Hrvatska legalizuje incest?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Emilly, dušo, i Srbija i Hrvatska imaju otprilike isti zakon, a to je tako jer se zakoni moraju uskladiti sa zakonima u EU.

kolega ne laži
:rtfm::rtfm::rtfm:
mi kasnimo glede navedenog problema za srbima nekoliko godina,a tko zna koliko ce mo jos.
srbija je nekako progurala navedeni zakon i dozvolila incest među punoljetnim osobama. nije mi jasno kako je navedeni zakon mogao proć u parlamentu srbije :bljak: srbe sam smatrao kao konzervativnu naciju koja će ako treba do zadnjeg se boriti protiv dekriminalizacije incesta, a ispada da sam se prevario. srbi skoro među prvima ozakonili incest:dash: ebem te svijete na što si spao
 
kolega ne laži
:rtfm::rtfm::rtfm:
mi kasnimo glede navedenog problema za srbima nekoliko godina,a tko zna koliko ce mo jos.
srbija je nekako progurala navedeni zakon i dozvolila incest među punoljetnim osobama. nije mi jasno kako je navedeni zakon mogao proć u parlamentu srbije :bljak: srbe sam smatrao kao konzervativnu naciju koja će ako treba do zadnjeg se boriti protiv dekriminalizacije incesta, a ispada da sam se prevario. srbi skoro među prvima ozakonili incest:dash: ebem te svijete na što si spao

E ybga sad!

Znači pretekla nas Srbija! :sad2:
 
kolega ne laži
:rtfm::rtfm::rtfm:
mi kasnimo glede navedenog problema za srbima nekoliko godina,a tko zna koliko ce mo jos.
srbija je nekako progurala navedeni zakon i dozvolila incest među punoljetnim osobama. nije mi jasno kako je navedeni zakon mogao proć u parlamentu srbije :bljak: srbe sam smatrao kao konzervativnu naciju koja će ako treba do zadnjeg se boriti protiv dekriminalizacije incesta, a ispada da sam se prevario. srbi skoro među prvima ozakonili incest:dash: ebem te svijete na što si spao

Не постоји закон о инцесту него је мењано постојеће законодавство реформама Кривичног законика (дела против живота и тела, јавног морала) и онда се јавна расправа, као што ће и код вас дешава иза између правника..; једно дело сецну, друго дело укину, измене и допуне и о томе нема изјашњавања као што вероватно неће ни код вас, додуше, можда ће се говорити о томе. Код нас је прошло доста мирно..

Свако друштво, држава,ако ти је лакше нација има инцест, само се о томе не говори - табу тема...
 
Не постоји закон о инцесту него је мењано постојеће законодавство реформама Кривичног законика (дела против живота и тела, јавног морала) и онда се јавна расправа, као што ће и код вас дешава иза између правника..; једно дело сецну, друго дело укину, измене и допуне и о томе нема изјашњавања као што вероватно неће ни код вас, додуше, можда ће се говорити о томе. Код нас је прошло доста мирно..

Свако друштво, држава,ако ти је лакше нација има инцест, само се о томе не говори - табу тема...

Pa o čemu onda pišemo na ovih 11 strana teme? :)
 
Dobro, ne treba ići u krajnost. Neko ko slavi sv. Nikolu ima bar 50% šanse da naleti na partnera koji slavi tu istu slavu, a nemoguće je da je pola Srba u srodstvu.

Да, бесмислено, погову рецимо црни комунци који не знају која им је слава па узму Св. Николу да славе..какви рођаци са пола Србије :lol:

Духовно сродство (кумство) мислим да је брачна сметња по канону
 
Poslednja izmena:
Не постоји закон о инцесту него је мењано постојеће законодавство реформама Кривичног законика (дела против живота и тела, јавног морала) и онда се јавна расправа, као што ће и код вас дешава иза између правника..; једно дело сецну, друго дело укину, измене и допуне и о томе нема изјашњавања као што вероватно неће ни код вас, додуше, можда ће се говорити о томе. Код нас је прошло доста мирно..

Свако друштво, држава,ако ти је лакше нација има инцест, само се о томе не говори - табу тема...

u krivu ste kolega. i te kako jasno stoji. u vas se to zove "rodoskrvnjenje" u nas "rodoskrvnuće" i veoma jasno je opisano u krivičnim zakonima i vaše i naše države. u nas je zabranjena sexualna veza krvnika u pravoj liniji kao brače i sestara. u vas je dozvoljena osim ako se ne radi o maloljetnim "licima"
 
Pa ako su punoletni i ako je na dobrovoljnoj bazi bez prisile onda i nema nekog osnova za kaznjavanje ma koliko bolesno izgledalo ,takodje taj slucaj i da se desi tesko da ce doci do policije i sudova ...

