pegla ili valjak?

littlefoot

Aktivan član
Poruka
1.413
Evo večeras se usput bavim peglanjem veša i pitam se šta je bolje, pegla ili valjak za peglanje?;)Šta "ide" brže?! :D

Svesna sam da je tema vrlo delikatna, jer se u današnje vreme time ne bave samo žene (zato nisam htela da postavim topic u Ženskom bu(t)ku).

Logično nisam htela da degradiram muškarce i da samo njih pitam za mišljenje :)

Usput me živo zanima gde će tema biti prebačena, ako uopšte...

Hvala na razumevanju i očekujem svestrana mišljenja...

pozzzz:*
 
littlefoot:
Evo večeras se usput bavim peglanjem veša i pitam se šta je bolje, pegla ili valjak za peglanje?;)Šta "ide" brže?! :D

Svesna sam da je tema vrlo delikatna, jer se u današnje vreme time ne bave samo žene (zato nisam htela da postavim topic u Ženskom bu(t)ku).

Logično nisam htela da degradiram muškarce i da samo njih pitam za mišljenje :)

Usput me živo zanima gde će tema biti prebačena, ako uopšte...

Hvala na razumevanju i očekujem svestrana mišljenja...

pozzzz:*
Zašto da degradiraš??valjak je bolji,provereno :wink: 8)
 
Ja uvek nosim izguzvane stvari, sem kad navatam cimerku ili seku da mi ih ispeglaju.
Peglu stvarno ne umem da koristim iako se trudim i pokusavam... :(
Moze li neko da mi pojasni sta je taj valjak, nije mi jasno: jel mislite na masinu za peglanje?
 
Moj stil oblacenja je poput Vincenta Vege iz 'petparackih prica'(balansiranje na granici neukusa ali uz dozu originalnosti) tako da je dobra pegla idealna za kosulje a dobar valjak za pantalone.Samo za valjak moraju pantalone biti kvalitetne jer lose pantalone peglane valjkom mogu da se dodatno upropaste (nogavice deluju iskrivljeno).
Pozz.
P.s.Peglanje valjkom mi rade u hemijskoj cistionici (80din po pantalonama).
 
U datom trenutku meni je imalo smisla da postavim temu na lj&s, bilo mi slatko;)

Vise nije:)


Valjak je super stvar. Moja mama ume čak i košulje da pegla snjim. Eh, da mi nije njega...ili sam samo umislila;)
 
Valjak nisam probala, ali kako sam cula, dobar je za samo za peglanje posteljine.
Malo da se nadovezem na temu, posto sam razmisljala da otvorim slicnu, da je ne bi gasili, moze i ovde.
Neki ce verovatno reci da sam luda, ja peglam samo jastucnice i ono sto nosimo van kuce. Cak i stoljnake za nasu upotrebu ne peglam. Po meni je peglanje krpa, gaca, posteljine koju cim legnete izguzvate....jednostavno bacanje vremena i sopstvene energije. Nedeljno operem 4-5 masina vesa, pa kada bih sve to peglala kicma bi mi stradala za 5 godina.
Interesuje me sta sve peglate, tj. sta ne peglate.
 
ja sam slicnog shvatanja, da se kicma i vreme ne trose na peglanje gluposti. ako masina iskuva na 90C, sterilisano je dovoljno.
a ako se jos pazi kad se prostire, manje se pegla, ima se vise vremena... :lol:
 
makimaki:
Valjak nisam probala, ali kako sam cula, dobar je za samo za peglanje posteljine.
Malo da se nadovezem na temu, posto sam razmisljala da otvorim slicnu, da je ne bi gasili, moze i ovde.
Neki ce verovatno reci da sam luda, ja peglam samo jastucnice i ono sto nosimo van kuce. Cak i stoljnake za nasu upotrebu ne peglam. Po meni je peglanje krpa, gaca, posteljine koju cim legnete izguzvate....jednostavno bacanje vremena i sopstvene energije. Nedeljno operem 4-5 masina vesa, pa kada bih sve to peglala kicma bi mi stradala za 5 godina.
Interesuje me sta sve peglate, tj. sta ne peglate.
Vid male a ima manijaka koji peglaju čak i čarape...

Makimaki pozdravljam inače tvoju filozofiju...

Mada peglajući,od dosade,tako mislim i mislim i svašta smislim a to ne mora uvek da bude acme pametno pa je bolje da se manem ćorava posla...:)
 
sanja:
ja sam slicnog shvatanja, da se kicma i vreme ne trose na peglanje gluposti. ako masina iskuva na 90C, sterilisano je dovoljno.
a ako se jos pazi kad se prostire, manje se pegla, ima se vise vremena... :lol:
A kada smo kod prostiranja.....gace kacim sa spoljne strane tako da onaj deo koji treba da ostane higijenski cist, on to i ostane, a majce i dukseve stipaljkama kacim kod rukava da se ne bi krivile.
 
baciti peglu u mom selu znaci isprazniti nesvareni sadrzaj zeluca. obicno se ne gadjamo sitnim kucnim apatarima.

valjak je vrlo koristan za peglanje pelena. postoji jedan u okviru drustva koji "migrira" kad beba stigne u kucu.
 
sanja:
baciti peglu u mom selu znaci isprazniti nesvareni sadrzaj zeluca. obicno se ne gadjamo sitnim kucnim apatarima.

valjak je vrlo koristan za peglanje pelena. postoji jedan u okviru drustva koji "migrira" kad beba stigne u kucu.


Beše to jedne noći kad smo se vraćali iz Ostružnice sa neke divlje žurke sa votkom i sokom od ananasa.
To su bile rane devedesete tako da je bilo više alkohola u krvi nego benzina u rezervoaru i kako je auto štucao meni se smučilo pa sam mu ga dala po bacanju pegle kroz prozor.
Pošto tad nisam bila čak ni devojka svog sadašnjeg muža, moj tadašnji dečko je to sve pedantno oprao i uglancao ali me otac moje dece i dalje zayebava da mu je od tad korozija načela desno krilo.
Izvinjavam se na upadu u temu samo sam htela da objasnim zašto je pegla bolja od valjka :wink:
 
sanja:
baciti peglu u mom selu znaci isprazniti nesvareni sadrzaj zeluca. obicno se ne gadjamo sitnim kucnim apatarima.

valjak je vrlo koristan za peglanje pelena. postoji jedan u okviru drustva koji "migrira" kad beba stigne u kucu.



jel` slobodan taj valjak pita moja "najdraža žena na svijetu" čitajući krišom preko mog ramena ovaj post?

inače u mom selu kad se pita "jel` se mala pegla" ili "skim se pegla" zna se kakva je informacija potrebna premda i "dal` se i skim se valja" nebi bilo ništa manje jasno :wink:
 

Back
Top