Sta je covek ako nije ''covek''?

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Sigurno ste se bar jedanputa zapitali ko je covek ako nije ''covek''? Na ovo pitanje je tesko dati odgovor jer je kompleksno, ali ne i nemoguce dati. Naime, imamo bezbroj primera u svetu oko nas mnostvo ljudi koji pokusavaju na neki nacin svojim da postanu covek. Covek o kome ja trenutno govorim a nadam se i vi razumete je vise bice, dakle ne o fizickom telu. Ostatak svog misljenja, a imam ga naravno , cu izloziti cim cujem vase misljenje. Hvala
 
čovek je životinja, koja je preko svoje sposobnosti da pamti, razvila sposobnost uočavanja razlika, iz koje je krenuo da stvara pojmove u svojoj glavi, razvrstavajući ih po svom uticaju na njihovo telo, odakle, tj iz čijeg dejstva u društvu i dolazi osećaj individualnosti.
Zbog tog osećaja individualnosti, čovek je izmislio neke generalne smernice, kao npr dobro i loše.
Iz ugrađenog straha za sopstvo dolazi i spiritualnost u ljudima.
Ako ti nije jasno zašto je to tako, pogledaj samo taj autoritarni karakter božanstva, i sveg na čemu se zasniva uzvišavanje bilo čega.
Fakat je da sve što postavljamo na pijedastal višlji od nas samih, nas u našim očima čini malim.
 
Sve vreme postojanja čovek jeste taj čovek u procesu realizacije ili postajanja.
Drugačije rečeno, čovek i jeste kreiran po ugledu na Boga ali u duhovnom a ne fizičkom smislu. Sveukupni proces življenja jeste otkrivanje vlastitih veličanstvenih kvaliteta i kapaciteta u procesu i svetu gde vladaju rigorozni Zakoni Uzroka i Posledica. Sa ciljem da u uslovima takve neophodne discipline čovek nauči da mora poštovati i voleti druge kao i samog sebe. Da dobro razmisli pre nego što da reč a onda kada je da ima i da je održi...
Bog je oduvek bio pun ljubavi prema čoveku (Duši). Baš zbog te ljubavi dao nam je da otkrijemo da smo i mi sami generatori iste...
 
Zakoni Uzroka i Posledica. Sa ciljem da u uslovima takve neophodne discipline čovek nauči da mora poštovati i voleti druge kao i samog sebe.

Ako su zakoni uzroka i posledice osmišljeni da bi se vaspitavao čovek od strane Boga, zašto onda Boga zabole dupe za individuu i njegove potrebe, emocije, i ostale gluposti?
Kažeš da čovek mora da nauči da voli i poštuje druge kao i sebe, a da li se to odnosi samo na ljude? I ako se odnosi, kako pokazujemo poštovanje prema onome čime se hranimo?
Ne postoji pastir, kada jedna ovca može da pokolje sve druge ovce.
 
Ako su zakoni uzroka i posledice osmišljeni da bi se vaspitavao čovek od strane Boga, zašto onda Boga zabole dupe za individuu i njegove potrebe, emocije, i ostale gluposti?
Kažeš da čovek mora da nauči da voli i poštuje druge kao i sebe, a da li se to odnosi samo na ljude? I ako se odnosi, kako pokazujemo poštovanje prema onome čime se hranimo?
Ne postoji pastir, kada jedna ovca može da pokolje sve druge ovce.
Razmislite? Govorimo o coveku. Neki kazu da mu data bozanska energija da voli pruza ljubav,a li ne zaboravite da i zivotinje vole svoje. Dakle kad pogledamo, isti princip je za sve. Majka u ljudskom obliku voli svoje dete isto bas kao i zivotinja svoje. Pitanje za vas? Po cemu se to covek danasnjice razlikuje od zivotinja kada na isti princip zivimo jedemo pijemo volimo. Ne govorim ovde o civilizaciji koja nije nasa vec data od strane visih bica , za koje u ovoj temi nebi govorio.
 
