Албанија - вештачка творевина

arebis777

Legenda
Poruka
50.963
Албанија је вештачки створена "држава" у 19. веку од стране Аустроугарске у циљу стварања велике Албаније, односно заузимања српске земље све до Бугарске. Циљ - слабљење Србије, контрола Отрантских врата, која имају огроман стратешки значај на Балкану и шире. То подразумева целокупну контролу поморског саобраћаја у тој области. Албанска застава и грб измишљени су и створени у Аустроугарској, као и латински алфабет који представља албанско писмо, а све у циљу обмањивања и стварања илузије о прастарој албанској држави. Такође су измислили и албанске свете списе и све су то из Аустроугарске поново преписивали у Александрији - Египат, ради стварања аутентичности.
Велика Британија није дозволила потпун распад Отоманског царства и дозволила је задржавање Турака на тлу Балкана у циљу контролисања Крита уз помоћ малверзације где је Турска имала само формалну власт, а В. Британија га је претворила у своју колонију ради преузимања власти над ирачком нафтом и контроле поморског саобраћаја у Средоземном мору и Суецког канала. Извор - образовни програм РТС -а, емисија "Трезор", расправа признатих историчара и академика.
 
Ако чем отако ВИ СРБИ сте их пустили да се населе у 10 веку у данашњој северној Албанији.
ВИ сте им дали земљу...
Цех сте платили 1000 касније кои и даље плачате,кои и ми плачамо као и грци и Црногорци.
 
pazi sad ovo, "Makedonija je vestacka drzava nastala radi slabljena Srbije od strane Tita", dokle vise da se bunite????
Nisam za siptare ali vi ovako svaki narod na balkanu opisujete, svi su vestacki stvoreni samo Srbi nisu. :hahaha::hahaha::hahaha:
За неупућене, шиптари су дошли са Кавказа са најездом Турака и населили се на српској земљи, то је историјска чињеница, и имамо право да се бунимо колико хоћемо, наш проблем није како ослободити Србију од окупације, већ КО? Ове продане душице сигурно неће. И наравно да су сви вештачки створени, сви југословенски народи су српског порекла и то је историјска чињеница, а што неко неће да буде Србин сасвим је друга прича и није тема овде!!!:rtfm:
 
За неупућене, шиптари су дошли са Кавказа са најездом Турака и населили се на српској земљи, то је историјска чињеница, и имамо право да се бунимо колико хоћемо, наш проблем није како ослободити Србију од окупације, већ КО? Ове продане душице сигурно неће. И наравно да су сви вештачки створени, сви југословенски народи су српског порекла и то је историјска чињеница, а што неко неће да буде Србин сасвим је друга прича и није тема овде!!!:rtfm:

Kako mi da se oslobodimo okupacije? Nemamo mi ni vojsku ni naoruzanje a ni saveznike. Kada bi nas napali zgazili bi nas kao sto nas niko u skorijoj istoriji zgazio nije. Za nekoliko godina Siptara ce imati vise nego nas i kao sto su zauzeli Kosovo i danasnju Albaniju zauzece i Srbiju. Mi se zamlacujemo Evropom a mnogo vecih briga imamo. :think:
 
Kako mi da se oslobodimo okupacije? Nemamo mi ni vojsku ni naoruzanje a ni saveznike. Kada bi nas napali zgazili bi nas kao sto nas niko u skorijoj istoriji zgazio nije. Za nekoliko godina Siptara ce imati vise nego nas i kao sto su zauzeli Kosovo i danasnju Albaniju zauzece i Srbiju. Mi se zamlacujemo Evropom a mnogo vecih briga imamo. :think:

Мене је то исто мучило кад сам хтео посматрати Сунце преко телескопа. Па сам измислио телескоп за посматрање Сунца без филтера. Тако и сада треба измишљати начин како да се ослободимо свих тих недаћа и опасности. Сигуран сам да ће то некоме успети.
 
