U Mogadišu u posljednje dvije sedmice ubijeno najmanje 60 ljudi

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Somalija
U Mogadišu u posljednje dvije sedmice ubijeno najmanje 60 ljudi
U sukobima islamista i provladinih snaga u somalijskoj prijestolnici Mogadiš u posljednje dvije nedjelje ubijeno je najmanje 60 ljudi, više od 50 je ranjeno a 14.300 raseljeno - upozorio je Visoki komesarijat Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR), prenose agencije.

Prema informacijama s terena, 60 osoba je ubijeno, a više od 50 ranjeno u uličnim borbama. Više od 14.300 civila je pobjeglo u posljednje dvije nedjelje - kazao je portparol UNHCR-a Andrej Mahecic.

On je na konferenciji za novinare u Ženevi naveo da većina raseljenih, njih oko 9.300, nije napustila Mogadiš.

- Veliki broj porodica je u bezizlaznoj situaciji, stisnute u opsjednutom gradu - upozorio je portparol UNHCR-a.

Prema njegovim riječima, somalijska prijestolnica je "pozornica" okrutnih sukoba između provladinih snaga koje podržava Mirovna misija Afričke unije (AMISOM) i islamskih pobunjenika iz pokreta Eš-Šabaab koji su prije šest dana započeli najjači udar iz pravca predsjedničke palače u Mogadišu.

Provladine snage imaju kontrolu nad samo malim dijelom Mogadiša, sa 6.000 ugandskih i burundskih vojnika iz misije AMISOM raspoređenih na strateškim gradskim zonama, dok većinu grada kontroliraju pobunjenici. Krhka prijelazna vlada somalijskog predsjednika šeiha Šarifa Ahmeda formirana je u januaru 2009. i podržava je međunarodna zajednica. Međutim, intenziviranje nasilja od početkom godine prinudilo je oko 200.000 Somalijaca da napuste svoje domove.

UNHCR je istaknuo da su suočeni s nepredvidljivim povećanjem bujice izbjeglica u regionu, mada je više od 580.000 osoba zatražilo sklonište u susjednim zemljama.

Od početka građanskog rata, koji u Somaliji, s prekidima, traje od 1977. godine, u toj afričkoj zemlji je zabilježeno oko 1,4 miliona raseljenih osoba.
(FENA)
 
Nadam se da ce organizacija Al Sabab da pobjedi provladine snage i da ce se proglasiti Islamska drzava Somalija.Al Sabab i Hizbul Islam kontroliraju veci dio Somalije i treba samo zauzeti cijeli Mogadis sa vladinim snagama i da se proglasi prevrat i da se proglasi novo drzavno ustrojstvo.Na sjeveru je stacionirana Americka vojska a to je oblast Somaliland koja se granici sa Etiopijom i Dzibutijem.Isto kao i u Afganistanu i Iraku, Americka vojska se mora povuci i ostaviti Somaliju narodu da bira slobodnom voljom drzavno ustrojstvo i Islamsku drzavu Somaliju.Somalijci su veoma dobri muslimani i vecinom su Sunnije ali mnogi od njih su postali Selefije to je slicno Vehabijama.
 
Nadam se da ce organizacija Al Sabab da pobjedi provladine snage i da ce se porglasiti Islamska drzava Somalija.A Sabab i Hizbu Islam kontorliraju veci dio Somalije i treba samo zauzeti cijeli Mogadis sa vladinim snagama i da se proglasi prevrat i da se proglasi novo drzavno ustrojstvo.Na sjeveru je stacionirana Americka vojska a to je oblast Somaliland koja se granici sa Etiopijom i Dzibutijem.Isto kao i u Afganistanu i Iraku, Americkavojska se mora povuci i ostvaiti Somaliju narodu da bira slobodnom voljom drzavno ustrojstvo i Islamsku drzavu Somaliju.Somalijci su veoma dobri muslimani i vecinom su Sunnije ali mnogi od jih su postali Selefije to je slicno Vehabijama.