Razmislite? Govorimo o coveku. Neki kazu da mu data bozanska energija da voli pruza ljubav,a li ne zaboravite da i zivotinje vole svoje. Dakle kad pogledamo, isti princip je za sve. Majka u ljudskom obliku voli svoje dete isto bas kao i zivotinja svoje. Pitanje za vas? Po cemu se to covek danasnjice razlikuje od zivotinja kada na isti princip zivimo jedemo pijemo volimo. Ne govorim ovde o civilizaciji koja nije nasa vec data od strane visih bica , za koje u ovoj temi nebi govorio.

30m4dav.jpg
 
Sigurno ste se bar jedanputa zapitali ko je covek ako nije ''covek''? Na ovo pitanje je tesko dati odgovor jer je kompleksno, ali ne i nemoguce dati. Naime, imamo bezbroj primera u svetu oko nas mnostvo ljudi koji pokusavaju na neki nacin svojim da postanu covek. Covek o kome ja trenutno govorim a nadam se i vi razumete je vise bice, dakle ne o fizickom telu. Ostatak svog misljenja, a imam ga naravno , cu izloziti cim cujem vase misljenje. Hvala

Čovek je onaj koji ima nešto u :heart: i u glavi. :)
Ako nema ništa od ta dva..onda je nula od čoveka. Prosto i jednostavno.
 
Razmislite? Govorimo o coveku. Neki kazu da mu data bozanska energija da voli pruza ljubav,a li ne zaboravite da i zivotinje vole svoje. Dakle kad pogledamo, isti princip je za sve. Majka u ljudskom obliku voli svoje dete isto bas kao i zivotinja svoje. Pitanje za vas? Po cemu se to covek danasnjice razlikuje od zivotinja kada na isti princip zivimo jedemo pijemo volimo. Ne govorim ovde o civilizaciji koja nije nasa vec data od strane visih bica , za koje u ovoj temi nebi govorio.

Govorimo dva različita jezika Šeprtljo.
Ali, odgovoriću vam ipak.
Čovek, koji je nastao od majmuna, se razlikuje od životinja jedino po tome što on shvata da je životinja.
:bye:
 
Govorimo dva različita jezika Šeprtljo.
Ali, odgovoriću vam ipak.
Čovek, koji je nastao od majmuna, se razlikuje od životinja jedino po tome što on shvata da je životinja.
:bye:
Vidim da podrzavas Darvinovu teoriju. Ajde kazi mi . . Mi smo nastali od majmuna? Postoje i danas majmuni koji nisu evoluirali,ostali su na istom stepenu zakrzljalosti. Ima tu nesto sto mi obicni ljudi nenzamo, ato je skriveno znanje, koje doseze jos iz drevnog Vavilona,a sto se ne uci u skolama. Mada, to je jako skatljiva tema, uvek ce biti skeptika i onih drugi.
 
Ne postoje tajne koje se neće doznati je rečenica koja aludira na onu biblijsku power point prezentaciju, gtde čovek uzima jabuku sa drva znanja i gricka je.
A zašto? Zato da bi utolio svoju znatiželju, koja je osnovni pokretač ljudske osnovne odlike, a to je da čovek uči.
Bez te znatiželje, koja je pokretač ka znanju, čovek bi još uvek živeo go i bos, u nekoj bašti sa zmijama, i sa jednom ribom. Pardon, devojkom, sa kojom ne bi mogao da ima seks, jer nezna šta je seks.
hahahaha
 
Vidim da podrzavas Darvinovu teoriju. Ajde kazi mi . . Mi smo nastali od majmuna? Postoje i danas majmuni koji nisu evoluirali,ostali su na istom stepenu zakrzljalosti. Ima tu nesto sto mi obicni ljudi nenzamo, ato je skriveno znanje, koje doseze jos iz drevnog Vavilona,a sto se ne uci u skolama. Mada, to je jako skatljiva tema, uvek ce biti skeptika i onih drugi.

