Kako da obrišem W32.Spybot.Worm

Stoji_sa_pesnicom

Početnik
Poruka
3
Pre neki dan(dok sam slusao mp3)Norton mi izbaci poruku da je detektovao gore navedenog Worm-a i da ga ne može izbrisati.Lokacija mu je C:/System volume...A0025206.exe.Medjutim,na full system scan-u Norton ga ne prikazuje,a ja ne mogu da nadjem folder System volume,explorer ga ne prikazuje...
Kad sam otisao na sajt Simanteka,pisalo je da je virus otkriven 2003 pa mi nije jasno kako je prošao pored Nortona 2004(redovno ga update-ujem.
I danas sam pokušao da skinem nove virusne definicije(zadnje bile 12.09.2004)ali me sad Live update zeza,konektujem se ali nove definicije ne skida...
Ako ko može da mi pomogne,unapred hvala.
Pozdrav iz Banjaluke :wink:
 
Agent Orange:
Verujem da si procitao ovu stanu?

Citao sam nesto,priznajem ne sve...ali ako neko zna da li i kako mogu da obrisem pomenuti virus bio bih zahvalan.Pokusavao sam u safe modu,pokrenem full system scan ali opet nista.Iskljucim i System restore,trazi i u skrivenim datotekama...Kako je moguce da nadjem datoteku System volume i da se otarasim ove napasti.Inace,ovo je prvi virus koji sam pokupio sa neta na kojem sam 4 godine.Prije se nisam puno interesovao jer nisam imao problema do sad.Pozdrav svima
 
Probaj AdAware SE (pazi, najnoviji)
On nalazi i kvazi verzije programčeta za proveru pošte preko servera, "Magic Mail". "Original" je besplatan i bezbedan, a onda se "neko" našao "pametnim"... Javi jel si uspeo... Program možeš naći na pratećim CD-ovima pojedinih računarskih časopisa...
 
Ja sam skoro postavio pitanje kako da nadjem sistem volume.Imaš odgovor na strani dva ovog foruma.Da ti malo pojasnim,idi na My Computer,idi na disk C,pritisni Tools/Folder Options/Wiev/označi opciju Prikaži nevidljive foldere i ančekuj/skloni oznaku u kućici/ Hide protected operating ...
Pritisni Apply i tada će se pojaviti svi nevidljivi folderi.Pojaviće se i Sistem volume.Otvori taj folder i naći ćeš uljeza.Nisam siguran da samo tako možeš obrisati virus,jer verovatno još negde boravi i kopira se , ali sam ja tako brisao trojance bez problema.
 

Back
Top