Konuzin: Pratimo izjave o NATO

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
BEOGRAD - Rusija pažljivo prati izjave rukovodstva Srbije da se u ovom momentu pitanje o članstvu u NATO-u ne postavlja i da se to ne razmatra, rekao je ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Konuzin, u intervjuu najnovijem broju magazina CorD, beogradskog mesečnika na engleskom jeziku.
"Konačna odluka je, bezuslovno, na Srbiji", kazao je ambasador Rusije u intervjuu magazinu CorD, koji taj beogradski mesečnik na engleskom jeziku objavljuje u novom broju.
Objašnjavajući zašto se Rusija protivi daljem širenju NATO-a, Konuzin je skrenuo pažnju da severnoatlantska organizacija stvara bezbednosni rizik po njegovu zemlju tako što teži da se približi granicama Rusije.
Ambasador je istakao da "u uslovima nedovršenosti procesa transformacije Alijanse, tehničko širenje bloka ne predstavlja adekvatnu reakciju na savremene izazove, ne jača bezbednost novih članica, ni NATO-a, niti Evrope u celini".
"Ubeđen sam da promenjena priroda novih pretnji i rizika po bezbednost - a to su međunarodni terorizam, organizovani kriminal, širenje oružja za masovno uništenje, trgovina narkoticima - zahteva ujedinjenje napora svih država i međunarodnih organizacija.
Širenje Alijanse, pak, ne jača kolektivni prilaz, već, naprotiv, vodi ka fragmentaciji jedinstvene teritorije bezbednosti u Evropi", rekao je Konuzin.

Institucijo, pazi da ne budu prevremeni izbori u vidu predsedničkog abortusa...

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kad ce Rusija da da Srbiji neku cvrstu garanciju i jasnu poruku da je zeli u svoje okrilje?Mislim na taj novi sistem bezbednosti?Oni samo mlate praznu slamu,i nista konkretno ne rade...samo nas zamajavaju tim svojim pricama,i izgleda da im odgovara da budemo neka vrsta `tampon zone`...izgleda da ce da nam daju samo `moralnu` podrsku kao sto je to radio Jeljcin `99 godine...
 
Kad ce Rusija da da Srbiji neku cvrstu garanciju i jasnu poruku da je zeli u svoje okrilje?Mislim na taj novi sistem bezbednosti?Oni samo mlate praznu slamu,i nista konkretno ne rade...samo nas zamajavaju tim svojim pricama,i izgleda da im odgovara da budemo neka vrsta `tampon zone`...izgleda da ce da nam daju samo `moralnu` podrsku kao sto je to radio Jeljcin `99 godine...

Halix
Pre ili kasnije ce se izdignuti Evropska armija, pod vodjstvom Nemacke.
To je samo pitanje vremena.
Nemacka postaje apsolutni gospodar EU.
Citaj temu:
Italija i Nemacka pozivaju na stvaranje evropske armije
Citaj nekoliko tema o Nemackoj koje sam postavio ovih dana.
 
Kad ce Rusija da da Srbiji neku cvrstu garanciju i jasnu poruku da je zeli u svoje okrilje?Mislim na taj novi sistem bezbednosti?Oni samo mlate praznu slamu,i nista konkretno ne rade...samo nas zamajavaju tim svojim pricama,i izgleda da im odgovara da budemo neka vrsta `tampon zone`...izgleda da ce da nam daju samo `moralnu` podrsku kao sto je to radio Jeljcin `99 godine...
Mi kao "nesvrstani" ni ne predvidjamo takve poteze koji bi mogli da nas "svrstaju". Vidi, Kipar je isto bio nesvrstan do invazije Turske. Onda su se opametili i svrstali na sve cetir' strane, usli u EU i pazarili S300 od Rusije...
 
cekam samo kad srbija i direktno kaze da je za NATO pa Rusija da prizna Kosovo
e tad bice komedija

Bugarash,

Turska i Rusija ulaze u stratesko partnerstvo.

