osobe, sa istim preferencijama i potrebama, sa kojima djelim iste stvari u istoj jacini i bez varijacija
 
mmm kakva tema
planina,neka usamljena vikendica,ali ono nije neka koliba nego luksuzno
zurka je napolju i unutra
klopa: glavno je pice,niste valjda sumnjali u mene:mrgreen: znaci od koktela,preko piva,sampanjca do vina ...za klopu uglavnom bi to bile grickalice tipa koktel zalogajcici,kanapei i to.gledala sam ove zene sto prave razne zayebancije na kulinarstvu i odusevila mada mi fibi3 rece da je danas svaka slava na taj fazon
ali eto meni se jede to-kulen,kajmak,gibanice:mrgreen:
nista seriozno
imalo bi nesto i da se dune
slatkisi naravno,sve domace :)
bas sam jednostavna :manikir:
 
Ja bih se svakako više posvetila ambijentu, muzici i piću, tek na kraju hrani.
Obavezno na obali mora uz dobro poznati miris, šum talasa i lagani topli povetarac. Baldahini i udobne fotelje da može i da se prilegne.
Muzika ambijentalna, Budha bar varijanta...
Pića sva moguća i obavezno koktel majstori koji bi nam non-stop pravili neke egzotične koktele, ali da nisu jaki, da možemo što više da probamo i što duže uživamo...
Mmmmm...
Klopa bi bila tipa kanapea, samo da se mezi da može što više da se popije. :malav:
 
razumem... i ja bih se sa bliskima oprostla 1:1
al' na kraju bi ipak pala i gozba
nek' ide život
a i svi moji vole da klopaju

nego ne mogu da pišem o klopi, mnogo sam se najela pre ove teme, pa nisam inspirisana za maštanje
ali sigurno bih imala bure svežeg soka od pomorandže, to je čarobni napitak

i verovatno bih imala tematske stolove
Skandinavija
Mediteran
Bliski Istok
Kina, japan, Vijetnam i Tajland :lol:
shvatate šta hoću da kažem, onda bi ljudi kružili i klopali prema trenutnom raspoloženju :)

i pića, naravno, iz svih delova sveta - od akvavita do sakea :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je super :)

Linda, Eli, pa kako, majku mu, tako malo hrane? Vi ni u mašti sebi ne dozvoljavate veliko ždranje?

A bre Muvi:heart: gde nadje alkose da prozivas za hranu ( sorry Eli ne znam te ic, sl s kim se taki si:lol:)mislim, i meni hrana nije bas nejka bitna stavka:cool: cisto ono kao podloga da moze da se popije sto optimalnije:) al ajd, kad smo kod hrane, a posto, jelte, zurka traje n vece od jednog dana i noci, moze i varijanta sa serviranjem u potpunom mraku:rumenko: ta mi se ideja iz vise aspekata svidja:cool:
 
ali gozba traje 3 dana! mora da se jede
zato sam i postavila tolike stolove
i najrazličitije kuhinje
riba može da se jede do iznemoglosti, recimo, a uvek se osećaš lagano i poletno
samo u rl neko moja da je kupi, čisti i sprema, a na krstarici se samo stvori, kad napišeš reč :)
 
Svako opraštanje nosi tugu, svaka takva gozba pomalo podseća na daću.
Zato bih se ja najradije oprostio od najdražih u stilu Bilba Baginsa - napravio bih žurku sa puno muzike i zezanja, sa nekim levim povodom, a onda bih samo rekao da idem i otišao.
 
A bre Muvi:heart: gde nadje alkose da prozivas za hranu ( sorry Eli ne znam te ic, sl s kim se taki si:lol:)mislim, i meni hrana nije bas nejka bitna stavka:cool: cisto ono kao podloga da moze da se popije sto optimalnije:) al ajd, kad smo kod hrane, a posto, jelte, zurka traje n vece od jednog dana i noci, moze i varijanta sa serviranjem u potpunom mraku:rumenko: ta mi se ideja iz vise aspekata svidja:cool:

Slažem se, pogotovo što meni ništa ne znače ti golubovi i ostala egzotika. Ja jedem šta mi daš, ne biram mnogo. :D
 
A bre Muvi:heart: gde nadje alkose da prozivas za hranu ( sorry Eli ne znam te ic, sl s kim se taki si:lol:)mislim, i meni hrana nije bas nejka bitna stavka:cool: cisto ono kao podloga da moze da se popije sto optimalnije:) al ajd, kad smo kod hrane, a posto, jelte, zurka traje n vece od jednog dana i noci, moze i varijanta sa serviranjem u potpunom mraku:rumenko: ta mi se ideja iz vise aspekata svidja:cool:

pa, ja mislila da smo sve ovde renesansne žene :lol:
dobra ti je ovaj mrak :cool:

pa ništa, onda maštajte o piću, al' da bude perverzno!
 

Back
Top