Kako mi da se oslobodimo okupacije? Nemamo mi ni vojsku ni naoruzanje a ni saveznike. Kada bi nas napali zgazili bi nas kao sto nas niko u skorijoj istoriji zgazio nije. Za nekoliko godina Siptara ce imati vise nego nas i kao sto su zauzeli Kosovo i danasnju Albaniju zauzece i Srbiju. Mi se zamlacujemo Evropom a mnogo vecih briga imamo. :think:
Разумем те, али све би се то дало решити уз правог вођу, коме је искрено стало до Србије и народа. Зато и кажем да је проблем ко, а не како.
 
Албанија је вештачки створена "држава" у 19. веку од стране Аустроугарске у циљу стварања велике Албаније, односно заузимања српске земље све до Бугарске. Циљ - слабљење Србије, контрола Отрантских врата, која имају огроман стратешки значај на Балкану и шире. То подразумева целокупну контролу поморског саобраћаја у тој области. Албанска застава и грб измишљени су и створени у Аустроугарској, као и латински алфабет који представља албанско писмо, а све у циљу обмањивања и стварања илузије о прастарој албанској држави. Такође су измислили и албанске свете списе и све су то из Аустроугарске поново преписивали у Александрији - Египат, ради стварања аутентичности.

The oldest example of writing in Albanian is a book-length manuscript on theology, philosophy, and history by Teodor Shkodrani that dates from 1210; it was discovered in the late 1990s in the Vatican archives. Among other early examples of written Albanian are a baptismal formula (1462) and the book Meshari (1555; “The Liturgy,” or “The Missal”) by the Roman Catholic prelate Gjon Buzuku. The publication in 1635 of the first Albanian dictionary was a milestone in the history of Albanian literature. The author of the Dictionarium latino-epiroticum (“Latin-Albanian Dictionary”) was Frang Bardhi, a Catholic bishop.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/12556/Albanian-literature#ref933399

Za sve ostala pitanja , nemam komentar , tako da produzi leciti svoje komplekse :mrgreen:
 
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::dash:
The oldest example of writing in Albanian is a book-length manuscript on theology, philosophy, and history by Teodor Shkodrani that dates from 1210; it was discovered in the late 1990s in the Vatican archives. Among other early examples of written Albanian are a baptismal formula (1462) and the book Meshari (1555; “The Liturgy,” or “The Missal”) by the Roman Catholic prelate Gjon Buzuku. The publication in 1635 of the first Albanian dictionary was a milestone in the history of Albanian literature. The author of the Dictionarium latino-epiroticum (“Latin-Albanian Dictionary”) was Frang Bardhi, a Catholic bishop.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/12556/Albanian-literature#ref933399

Za sve ostala pitanja , nemam komentar , tako da produzi leciti svoje komplekse :mrgreen:
:hahaha:Ватикан, католички прелат, католички бискуп??? :rotf:Па то су највећи фалсификатори икада!!!:hahaha: Само си потврдио моје речи, ниси морао!!!:per:А комплексе немам,напротив поносна сам на своје српско порекло, а ти си се сам препознао у причи о комплексима!!!
 
Poslednja izmena:
The oldest example of writing in Albanian is a book-length manuscript on theology, philosophy, and history by Teodor Shkodrani that dates from 1210; it was discovered in the late 1990s in the Vatican archives. Among other early examples of written Albanian are a baptismal formula (1462) and the book Meshari (1555; “The Liturgy,” or “The Missal”) by the Roman Catholic prelate Gjon Buzuku. The publication in 1635 of the first Albanian dictionary was a milestone in the history of Albanian literature. The author of the Dictionarium latino-epiroticum (“Latin-Albanian Dictionary”) was Frang Bardhi, a Catholic bishop.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/12556/Albanian-literature#ref933399

Za sve ostala pitanja , nemam komentar , tako da produzi leciti svoje komplekse :mrgreen:

Englezi pisu da Albanci nisu postojali do kraja 18 Veka..

Arnaut (آرناﺌود) is the Turkish word for the people of Albania. Arnauts in modern Turkey are people of Albanian descent. Historically in the Ottoman Empire, the word often referred to mercenary soldiers from Albania or from the surrounding mountainous region.[1]

Arnaut is also the Turkish name for Arvanites, while Arvanites itself is the Greek version of Arbëreshë, the name ethnic Albanians called themselves until 250 years ago.
 
