Cvetkovic opet bulazni: Dobri odnosi Srbije i Slovenije

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Ni recju nije spomenuo Kosmet, izgleda da za njega to pitanje ni ne postoji.

Premijeri: Dobri odnosi SRB i SLO
26. maj 2010. | 00:29 -> 15:21 | Izvor: B92
Ljubljana -- Premijeri Srbije i Slovenije, Mirko Cvetković i Borut Pahor, ocenili su u Ljubljani odnose dve zemlje kao dobre.
Slovenački premijer je kazao da su "odnosi prijateljski, politička saradnja intenzivirana, a i ekonomski odnosi dveju zemalja napreduju uprkos krizi".

Pahor je, posle razgovora dva premijera, pohvalio i zatvaranje jednog od pitanja između Slovenije i Srbije, a to je socijalni sporazum, koji bi trebalo da počne da važi i primenjuje se od 1. jula ove godine.

O socijalnom sporazumu premijer Mirko Cvetković je razgovarao i sa slovenačkim predsednikom Danilom Tirkom.

Tom prilikom je Tirk ocenio da je ratifikacija ovog sporazuma važan korak jer pomaže uređivanju pitanja penzija državljana Srbije, koji su ih zaradili radom u Sloveniji.

Premijeri dve zemlje pohvalili su ekonomske odnose Srbije i Slovenije, dodavši da bi oni mogli i dalje da se unapređuju.

Slovenački premijer je dodao i da je dogovoreno da se što pre sastanu visoki predstavnici obe zemlje koji bi trajno rešili otvoreno pitanje imovine slovenačkih i srpskih preduzeća.

Slovenački predsednik Danilo Tirk takođe je skrenuo pažnju premijeru Srbije na ovaj problem, rekavši da su najvažnija nerešena pitanja dve zemlje - pitanje imovine slovenačkih preduzeća u Srbiji, pitanje sukcesije arhiva i nekretnina diplomatskih predstavništava.

Tirk i Cvetković su se složili da je rešavanje otvorenih pitanja između dve zemlje od velikog značaja za razvoj odnosa Srbije i Slovenije, kao i za pomoć koju Slovenija obezbeđuje Srbiji na njenom putu ka EU.

Danilo Tirk i Mirko Cvetković su, tokom razgovora, pohvalili i saradnju policija dve zemlje, koja je rezultirala brojnim hapšenjima narkodilera, do kojih je juče došlo u Sloveniji.

Odgovarajući na pitanja novinara u Ljubljani, o rastu dinara poslednjih dana, premijer Mirko Cvetković je rekao da očekuje da sutra bude objavljen pozitivni rezultat razgovora koje Misija MMF-a vodi u Beogradu, što će omogućiti i implementaciju tog dogovora, dodavši da je do rasta dinara možda došlo i zbog bojazni da ne dođe do dogovora između MMF-a i Srbije.

Premijer je dodao i da ne očekuje dalji bitan rast dinara, kao i da je kurs dinara dogovoren sa MMF-om, odnosno da je dogovoreno da se pri određivanju kursa uvažavaju dnevne fluktuacije, a ne veštačko kreiranje kursa.

Zbog toga premijer očekuje da će u Srbiji i dalje važiti plivajući kurs dinara, koji se tržišno formira, bez odbrane kursa po svaku cenu.

Premijer Mirko Cvetković je pohvalio i slovenačke investitore u Srbiji, dodavši da je kriza na dan iznela i brojne neuspele privatizacije, među kojima nema ni jedne slovenačke, dodavši da se nada da će slovenački investitori i dalje ulagati novac u Srbiji.

Tokom popodneva će u slovenačkoj Privrednoj komori biti održana poslovna konferencija kojoj će prisustvovati premijeri obeju zemalja i više od 100 preduzeća iz Srbije i Slovenije.

Odgovarajući na novinarsko pitanje o namerama rodbine haškog optuženika Ratka Mladića da ga proglase mrtvim, premijer Srbije je rekao da kako god taj proces bude završen, Srbija će nastaviti traganje za Mladićem sa namerom da ga uhapsi, kao i da je njegovo hapšenje tehničko, a ne političko pitanje u Srbiji, te da je "90 odsto svih službi u Srbiji angažovano na pitanju Mladića".
 
Ја се стварно питам кога он уопште представља и кога он уопште изиграва... муфљуз... повраћа ми се када га видим... он премијер не може да буде ни својој жени а камоли Србији...:roll::roll::roll:

Ako pogledas ovu temu, videces da ga vecina podrzava. Predstavlja nas, gradjane Srbije, tako da tvoje dezurno hejtovanje nema nikakve veze s temom. Mufljuz nije Mirko, vec neko drugi... A premijer države već jeste, tako da vidiš da može, a ti možeš samo da mu pljuneš pod prozor...
 
Ako pogledas ovu temu, videces da ga vecina podrzava. Predstavlja nas, gradjane Srbije, tako da tvoje dezurno hejtovanje nema nikakve veze s temom. Mufljuz nije Mirko, vec neko drugi... A premijer države već jeste, tako da vidiš da može, a ti možeš samo da mu pljuneš pod prozor...

Мирко????????