Aj pisi jos, bas nas zanima.
 
Jedino tako mogu muslimani da se oslobode stranog utjecaja i da proglase samostalnu drzavu koja cebiti bazirana na Serijatu i biti Islamska drzava.Istotako se i Talibani boreprotiv mnogo jaceg neprijatelja i uspjevajuda zadaju udarac NATOsnagama i da ih otjeraju sa polozaja.U Islamskim zemljama jeutoku Islamska revolucija i prevrati koji trebaju uslijediti kako bi na vlast dosli muslimani koji vjeruju u Serijat.Egipat je jednatemprirana bomba koja moze eksplodirati i da se razvije jedna borba za Islamsku drzavu.
 
Somalijci su muslmani kao i Bosnjaci i tako su dobri i drgi da ih covjek ne moze odliti a da ih ne zagrli.Somalijci su dokazali do sada da su izvrsni borci i da zele osloboditi svoju zemlju stranih vojski i da zele imati muslimanksu drzavu koja ce biti izvanredna u tom dijelu Afrike.Somalija moze da rijesi sebi keonomske probeme ako ih ima jer i ona moze steci naftu jer ima pustinju sjevrenom dijelu zemlje a uz to imaju izlaz na more i imaju izlaz ka hrani a to je ribama.Uz jako drzavno ustrojstvo Somalija moze da postigne mnogo u ekonomiji i da ima pun budzet novca.Somalija ce biti Islmaska drzava kao stoje to Saudijska Arabija ito je nedvojbeno da ce se pri tom rijesiti slucajevi kriminala i da ce nestati nemorala i anti-islamskih elemenata.Mnogo ih volim Somalijce tako da bih radootisao uborbu da branim Somaliju i da osvojim Mogadis zajedno sa Al Sababom.
 
Mnogo ih volim Somalijce tako da bih radootisao uborbu da branim Somaliju i da osvojim Mogadis zajedno sa Al Sababom.

Ne gubi vreme ovde vec se spremaj.
Prevoz do Mogadisu-a ti je obezbedjen

images
 
Somalija je bila dio bivse Abisinije i prvi muslimani su prosirili Islam na taj dio Afrike tako da se vremenom Somalija otcjepila od Etiopije i ostale su dvije drzave Etiopija i Somalija.Somalija moze dosta uciniti na tome da Etiopija dobije hranu, samo ako otvori prolaz za Etiopljane da imaju ribe i da im se prodaju ribe za nisku cijenu i to ce rijesiti pitanje gladnih u Etiopiji.Inace Somaliju vise volim zato sto je muslimanska drzava ali i u Etiopiji ima dosta muslimana i oni su sastavni dio Etiopske drzave.
 
Ama shvati.Ne mozes vjerovati kako sam sretan sto su Somalijci pred svrgnucem predjsednika Serifa.Toliko mi je drago sto su oni muslimani da je i meni drago da budem sa njima musliman u iste redove.Znate li da je to velika stvar ako se ostvari plan o islamskoj drzavi Somaliji i namjera da se Americke trupe protjeraju iz sjevera Somalije jer za muslimane je bitno a i za cijeli sjet jer ce to znaciti da revolucionarni duh Islama jos zivi u svijetu.Volio bih cak da se ozenm jednom Somalijkom mada mi se vise dopadaju djevojke iz Malija ali opet uzeo bih Somalijku i ziveo sa njom umiru i u duhu Islama.Znate li da su najbolji vjernici Crnci i da se oni nikada ne pretvaraju da su nesto drugo sem muslimani ili kod Krscana da su Krscani.Volim mnogo crnce jer su veoma dobri ljudi i dao bih njima vlast da vladaju cijelom Afrikom.
 