Kako mi da se oslobodimo okupacije? Nemamo mi ni vojsku ni naoruzanje a ni saveznike. Kada bi nas napali zgazili bi nas kao sto nas niko u skorijoj istoriji zgazio nije. Za nekoliko godina Siptara ce imati vise nego nas i kao sto su zauzeli Kosovo i danasnju Albaniju zauzece i Srbiju. Mi se zamlacujemo Evropom a mnogo vecih briga imamo. :think:

ma daj molim te ,daa smemo da ratujemo tj. da nam da evropa za 5dana bi resili sve probleme ,kao sto i jesmo bili ,pa su nas bombardovali ...
 
Албанија је вештачки створена "држава" .

Sticajem međunarodnih okolnosti, pod uticajem Austrougarske monarhije stvorena je albanska država prvi put, podvlačim prvi put u istorijskom razvoju Arnauta, ili Arbanasa, ili Šiptara , doseljenih na Balkan u 12.veku u malom broju.
Do tada, ili su priznavali vlast srednjevekovne srpske države, ili Turske.

Za vreme Prvog balkanskog rata, 1912-1913. godine, Beč je preuzeo glavnu ulogu u stvaranju albanske države. Austrougarska prestonica je odigrala značaju ulogu prilikom proglašenja nezavisne Albanije, 28. novembra 1912. u Valoni. Taj datum se slavi kao Dan nezavisnosti.

Sledeće godine, 29. jula 1913, zaključcima Londonske konferencije stvorena je Albanija.


Evo jednog podatka iy vremena Balkanskih ratova.: Crna Gora je tada, kao kraljevina, imala 25000 vojnika; 5000 je izgubila pod Skadrom. U pomoć su joj stigle srpske armije. Međutim zauzimanju Skadra i severne Albanije oštro su se suprotstavile velike sile, pre svega Austro-Ugarska; poslale su ultimatum Crnoj Gori da se povuče iz Skadra, iako je po svim tadašnjim ili kojim god hoćete kriterijumima trebalo da pripadne Crnoj Gori.

Šta je razlog da Austrija tako štiti Šiptare: jednostavno Austrija hoće da stvori Albaniju kao državu da bi preko nje širila svoj uticaj na balkanske države; jer je bilo očigledno da su tadašnji odnosi Austro-Ugarske i Srbije bili krajnje zaoštreni (čuveni carinski rat itd.). Sa Crnom Gorom su bili promenljivi odnosi. Znači, Austro-Ugarska je izgubila svoj uticaj na Balkan, pa prema tome Albanija je trebalo da joj posluži da ga povrati. Uzgred budi rečeno, od stvaranja Albanije u novembru 1912. godine, Londonskim mirovnim ugovorom, do današnjeg dana, Albanija je uvek igrala takvu ulogu, samo je menjala gospodara, ili Austro-Ugarsku, ili Italiju, ili evo, sad opet, Zapadnoevropsku alijansu, nazovite je kako god hoćete.

Jos popdataka o zloupotrebi plemenitosti i gostoprimstva>

Tek je 1926. godine međunarodna komisija izvršila razgraničenje između Albanije i Kraljevine Srba. Istoh godina, 102 miliona dinara je Kraljevina SHS dala Ahmetu Zogu, kralju Albanije, radi pomoći. Uvek je pomagala, a Albanija je uvek igrala ulogu Trojanskog konja na Balkanskom poluostrvu.

Pa napr....1945-6 godine socijalistička Jugoslavija, kada smo mi gladovali, njima (siptarima u albaniji) je iz Vojvodine slala kukuruz, a onda je to bilo više nego zlato, jer je narod bio gladan. Nikada nam to vratili nisu, čak i u najvećoj slozi, uvek je iza toga stajao interes, i čekali su svojih pet minuta da otmu još..