Izgleda da su pobrkao filozofiju u kultne teme/natprirodne pojave .
 
Razmislite? Govorimo o coveku. Neki kazu da mu data bozanska energija da voli pruza ljubav,a li ne zaboravite da i zivotinje vole svoje. Dakle kad pogledamo, isti princip je za sve. Majka u ljudskom obliku voli svoje dete isto bas kao i zivotinja svoje. Pitanje za vas? Po cemu se to covek danasnjice razlikuje od zivotinja kada na isti princip zivimo jedemo pijemo volimo. Ne govorim ovde o civilizaciji koja nije nasa vec data od strane visih bica , za koje u ovoj temi nebi govorio.

Po tome, jer je čoveku data moć svesnosti. Znači, svestan je svojih reakcija, postupaka, svestan je postojanja svog racija. Sve ostale životinje na planeti rade to usvojenim refleksom .
 
Ne postoje tajne koje se neće doznati je rečenica koja aludira na onu biblijsku power point prezentaciju, gtde čovek uzima jabuku sa drva znanja i gricka je.
A zašto? Zato da bi utolio svoju znatiželju, koja je osnovni pokretač ljudske osnovne odlike, a to je da čovek uči.

Bez te znatiželje, koja je pokretač ka znanju, čovek bi još uvek živeo go i bos, u nekoj bašti sa zmijama, i sa jednom ribom. Pardon, devojkom, sa kojom ne bi mogao da ima seks, jer nezna šta je seks.
hahahaha

Ovo sta si rekao znaci da je covek nastao od zivotinje? Mada biblijska prica stvarno podseca na pricu o evoluciji..Bili goli i bosi - znaci imali su krzno, nisu znali sta je dobro a sta lose, parili se samo kad je vreme za to... Samo koci ono da su pricali, ali moze i to da se premosti metaforom.
 
Vidim da podrzavas Darvinovu teoriju. Ajde kazi mi . . Mi smo nastali od majmuna? Postoje i danas majmuni koji nisu evoluirali,ostali su na istom stepenu zakrzljalosti. Ima tu nesto sto mi obicni ljudi nenzamo, ato je skriveno znanje, koje doseze jos iz drevnog Vavilona,a sto se ne uci u skolama. Mada, to je jako skatljiva tema, uvek ce biti skeptika i onih drugi.

Ako smo nastali od majmuna ,onda je Adam bio impotentan ...
Ljudi su po malo od svega ,imamo slicne osobine koje su nam date ali sto se razvoja tice
kako ko , smatram da je to i kod ljudi razlicito -razvijeno ,pocev od spoljasnjeg do unutrasnjeg-Ne postoji individualna ljudska priroda posto se razvijamo brzinom opet kako ko... dalje smo od majmuna
Um i dusa nam nisu isti,ja sam mislila da sam Terminator u svoje vreme:zcepanje: dok mi priroda ne pokaza da sam lomljiva pa polomih sebi poprilicno kostica .:rumenko:
Sto se tice umnog razvoja ko zeli naravno - nikad kraja tom razvoju ...(ako gresim neka me neko ispravi) ...
Covek je ono sto misli a ja vam bas necu odati sve sto mislim :whistling:,
o coveku govori njegova istorija a svako ima svoju .
 
Ja, pošto sam egoista, bih prvi najviše voleo da je čovek nastao od Boga, jer ne želim da Ja nestanem
A sto je tako strasno nestati? Ne boj se.
i želim da ovo što sad živim ima smisla
Ima smisla i bez saznanja da neces nestati.

a ne da sve bude uzalud, al' jeiga kad mi činjenice govore drugačije.
Koje cinjenice? Postojis i sve eto slucajno? Tesko da je tako ali moguce, isto onoliko koliko je moguca i druga strana. BALANSIRAJ DRZI RAVNOTEZU
 

Back
Top