Svetlost je izvor vremena!

Kad bi nam rekla odakle si izvukla naziv? ALi ok dopustila si da svako da svoje znacenje. Po meni svetlost izvor vremena - pocetak stvaranja sveta zemaljskog, pa i vremena .. eto vreme i dalje teca. Dakle, iskra stvaranja sveta univerzuma, to je svetlost, a vreme je ovo sto i dalje traje.
 
Svjetlost kao referenca dostizanja i stanje nosioca svoga, ne moze biti i uzrok postojanja ili odrzanje Postojanja. Ima karakteristike manipulacije sa prostorom ali sa vremenom je paralelno i jedino sadejstvo je u nadigravanju...ako to nadigravanje nazivamo i Postankom,- onda , O.K.
 
Mogla bih na mnogo nacina protumaciti ....Svetlost moja osobina prosti primer :)
Ako sam ja materija sa energijom i vreme ,a ne rucni sat koji smo mi ljudi izmislili
izmerite moje atomske cestice i talase kojim vibriram svetloscu sto izvire iznutra .
Naravno svako na svoj nacin ne samo ja: ,ima u sebi svetlosti ...
Kao sto ziva bica ne bi mogla ziveti bez svetlosti sunca tako i ja ne mogu bez svog izvora
e jesam ga spetljala bas filozifski nadigravam sto rece faraon:lol:
 
Pa da. mrak je po default-u svugde oko nas. Za mrak ne treba uložiti energiju da bi se stvorio. Svetlost je nešto po čemu smo naučili da merimo vreme. Otuda to da je "svetlost izvor vremena."
Ali to bi bilo isto kao kada bi rekao da je lenjir izvor duzine! Nesto mi tu ne stima...
Takodje vreme je relativna stvar. Vreme na zemlji ne moze da se poredi sa vremenom u svemiru. Vreme, kao i sve ostalo je relativna stvar.
 
Poslednja izmena:
Mogla bih na mnogo nacina protumaciti ....Svetlost moja osobina prosti primer :)
Ako sam ja materija sa energijom i vreme ,a ne rucni sat koji smo mi ljudi izmislili
izmerite moje atomske cestice i talase kojim vibriram svetloscu sto izvire iznutra .
Naravno svako na svoj nacin ne samo ja: ,ima u sebi svetlosti ...
Kao sto ziva bica ne bi mogla ziveti bez svetlosti sunca tako i ja ne mogu bez svog izvora
e jesam ga spetljala bas filozifski nadigravam sto rece faraon:lol:
:dosadno:
Žao mi je, ali ipak moram da te obavestim da nije tako kako ti misliš da jeste.

"Svetlost u sebi" :hahaha:
 
U principu, u pravu si. Svi smo mi, i sve što postoji na planeti je napravljeno od zvezdane stvari.
I da, pošto se bilo koja materija može pretvoriti u energiju, u energiju koja oslobađa svetlost, da,
moglo bi se reći da smo svi svetlost. Doduše, takođe smo i atomske bombe ;)
 
...svjetlost je manifestacija Energije ili njen trag, koji je krenuo od izvora ...izvor mozda vec i ne postoji ili je vec avet a to je isto jer svijetlo nosi energiju do nas koji smo tu gdje smo ,- usputno.
Da je Svjetlos Sve, - ne bih se slozio jer Tamna materija je vec detektovana i neuporedivo je koncentrovanija od Svjelosti ...ako tamnost ne racunamo kao odsustvo svjetlosti ??!
 
mrak je odsustvo svetla...
Isto tako se moze reci da je svetlost odsustvo mraka! Cirkularna logika ne vodi nicemu....
Pogotovo ako u obzir uzmemo da osim nama vidljive svetlosti postoje i mnoge druge. Zar i njih da proglasimo mrakom?

U svakom slucaju ako je bog tvorac svega, onda mora da bude i tvorac mraka. U protivnom bi ispalo da mrak postoji nezavisno od boga sto bi znacilo da on nije stvorio sve. Tipa samo je stvorio baterisku lampu da obasja mrak! :D
 
Poslednja izmena:
Isto tako se moze reci da je svetlost odsustvo mraka! Cirkularna logika ne vodi nicemu....
Pogotovo ako u obzir uzmemo da osim nama vidljive svetlosti postoje i mnoge druge. Zar i njih da proglasimo mrakom?

U svakom slucaju ako je bog tvorac svega, onda mora da bude i tvorac mraka. U protivnom bi ispalo da mrak postoji nezavisno od boga sto bi znacilo da on nije stvorio sve. Tipa samo je stvorio baterisku lampu da obasja mrak! :D

Ne moze se reci da je svetlost odsustvo mraka...
To nije logika nego cinjenica
Da svetlo postoji kao... kao i odsustvo svetla...
Bog je svetlost....
 

Back
Top