Па тај је гори од Милутиновића, у свој посао се уопште не меша..........
да су на место премијера сламом напуњену лутку резултати би били исти.


Животни стандард гражана Србије се драстично погоршао за време "његове" владе.....
 
Мирко????????

Па тај је гори од Милутиновића, у свој посао се уопште не меша..........
да су на место премијера сламом напуњену лутку резултати би били исти.


Животни стандард гражана Србије се драстично погоршао за време "његове" владе.....

To možete ti i Tihi da pričate na tu temu. Ali kao što znaš, nije sve tako i nije to tačno...
 
Kakav bre Kosmet sa Slovencima... Valjda se treba okrenuti zapadu. Koga bre briga za KiM, idemo dalje...

Bravo Mirko Cvetkoviću

Мирко је на власт дошао паролом " И Европа и Косово"........немој то заборавити.

Зар треба да се одрекне онога што нам је обећавао?
Зар треба да нас слаже?

великој већини гражана Србија (и жутим бирачима) Косово је тема број 1 и да није било те платформе, никада деда мраз Мирко не би засео у премијерску фотељу.
 
To možete ti i Tihi da pričate na tu temu. Ali kao što znaš, nije sve tako i nije to tačno...

Шта??


за време Мирка смо доживели највећи суноврат преивреде и инвестиција а плате нам постале најниже у региону...........нешто ту није тачно или је то резултат "успешног" рада ове владе?
 
Шта??


за време Мирка смо доживели највећи суноврат преивреде и инвестиција а плате нам постале најниже у региону...........нешто ту није тачно или је то резултат "успешног" рада ове владе?

Najveći sunovrat privrede, investicija, morala i svega je bilo za vreme Slobe. ja nemam kratku pamet, tako da mi je ovo sadašnje stanje bombonica ;) Meni 1000 evra plate nije malo, imam kredit koji plaćam, ali i dosta toga mogu da priuštim sebi... Ako ćemo da pričamo na tu temu, počni drugačije. Bez suvišnih prefiksa u atributima, jer im tu nije mesto. Mirkova vlada ne talasa, stabilna je i to je po meni uspeh...
 
Ako pogledas ovu temu, videces da ga vecina podrzava. Predstavlja nas, gradjane Srbije, tako da tvoje dezurno hejtovanje nema nikakve veze s temom. Mufljuz nije Mirko, vec neko drugi... A premijer države već jeste, tako da vidiš da može, a ti možeš samo da mu pljuneš pod prozor...

Ко га подржава...:hahaha: такви као ти... па нормално...:roll::roll::roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Оне који су гласли за ДС-ов слоган " И Европа и Косово"

Ko se loži na slogane, taj je unapred osuđen na propast. Ja sam od početka pričao da nema od Kosova ništa. To se gubilo 500 godina. Tako da nisam ni glasao zbog slogana, već po vlastitom ubeđenju ko i kako može i hoće da radi za ovu državu. Zato sam i glasao za DS... A vi se i dalje ložite na bajke.
 
Najveći sunovrat privrede, investicija, morala i svega je bilo za vreme Slobe. ja nemam kratku pamet, tako da mi je ovo sadašnje stanje bombonica ;) Meni 1000 evra plate nije malo, imam kredit koji plaćam, ali i dosta toga mogu da priuštim sebi... Ako ćemo da pričamo na tu temu, počni drugačije. Bez suvišnih prefiksa u atributima, jer im tu nije mesto. Mirkova vlada ne talasa, stabilna je i to je po meni uspeh...

Говорим о периоду од када су на власто они које смо довели 5. октобра, на прави се блесав.

теби 1000 евра, то је лепо, али просек у Србији 300, најнижи у региону.
Опрости, али ти лично ниси слика Србије...................Србија је тренутно најбеднија у региону и то се десило управо за време цветковићеве владе...немаштимна, глад, беда, незапосленост, народне кухиње, радници који једу своје прсте..........опрости, то је резултат ове владе.

П.С.
"И Европа и Косово"........да ли си заборавио тај слоган под којим је ДС победио?


Него, зашто избегавач
 
Kakav bre Kosmet sa Slovencima... Valjda se treba okrenuti zapadu. Koga bre briga za KiM, idemo dalje...

Bravo Mirko Cvetkoviću

kako koga ? pa kosmet je po ustavu srbije neodvojivi deo vase zemlje

da sam ja vlast odavno bi ti robijao zbog ovakvog subverzivnog delovanja i rusenja ustavnog poretka zemlje. i ti i ovaj nesposobni fikus mirko cvetkovic.
 
Ko se loži na slogane, taj je unapred osuđen na propast. Ja sam od početka pričao da nema od Kosova ništa. To se gubilo 500 godina. Tako da nisam ni glasao zbog slogana, već po vlastitom ubeđenju ko i kako može i hoće da radi za ovu državu. Zato sam i glasao za DS... A vi se i dalje ložite na bajke.

А остатак бирача?
Да ли подржавач свесну лаж?



И онда се чудите када онај кретен Тома хара Србијом.


П.С.
ДС и Тадић су позвали да се гласа за устав којим је још једном потвржено да је Косово део Србије.
 

Back
Top