Има основа- ако се "u intimni odnos upustile pri zdravoj pameti i slobodnom voljom!
Шта је здрава памет, урачунљивост? Ко ће то да вештачи и јури људе иза затворених врата у секлсуалном чину и утврђује им "здравље памеи"... :lol:
 
Има основа- ако се "u intimni odnos upustile pri zdravoj pameti i slobodnom voljom!
Шта је здрава памет, урачунљивост? Ко ће то да вештачи и јури људе иза затворених врата у секлсуалном чину и утврђује им "здравље памеи"... :lol:

di je tu zdrava pamet. to su bolesnici i trebaju robijat. di si druže tito da otvoriuš goli otok za takve bolesnike:worth:
 
u krivu ste kolega. i te kako jasno stoji. u vas se to zove "rodoskrvnjenje" u nas "rodoskrvnuće" i veoma jasno je opisano u krivičnim zakonima i vaše i naše države. u nas je zabranjena sexualna veza krvnika u pravoj liniji kao brače i sestara. u vas je dozvoljena osim ako se ne radi o maloljetnim "licima"

То није ПОСЕБАН Закон о забрани инцеста, него инкриминисано КД у оквиру дела протв живота и тела и здравља ... Немам закон код себе па не знам у којој је групи кд, Пази, инцест би могло да се сврста и у КД против здравља.. ?
Код нас су исекли једноставно тај део који се односи на родосквњење пунолетних, што ће сада и код вас да ураде.. Разјаснили колега, још одавно на теми..
 
mnogo se ti razumeš ko marica u krivi kantar...:)

za takve kao ti koji ovo ne mogu shvatit sam doktor pravnih nauka
novi krivični zakon republike srbije

Rodoskrvnjenje
član 197.
Punoletno lice koje izvrši obljubu ili sa njom izjednaen polni ćin sa
maloletnim srodnikom po krvi u pravoj liniji ili sa maloletnim bratom, odnosno
sestrom,
kazniže se zatvorom do tri godine.



hrvatski krivični zakon

Rodoskvrnuće

Članak 198.
(1) Tko izvrši spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju s rođakom po krvi u ravnoj lozi ili s bratom ili sestrom,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
 
Има основа- ако се "u intimni odnos upustile pri zdravoj pameti i slobodnom voljom!
Шта је здрава памет, урачунљивост? Ко ће то да вештачи и јури људе иза затворених врата у секлсуалном чину и утврђује им "здравље памеи"... :lol:
Pa nece niko , zato ima rezona i u brisanju tog krivicnog dela iako to deluje bolesno i nemoralno , al nije na drzavi da se mesa sta rade odrasli ljudi po sopstvenoj volje ... sama susutina zakona i prava , je uprosceno receno , da ogrinacava samo ona ponasanja pojedinaca koja prevazilaze njihova prava i pocinju da ugrozavaju tudja , a ovde tog ugrozavanja nema ...
 

i evo da vidiš da ti se i u komšiluku događaju takve stvari, da ne pomisliš da ste vi nad ljudi
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...et-godina-silovao-maloljetnu-kcer/434338.aspx
SRPSKA policija uhitila je 55-godišnjeg Dragoljuba Š. iz sela Striža kod Paraćina, zbog sumnje da je višestruko i kroz duži vremenski period silovao svoju 16-godišnju kćer.

Otac ju je navodno prvi put silovao kad je nesretna djevojčica imala samo šest godina, u trenutku kad ju je majka ostavila, piše Blic. Na nagovor prijateljice, ona je prije nekoliko dana napokon prekinula šutnju i dugogodišnju patnju te oca prijavila policiji.

Nastrani incestuozni otac u kući je živio s kćerkom i starijim sinom Miloradom, iz ranijeg braka. "Nije imala ni šest godina kada ju je ostavila majka, Dragoljubova druga žena. Dok je baka bila živa, ona je nekako vodila računa o njoj, mada je i ona znala da se nešto događa", ispričao je za Blic Milorad te dodao kako mu je otac kronični alkoholičar...
 
Да ли неко можда зна да ли је по старом КЗ Србије инцест спадао у противприродни блуд?
Да ли сада постоји противприродни блуд где спадају некрофилија, содомија и све радње којим се деловањем на тело другог лица на противприродан начин сличан обљуби задовољава сексуални нагон...
Инцест је природан начин задовољавања сексуалног нагона пунолетних особа?
Мислим да то не прихвата већи део људи..
 
..ma tek ste vi poceli da gutate..
evilgrin.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top