Ama shvati.Ne mozes vjerovati kako sam sretan sto su Somalijci pred svrgnucem predjsednika Serifa.Toliko mi je drago sto su oni muslimani da je i meni drago da budem sa njima musliman u iste redove.Znate li da je to velika stvar ako se ostvari plan o islamskoj drzavi Somaliji i namjera da se Americke trupe protjeraju iz sjevera Somalije jer za muslimane je bitno a i za cijeli sjet jer ce to znaciti da revolucionarni duh Islama jos zivi u svijetu.Volio bih cak da se ozenm jednom Somalijkom mada mi se vise dopadaju djevojke iz Malija ali opet uzeo bih Somalijku i ziveo sa njom umiru i u duhu Islama.Znate li da su najbolji vjernici Crnci i da se oni nikada ne pretvaraju da su nesto drugo sem muslimani ili kod Krscana da su Krscani.Volim mnogo crnce jer su veoma dobri ljudi i dao bih njima vlast da vladaju cijelom Afrikom.

:eek:
ja sam mislio da si ti samo zastranio u veri, ali izgleda da imas i druge nastranosti

:bye:
 
Somalija uvodjenjem Islamskog drzavnog ustrojstva eliminise sucajeve piratstva i raskrsta sa svakom vrstom kriminala.Ujedno islamska drzava Somalija raskrsta sa stranim utjecajem i prinudi Americku armiju da se povuce iz Somalije.U Serijatu imamo nekoliko vaznih krsenja pravila a to su kriminal i nemoral gdje se prakticno uspostavlja jedna harmonija moralnog zivota svih stanovnika koji automatski postaju svi vjernicima.
Ako ste culi prije nei dan je Pentagon odlucio da osalje Americku armiju na Bliski istok gdje ce se baviti tajnim operacijama i gdje se u to ukljucuje Iran,Jemen i Somalija.To je veoma opasna stvar jer time ce Americka armija da predstavlja opasnost po muslimane kao Izraelski Mosad.Zato je bitno da se Americi stvai do znanja da muslimani nece trpjeti prisustvo Americke armije u islamskim drzavama nego ce se boriti do zadnjeg da istjera stranu armiju iz svog okruzenja i da uvede Serijat koji je Allahova milost za muslimane.
 
Kao sto mozemo procitati preko vijesti ni pakistanci nisu zadovojni prisustvom Americke vojske u Pakistanu a Amerika prijeti Pakistanu da ce bmbardirati polozaje u Pakistanu jer navodno nije zadovoljna Americka sluzba reagiranjem Pakistanske vojske u predjelu gdje se nalaze Talibani.To sve stvara jedan masovni odziv muslimana da se odupru Americi koja zei da porobi cijeli muslimanksi svijet.Zato je Somalja vazna da ona proglasi Islamsku drzavu Somaliju da bi direktno ukazala americi da se ne smije mijesati oko zelje naroda da ima Islam u srcu.
 
Isto tako ako niste znali, vlada Serifa Ahmeda je priznala Kosovo.Kad dodje druga vlada Islamske drzave Somalije onda ce se preispitati i ta politicka odluka.Sigurno je razlog toj politickoj odluci za priznanjem saradnja vlade Somalije sa Amerikom.
Znaci pitanje je vremena kada ce pasti Mogadis u ruke Al Sababa i kada ce biti svrgnut predsjednik Serif Ahmed.Kada se zauzme Mogadis onda ce se imati pune ruke posla oko istjerivanja stranig snaga sa sjevera zemlje.Imat ce puno posla nova vlada koja ce biti dovedena od strane Islamske drzave Somalije.
Mene me brine osobno namjera Amerike koja je dobila naredjenje iz Pentagona da vrsitajne operacije na tlu Bliskog Istoka.To me zabrinjava jer moguce je da se te tajne operacije preoblice u likvidaciju pojedinih lidera islamskog pokreta.nadam se da ce i sada amerika shvatiti da nije pozeljna u islamskim drzavama i da joj je vrijem da se povuce iz svih Islamskih drzava.Zivjela Somalija.Zivjela Islamska Drzava Somalija.
 

Back
Top