Stabilna ljubav?

LepaJeka:
chokolada:
angeles:
Razmisljas li ti o posljedicama?
Smanjena plodnost ili cak neplodnost,psihicke posljedice.
Vjerovatno bi cijeli zivot zalila sto si dala ubiti svoje djete.
Tuzno je da bi svoj uzitak platila zivotom djeteta.
Znam ja sve to ali bih ipak abortirala. Bolje i to nego da ga rodim i da mu dam zivot koji ne zasluzuje (posto sada stvarno ne bih mogla bolje).
P.S. Na abortus ne gledam kao na ubistvo, tako da... :roll:

Tacno, pa ne radjaju se deca samo zato sto abortus moze ostaviti posledice :shock: , ili zato sto neka misli da joj je sad bas vreme da ima dete, a nema uslove da ga izdrzava. Moramo malo misliti i o toj decici, kako je njima da odrastaju bez oca (da li su to manje psihicke posledice od abortusa :!: ), da zive u siromastvu, da nemaju krov nad glavom... I ne zaboravite ZENA IMA TO PRAVO DA ODLUCUJE DA LI CE RODOTI ILI NECE! I niko to ne moze da joj ospori :!: :!: :!:
Abortus je najlosija kontracepcija.
Ne treba da abortus bude osnovni parametar jednog drustva vec planiranje porodice,a ako to nije cilj trebaju se upraznjavati razni vidovi kontracepcije...
Ko smo mi da donosimo odluku o necijem zivotu i smrti...
Koja zivotinja ubija svoje potomstvo...ni jedna...
ispada da smo mi gori od zivotinja.
Jos nemam svoju djecu ali ljubim i obozavam svu djecu i sama rijec abortus me duboko pogadja.
To dijete se moze roditi,dati na usvajanje,postoje parovi koji bi bili sretni da mogu biti roditelji tog sitnog slatkog bica...
 
angeles:
Abortus je najlosija kontracepcija.
Ne treba da abortus bude osnovni parametar jednog drustva vec planiranje porodice,a ako to nije cilj trebaju se upraznjavati razni vidovi kontracepcije...
Ko smo mi da donosimo odluku o necijem zivotu i smrti...
Koja zivotinja ubija svoje potomstvo...ni jedna...
ispada da smo mi gori od zivotinja.
Jos nemam svoju djecu ali ljubim i obozavam svu djecu i sama rijec abortus me duboko pogadja.
To dijete se moze roditi,dati na usvajanje,postoje parovi koji bi bili sretni da mogu biti roditelji tog sitnog slatkog bica...

Da ze razumemo - nisam ni ja za abortus, mislim da se nezeljeno zacece moze spreciti obrazovanjem i informisanjem, ali smatram da, ako sve drugo zakaze - imamo pravo na izbor!

I jos nesto: ljudi nisu zivotinje! Iako smatram da i zivotinje imaju svest ipak smo mi mnogo iznad njih i ne mozemo se porediti. To je zaista glupo.

A jel ti to mislis da su deca po sirotistima sretna i zadovoljna? A usvajanje nije bas tako jednostavno kako zvuci. Vecina te dece je osudjena da odraste u tom nekom sirotistu, a kasnije, po defaultu postaju narkomani, sitni kriminalci ili prostitutke. Cast izuzecima. I sve to zbog traume od abortusa?? :shock: :shock: E, to je stanje stvari u nebeskoj Srbiji...

Ali, nekako mi se cini da ovde zene stalno moraju da dokazuju svoje pravo na izbor...
 
chokolada:
angeles:
Razmisljas li ti o posljedicama?
Smanjena plodnost ili cak neplodnost,psihicke posljedice.
Vjerovatno bi cijeli zivot zalila sto si dala ubiti svoje djete.
Tuzno je da bi svoj uzitak platila zivotom djeteta.
Znam ja sve to ali bih ipak abortirala. Bolje i to nego da ga rodim i da mu dam zivot koji ne zasluzuje (posto sada stvarno ne bih mogla bolje).
P.S. Na abortus ne gledam kao na ubistvo, tako da... :roll:


Aj da te pitam još jednom šta misliš o abortusu kad budeš zatrudnela (tj. osetila "nešto" u sebi), može?;)
 
littlefoot:
Aj da te pitam još jednom šta misliš o abortusu kad budeš zatrudnela (tj. osetila "nešto" u sebi), može?;)
Ne znam zasto ste me svi napali! Nisam ja rekla da sam 100% za abortus, niti da ga koristim kao zastitu, samo sam rekla da bih SIGURNO abortirala da sada u ovoj situaciji zatrudnim.
Littlefoot nikada mi se tako nesto nije desilo (srecom), ali jednom mi je kasnilo 16 dana i bila sam maltene sigurna da sam trudna. Moja odluka je i tada bila ista - abortus. Taman sam se bila spremila da zakazem vreme kod ginekologa, kad ono dobila. Moje srece taj dan. :D
 
littlefoot:
chokolada:
angeles:
Razmisljas li ti o posljedicama?
Smanjena plodnost ili cak neplodnost,psihicke posljedice.
Vjerovatno bi cijeli zivot zalila sto si dala ubiti svoje djete.
Tuzno je da bi svoj uzitak platila zivotom djeteta.
Znam ja sve to ali bih ipak abortirala. Bolje i to nego da ga rodim i da mu dam zivot koji ne zasluzuje (posto sada stvarno ne bih mogla bolje).
P.S. Na abortus ne gledam kao na ubistvo, tako da... :roll:


Aj da te pitam još jednom šta misliš o abortusu kad budeš zatrudnela (tj. osetila "nešto" u sebi), može?;)


Ali kada se oseti to nesto u sebi tada je vec kasno za abortus, zar ne :?: Valjda bi mnogo ranije provalila da je trudna, onda kada se plod ne smatra zivim, vec pretstavlja jednu celiju nastalu spajanjem druge dve... E, tada se donosi odluka, a ne kad pocnes nesto da osecas u sebi (tada si vec odlucila)!
 
LepaJeka:
angeles:
Abortus je najlosija kontracepcija.
Ne treba da abortus bude osnovni parametar jednog drustva vec planiranje porodice,a ako to nije cilj trebaju se upraznjavati razni vidovi kontracepcije...
Ko smo mi da donosimo odluku o necijem zivotu i smrti...
Koja zivotinja ubija svoje potomstvo...ni jedna...
ispada da smo mi gori od zivotinja.
Jos nemam svoju djecu ali ljubim i obozavam svu djecu i sama rijec abortus me duboko pogadja.
To dijete se moze roditi,dati na usvajanje,postoje parovi koji bi bili sretni da mogu biti roditelji tog sitnog slatkog bica...

Da ze razumemo - nisam ni ja za abortus, mislim da se nezeljeno zacece moze spreciti obrazovanjem i informisanjem, ali smatram da, ako sve drugo zakaze - imamo pravo na izbor!

I jos nesto: ljudi nisu zivotinje! Iako smatram da i zivotinje imaju svest ipak smo mi mnogo iznad njih i ne mozemo se porediti. To je zaista glupo.

A jel ti to mislis da su deca po sirotistima sretna i zadovoljna? A usvajanje nije bas tako jednostavno kako zvuci. Vecina te dece je osudjena da odraste u tom nekom sirotistu, a kasnije, po defaultu postaju narkomani, sitni kriminalci ili prostitutke. Cast izuzecima. I sve to zbog traume od abortusa?? :shock: :shock: E, to je stanje stvari u nebeskoj Srbiji...

Ali, nekako mi se cini da ovde zene stalno moraju da dokazuju svoje pravo na izbor...
Zar ne mislis kako je sex ipak stvar dvoje ljudi dvije osobe koje u jednakim mjerama dijele odgovornost i to u svakom pogledu,kako odgovornost za uzitak ili nedostatak uzitka tako i odgovornost za zacece zajednickog djeteta-svakako sve dok se radi o sex-u svejedno je li sex iz ljubavi,zabave ili kojih vec razloga.
Izuzetak u ovoj podjeljenoj odgovornosti jeste samo cin silovanja.
Nije valjda da smo dosli dotle da danasnja djeca budu zahvalna svojim roditeljima sto ih nisu abortirali...
 
angeles:
Zar ne mislis kako je sex ipak stvar dvoje ljudi dvije osobe koje u jednakim mjerama dijele odgovornost i to u svakom pogledu,kako odgovornost za uzitak ili nedostatak uzitka tako i odgovornost za zacece zajednickog djeteta-svakako sve dok se radi o sex-u svejedno je li sex iz ljubavi,zabave ili kojih vec razloga.
Izuzetak u ovoj podjeljenoj odgovornosti jeste samo cin silovanja.
Nije valjda da smo dosli dotle da danasnja djeca budu zahvalna svojim roditeljima sto ih nisu abortirali...
Angeles preterujes i izvrces reci. Bas bezveze... :roll:
 
Nisam ja nikog napala, niti sam rekla da treba da oseti bebu, nego "nešto".
Ja sam onog trenutka kad je svršio u mene osetila da sam zatrudnela. Verovali ili ne, ali i mnoge moje prijateljice su imale isti trip. Toliko puta bilo sexa, a ti do detalja zapamtiš baš taj. Čudan neki fenomen.;)

Ja sam protiv abortusa! Sem u slučajevima silovanja ili maloumnosti roditelja sam za.
Zašto su većina nas postali toliko sebični da samo gledaju sebe i svoje zadovolsjtvo. Zar niko nije čuo da je život uzajamno davanje i primanje?! Zar niko ne pomisli bar na tren da je tako trebalo biti. Da je neka sila odredila da do začeća dođe baš tad, baš sa tom osobom. I tvrdim da ne postoji žena koji nije sposobna da sama odgaji svoje dete! Ona koja tvrdi da to ne može je jedna obična lenjoguza! Eto...
 