A nadjite samo ime prvog vladara 1913.te novostvorene mešavine "albanije"na balkanu, videćete da je Nemac , jedan "fon".....i da je bio plaćen da glumi vladar rulji.Kako mu nisu isplatili tacno po dogovorenoj cenim on je ostavio predsednički mandat..
 
Ти немаш благе везе,па и помињу се Албанци те године,могуче и да су писали нешто јер су тада били Католици или Православци.

Могуче је да је неко био школован.

Јака си ми ти Српкиња када не видиш даље од свог великог Носа
Да, да, сигурно су писали кад су из Аустралије преко Тасманије стигли до Сицилије, а тада су били православци, овај католици, а могуће је и да је понеки био школован, мислим могуће је и да су дошли са Сиријуса Б преко Девичиног јата, а могуће је и да су клонирани Марсовци који су колонизовали планету пре 300 000 000 година, мислим могуће је!!!:hahaha: Човече држи се историјских чињеница и не брукај ме више!!!:per:Немам проблем са комплексима, али видим да сам тебе погодила у центар. И ти ме не познајеш да би себи могао да дозволиш да доводиш у питање моје српство, које је ако баш мораш да знаш неприкосновено и апсолутно. А о српској праисторији и историји знам све што може да се зна, па чак и више од тога и зато не лупетај више глупости!!!
 
Poslednja izmena:
Dali su Albanci starosjedioci i potiču od Iliri ili su došli sa Turcima sa Kavkaza preko Sicijlija to još niko nije jasno dokazao.

Istina je, da su poseban narod i da tu žive dugo, najmanje 900 godina.
I među njima ima dva naroda Gege i Toske sa sličnim jezikom.

Zbog izolacije, i dugogodišnje turske okupacije, ostali su i do danas vrlo primitivni. Većina njih sz muslimani ali ima neđe oko 25% hrišćana(katolika i pravoslavaca), posebno na jugu zemlje.

Dali je Albanija vještačka tvorevina, nebih se složio. Oni su narod a ne konglomerat više nacija.

Zbog svoje zaostalosti i osjećaja ugroženosti u SFRJ, nastao je na Kosovu a i šire, nekontrolicani priraštaj stanovništva, koji je bio zabrinjavajući za bivšu SFRJ. Da je SFRJ ostala da živi, za 50 godina, oni bi bili najbrojniji narod u SFRJ i sa tim bi se rodili strahoviti problemi.

Zato je dobro, da se Kosovo izvojilo iz Srbije i da se Srbija riješila rak rane, koja je bila preteško breme i za SFRJ a kamoli za Srbiju.

Pošto ih nije moguće iseliti (čak ni Ranković nije mnogo uspio), to je jedino rešenje, da su samostalni i da svoje probleme sami rešavaju i ne ugrožavaju druge.

Ja mislim, da je Albancima bilo bolje, da su ostali u toj široj zajednici, jer je vrijeme radilo za njih. Nekad bi postali apsolutna većina sa svim što iz toga proizilazi.

Dakle, oni su sa izdvajanjem, dugoročno pomogli sve svoje susjede i skinuli im velike brige.

Zato ne kukajte za Kosovom, iako je to za Srbiju bolno, zbog istorije i prošlosti ali za budućnost je to najbolje rešenje.

A što se tiče budućnosti Kosova, ja sam siguran, da sa tolikim priraštajem stanovništva, oni nemogu preživjeti. Zbog slabih odnosa sa susjedima, oni će i dalje ostati jako izolovana zemlja i doći će do velikih migracija, najprije u susjedne države pa i dalje.
To će biti dodatni problem za sve susjede i o tome svi moraju voditi računa, da nebi došlo do naseljavanja, već da idu u odaljenije države, đe će se izgubiti u većini.

Što se CG tiče, njih je oko 7% ali su skoncetrisani u dva područja (Ulcinj i Tuzi) pa to zna biti problem. Dobro je to, ako je istina, da se iz CG sele i odlaze uglavnom za Ameriku.
 