O tome je pun Internet clanaka, evo jednog iz zapadne stampe da se uputis.

www.infowars.com/turkey-and-russia-on-way-to-‘strategic-partnership’/

Ali nigde Turci i Rusi u tom partnerstvu da pomenu Bugarsku.

Znas na sta me podseca to sto se bavis temama na nacin kojim se bavis:

Selo gori, baba se ceslja.
 
Bugarash,

Turska i Rusija ulaze u stratesko partnerstvo.

O tome je pun Internet clanaka, evo jednog iz zapadne stampe da se uputis.

www.infowars.com/turkey-and-russia-on-way-to-‘strategic-partnership’/

Ali nigde Turci i Rusi u tom partnerstvu da pomenu Bugarsku.

Znas na sta me podseca to sto se bavis temama na nacin kojim se bavis:

Selo gori, baba se ceslja.

mi sa tursku imamo veliku saradnju i to sa naftovod NABUKO

sa Rusiju imamo nuklearnu centralu BELENE i naftovod JUZNI TOK


saradnja Turske i Rusija je vec duze vreme
sad su napravili neke olaksivanja oko vize i nesto o tuzima
i nevidim sta Bugarska ima da trazi u tu pricu:confused:


i nama vise rusi nisu tako bitni jel smo bili sa njima i veruj nismo se usrecili
sad su oni vasi veliki saveznici
bar tako se pretstavljaju
 
mi sa tursku imamo veliku saradnju i to sa naftovod NABUKO

sa Rusiju imamo nuklearnu centralu BELENE i naftovod JUZNI TOK


saradnja Turske i Rusija je vec duze vreme
sad su napravili neke olaksivanja oko vize i nesto o tuzima
i nevidim sta Bugarska ima da trazi u tu pricu:confused:


i nama vise rusi nisu tako bitni jel smo bili sa njima i veruj nismo se usrecili
sad su oni vasi veliki saveznici
bar tako se pretstavljaju

Bugarash,

i sam osecas strepnju u ovim recuima sto pricas.

Znas da tursko-rusko stratesko partnerstvo ne moze Bugarskoj doneti nista dobro.

Smatrali Turke i Ruse bitnim ili ne.

Kao sto vidis, oni vas smatraju nebitnim jer Bugarsku u razgovorima i ne pominju da postoji, a to je vec jako opasno i navodi vas na veliku zabrinutost.
 
Bugarash,

i sam osecas strepnju u ovim recuima sto pricas.

Znas da tursko-rusko stratesko partnerstvo ne moze Bugarskoj doneti nista dobro.

Smatrali Turke i Ruse bitnim ili ne.

Kao sto vidis, oni vas smatraju nebitnim jer Bugarsku u razgovorima i ne pominju da postoji, a to je vec jako opasno i navodi vas na veliku zabrinutost.

ALO BRE


JEL POMINJU GRCKU
JEL POMINJU SRBIJU
:dash:

NEZNAM STA IMA BUGARSKU DA POMINJU
STA TI JE POENTA


BUGARSKA INACE IMA NAJBOLJI ODNOSE SA RUSIJU OD SVE NATO I EU CLANICE
CAK I SMO POSREDOVALI NEKOLIKO BILATERALNE RELACIJE IZMEGU NJIMA
 
ALO BRE


JEL POMINJU GRCKU
JEL POMINJU SRBIJU
:dash:

NEZNAM STA IMA BUGARSKU DA POMINJU
STA TI JE POENTA


BUGARSKA INACE IMA NAJBOLJI ODNOSE SA RUSIJU OD SVE NATO I EU CLANICE
CAK I SMO POSREDOVALI NEKOLIKO BILATERALNE RELACIJE IZMEGU NJIMA

Tvoje ponasanje najbolje govori da si zabrinut.

Inace sam upoznao dosta Bugara i za njih Turska i Turci su skoro neizbezna tema.