Dete dobije mnogo lepsi odgoj i detinjstvo kada ima oba roditelja koja zive zajedno, vole se, vole to dete. Zavrsili su skolu, imaju solidan posao, mogu priustiti tom detetu sve sto je potrebno...
Kada samohrana majka ili otac odgaja dete sve je to malo teze, narocito ako je ta osoba mlada pa nije stigla zavrsiti normalnu skolu, zbog cega opet ne moze dobiti dobar posao. Roditelji uglavnom ne ostaju zajedno i to je detetu takodje cimanje. Veoma cesto se dogadja da na primer otac, maltene ne zeli da vidi dete (kao smeta mu)...
Mislim da ti ipak znas razliku...
 
LepaJeka:
angeles:
Abortus je najlosija kontracepcija.
Ne treba da abortus bude osnovni parametar jednog drustva vec planiranje porodice,a ako to nije cilj trebaju se upraznjavati razni vidovi kontracepcije...
Ko smo mi da donosimo odluku o necijem zivotu i smrti...
Koja zivotinja ubija svoje potomstvo...ni jedna...
ispada da smo mi gori od zivotinja.
Jos nemam svoju djecu ali ljubim i obozavam svu djecu i sama rijec abortus me duboko pogadja.
To dijete se moze roditi,dati na usvajanje,postoje parovi koji bi bili sretni da mogu biti roditelji tog sitnog slatkog bica...

Da ze razumemo - nisam ni ja za abortus, mislim da se nezeljeno zacece moze spreciti obrazovanjem i informisanjem, ali smatram da, ako sve drugo zakaze - imamo pravo na izbor!

I jos nesto: ljudi nisu zivotinje! Iako smatram da i zivotinje imaju svest ipak smo mi mnogo iznad njih i ne mozemo se porediti. To je zaista glupo.

A jel ti to mislis da su deca po sirotistima sretna i zadovoljna? A usvajanje nije bas tako jednostavno kako zvuci. Vecina te dece je osudjena da odraste u tom nekom sirotistu, a kasnije, po defaultu postaju narkomani, sitni kriminalci ili prostitutke. Cast izuzecima. I sve to zbog traume od abortusa?? :shock: :shock: E, to je stanje stvari u nebeskoj Srbiji...
Kazes da vecina djece u domu postaju `narkomani`.
Mislis da pojedina djeca iz bogatih i uglednih kuca nemaju istu sudbinu samo sto ovi to rade iz bjesa.
Ali, nekako mi se cini da ovde zene stalno moraju da dokazuju svoje pravo na izbor...
 
Znam razliku, zato sebi dajem za pravo da posebno pametujem na ovu temu.

Draga moja, to što si navela na početku bi bilo idealno detinjstvo. Svi ćemo se složiti da se u svetu, a tek kod nas takva detinjstva mogu izraziti u promilima. Mnogo je više dece koji ne odrastaju u klasičnim kalupima. Recimo, u školici moje ćerke čak 70% dece živi drugačije od onog što si pomenula. I niko ne zaostaje ni mentalno, ni fizički...
To dali dete ima mamu i tatu opšte nije garant u kakvog će čoveka ono izrasti. Dovoljno je da je taj neko posvećen detetu i da je voljan da se bavi problematikom pravilnog odgoja.
Pomenuh ranije da sam i ja odrasla bez oca i ništa mi ne fali. Mogu ti reći da sam uspešnija od mnogih mojih prijatelja koji su odrasli sa oba roditelja.

Što se tiče mladih majki i to nije strašno, sem naravno ako ima 16 ili manje. Ja sebe smatram mladom mamom (rodila sam u 26toj) i nisam stigla da završim fax. Kasnim, ali kad tad i ne vidim nešto da mi je malecka glupa što nisam diplomirala pre nego sam je napravila.

Veruj mi, poznajem mnoge roditelje i ne bi mi verovala da su u većini slučajeva "prosti" roditelji mnogo brižniji i bolji od onih "visprenih".

Nemoj molim te da shvatiš ništa što sam rekla lično protiv tebe. Volela bih samo da otvorim oči budućim solo mamama i da im ulijem snagu. Jer mi žene smo ipak čudo, to priznaju i muškarci ( ako ne nekad javno, ali zato podsvesno sigurno).