Poslednja izmena:
Албанија је вештачки створена "држава" у 19. веку од стране Аустроугарске у циљу стварања велике Албаније, односно заузимања српске земље све до Бугарске. Циљ - слабљење Србије, контрола Отрантских врата, која имају огроман стратешки значај на Балкану и шире. То подразумева целокупну контролу поморског саобраћаја у тој области. Албанска застава и грб измишљени су и створени у Аустроугарској, као и латински алфабет који представља албанско писмо, а све у циљу обмањивања и стварања илузије о прастарој албанској држави. Такође су измислили и албанске свете списе и све су то из Аустроугарске поново преписивали у Александрији - Египат, ради стварања аутентичности.
Велика Британија није дозволила потпун распад Отоманског царства и дозволила је задржавање Турака на тлу Балкана у циљу контролисања Крита уз помоћ малверзације где је Турска имала само формалну власт, а В. Британија га је претворила у своју колонију ради преузимања власти над ирачком нафтом и контроле поморског саобраћаја у Средоземном мору и Суецког канала. Извор - образовни програм РТС -а, емисија "Трезор", расправа признатих историчара и академика.

Aha, jeste, zastava i grb su 'izmišljeni i stvoreni u Austro-ugarskoj' na osnovu ničega, a Albanci nisu htjeli da imaju svoju državu, pa su se, eto, svim snagama borili od 1912. godine do danas da je vrate pod Tursku ili podijele između Crne Gore, Srbije, Jugoslavije, Makedonije i Grčke.

:hahaha:
 
Ако чем отако ВИ СРБИ сте их пустили да се населе у 10 веку у данашњој северној Албанији.
ВИ сте им дали земљу...
Цех сте платили 1000 касније кои и даље плачате,кои и ми плачамо као и грци и Црногорци.

Ja se iskreno nadam da se nam Grci jednog dana pomoci da ispravimo tu gresku, bratski bi smo im se oduzili!!!
 
Aha, jeste, zastava i grb su 'izmišljeni i stvoreni u Austro-ugarskoj' na osnovu ničega, a Albanci nisu htjeli da imaju svoju državu, pa su se, eto, svim snagama borili od 1912. godine do danas da je vrate pod Tursku ili podijele između Crne Gore, Srbije, Jugoslavije, Makedonije i Grčke.

:hahaha:
Аха, погледај мало боље аустријску заставу и грб.:bye:
 
АУСТРОУГАРСКИ ИСТОРИЧАР ЛАЈОШ ТАЛОЦИ ЈЕ КРЕАТОР АЛБАНСКЕ ИСТОРИЈЕ, ГРБА И ЗАСТАВЕ

"Плодови овако систематски започетог посла осетили су се већ 1897. Историчар Талоци, https://bs.wikipedia.org/wiki/Lajos_Thallóczy, ангажован у управи са титулом дворског саветника, преузео је на себе да изради једну популарну историју Албанаца и једну читанку. Та Populäre Geschichte der Albanesen је била написана на немачком, без Талоцијевог потписа. Преведена на албански и објављена тајно на истоку, требало је да буде албанска.Њен је циљ био да "престављањем велике прошлости буди осећање нације и заједничке припадности Албанаца без разлике језика и вере". Министарство спљних послова је било јако захвално Талоцију за писање ове историје, али је тражило да се у првобитном тексту ублаже неке ствари како не би изазивале подозрење других држава, а требало једа се у додатку направи копија НАЦИОНАЛНОГ ГРБА и ЗАСТАВЕ.
Најпре су мислили да албански превод објаве у Цариграду, али је Александрија изгледала боља.Талоци је то усвојио и у ШЕСТ ИЛУСТРАЦИЈА приложио слику ГРБА и ЗАСТАВЕ, За сликање је платио 15 форинти.

taloci albo orao.jpg


Годину дана касније је Талоци саставио и једну албанску ПОЧЕТНИЦУ (FIBEL). Рађена је по моделу буквара за основне школе које је окупациона власт отварала у Босни, са нарочитим задатком да се преко тога придобијају муслимани. И друге су књиге рађене према босанским окупационим моделима. Иако у њима није било решено питање јединственог алфабета, јер се давала верзија посебно за ГЕГЕ, а посебно за ТОСКЕ, сви каснији напори за стварање јединственог буквара, начина писања и стандардизовања књижевног језика носили су на себи печат овог тајног рада АУСТРОУГАРСКОГ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА.

