Recept za iskrenu vezu

moj recept je :

razumem tvoju proslost, verujem u tvoju sjajnu buducnost i prihvatam te takvog kakav si sad.

a vas ?


:heart:

Ne znam šta to znači iskrena veza, zato što ne znam tačno kakva bi to bila neiskrena, jer svaka moja veza je bila iskrena. Ako si mislila na uspešnu i sadržajnu vezu, mislim da je usov za to srodnost duša - da dvoje dele slične životne vrednosti i prioritete, i da im zato bude udobno i kad samo razgovaraju. Strast i zaljubljenost kad-tad posustanu, ili bar odu u drugi plan, pa je bitno da postoji mogućnost da se dvoje međusobno pronađu i na nekom drugom planu, koji nije samo ljubavne prirode.

A univerzalni recept koji garantuje uspeh mislim da ne postoji, jer svaki je ljubavni odnos po nečemu specifičan, a vremenom se menja i razvija. U njega treba dugoročno ulagati i emocije i razum da bi bio uspešan.
 

Mhm, ne. Možda si ovo rekla samo u šali, ali mislim da se važnost seksa u pogledu ljubavne veze generalno precenjuje. Za održavanje jedne veze jeste važan postojan fizički kontakt, ali mislim da i kada se dvoje u seksu sasvim lepo slažu, i redovno održavaju seksualne odnose, to svakako nije dovoljno. Meni je u pogledu seksa sa svakom do sada bilo lepo i dobro, nekada manje, nekada više, ali i najmanje dobro što sam od seksa doživeo rado bih prihvatio kao deo odnosa čiji bi sadržaj izvan kreveta posedovao kvalitet kakvog ni kod jednog ranijeg nije bilo.
 
Ne znam šta to znači iskrena veza, zato što ne znam tačno kakva bi to bila neiskrena, jer svaka moja veza je bila iskrena. Ako si mislila na uspešnu i sadržajnu vezu, mislim da je usov za to srodnost duša - da dvoje dele slične životne vrednosti i prioritete, i da im zato bude udobno i kad samo razgovaraju. Strast i zaljubljenost kad-tad posustanu, ili bar odu u drugi plan, pa je bitno da postoji mogućnost da se dvoje međusobno pronađu i na nekom drugom planu, koji nije samo ljubavne prirode.

A univerzalni recept koji garantuje uspeh mislim da ne postoji, jer svaki je ljubavni odnos po nečemu specifičan, a vremenom se menja i razvija. U njega treba dugoročno ulagati i emocije i razum da bi bio uspešan.

pa razumeo si ipak :)
iskrena - bez sumnji i dilema :)
bez prejudiciranja, bez provlačenja starog.
:heart:
 

Back
Top