U SRS smena zbog javne kritike

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Još jedna pukotina u SRSM. B, 26.05.2010 20:52:34 Ocena: 2.82 (Glasova: 11) Komentara: 0


CENTRALNA otadžbinska uprava SRS isključiće u petak iz stranke Verana Panića i Srđana Radovića, koji su do sada bili dvojica ključnih radikala za Kolubarski okrug - saznaju ”Novosti”.
Smena čelnih ljudi okružnog i valjevskog odbora SRS, zbog javne kritike rukovodstva stranke, otvoriće još jednu pukotinu u nekada najjačoj opozicionoj stranci.
”Grešni” tandem biće na meti stranačkih kolega, jer su zatražili smenu Dragana Todorovića, Vjerice Radete, Nataše Jovanović i Gordane Pop-Lazić, zbog serije loših izbornih rezultata i potrebe podmlađivanja partije.
Ovaj puč bi možda i ostao samo lokalno trvenje da na ”prevratničkoj” sednici valjevskog odbora nije bio i Zoran Krasić, dugogodišnji funkcioner radikala i šef Pravnog tima za odbranu Vojislava Šešelja.
- Apsolutne su laži da sam davao podršku bilo kome - čuli smo od Krasića. - Neki hoće da mute vodu. Bio sam na sednici u Valjevu u svojstvu stranačkog funkcionera. Išao sam tamo da proverim o čemu se radi i proverio sam. O tome ću govoriti pred stranačkim organima.
Prozvani Todorović, koji u odsustvu lidera operativno vodi stranku, ne želi da predviđa kakva će biti dalja sudbina Panića i Radovića, ali za sebe je siguran:
- Nikada neću bežati od odgovornosti. Podsećam da sam posle izbora u Zemunu, za koje sam vodio kampanju, ponudio ostavku, ali ju je predsednički kolegijum odbio.
Todorović nije želeo da komentariše da li je Krasićev odlazak u Valjevo shvatio kao podršku buntovnicima.

DVA STEPENA KAZNE
Statut SRS predviđa dvostepene kazne za nedisciplinovane: opomenu ili isključenje. U Centralnoj otadžbinskoj upravi sedi 101 radikal, a ona može da isključi svakog člana partije.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=180251&title_add=Još jedna pukotina u
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mnogo ozbiljna? Hajde navedi mi bar jednu ozbiljnu stvar koju SNS može da sprovede, jedan ozbiljan predlog koji mogu da realizuju ili bar jednog čoveka iz SNS koji može biti dorastao bilo kojoj funkciji u Vladi. Hajde, molim te...

Од Мирка Цветковића и ДС тешко да могу да буду гори.....мада ни њима ништа не верујем.
 
Još jedna pukotina u SRSM. B, 26.05.2010 20:52:34 Ocena: 2.82 (Glasova: 11) Komentara: 0


CENTRALNA otadžbinska uprava SRS isključiće u petak iz stranke Verana Panića i Srđana Radovića, koji su do sada bili dvojica ključnih radikala za Kolubarski okrug - saznaju ”Novosti”.
Smena čelnih ljudi okružnog i valjevskog odbora SRS, zbog javne kritike rukovodstva stranke, otvoriće još jednu pukotinu u nekada najjačoj opozicionoj stranci.
”Grešni” tandem biće na meti stranačkih kolega, jer su zatražili smenu Dragana Todorovića, Vjerice Radete, Nataše Jovanović i Gordane Pop-Lazić, zbog serije loših izbornih rezultata i potrebe podmlađivanja partije.
Ovaj puč bi možda i ostao samo lokalno trvenje da na ”prevratničkoj” sednici valjevskog odbora nije bio i Zoran Krasić, dugogodišnji funkcioner radikala i šef Pravnog tima za odbranu Vojislava Šešelja.
- Apsolutne su laži da sam davao podršku bilo kome - čuli smo od Krasića. - Neki hoće da mute vodu. Bio sam na sednici u Valjevu u svojstvu stranačkog funkcionera. Išao sam tamo da proverim o čemu se radi i proverio sam. O tome ću govoriti pred stranačkim organima.
Prozvani Todorović, koji u odsustvu lidera operativno vodi stranku, ne želi da predviđa kakva će biti dalja sudbina Panića i Radovića, ali za sebe je siguran:
- Nikada neću bežati od odgovornosti. Podsećam da sam posle izbora u Zemunu, za koje sam vodio kampanju, ponudio ostavku, ali ju je predsednički kolegijum odbio.
Todorović nije želeo da komentariše da li je Krasićev odlazak u Valjevo shvatio kao podršku buntovnicima.

DVA STEPENA KAZNE
Statut SRS predviđa dvostepene kazne za nedisciplinovane: opomenu ili isključenje. U Centralnoj otadžbinskoj upravi sedi 101 radikal, a ona može da isključi svakog člana partije.
http://www.novosti.rs/code/navigate... jedna pukotina u SRS&kword_add=radikali, srs
 
Ја се чуо са Срђаном ...

Нема везе са истином ...

Šešelj vratio Panića u SRS
28. maj 2010. | 15:19 -> 23:50 | Izvor: Beta, Tanjug

Beograd, Valjevo -- Predsednik SRS- a Vojislav Šešelj vratio je u stranku dosadašnjeg predsednika Okružnog odbora za Kolubarski okrug Verana Panića, potvrdio je stranački izvor.

Panić je ranije tokom dana odlukom Centralne otadžbinske uprave bio isključen iz SRS zbog kršenja Statuta jer je iznosio u javnost lične stavove.

"Panić je negirao optužbu da iza poteza odbora u Valjevu stoje 'neke druge stranke, naprednjaci pre svih'. To je preneto Šešelju, koji je izdao naredbu da se Panić vrati u SRS, što je i učinjeno", tvrdi Betin izvor.

Panić je ranije najavio da će od Izvršnog odbora Centralne otadžbinske uprave tražiti da se oslobodi dela "istrošenih kadrova" u rukovodstvu stranke, kao što su Dragan Todorović, Gordana Pop-Lazić, Vjerica Radeta, Nataša Jovanović i da se rukovodstvo, kao što je to učinjeno u Valjevu, podmladi novim, mladim školovanim i sposobnim kadrovima, koji će uspeti da ostvaruju program i ciljeve stranke.

U saopštenju iz SRS navedeno je kako je "odluka o isključenju Panića doneta na predlog predsednika SRS Vojislava Šešelja", a izvor Bete tvrdi da je to "bila odluka Dragana Todorovića".

Za predsednika Okružnog odbora SRS Kolubarskog okruga imenovan je poslanik te stranke iz Ljiga Zoran Popović, koji je na to mesto
došao kada je mandat vratio Veran Panić zbog toga što kao advokat nije mogao da se u potpunosti posveti poslaničkim obavezama.

Smenjen je i predsednik Gradskog odbora SRS u Valjevu Srdjan Radović, a vršilac dužnosti će najverovatnije biti izabran na redovnom
sastanku odbora u ponedeljak..


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=05&dd=28&nav_id=434619
 

Back
Top