Тиме је учињена историјска услуга једном задоцнелом и незрелом националном покрету под политичким водством муслиманских земљопоседника, јер се споља и посредно у њега уносе обележја развијенијих заједница са запада и поспешује питање књижевногЈЕЗИКА, националних институција и СИМБОЛА за одгајање НАЦИОНАЛНЕ СВЕСТИ.",
Милорад Екмечић, стр. 453. "СТВАРАЊЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ 1790-1918, књига II

око 18ог минута и даље
 
Poslednja izmena:
Албанија је вештачки створена "држава" у 19. веку од стране Аустроугарске у циљу стварања велике Албаније, односно заузимања српске земље све до Бугарске. Циљ - слабљење Србије, контрола Отрантских врата, која имају огроман стратешки значај на Балкану и шире. То подразумева целокупну контролу поморског саобраћаја у тој области. Албанска застава и грб измишљени су и створени у Аустроугарској, као и латински алфабет који представља албанско писмо, а све у циљу обмањивања и стварања илузије о прастарој албанској држави. Такође су измислили и албанске свете списе и све су то из Аустроугарске поново преписивали у Александрији - Египат, ради стварања аутентичности.
Велика Британија није дозволила потпун распад Отоманског царства и дозволила је задржавање Турака на тлу Балкана у циљу контролисања Крита уз помоћ малверзације где је Турска имала само формалну власт, а В. Британија га је претворила у своју колонију ради преузимања власти над ирачком нафтом и контроле поморског саобраћаја у Средоземном мору и Суецког канала. Извор - образовни програм РТС -а, емисија "Трезор", расправа признатих историчара и академика.
Албанија је створена 1912. године. То је 20. век, а не 19.
 
Албанија је вештачки створена "држава" у 19. веку од стране Аустроугарске у циљу стварања велике Албаније, односно заузимања српске земље све до Бугарске. Циљ - слабљење Србије, контрола Отрантских врата, која имају огроман стратешки значај на Балкану и шире. То подразумева целокупну контролу поморског саобраћаја у тој области. Албанска застава и грб измишљени су и створени у Аустроугарској, као и латински алфабет који представља албанско писмо, а све у циљу обмањивања и стварања илузије о прастарој албанској држави. Такође су измислили и албанске свете списе и све су то из Аустроугарске поново преписивали у Александрији - Египат, ради стварања аутентичности.
Велика Британија није дозволила потпун распад Отоманског царства и дозволила је задржавање Турака на тлу Балкана у циљу контролисања Крита уз помоћ малверзације где је Турска имала само формалну власт, а В. Британија га је претворила у своју колонију ради преузимања власти над ирачком нафтом и контроле поморског саобраћаја у Средоземном мору и Суецког канала. Извор - образовни програм РТС -а, емисија "Трезор", расправа признатих историчара и академика.
Не можемо да игноришемо чињеницу да тај народ постоји и да постоји језичка баријера између њих и нас свих других балканских народа у екс ЈУ.
Не можемо ни да игноришемо њихово национално питање, јер су увек били фактор нестабилности, управо због тог касног буђења националне свести.

Оно што је најважније, Срби и остали балкански народи никако не смеју дозволити да Албанци и даље својатају Илирију као нешто своје и да део МЗ сматра да су они једини потомци Илира, када су чињенице на нашој страни да смо ми односно остали балкански народи потомци Илира, а да они једини нису, односно да имају најмање илирских гена.
Е то је највећа албанска крађа поред ових које си набројао.
Срби и остали балкански народи се одричу свог порекла и дозвољавају Албанцима да присвоје туђе и да себе сматрају јединим староседеоцима Балкана.
Модерна технологија је на нашој страни и већ видимо анализе ДНК које говоре у прилог томе.

Балканцима Илирија, Винчанска цивилизација и Балкан, а Албанцима Каквказ и турске провинције.
 

Back
Top