Istorijski sporazum srpske i hrvatske vojske

Да ли подржавате војни споразум Србије и Хрватске

  • ДА

    glasova: 14 42,4%
  • НЕ

    glasova: 19 57,6%

  • Ukupno glasova
    33
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
23.163
Istorijski sporazum srpske i hrvatske vojske

Ministar odbrane Dragan Šutanovac najavio je da bi u junu u Zagrebu trebalo da bude potpisan "istorijski sporazum" srpske i hrvatske vojske, kojim se stavlja tačka na "mračnu prošlost".

"Posle svih ratova, prvi put se bilateralno sastaju vojske Srbije i Hrvatske i potpisujemo Sporazum o saradnji u oblasti odbrane. To je istorijski sporazum", rekao je Šutanovac u intervjuu za najnoviji NIN.

On je naveo da "konačno ćemo staviti tačku na mračnu prošlost koju ne smemo da zaboravimo, a koja treba da bude nauk kako da sarađujemo u budućnosti".

Šutanovac je naveo da je Hrvatska poslednja zemlja u regionu s kojom potpisujemo taj sporazum, dodajući da je to "zemlja sa kojom smo imali ratna dešavanja, koja i danas ima određene traume iz devedesetih godina (prošlog veka), znatno veće nego što ima Srbija".

"Sama činjenica da ću Hrvatsku posetiti, u funkciji ministra odbrane, pokazuje da postoji želja s obe strane da se konačno neke stvari pomere nabolje", rekao je ministar odbrane Srbije.

Upitan šta će biti potpisano i na koju vrste saradnje se odnosi sporazum, Šutanovac je odgovorio: "Mogućnost zajedničkih vežbi, treninga, edukacija, razmena iskustava, razmene informacija...".

"Hrvatska je u proteklom periodu profesionalizovala vojsku, participira već dugo u Partnerstvu za mir, ona je sad ušla i u NATO, to je zemlja koja kontribuira velikom broju mirovnih misija, a to je budućnost i srpske vojske", rekao je on.

Odgovarajući na pitanje o afeti "sateliti", Šutanovac je rekao da očekuje da se formira komisija koja će pokušati da nađe mogućnost da Srbija "nešto dobije" i da će u toj komisiji biti jedan predstavnik Ministarstva odbrane.

"Priželjkujemo poravnanje. To ne oslobađa krivice potpisnika tog ugovora koji tvrdi da je žrtveno jare, a otišao je u Pariz bez odborenja i odluke Saveta ministara, ni dan danas nije rekao gde je potpisao taj famozni ugovor i ko ga je na to prisilio", naveo je on.

"Nama bivši ministar odbrane Prvoslav Davinić tvrdi da je on potpisao nešto što je nevažeće. Sticajem okolnosti on je potpisao više toga, u to vreme, i niko ga nije pozvao na odgovornost. Podećam da je na isti način potpisao i prodaju Vojnotehničkog instituta bez tendera i bez ikakve analize, kako se to čine na pravni način", rekao je Šutanovac.

(Tanjug)
 
Ma sta ce ti ih hravti bre koj ce ti ih moj ima toliko zemalaja sa kojima moze da se saradjuje a oni zapeli za hrvatsku , nisu mi jasni nikako. Al sad stvarno ne razumem s njima smo se klali toliko da ni narednih 200 god nije preporucljivo da se srecemo bar ne sa oruzjem a on bi gospodin da izvodi neke zajednicke vezbe . Mante se ljudi corava posla daj bre ozivite ovu zemlju nemoj da se glupirate pokusajte da zaboravite na vaseg suseda . Kad sutra sa te vezbe doteraju nekog u limenom kovcegu sta ce biti ju mi nismo znali da je bojev metak .
 
sporazum samo sa cetnikushama..

n1470423436_192843_1208.jpg
 
Hrvatska vojska postoji . Kakva takva , al postoji . Srpska vojska ne postoji . Postoji vojska Srbije , a to nije srpska vojska . Uvek me je zanimalo zasto je to tako?
Zasto postoji hrvatska vojsaka , a ne postoji srpska . Kako oni mogu da imaju hrvatsku vojsku , a mi ne mozemo da imamo srpsku .

aa to ti je da se ne uvrede nacionalne manjine...kao da 1914 nije u srpskoj vojsci bilo nacionalnih manjina...
 
pazi sad sutanovca---davinic potpisivao sumnjive ugovore i treba da odgovara---a ko ovlascuje sutanovca da potpisuje ovakve ugovore kao sa hrvatskom..??? atek one sa NATO-om..??? ko mu je dao ovlascenja za to..?? kad ce on na sud zbog toga..??

Kako KO Pajo?

On je vec ovlasten samim tim sto je na toj duznosti (Sutanovac), a to sigurno radi u dogovoru sa Vladom Srbije koja je demokratski izabrana, da reprezentuje narod srbije....

I ti svasta pitas, a ozbiljan covek!
 
Šutanovac je naveo da je Hrvatska poslednja zemlja u regionu s kojom potpisujemo taj sporazum, dodajući da je to "zemlja sa kojom smo imali ratna dešavanja, koja i danas ima određene traume iz devedesetih godina (prošlog veka), znatno veće nego što ima Srbija".
ne bih se složio. hrvatska mislim da nema nikakve traume iz 90-tih.
 

Back
Top