Ali da ti objasnim, sto nisi razumeo.

U sklapanju tursko ruskog partnerstva pominju se teme gde su ukljucene i mnoge druge zemlje, poput tema o energetici.

Ako se pominju druge zemlje u okruzenju, cak i neke daleke, prosto je tesko odoleti utisku ne upitati se a zasto nema nigde Bugarske?
 
Tvoje ponasanje najbolje govori da si zabrinut.

Inace sam upoznao dosta Bugara i za njih Turska i Turci su skoro neizbezna tema.

Ali da ti objasnim, sto nisi razumeo.

U sklapanju tursko ruskog partnerstva pominju se teme gde su ukljucene i mnoge druge zemlje, poput tema o energetici.

Ako se pominju druge zemlje u okruzenju, cak i neke daleke, prosto je tesko odoleti utisku ne upitati se a zasto nema nigde Bugarske?

daj ti meni prati tamo gde si procitao koje zemje i u koji kontekstu pominju
jel ja to nisam procitao


a inace ako neko treba da bude zabrinut je srbija jel niste ni u EU ni u NATO
ucenjeti ste za priznanje Kosova zbog clanstvo u EU
Turska je rekla da srbija mora da se izvini bosancima
radikalni islam imate u Sandzak
imate Kosovo i Presevsku Dolinu


Bugarsku niko ne moze nista
ako ima nekakve pretnje to cu da budu unutrasnji
ali takve pretnje sad su nemoguci


ali ajde molimte daj reci mi sta hoces ti da kazes
sta mislis znaci to sto nisu pricali o Bugarsku?:)

evo malo o nase ostanke bratstva sa Rusima:)
Ruska crkva u Sofiju
8633321.jpg

jos jedna Ruska crkva u Sofiju
Kazanlak%20and%20Shipka%20153.jpg

spomenik Ruskog Imperatora u Sofiji
1-Sofia-parliament-square-ifb.JPG

spomenik ruskih gardista u Sofiju
3rd_Guardian_Infantry_Division.jpg
 
Poslednja izmena:
Oni su uvek bili nasi saveznici. Zar ne?


vi nikada niste bili realni saveznici
i znaju da vi sad ste sa njima jel vas zapadnjaci zajebavaju- iz ocajnosti ne iz ljubavi

Bugarska i Rusija su bili mnogo blize nego Srbija i Rusija

pomos za oslobogivanje od turke
od San Stefanski sporazum koji su predlozili
pomoz koji su nam dali u drugi balkanski rat


ali sve su to nam izvadili preko usta sa komunizam
 
Poslednja izmena:
Rusi vas nisu smatrali nikakav saveznik i znaju da vi sad ste sa njima jel vas zapadnjaci zajebavaju- iz ocajnosti ne iz ljubavi

Bugarska i Rusija su bili mnogo blize nego Srbija i Rusija

pomos za oslobogivanje od turke
od San Stefanski sporazum koji su predlozili
pomoz koji su nam dali u drugi balkanski rat


ali sve su to nam izvadili preko usta sa komunizam

Hebes taj san-stefanski sporazum koji cak i da je zaziveo ne bi podrazumevao nezavisnost bugarske, ali je predvidjao nezavisnost Srbije..

Pa vidis bugarce, moram da ti kazem da su nama pomagali u svim nasim ratovima:

Prvi srpski ustanak 1804
Drugi srpski ustanak 1815
Srpsko-turski ratovi 1876-1878
Prvi svetski rat 1914-1917
Drugi svetski rat 1944
Jugoslovenski ratovi - ruski dobrovoljci


Itd.. itd.. do danas.. i na dalje..

Dovoljno realno? Ili je sve to onako bezveze i bez ikakvog smisla?

Petar Ilic Cajkovski iskomponovao je Srpsko-Ruski mars za vreme Srpsko-turskih ratova i to je jedno od njegovih najpoznatijih dela, a kako je sam istakao, jedno od njegovih najomiljenijih.

