DOKLE VIŠE?!

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
Pre tri dana u kraju se pojavio novi pas. Terijer ili mesanac u tipu terijera. Kako god. Bolestan. Tek danas sam naisla na njega u trenutku kada sam bila u mogucnosti da mu pridjem. Tesko ustaje, verovatno zbog loseg opsteg stanja, ima zeleni iscedak iz nosa, konce od nedavne kastracije i broj cipa 688050000310854. Nece da jede, samo pije vodu. Cipa nema u bazi podataka, ali smo posle insistiranja uspeli da saznamo da je vracen iz Rakovice 14 maja. Vracen je navodno u Zemun (odakle je pokupljen) a on je na B. Kosi. Nije daleko ali ne verujem da je sam dosao. Zvala sam gospodina Terzina koji me je savetovao da pozovem njegove kolege iz V.S. Beograd da bi oni organizovali njegov transport u Ovcu u karantin. Na moju konstataciju da ga tamo nece leciti niti izleciti gospodin Terzin me je pitao zasto tako mislim. Valjda zato sto od kada je poceo projekat masovne sterilizacije pasa ovo je ko zna koji slucaj da se pojavljuju bolesni psi, sveze "odradjeni" danas u Rakovici a do skora u Ovci. Nicu bolesni u krajevima grada koji nemaju veze sa stanistem odakle su pokupljeni, a za to niko ne odgovara. Ili ja nisam obavestena? S obzirom da Beograd ima strategiju kojom se dici, gradsku vlast koja je, kazu, voljna da resava problem nije mi jasno kako se toliko vremena od pocetka primenjivanja strategije i dalje javljaju isti problemi. Za njih se izdvaja novac, oni su od toga sterilisani, vakcibnisani, cipovani ali su zbog toga sto je nekog sintera mrzelo da se voza do mesta gde je pas pokupljen izbacivani na nove, njima nepoznate, lokacije gde im je znatno smanjena mogucnost prezivljavanja. Pri tome su jos i zarazeni raznim bolestima koje su pokupili na tim divnim mestima gde su trebali da ih sterilisu i vakcinisu. Ovo je ko zna koji slucaj. Svi mi to dobro znamo, ali zastitari i dalje pisu o tudjim problemima, klevetaju jedni druge i provode sate baveci se necijim likom i delom umesto da se pozabave realnim problemima (ako se vec nazivaju zastitarima) da bi se vec jednom stalo na put svemu ovome sto se desava. Svi mi znamo za sve to, ali kao da smo se navikli pa nam vise i nije strasno i ne iznenadjujemo se .Ja nisam mogla da posaljem ovog mucenika u Ovcu, jer posle godina i godina nege i brige oko ulicnih zivotinja, znam da mu tamo ne bi pomogli. Ostao je napolju veceras, nadam se da ce izgurati. Ujutru ce otici kod veterinara koji ce nekoliko dana brinuti o njemu, a dalje cemo videti sta cemo. Kada budem imala vise detalja o njegovom stanju zamolicu ljude koji mogu i zele da mi pomognu u spasavanju njegovog zivota, kako finansijski tako i mozda nekom brigom o njemu.Mozda je za njega kasno, videcemo, ali bi nekom zajednickom akcijom, za promenu mogli da uradimo nesto kako bi ovo prestalo da se desava. Pas je iz Zemuna. Ukoliko ga mozda neko prepozna javite mi. Ukoliko neko moze i zeli da pomogne na bilo koji nacin molim vas da mi javite pp ili na telefon 064 486 28 80
 

Prilozi

  • terijer.jpg
    terijer.jpg
    62,2 KB · Pregleda: 8
Beograd nije usamljen slučaj po pitanju vraćanja bolesnih, sveže operisanih pasa na novu adresu, u Kraljevu muk umučimo sa stafilokokozom ali kožnom formom, ovo je akutna infekcija respiratornih organa koja mora da se leči proinjekciono, možda čak i intravenskom aplikacijom tečnosti da pas (koji verovatnno i otežano guta) ne bi dehidrirao. Užas jedan, šta ljudi rade, kako im samo nije žao?!
 
Moje iskustvo sa njima u poslednje vreme je drugacije,pse su vratili u identicnom stanju u kom su i odneti i nijedan od tri psa u razlicitim razmacima nije imao nijedan problem.
 
Ne znam sta se desilo sa tim psom ali psi koji su sterilisani u Rakovici i vraceni nam su sasvim u redu. Mogu da kazem da su isti kao kada su otisli, zdravi i citavi potpuno. Do sada nismo imali problema.
 
vracena je i jedna kujica ovde,u ok stanju
a jedna je nestala i nema je vec dva meseca...naravno ne znaci da su je oni uhvatili,ali moze da se desi....i mozda je greskom vracena gde ne treba,kao crna sto je pustena kod nas u kraj
 

30/05
Ovaj mili terijerko je bolje. Morao je biti operisan odmah po dolasku u ordinaciju, bez obzira na njegovo stanje jer bi ostao nepokretan da se cekalo na operaciju. Sada ostaje da se nadamo da ce njegov organizam biti u stanju da se izbori sa svime sto se desilo, naravno uz adekvatnu terapiju. Za sada je sve u redu. On jede, mase repicem, operacija je prosla dobro on ce normalno hodati. Ali upravo videh jos jednu temu o stenetu sterilisanom u Rakovici sa temperaturom 41. I ponovo se pitam dokle vise. Ja sa svoje strane posto nisam clan ni jednog drustva, mogu da ucinim toliko da pisem nadleznim organima, da ih podsetim na sve slucajeve vracanja bolesnih pasa i vracanja na pogresne lokacije. Ali drustva su ipak ta cija rec ima tezinu. Godinama se primenjuje strategija i ovaj problem jos uvek postoji. Krajnje je vreme da ovo prestane da se desava.


31/05
Ceda ( kako je dobio ime , kum je veterinar) je bolje. Jos uvek kaslje ali prima terapiju. Slab je i dalje pa vise voli da leskari ali se danas prosetao na tri nozice malo. Piskio je napolju i to je bas trpeo nije hteo da piski unutra. Jede normalno.
Neverovatna je maza samo se izvrne i sve cetiri u vis kad neko dodje. Nogica ce se oporaviti ali ce trebati vremena. Nadam se da ce naci dobar dom jer je stvarno divan pas.


01/06
Pare za Čedino lečenje sakupljaćemo preko računa udruženja "Alfa" kod banka intesa 160-333502-28 udruzenje gradjana "alfa", obzirom da su nam jedini priskočili u pomoć i prezeli dalju brigu o njemu, da mi ne bi otvarali račune na fizičko lice i dovodili bilo šta i bilo koga u sumnju.

DOSADAŠNJI TROŠKOVI:

10 000 je operacija
3 000 - 3 rentgena
terapiju jos prima to cemo kad prestane da obracunamo
 

Prilozi

  • DSC02037.jpg
    DSC02037.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 3
  • DSC02038.jpg
    DSC02038.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 4
  • DSC02039.jpg
    DSC02039.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 4
  • DSC02040.JPG
    DSC02040.JPG
    132 KB · Pregleda: 3
  • DSC02045.JPG
    DSC02045.JPG
    112,6 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:

Back
Top