E...gde me našli banditi sa ovom temom da knjigu pišem;)
 
littlefoot:
Još nešto: Završen fakultet ne znači neminovno i dobar posao, to valjda znaš;)
Naravno da ne znaci, yebes fakultet, ali ipak je dobar posao veoma vazan. Jedna moja drugarica je ostala trudna, nije abortirala, udala se (imala je srece jer joj je muz stvarno divan). Sada je ponovo trudna rodice za 2 nedelje.
Nije stigla da zavrsi srednju i sada ne moze nista raditi. A za zavrsavanje nema vremena. Ekonomska situacija im nije bas na zavidnom nivou. Mislim njoj je super, ima divnu porodicu i sve to ali ja se nikad ne bi usudila na takvo nesto.
Drago mi je da imamo izbor, samo ipak treba paziti da do tog izbora nikada ne dodje, jer je mnogo tezak. :wink:
 
chokolada:
Dete dobije mnogo lepsi odgoj i detinjstvo kada ima oba roditelja koja zive zajedno, vole se, vole to dete. Zavrsili su skolu, imaju solidan posao, mogu priustiti tom detetu sve sto je potrebno...
Kada samohrana majka ili otac odgaja dete sve je to malo teze, narocito ako je ta osoba mlada pa nije stigla zavrsiti normalnu skolu, zbog cega opet ne moze dobiti dobar posao. Roditelji uglavnom ne ostaju zajedno i to je detetu takodje cimanje. Veoma cesto se dogadja da na primer otac, maltene ne zeli da vidi dete (kao smeta mu)...
Mislim da ti ipak znas razliku...
Apsolutno se slazem sa ovim sto si rekla.
To sa abortusom je – neresivo pitanje. Kako god da se resi nezeljena trudnoca – ne valja. Zato – Ne dao ti Bog da dodjes u tu situaciju da biras – jer sta god da uradis – pogresices.
Ja ne bih zelela da moram da biram. I jedna i druga opcija imaju svoje zasto.. :roll:
 
littlefoot:
...ne vredi, predajem se, doduse jos ste mlade...

kako bre neko moze da pogresi ako se odluci za dete??????
NE, ja zaista NIKAD ne bih abortirala. I mislim da abortus jeste ubistvo, i znam da se crkva tome jako protivi a ja jesam veoma religiozna.
Ali - bilo bi mi zao sto moje dete, u slucaju da bude neplanirano a ja ostanem sama sa njim - ne moze dobiti zivot kakav zasluzuje, kakav sam nekad zamisljala da ce imati, uz oba roditelja.. To je ono o cemu je chokolada govorila.
Silno bih se kajala i pitala sta da radim... ZNAM sta bih odlucila, ali - bilo bi gorko...

(zato kazem - najbolje je ni ne baviti se tim stvarima, i tako odbacis mogucnost da do toga dodje 8) To je najpametnije! :wink: )
 
littlefoot:
Ajde prosvetli me koji to načini sve postoje?
pozzz za maleno stopalo....
imam mnogo primera oko sebe...majki koje su uspela da same izguraju klince i od njih naprave izuzetne ljude.....svaka chast vama...borcima...
ako neshto moze da izazove divljenje kod mene onda je to bash takva zena....


istina je zapravo da mushkarac nije neophodan za psiho-fizichki razvoj deteta...bar ne koliko se smatra....ako moze da bude dobar otac-super...ako ne :arrow:
mislim da je daleko neuspeshnija kombinacija otac-dete (mada i redja)...a to nam govori neshto o nama...mushkarcima\
PS....ovog trenutka sam primetio da se na krsti ne oglashavaju ochevi...vec samo yebachi-presretachi :roll:
 
goodday:
istina je zapravo da mushkarac nije neophodan za psiho-fizichki razvoj deteta...bar ne koliko se smatra....ako moze da bude dobar otac-super...ako ne :arrow:
PS....ovog trenutka sam primetio da se na krsti ne oglashavaju ochevi...vec samo yebachi-presretachi :roll:
Ja mislim da je za razvoj zenskog deteta veoma potreban otac, dok decak svoje uzore moze traziti i u drugim muskarcima iz svoje okoline.
 
Snezna_kraljica:
goodday:
istina je zapravo da mushkarac nije neophodan za psiho-fizichki razvoj deteta...bar ne koliko se smatra....ako moze da bude dobar otac-super...ako ne :arrow:
PS....ovog trenutka sam primetio da se na krsti ne oglashavaju ochevi...vec samo yebachi-presretachi :roll:
Ja mislim da je za razvoj zenskog deteta veoma potreban otac, dok decak svoje uzore moze traziti i u drugim muskarcima iz svoje okoline.
vrlo moguce da si u pravu...ogranichio sam se
thanx snjeguljice...
kiss rudolph for me :P
 

Back
Top