Uzivaj..

 
Poslednja izmena:
Hebes taj san-stefanski sporazum koji cak i da je zaziveo ne bi podrazumevao nezavisnost bugarske, ali je predvidjao nezavisnost Srbije..

Pa vidis bugarce, moram da ti kazem da su nama pomagali u svim nasim ratovima:

Prvi srpski ustanak 1804
Drugi srpski ustanak 1815
Srpsko-turski ratovi 1876-1878
Prvi svetski rat 1914-1917
Drugi svetski rat 1944
Jugoslovenski ratovi - ruski dobrovoljci


Itd.. itd.. do danas.. i na dalje..

Dovoljno realno? Ili je sve to onako bezveze i bez ikakvog smisla?

:hahaha:
ovo sve indirektno i minimalno
za svetske ratove oni su pomogli ne samo vama nego na vise zemalja

200,000 Ruske zrtve za slobodu Bugarsku su cifra koja prica sama za sebi


a i lepo ste im vratili sbog to sad surujete sa amerima
 
:hahaha:
ovo sve indirektno i minimalno
za svetske ratove oni su pomogli ne samo vama nego na vise zemalja

200,000 Ruske zrtve za slobodu Bugarsku su cifra koja prica sama za sebi


a i lepo ste im vratili sbog to sad surujete sa amerima

Nije nista indirektno bugarce, Srbija i Rusija su koordinirali i zajedno vodili ratove protiv zajednickog neprijatelja kao i sve bitke u okviru tih ratova.
Za koju slobodu Bugarske kad je ona postala nezavisna tek 1909, a Srbija je tada vec decenijama bila nezavisna zahvaljujuci bratskoj Rusiji :D
Kojim bre vise zemljama? 1914 Rusija ulazi u rat zbog Srbije. Kad je bio Srpski ustanak, Rusija ga je pomagala vojno, o kakvim ti drugim zemljama pricas covece?

Nismo mi njima nista vratili, nama je amerika enemy no.1 i to znas i sam. Mislis da je Rusija presrecna sto je Bugarska u nato paktu? :D
Srbija sa druge strane nece nikad uci medju taj olos i svi ti znaju. Dakle dok mi "surujemo", vi sluzite americkim interesima na sve moguce nacine. Vasa spoljna politika je zavisna od americke, sto je zalosno.
Jos nesto?
 
Poslednja izmena:
Nije nista indirektno bugarce, Srbija i Rusija su koordinirali i zajedno vodili ratove protiv zajednickog neprijatelja kao i sve bitke u okviru tih ratova.
Za koju slobodu Bugarske kad je ona postala nezavisna tek 1909, a Srbija je tada vec decenijama bila nezavisna zahvaljujuci bratskoj Rusiji :D
Kojim bre vise zemljama? 1914 Rusija ulazi u rat zbog Srbije. Kad je bio Srpski ustanak, Rusija ga je pomagala vojno, o kakvim ti drugim zemljama pricas covece?

Nismo mi njima nista vratili, nama je amerika enemy no.1 i to znas i sam. Mislis da je Rusija presrecna sto je Bugarska u nato paktu? :D
Srbija sa druge strane nece nikad uci medju taj olos i svi ti znaju.
Jos nesto?

Bugarska je nezavisna postala u 1878;)
1885 je vec bio srpskobugarski rat


vojno vam pomogla na nacin kao sto amerika pomagala afganistancima protiv sovetima INDIREKTNO !

Bugarska nije imala onakve odnose posle raspada komunizma kakvi vi imate sad
ono sto radite vi sad je -imanje zelju da ste sa NATO a Rusiju koristite samo kao potporu kad NATOVCI nesto urade protiv vas ...

to sto ste izbrali TADIC za presednik sve kaze

sad da vas ucenu da ako hocete EU onda priznajte Kosovo opet ce da idete sa Rusima
 

Back
Top